Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość print1234

STUDIA - ile płacicie czesnego miesięcznie?

Polecane posty

Gość sa jednak rankingi uczelni
print, nie podales przykladowych specjalizacji - na dobrych uniwersytetach socjalizacje ( w ramch jakiegos kierunku) czesto stwarza sam temat pracy magisterskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
sa jednak rankingi uczelni Jednak Uniwersytet Harvarda z tego co się orientuje - mimo renomy, prestiżu to szkoła prywatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
Poza tym niedługo szkoły prywatne będą miały większy prestiż niż Uniwersytety - już szkoły prywatne mają lepsze zaplecze technologiczne, inne podejście do studentów. Już widać jak uniwerki ''trzepią kasę jak się da'' - myślicie, że czemu wszystkie uniwersytety biorą studentów zaocznych i prowadzą dla nich studia? Nie wspomnę już o płatnym drugim kierunku... Jeżeli uniwersytety byłoby takie niezależne - to nie byłoby tam studiów niestacjonarnych, a wszystkie kierunki bezpłatne. A jest coraz inaczej, prawda? Lada moment uniwersytety będą prywatne i odpłatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
informatyka niestacjonarne. Lublin 380- zł miesiąc wcale się nie czuje gorsza, że jestem na zaocznych. Nie brałam pod uwagę studiów dziennych ponieważ zaraz po maturze zaczęłam pracę aby móc się utrzymać i opłacić studia. Nie chcę żerować na rodzicach którzy sami nie mają ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
tampon OB - i tylko podziwiać takie podejście! Jakie to studia licencjackie czy inżynierskie? 380 zł - to jeszcze w miarę. Jeżeli płaci się samemu - to wtedy jest większa mobilizacja do nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje inżynierskie oczywiście :) tak jak ktoś tu napisał wyżej...to kim będziesz po studiach zależy wyłącznie od Ciebie. Chcesz to się uczysz, nie chcesz to nie robisz nic- tylko zdajesz z roku na rok :D Tryb studiowania nie ma nic do rzeczy. Student będzie chciał to się nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mam nic do osob
studiujacych niestacjonarnie na uczelniach panstwowych- wiadomo w zyciu roznie sie uklada. Ja studiowalam dziennie, w miescie oddalonym 100km od rodzicow, nie dostalam nigdy zadnego stypendium, rodzice tylko na pierwszym roku dawali mi miesiecznie 200zl. Faktycznie moglam sobie za to poimprezowac, oplacic mieszkanie i wyzyc:D Ale mniejsza z tym. Na uczelniach prywatnych moim zdaniem studiuja ludzie, ktorzy nie maja szans na uczelnie panstwowa czy to na stacjonarny tryb czy niestacjonarny. Jak Giertych wprowadzil amnestie to dlaczego tylko prywatne uczelnie przyjmowaly studentow po amnestii? Dlaczego na prywatne przyjmuja wszystkich, dlaczego nie ma prywatnej archeologii, architektury, medycyny, farmacji? Nie ma co sie oszukiwac, uczelnie prywatne sa dla tych mniej zdolniejszych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
tampon OB - super. Fajnie, że inżynierskie (teraz dobrze mieć studia techniczne). Jednak najważniejsze, aby robić to co się lubi i starać się być w tym najlepszym jak tylko się da. Jeżeli ktoś chce się uczyć - to tylko od Niego samego zależy ile się nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
ja nie mam nic do osob ''uczelnie prywatne sa dla tych mniej zdolniejszych''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura ... moja koleżanka jest świetnym informatykiem...dostała się na państwowe dzienne ...bardzo dobrze się uczyła, ale wybrała zaoczne bo dostała fajną pracę w zawodzie...zdobywa doświadczenie i uczy się .... i jest o wiele , wiele lepsza od niejednego studenta z politechniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
tampon OB Zgadza się, a jeszcze jak ktoś interesował się - wręcz pasjonował przed studiami to tym bardziej. Są ludzie, którzy bez studiów są np. lepszymi informatykami. Szkoła to tylko miejsce w którym oferuje się ''kursy'' - podstawowe kursy. To od człowieka zależy jak pogłębi swoją wiedzę w danym kierunku. Mówią, że na prywatnych łatwiej - być może, ale nie na wszystkich. Na niektórych uniwersytetach też jest bardzo łatwo. Jednak: Uniwersytet to Uniwersytet, stacjonarne to stacjonarne - a reszta jest gorsza. To tak samo jakby szufladkować ludzi: bez pracy - gorsi, z pracą - lepsi. Ja na takie coś się nie zgadzam. Człowiek to człowiek. A studia to studia - bez względu w jakiej formie i w jakiej szkole. To, że człowiek chce się uczyć to tylko świadczy o tym, że chce się rozwijać i iść do przodu - nawet jeżeli będzie musiał za to zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinka_909
Ja przez 2 lata mam zamiar chodzić na kosmetyke do Cosinusa, wiec nie bedzie mnie to nic kosztować. A potem jak już uzbieram pieniadze to wykorzystam ten kierunek i bede sie starała o miejsce na kosmetologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resztika
ja uczę się w Łodzi na AHE - studiuję kulturoznawstwo. za zajęcia płacę niewiele bo mam 700zł stypendium za wybitne osiągnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogow
4200 rok ekonomia magisterskie niestacjonarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaania
750 zł na miesiąc - SWPS - kierunek psychologia dla magistrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość print1234
maniaania Możesz napisać coś więcej, bo interesuje mnie też ten kierunek. Czy dużo jest zjazdów i ogólnie czy zaliczają przedmioty z poprzednich studiow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mioduszkkkowa
Polecam sprawdzić oferte szkoły policealnej Cosinus. Uważam ze tutaj z pewnością znajdziecie dla siebie odpowiedni kierunek a moze nawet potem wybierzecie kolejny. Pamietajcie ze za te szkoły sie nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem poza Polska,gdzie za najlepsze studia sie placi... Jako ciekawostke podam...Troche ponad 4 tys.miesiecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45.000 dollarow za rok. tylko czesne. Ciesz sie wiec , ze zyjesz w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
frezja to zarozumiały imbecyl kiedyś za brak szacunku do innych dostaniesz swoje wynagrodzenie nic w naturze nie ginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już od naprawdę dawna studiowanie dzienne na państwowej uczelni jest tak proste jak zapłacenie za studia (a wręcz prostsze) - pracodawcy doskonale wiedzą o tym, to nie tajemnica. Studia prywatne zyskują studentów, gdyż: a) tryb zaoczny jest tam czasem tańszy niż w uczelni publicznej b) godziny zajęć są lepiej dopasowane do potrzeb pracujących studentów (normą na publicznych uczelniach są studia zaoczne od piątku godz. 14. bo przecież wykładowcom nie będzie się chciało przyjść w niedzielę), c) kierunki i specjalności nie zawsze dostępne na państwowej, d) miasto : dorośli ludzie mają pracę, rodziny, dzieci, obowiązki i nie każdemu uśmiecha się szorować pół Polski, żeby studiować państwowo to co mu potrzeba (to nawet ekonomicznie nieopłacalne). Na pewno powodem nie jest to, że uczelnię prywatną "łatwiej skończyć" - nie w tych czasach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prześcigacie się w swoich mądrościach,aż żal niektórych czytać. Powiem na swoim przykładzie; startowałem na prywatną uczelnię i nie dostałem się ,dodam że ciężko się tu dostać PJ ale dostałem się na dzienne PW i rok studiów zaliczałem z przysłowiowym palcem w ..... ,w następnym roku udało się na moim wymarzonym PJ i powiem wam że jest ciężko a przecież to prywatna i według was ta gorsza Uczelnia . Może co niektórzy zmienią zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyższa szkoła zdrowia urody i edukacji, wydział szczeciński. 550 zł miesięcznie, studiuje dziennie. Spokojnie dostałabym sie na państwowe, ale na prywatnej jest o wiele więcej praktyki (przynajmniej u mnie), wiec wole zapłacić i sie dobrze nauczyć. Poza tym egzaminy sa takie same, zakres materiału tez i uwaga - mamy wszystkie wykłady obowiązkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A, i studiuje kosmetologie. To jedyny kierunek na tej uczelni w Szczecinie, jedyna alternatywa była kosmetologia na pomorskim uniwersytecie medycznym, gdzie oczkiem jest lekarski i pracownie sa dostosowane do lekarzy, a nie kosmetyczek. Wiec wole iść do szkoły, która sie specjalizuje w jednej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lothar
Frezjja taka jestes glopio-madra? myslisz ze jak ktos placi za studia tzn ze musi zdac? a pomyslalas ze sa ludzie ktorzy chca studiowac a maja rodzine i dziecko i pracuja? uwazam ze skoro tak twierdzisz to nie jestes osoba inteligentna, to ze ktos studiuje zaocznie to nie znaczy ze jest leserem bo to ze placisz za studia wcale nie oznacza ze placisz za egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak sie zastanawiam pozostając w temacie Cosinusa własnie czy nie wybrac sie na kosmetykę. Dziewczyny moze któraś z Was kończyła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi u mnie o Studium Dziewulskich to czesne (miesięczne) 749 zł. Nie uwazam ze to jakas duza suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×