Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe Mamuśki!

Polecane posty

Szczęściaro to dobrze,że wszystko ok na usg:) Ja też mam ciągle wizytę u dr jakuszko przed sobą,miała zadzwonić i się nie doczekałam więc sama zadzwoniłam,umówiłam się na 31 stycznia,bo wcześniej był tylko jeden termin ,a my akurat mamy wtedy te cholerne szczepienia:(W piątek jadę na kontrolę do neurolog z Rajskiej,chcę żeby ktoś wcześniej zobaczył Lenkę,bo jestem bardzo ciekawa czy wogóle jest jakiś postęp w opini lekarza. Podpór ma,ale za długo tak nie poleży,bo zaraz jej ucieka ręka,odklada ją wzdłuz tułowia i zaczyna się płacz i nerwy,bo leżenie na brzuszku nie pasuje jej kompletnie.To mnie własnie najbardziej martwi:( Tymi humorkami to sie nie przejmuj,u mnie jest to samo,na zmaine super humorek i grzeczna albo płaczliwa i marudna,że aż ręce opadają...za kilka dni zobaczysz duże postępy i nowe umiejętności u nich:) Soczek na poczatku rozrabiałam pół na pół,a teraz leję np.60-70 soczku i wodą uzupełniam do 100 ml. Liska,a Ty kiedy idziesz z Lenką do poradni słuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie też Miki strasznie marudny się zrobił, szczególnie wieczorami, po kąpieli:(,3 godziny walki przed snem:/ Sylwia na którą godzinę masz wizytę 31?,ja też 31 jadę do kontroli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie też Miki strasznie marudny się zrobił, szczególnie wieczorami, po kąpieli:(,3 godziny walki przed snem:/ Sylwia na którą godzinę masz wizytę 31?,ja też 31 jadę do kontroli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak podpór u Mikiego?powiedz czy lubi leżeć na brzuszku?ile czasu dziennie go tak układasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na 15.30,czyli raczej sie nie spotkamy. Podpór po tym drugim ćwiczeniu wydaje mi się dobry i polubił leżenie na brzuszku. Układam go pare razy dziennie i po tym ćwiczeniu też leży chwile na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, Szczęściara super, że z bioderkami ok, ja nawet nigdy u ortopefdy nie byłam z malymi...;/ Jeśli chodzi o soki, to ja albo rozcienczam, albo nie, albo daje sama wodę. Robię jak mi się podoba, proporcji też nie zachowuję żadnych. W sprawie jedzenia, to kochana ja wiem, że każdy produkt przydaloby się wprowadzać kilka dni, ale w 5 miesiącu to tygodni by zabrakło, tyle jest produktów:) różne rodzaje mięsa, warzyw i prawie wszystkie owoce. Ja juz nic nie testuję kilku dni, daję jednego dnia cielęcinkę, innego indyka, innego wołowinę. Jadły już truskawki, maliny, jagody, banany, gruszki, morele, śliwki i wiele wiele innych, jedynie po brokułach Lence się odbija:) A tak to nic się nie działo do tej pory. Zaczynam teżz używać różnych kaszek smakowych na drugie śniadanie. Powoli wprowadzam mleko nr dwa i za poleceniem Sylwii kupiłam im Hippa. Kupiłam też krzeselka do karmienia, dziś przyszły i muszę przyznać, że są bardzo fajne. solifne, zgrabne, wszystkie potrzebne funkcje. http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1772 Margii ale zębatka z Amelci, najgorzej chyba jest z klami prawda? pewnie zamieszaniee macie w związku z porotem Twoim do pracy. KOleżanka mi ostatnio powiedziała, żejest jeden plus pworotu do pracy, można się spokojnie i w samotności napić kawy:) Szczęsciara według mnie podpór prawdilowy u Lenki nastąpił jak zaczęla się przewracać na boki, najpierw był moment że robiła rogala, wginała kręgosłup, potem zaczęła się odwracać i zaczęła chcieć przebywać na brzuchu, czego wześniej nie było. A to nastąpiło jakiś miesiąc temu. Może są marudne bo skok im się szykuje. U Mai teraz po tym jej wyciszeniu był skok, zaczęła lepiej widzieć, dostrzega nas, reaguje dobrze na imię, cieszy się w głos, chce wszystkiego sdotykać. znowu ona jest calkiem inna w rozwoju niz Lenka. wydawaloby sie, że wolniej sie rozwija, tymczasem ona doskonale potrafi się obracać, jednak chyba nie widzi takiej potrzeby i nie robi tego często, nie lubi być na brzuchu i koniec. Podpór ma ładny i zawsze miala, tylko jak WAM już pisałam ona jest uprata i jej się nie chciało dźwigać glowy. mam wrażenie, że ona jest po prostu bardziej skryta, nerwowa,, mniej ciekawska niż Lenka. Nie martwcie się tym podporem, na prawdę on przyjdzie w swoim czasie. Co do soku z marchewki to robicie z surowej? może dlatego niemsakuje, bo ona jest wtedy gorzka. Ugotowana jest słodsza i może taki będzie bardziej smakował? Co do wanny, to może Julcia lubi ciepelko i kąpiel, może dlużej sobie niech posiedzi:) 7kg? uu kawała chłopa, Lenka na wtorkowym ważemiu 6100:) Sylwia nie martw się tym podporem, Lence też zawsze ręka uciekała, a teraz nic nie ucieka, kręci się wokól osi swojej na brzuchu, nawet skrzywieie kręgosłupa całkiem zniknęło. Co do poradni słuchu, to czekam na aparat, odlew Lenka ma już zrobiony i we wtorek mamy odbior. Co u nas? Wszystko ok, życie super wygląda bez stymulacji i myśli o nich:) Rozchwialo nam się wieczorne zasypianie. Koło 18 jest drzemka i zasypuaja mi kolo 21...;/ Muszę to zmienić, Ale Lenka jest cięzka ostatnio. nie chce sama zasnąc, bo jak się ją zostawi w łożeczku to robi wygibasy i nie zasypia. Zaczyna gadac i Maję budzi, więc muszę ja zabierac z pokoju. Maja wróciła do jedzenia w nocy, potrafi mi 3 razy jesc, na szczescie Lenka jak zasnie to spi do rana. Dziewzczyny odkryły stopy. nogi dają do góry i ściagają sobie skarpetki. Lenka kontynuje swoje mostki i cięzko dalej jej pampersa zmienic. we wtorek byłam z Nia u neurolog. osiągnęła już wiek kalendarzowy, nie pamietam czy o tym pisalam... Bylam tez u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pediatry w zwiazku z Lenki mocniejszym ulewaniem. mam zageszczac kazde leko kasza, i sprawdzac regularmnie czy przybiera na wadze. A jak tam swieze mamusie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesciara2012
To my mamy wizyte u dr. Jakuszko 30 stycznia, ale na pewno te ćwiczenia się nie skończa, bo nie jest tak dobrze. U nas też ręka jedna ucieka u Julci, ona lubi leżec na brzuszku, tylko ta ręka, no i oczywiście nie jest stabilna, za to Szymek nie cierpi leżec na brzuchu, dlatego rzadko go kłade i dlatego problemem u niego są niewyrobione mięśnie brzucha... Poza tym Julcia nam słabo pije to mleko bebilon pepti, dlatego zaczelismy jej dodawac troche zwykłego bebilona i zaczęła super jeść, ale niestety chyba pojawia się jakaś wysypka, więc nie wiadomo jak robic zeby było dobrze...chyba ze od soku jabłkowego w co wątpie... Ja od lutego zaczynam im dawac warzywka jednoskladnikowe. Znalazłam fajną babke, która ma całą game produktów z hippa po fajnej cenie i kaszki z holle... a jak wam śpią w nocy? u nad było dobrze, bo jak poszły spać ok. 21 to wstawały koło 5, a teraz im sie poprzestawiało i w nocy się kręcą, więc ciągle wstaje...i od 2 dni mamy pobudke o 2 do jedzenia, a pózniej o 5 i tak do 8 Szymek nie śpi tylko gada, przez to Julcia się budzi i tak mam wesoło...z miesiąc fajnie spały po kleiku, ale chyba teraz im nie wystarcza, dlatego trzeba bedzie dawac na noc kaszke Najgorsze są te stymulacje, człowiek na nic nie ma czasu :-( Liska podziwiam Cię, ze tyle produktów już wprowadziłas i zazdroszcze, ze nie musisz robic juz tych ćwiczen...a wszystko podajesz im ze słoiczków? Sylwia a jak pępek u Lenki, bo u nas na szczęscie jest super, nie trzeba będzie nic z nim robic, jest już w środku :-) wysylam wam menu z Hippa: Po 4 m obiadki hipp słoiki 190 gram (6,25) 1. Purre ziemniaczane z bio indykiem 2. Ryz z warzywkami i kurczakiem 3. Spaghetti bolognese 4. Marchewka z ziemniaczkami i wolowiną 5. Pasternak z ziemniaczkami i bio indykiem 6. Kukurydza z ziemniaczkami i Wdowina 7. Mloda marchewka z ziemniaczkami i lososiem Po 4 m warzywka słoiki 125 g (3,15) 1. Mloda marchewka 2. Dynia 3. Pasternak Po 4 m warzywka słoiki po 190 gram (5,35) 1. Mloda marchewka z kalarepka i ziemniaczkami 2. Śmietankowy szpinak z ziemniaczkami 3. Rozmaitości warzywne 4. Marchewka z ziemniaczkami 5. Delikatne warzywne risotto 6. Cukinia z ziemniaczkami 7. Pasternak z ziemniaczkami 8. Dynia z ziemniaczkami Ponadto słoiczki z owocakami (125 gram) 4,95 1. Gruszka 2. Jabłuszko Sloiczki 190 gram 5,55 1. Gruszka ze sliwka 2. Banan-brzoskwinia-jablko 3. Morela jablko 4. Gruszka-jablko 5. Banan-jablko 6. Truskawka-malina-jablko 7. Gruszka 8. Brzoskwinia-jablko 9. Jagoda-jablko 10. Jablko-banan Słoiki 250 gram owoce 6,45 1. Gruszka 2. Brzoskwinia-jablko 3. Jablko-banan Owoce i zboza słoiki 190 gram 5,55 1. Jablko-winogro z ryzem 2. Jablko-banan z keksem 3. Jablko-gruszka z kaszka orkiszowa 4. Banan-brzoskwinia z kaszka jaglana 5. Gruszka-banan z sucharkiem 6. Owsianka z jabłuszkiem Owoce i zboza słoiki 250 gram 6,45 1. Jablko-banan z keksem Sa jeszcze słoiczki na noc, warzywka z ryzem, owsianki oraz kaszki na noc z keksem i owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesciara2012
Po 4 m obiadki hipp słoiki 190 gram (6,25) 1. Purre ziemniaczane z bio indykiem 2. Ryz z warzywkami i kurczakiem 3. Spaghetti bolognese 4. Marchewka z ziemniaczkami i wolowiną 5. Pasternak z ziemniaczkami i bio indykiem 6. Kukurydza z ziemniaczkami i Wdowina 7. Mloda marchewka z ziemniaczkami i lososiem Po 4 m warzywka słoiki 125 g (3,15) 1. Mloda marchewka 2. Dynia 3. Pasternak Po 4 m warzywka słoiki po 190 gram (5,35) 1. Mloda marchewka z kalarepka i ziemniaczkami 2. Śmietankowy szpinak z ziemniaczkami 3. Rozmaitości warzywne 4. Marchewka z ziemniaczkami 5. Delikatne warzywne risotto 6. Cukinia z ziemniaczkami 7. Pasternak z ziemniaczkami 8. Dynia z ziemniaczkami Ponadto słoiczki z owocakami (125 gram) 4,95 1. Gruszka 2. Jabłuszko Sloiczki 190 gram 5,55 1. Gruszka ze sliwka 2. Banan-brzoskwinia-jablko 3. Morela jablko 4. Gruszka-jablko 5. Banan-jablko 6. Truskawka-malina-jablko 7. Gruszka 8. Brzoskwinia-jablko 9. Jagoda-jablko 10. Jablko-banan Słoiki 250 gram owoce 6,45 1. Gruszka 2. Brzoskwinia-jablko 3. Jablko-banan Owoce i zboza słoiki 190 gram 5,55 1. Jablko-winogro z ryzem 2. Jablko-banan z keksem 3. Jablko-gruszka z kaszka orkiszowa 4. Banan-brzoskwinia z kaszka jaglana 5. Gruszka-banan z sucharkiem 6. Owsianka z jabłuszkiem Owoce i zboza słoiki 250 gram 6,45 1. Jablko-banan z keksem Sa jeszcze słoiczki na noc, warzywka z ryzem, owsianki oraz kaszki na noc z keksem i owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara a mozę Julce daj dodatkowo bebilon HA a nie zwykły. HA są dobre w smaku, jak normalne mleko a jednak latwiej przyswajalne niż zwykłe. Lenka tez ma słabe mięśnie brzucha, jest taka strasznie giętka cała i wszystko się teraz wyrównało. Maja ma problem z prawą rąćzką, bo jest jak to neurolog określiła opóżniona, jak sie podpiera to też ją często daje wzdłuż ciala. Ale mam tylko zmuszać ją do łapania prawą ręką i masować ją. Wogóle Maja do tej pory jak już pisalam pozycji na brzuchu nie lubi, poleży chwilę i zaraz się złości. Jak jej sie nie chce to nawet glowy nie podnosi. :) co do jedzonek to patrzcie tez czy sa z glutenem czy nie, bo niektóre po 5 miesiacu sa z glutenem jak np te kaszki w sloikach z manna, albo z musli. Ja chcialam zacząć dziś gluten wprowadzać, ale kurcze tyle nowych rzecczy teraz zjadly, że stwierdzilam, że kilka dni się wstrzymam: A co to za babka Szczęsciaro od jedzonek? Nie wszystko ze słoiczków. Gotuję też. wczesniej same warzywka im gotowalam a teraz kupiłam polędwiczkę cielęca i tez im zrobiłam. Osobno mięsko osobno warzywka gotuję. Robie papke i jedzą. Mieszam co mam w lodówce, marchewkę, pietruszkę, brokuły, ziemniaki. Mam wrażenie że nawet bardziej im to smakuje niz sloiki, albo to tylko wrażenie, bo lepiej jedza jak są bardziej glodne i tak wlasnie bylo wczoraj jak im ugotowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi widziałam zdjęcia Amelki,jak ona wyrosła:)zmienia się strasznie,chyba nawet kolor włosów jej się zmienił,miała ciemniejsze czy mi się wydaje?Słodziutka jest:) Liska,mam nadzieję,że mleko posmakuje i podpasuje brzuszkom dziewczynek;)ja jestem mega zadowolona,odkąd daję to mleko skończyły sie problemy brzuszkowe,mała mi ładnie przybiera na wadze /wczoraj 6,0 kg/,regularnie się wypróżnia,no same ohy i ahy;)Słoiczki Hippa też lubi i soczki też,a bobovity nie za bardzo. Fajne to krzesełko kupiłaś,sdpodobało mi się i zamówiłam takie dla Lenki:) U mnie nic się ze spaniem nie zmienia,zasypia około 21,potem około 24 daję jej butlę i około 5-6 znowu butlę,śpi do 8-9 a potem do 11-12 ze mną w łóżku:)Ona już tak ma ,że je co 3 godziny,tylko ta jedna przerwa w nocy jest dłuższa 5 godzin. Z pępkiem sie poprawiło,skończyły sie rewolucje brzuszkowe i pępek się schował/wcześniej napinała strasznie brzuszek i ten pepek wystawał/,myślę,że to też po trosze zasługa stymulacji. Ja mam spory zapas z hippa dla 4 i 5 miesiąca także niedługo startujemy ze zmianą monotematycznego menu;)Dzisiaj dostała kleik ryżowy z jabłuszkiem ze słoiczka,ale się delektowała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margii, ja Amelcie będę mogła dopiero jutro podziwiać, bo ja jak zwykle tylko nda szybko z telefonu. Sylwia moim z bobovity straszne zasmakowała sok z winogron chyba jabłko im winogrona. a tak to staram się kupować soki a nie nektary, np. bobofrut ma soki jednak nektar jest dużo gorszy od soku. długo myślałam jakie krzesełko kupić, jak oglądałam na żywo to odrzucał mnie ten materiał z pvc, jak zwykła cerata, wydawało mi się że lecie dziewczynki się do tego przykleja. eco skóry też nie jestem zwolenniczką, wolę wszystko naturalne. ale dla mnie jest okna już, lepsza niż pvc, więc na nią pisał wybór. najpierw chciałam te z m& p ale tam, żadnych regulacji nie, ma, a te kosztuje bardzo podobnie i o wiele więcej funkcji jest. aaa i zależało mi żeby miało kolka, im choć w żadnym opisie nie jest napisane to peg perego je ma. jaki kolor wybrałaś, ja mam ten taki morski petronelo czy jakoś tak i pomarańczowe. ten pierwszy jest super, pomarańcz też fajny. Hmmm widzę że moja Lenka to na wadze ma tyle co Wasze a dwa miesiące różnicy:-) Mai Boję się ważyć, ale znów mocno Lesie wyprzedza:-) moje dziewczyny od dziś mają nowa umiejętność, ściągają skarpetki i oglądają sobie syrki, mało brakowało a robiły by sobie to nawzajem, ale pewnie im na to przyjdzie czas:-) wiem na pewno że kolejne zabawki muszę kupować w liczbie swych im to takich samych, bo zabierają sobie. dziś Lenka wyjęła Mai smoczek z buzi im sobie wsadziła.....:-) sylwia zazdroszczę stałych por snu i jedzenia u nas deregulacja totalna. Lena spała w dzień od 12 do 16 30, potem zasnęła przed 22. Maja je znów.jak smok. 2-3razy w nocy. każdy dzień inny, ciekawe czy to się jeszczen wyreguluje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska,ja wybrałam biało-czarne,będzie fajnie wygladało przy naszym białym stole;)pomarańczowe tez jest super,takie soczyste:) Masz ubaw ze swoimi dziewczynami,to musiała byc niezła komedia jak sobie chciały te skarpetki ściągać;)One się dopiero rozkręcają,teraz to sobie podmieniają smoki,kradną zabawki ,a potem będzie wojna o faceta;)Fajnie jest mieć blizniaki,przynajmniej nigdy nie jest nudnawo;) Widzisz Lenka Ci ładnie spi,nie narzekaj,jeszcze zalapie swój stały rytm,już bliżej masz niż dalej do tego,żeby Ci ładnie całe nocki przesypiały.Ty dziewczynom już duzo nowych rzeczy dajesz,a ja ciągle mam to przed sobą,zaliczyliśmy już kleik kukurydziany który wogóle jej nie smakuje,soczek jabłkowy i marchwiowy bardzo lubi,jabłko tarte no i dziś kleik ryżowy z jabłuszkiem,teraz chcę dać jej marchewkę,a potem ziemniaka z marchewką/dynią/...kiedys pisałaś,że Lenka Ci nie da się najeść w spokoju i musisz jeść kolację z nią na kolanach,to oznaka,że ona ma ochote na to co Ty masz na talerzu,ciągnie ją do nowości:)moja tez przygląda mi się z zaciekawieniem jak coś "żuję",patrzy uważnie ze zdziwioną buzką i się uśmiecha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska,ja wybrałam biało-czarne,będzie fajnie wygladało przy naszym białym stole;)pomarańczowe tez jest super,takie soczyste:) Masz ubaw ze swoimi dziewczynami,to musiała byc niezła komedia jak sobie chciały te skarpetki ściągać;)One się dopiero rozkręcają,teraz to sobie podmieniają smoki,kradną zabawki ,a potem będzie wojna o faceta;)Fajnie jest mieć blizniaki,przynajmniej nigdy nie jest nudnawo;) Widzisz Lenka Ci ładnie spi,nie narzekaj,jeszcze zalapie swój stały rytm,już bliżej masz niż dalej do tego,żeby Ci ładnie całe nocki przesypiały.Ty dziewczynom już duzo nowych rzeczy dajesz,a ja ciągle mam to przed sobą,zaliczyliśmy już kleik kukurydziany który wogóle jej nie smakuje,soczek jabłkowy i marchwiowy bardzo lubi,jabłko tarte no i dziś kleik ryżowy z jabłuszkiem,teraz chcę dać jej marchewkę,a potem ziemniaka z marchewką/dynią/...kiedys pisałaś,że Lenka Ci nie da się najeść w spokoju i musisz jeść kolację z nią na kolanach,to oznaka,że ona ma ochote na to co Ty masz na talerzu,ciągnie ją do nowości:)moja tez przygląda mi się z zaciekawieniem jak coś "żuję",patrzy uważnie ze zdziwioną buzką i się uśmiecha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesciara2012
Hej dziewczyny, Amelcia jest śliczna :-) tak sie zmieniła :-) Dziewczyny ja Julce zaczęłam mieszac mleko bebilon i bebilon pepti i je smacznie, nie wiem chyba mam jakieś schizy, bo każy mówi, ze ona nie ma wysypki, tylko mi się tak wydaje, wiec narazie mieszamy mleczko. Jednak nie wiem jakie są wasze opinie o mleku bebilon, ale wydaje mi se to ciezkie mleko, bo Szymuś pije je od urodzenia i bez biogaji kupki nie zrobi, poza tym wypróżnia się raz na 3-4 dni, więc taka lipa troche...ostatnio czesto płacze, jest marudny, pręży się, chyba go boli brzuszek a teraz je te kleiki i tak moze byc, jak myslicie? On toleruje każde mleko, nie jest wybredny dlatego tez zastanawiam sie nam tym mlekiem Hipp, poczytałam opinie i są dobre...a u Ciebie Sylwia sa codzienne kupki? jak dokładnie to mleko sie nazywa? Liska a ty zmieniasz mleko dla jednej i drugiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jak Amelcia wyrosła!! Strasznnie szybko ten czas leci, a najlepiej widać to po dzieciach:) Śliczna jest:) Sylwia na pewno czarny z białym stolem będzie sie pięknie prezentował:) Nudnawo to na pewno nie jest przy blizniakach ale i przy jednym na pewno nie ma co narzekać na nudę:) na Lenkę kochana narzekam tylko wieczorami jak zasnąc nie chce, a jak juz zaśnie to złota dziewczyna. Jak wstaje o 7 to z uśmiechem na buzi, gada, kręci się, tak ja to zajmuje, że śniadanie zjada koło 9:) Kleik kukurydziany tez im nie bardzo pasował, już lepiej ryżowy. Ja im tyle ostatanio nawprowadzalam, że jakby nawet coś się działo to nie będę wiedzieć po czym.... Moje to marchewke uwielbiają. Jak nie ma jej w jedzonku to już nie jest takie smaczne:) ja ostatanio stwierdzilam, że dziewczyny coraz bardziej zaczynają przypominać ludzi:) Właśnie tym zaciekawieniem, jedzeniem itd:) Szczęsciara, może to zwykłe potówki, masz juz niższą temperaturę w domu? może za grubo na dwór ubrane i cos tam się pojawia? A w ogóle to moim też cos czasem wyskoczy, na drugi dzien mija i ni am sie co przejmowac:) wiesz co moja Maja pije też Bebilon od urodzenia i wcześniej robiła mało kupek, teraz nadrabia. dziewczyny potrafia się zalatwiać do 5 razy dziennie, kupy są juz twarde i tak jakby normalne.... i smierdzą....:) Lence jak była mlodsza pomógł ten Nan, miałam wrażenie, że jest właśnie lżejsze mleko od Bebilonu. Ale powiem Wam, że jak minęły jakoś 4 miesiące ich życia, zaczęły jeść normalne jedzenie to problemu brzuszkowe zniknęły całkiem. Mam wrażenie, że uklad pokarmowy dojrzal i jak ręką odjął. zapomnialam co to jest już martwienie sie o bąki czy o kupki:) teraz tylk osie martwię, żeby zrobiły co maja zrobić w domu a nie na jakims wyjeżdzie czy w sklepie:) Szczęsciara ja zmieniłam mleko u obu dziewczyn ze względu na to, że daje juz im mleko następne nr 2. więc chcialam, żeby jadły juz jedno mleko a nie dwa różne jak dotychczas. Maja coś narazie po nim zaczęła lekko ulewać. Jak nie przejdzie za jakiś cas to dam obu Nana. Ja na Twoim miejscu nie zmieniałabym narazie Szymkowi mleka. Zaraz będziesz zmieniać na kolejne to wtedy może spróbuj z innym mlekiem. Mleko nazywa sie Hipp combiotik. Często dajesz kleik? do każdego jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska masz rację, czas szybko leci, Amcia wczoraj skończyła 8 miesięcy:) włoski rzeczywiście trochę rozjaśniały i teraz jest naturalną blondynką:) a z kłami (trójeczki) to może być ciężko szczególnie z górnymi bo są osadzone w lini prostej z oczami i przy wyrzynaniu się ich może boleć głowa. Dziewczyny a pamiętacie z naszego pierwszego forum polmedowego Alicję77? Dawno tam się nie udzielała, chyba od początków mojej ciąży. Chyba mogę poinformować, że jest w ciąży:-):-) , to będzie jakiś 8 tydz a walczyła 7 lat by być mamą i teraz się jej udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesciara2012
Dziewczynki proszę pilnie napiszcie mi co jest dobrego na zęby, bo Szmusiowi idą 4 zęby naraz i to jeszcze boczne, dlatego caly czas płacze...emek pojechał już do apteki, ale czekam na info od was. dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęściara.jak to,4 naraz, i jak to boczne? najpierw jedynki chyba powinny, o ciesz kurcze ale masakra, ja nam dentinox i raczej pomaga. u mnie zębowy problem trwał 3 dni aż jedynka cała wyszła, pierwsza wyszła bez oznak, choc dziasla mają napuchniete, szczególnie Maja ma czwórki napuchniete, akle to do wyrzniecia daleko jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesciara2012
No widzisz u nas jest dość ciężko. Dostal syrop paracetamol i narazie jest spokojny, śpi. Tak idą mu boczne te kły i kolejne po jednej i drugiej stronie, dziąsła już białe i twarde, ciekawe jak długo będa się przebijać... różnie to bywa z zębami, najczęściej idą te przednie, ale czasami sie zdarzy, że te boczne, które są chyba najgorsze :-( ale i tak jest dzielny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro,ale masakra u Ciebie...tyle ząbków naraz?!ja Ci nie pomogę z żelami do dziąsełke,bo ja ciągle mam to przed sobą,choć juz mi pediatra wspominała ,że ona widzi że Lence tójka dolna idzie...no i badz tu mądra,niby najpierw mają iść jedynki i dwójki,a jednak zdarzają się jakieś dziwne przypadki,że te ząbki idą w innej kolejnośći.Bidulek ten Szymuś ,mam nadzieję,że jakoś da sobie radę, w końcu to facet więc dzielny być musi:) U Lenki po mleku Hipp są 2 lub 3 kupki dziennie,raczej takie luzne, dokładnie takie same miała po moim mleku:) ja to mleko sama wynalazłam dla Lenki,wśród moich znajomych wszyscy na bebilonie,ale ja iwedzialam że ona ma wrażliwy brzuszek i potzrebuje łagodnego mleczka i po wielu testach w końcu znalezliśmy najlepsze mleko dla nas.Omijałam bebilona choć bardzo dobry,bo po nim kupy bardziej twarde,a Lenka miała problemy i to mleko na pewno by jej nie pasowało. Kolejne czyli 2 to tez bedzie hipp:) Wczoraj mieliśmy wizytę u neurologa,jest bardzo duża poprawa,ale jeszcze musimy ćwiczyć,bo nadal lekkie napięcie jest.Na szczęście pozbylismy się juz asymetrii ułożeniowej:) Pózniej jeszcze wpadnę,bo lecę Lenkę wykąpać:) Margii,superowe wiadomości:)Każda ciąża naszych dziewczyn forumowych nas cieszy:)bardzo garuluję Alicji:)Życzę jej wszystkiego dobrego,dużo zdrówka dla niej i maluszka,oby ciąża była bezproblemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro,ale masakra u Ciebie...tyle ząbków naraz?!ja Ci nie pomogę z żelami do dziąsełke,bo ja ciągle mam to przed sobą,choć juz mi pediatra wspominała ,że ona widzi że Lence tójka dolna idzie...no i badz tu mądra,niby najpierw mają iść jedynki i dwójki,a jednak zdarzają się jakieś dziwne przypadki,że te ząbki idą w innej kolejnośći.Bidulek ten Szymuś ,mam nadzieję,że jakoś da sobie radę, w końcu to facet więc dzielny być musi:) U Lenki po mleku Hipp są 2 lub 3 kupki dziennie,raczej takie luzne, dokładnie takie same miała po moim mleku:) ja to mleko sama wynalazłam dla Lenki,wśród moich znajomych wszyscy na bebilonie,ale ja iwedzialam że ona ma wrażliwy brzuszek i potzrebuje łagodnego mleczka i po wielu testach w końcu znalezliśmy najlepsze mleko dla nas.Omijałam bebilona choć bardzo dobry,bo po nim kupy bardziej twarde,a Lenka miała problemy i to mleko na pewno by jej nie pasowało. Kolejne czyli 2 to tez bedzie hipp:) Wczoraj mieliśmy wizytę u neurologa,jest bardzo duża poprawa,ale jeszcze musimy ćwiczyć,bo nadal lekkie napięcie jest.Na szczęście pozbylismy się juz asymetrii ułożeniowej:) Pózniej jeszcze wpadnę,bo lecę Lenkę wykąpać:) Margii,superowe wiadomości:)Każda ciąża naszych dziewczyn forumowych nas cieszy:)bardzo garuluję Alicji:)Życzę jej wszystkiego dobrego,dużo zdrówka dla niej i maluszka,oby ciąża była bezproblemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margii ja niesety nie kojarzę, ale z calego serca gratuluję:) A o też zasługa polmedowej ekipy? co do zębow, to ja właśnie czytałam, że 3 i 4 idą w drugim roku życia, na początek dwójki i jedynki, ale juz kolejność może być różna. Ale wiadomo, że odstępstwa od reguły są zawsze:) Także Szczęściaro utul tego bidaczka ode mnie:) A kto Wam na to zwrócił uwagę?? czy sami dojrzeliście? Ja tak zajrzałam Mai do buzi i ona ma wlaśnie trójki napuchnięte i bielsze dziąsła, na czwórkach też są bielsze, może ona też jest takim wyjątkiem, hmmmm muszę się temu przyjrzeć. Sylwia z ćwiczeniami to tak chyba jest, że do około pół roku się wszystko normuje, tak mi też wcześniej neurolog mówiła. Ale super, że jest duża poprawa:) a moje śpią, ufff. zaczyna się u nas problem, że chyba dziewczyny potrzebuują mnie, żeby zasnąć. A tak bardzo starałam się, żeby nie były ode mnie zależne, opiekują się nimi dwie babcie na zmianę i ja, a jednak tylko ja potrafię tak złapać i przytulić, żeby zasnęły..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa właśnie Szczęsciara, przypomniałam sobie, na ząbkowanie ponoć super jest Camilia, doustny płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas też masakra:(.Wyrzyna się dwójka, albo trójka dolna, tak mi się wydaje- na jedynkę to nie wygląda. Miki strasznie się męczy, smaruję dziąsełka tą maścią Dentinox,ale zabardzo nie pomaga.Dostał pół czopka Paracetamolu dla niemowląt na noc. Cały dzień marudny, po kapieli to samo,myślałam, że to skok rozwojowy,ale jednak ząb.Strasznie mi go szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×