Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość srebrne pazn

"NL-jobs" praca w Holandii przez tą agencję. kto pracuje lub pracował

Polecane posty

Gość Ambasada Holandii w Warszawie
Pośrednictwo pracy to kojarzenie, łączenie pracodawcy z pracownikiem. Praca tymczasowa to sytuacja, w której agencja zatrudni Cię jako swojego pracownika i skieruje Cię do wykonywania pracy na rzecz tzw. pracodawcy-użytkownika. O różnicach między zatrudnieniem przez agencje pracy oraz agencje pracy tymczasowej można poczytać na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie: http://wholandii.pl/praca-w-holandii/agencje-zatrudnienia/zatrudnienie-bezposrednie-a-zatrudnienie-przez-agencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w holenderskiej agencji pracy i juz sam nie wiem czy to dobry wybor. na co powienienem zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
Umowy zawierane z holenderskimi agencjami pracy przechodzą przez tzw. fazy. W każdej kolejnej fazie, zwiększają się Twoje prawa jako pracownika. Więcej o fazach przeczytasz na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie: http://wholandii.pl/praca-w-holandii/agencje-zatrudnienia/polska-a-holenderska-agencja-pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy moge dostac w amsterdamie renete chororbową i co mam zrobic zeby mi ją przyznano?jakie sa warunki? pracuje na umowie od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
Jeżeli masz podpisaną umowę o pracę, pracodawca musi odprowadzać za Ciebie składki na ubezpieczenie społeczne. Dzięki temu przysługuje Ci np. prawo do renty chorobowej. Po 93 tygodniach otrzymywania zasiłku chorobowego możesz ubiegać się o przyznanie renty chorobowej, tzw. WGA-uitkering (Werkhervatting Gedeeltelijk Arbeidsgeschikten). Renta jest przyznawana osobom, które mają szansę na powrót do zdrowia: http://wholandii.pl/praca-w-holandii/swiadczenia-socjalne/renta-chorobowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestiach świadczeń w Holandii i t p. spraw pracowników z Polski najlepiej zwrócić się do którejś z firm, które się tym na co dzień zajmują, np. www.euro-punkt.pl albo www.ecpodatkowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekL
Generalnie biurze w Polsce pod względem organizacji nie można nic zarzucić. Panie są bardzo uprzejme, jednak mają niewielkie pojęcie, jak wygląda praca za pośrednictwem NL Jobsu w praktyce. Agencja nie ceni sobie pracowników, jest bardzo duża rotacja, obciążają dużymi kosztami, nie zapewniają gwarantowanej liczby godzin, co w skutku doprowadza do wypłat w wysokości nawet 70 euro. Szczególnie odradzam osobą na wiekówce (do 21 roku życia). Koszty utrzymania w Holandii są bardzo duże. Koszt zakwaterowania wynosi obecnie 113 euro tygodniowo za osobę w mieszkaniach, które często odbiegają od normy. Podliczając wypłaty tygodniowe, w miesiąc często ludzie nie zarabiają najniższej krajowej, która obowiązuje w Polsce. Przeciętny pracownik jest traktowany przez firmę jak tania siła robocza. Polacy są szczególnie szykanowani, nie tylko przez pracowników NL Jobsu, ale również przez przedstawicieli bezpośrednich firm. Osobiście pracowałem w GreenPacku, szczególnie trudno jest kobietom, które są zmuszone podnosić skrzynki warzące często ponad 10kg. Biorąc pod uwagę normę, którą musisz wyrobić, podnosząc za jednym razem ok. 10kg kobiety zatrudnione na sortowni i pakowani przenoszą średnio na minutę około 40kg. Norma na mniejszych pomidorach jest bardzo wysoka, pracownicy mają obowiązek zrobić nawet 270 szalek w ciągu godziny, co daje 12 sekund na obcięcie ogonków, obejrzenie pomidorów, wyrzucenie zepsutych, ułożenie w szalce, zważenie i wyłożenie na taśmę. Poza normą i ograniczeniem czasowym dodatkowego stresu przy stwarzają nadliniowi, którzy traktują pojedyncze jednostki ( szczególnie Polaków) jak podludzi, zachowują swoją wyższość, podważają autorytety osób niżej postawionych i nie zwracają się z szacunkiem. Z najmniejszych powodów możecie zostać zwolnieni, co oczywiście nie podlega dyskusji. Podsumowując: Odradzam, nie warto dać się poniżać, szykanować i wykorzystywać za marne (przeliczając na Polskie) 1300zł. Lepiej poświęcić więcej czasu i zorganizować wyjazd bez pośrednictwa agencji, lub zapoznać z ofertami innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×