Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

(nie)mądra* - sliczne te literki :) Drozsze - ale dwa razy wieksze :) Ja zamawialam 12 cm, a te widze ze maja 20cm :) Tez najpierw mialam kupowac z tych drozszych bo ladniejsze ale doszlam do wniosku ze sie kolory strasznie zleja przy lozeczku malej i postawilam na zwykla sklejke jednokolorowa ;) Ale dla chlopca te literki sa BOSKIE poprostu ;) Ja odprawilam wlasnie meza do pracy , juz sie nawet nie klade spac bo i tak za 3 godzinki musze wyjsc do lekarza a prawie wczesniej przejde sie na zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ratujcie... Powiedzcie, miałyście kiedyś tak, że czułyście że dzidzia za chwilę Wam nóżkę albo rączkę przez pipkę wystawi??? Nie śmiejcie się, wiem jak to brzmi, ale od wczorajszego wieczoru jakoś się tak przekręciła, że naparza mnie gdzieś w środku, już nawet nie wiem gdzie i każdy ruch czuję bardzo nisko i normalnie jakby zaraz mi miała nóżkę czy rączkę wystawić! Musiałam już wstać bo jak leżałam na łóżku to ciągle się kręciła, myślałam że przestanie jak wstanę, ale guzik...i tak się kręci a ja mam ciągle takie dziwne uczucie... Zaczynam panikować bo jak ona się tak ułoży, że mi będzie na szyjkę naciskać albo coś to może się zacząć dziać coś złego... Tak sobie myślę, nie wiem czy mam rację. Oczywiście wolałabym się mylić... Może przesadzam, ale to uczucie jest tak straszne, że zaraz chyba zwariuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka ja osobiście nie wiem co mam Ci doradzić, ale jedna z dziewczyn mówiła że jak jej bobas był za nisko to podłożyła poduszkę pod pupe i po jakimś czasie dziecko się przesunęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka ja mialam takie uczucie, kiedys nawet palca wsadzilam zeby sprawdzic czy poczuje noge :p potem bedziesz czula glowe miedzy nogami, ja sie balam, ze wyleci haha jaka durna jestem czasem, strach pomyslec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie się uspokoiła i się nie rusza, ale jak znów zacznie to będę się sama też tak wierciła, poduszki podkładała i co tylko można jeszcze żeby cholera zmieniła pozycję. Anetucha, to wcale nie jest śmieszne co piszesz bo ja też chciałam sprawdzać, ale się bałam tam paluchów wkładać, bo jeszcze się stanie :D tylko że ja jestem dopiero w 20 tyg to chyba za wcześnie żeby głowkę już czuć między nogami nie? Chyba, że ja mało doedukowana jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze że ją też się zastanawiałam w sumie w jak najwcześniejszych czasie dzidzia może przetrwać... I tak słyszałam że od 22tyg.. Ja znowu sądzę że jeśli jest już wszystko wykształcone a dzidzia silna to powinna przetrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko, znowu muszę nadrobić czytanie. Was to na chwilę zostawić ;) Muszę się pochwalić, że już jestem po ostatnim USG. Małego już niełatwo było zobaczyć, bo jest duży i mu ciasno. Widziałam pyszczek i siusiaka :) Pierwszy raz widziałam podwozie w całej okazałości i 4D, bo zawsze jakoś tak szybko przemykało i zasłaniał :) Buzię ma pulchną jak pączek :D Chyba naprawdę urodzę małego spaślaka ;) Waży 3430g. Ciekawe ile jeszcze urośnie... Najważniejsze, że już nie widać tej pępowiny którą miał przerzuconą przez szyjkę :) Wiecie co jest najdziwniejsze? Jak chodzicie do lekarza przez te 9 miesięcy i w sumie staje się to takie normalne i oczywiste jakby miało już trwać do końca, a nagle wszyscy się z Wami żegnają i życzą wszystkiego dobrego itd. I tak pozegnał się ze mną jeden gin do którego chodziłam od początku i gin, która robiła mi USG. Została jeszcze jedna, moja główna gin do której idę dzisiaj chyba też ostatni raz. To takie dziwne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka popatrz na to z innej strony jeszcze dwa tyg i możesz się mniej bać;-) osobiście mnie ta informacja uspokoiła:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia a ja wolę o takich rzeczach w ogóle nie myśleć. Wolę tę wersję, że mała jest nerwowa i się wierci w brzuszku no i sobie często zmienia pozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij normalnie wzruszyłam się. Cieszę się że już nie ma tej pepowiny;-) teraz tylko czekać aż się dzidzia zmobilizuje do porodu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Nie)mądra, to chyba MAMA kupowała tą pościel. I okropne to zdjęcie, biedny dzieciak! :O Andziulka88, pewnie mała się po prostu tak ułożyła. Ma jeszcze sporo miejsca to ma prawo :) Jak będziesz miała wizytę to powiedz ginowi na wszelki wypadek. Ja pamiętam, że miałam takie uczucie, a potem na USG okazało się, że mały już leży główką w dół, ale to było chyba koło 30 tygodnia. Ale w sumie przecież Twoja mała jak fika koziołki to też może się chwilowo tak obrócić :) Co do pasów, to też słyszałam że najlepiej jeździć "z" niż bez, tylko właśnie trzeba podłożyć jeden pod brzuch a drugi nad. Można też dokupić jakiś adapter dla ciężarnych, ale kto by jeszcze na to wydawał kasę. Wiem o co Chodzi z tym ześlizgiwaniem się pasa, bo do tej pory jak jadę jako pasażer to mam odruch trzymania i obciągania w dół tego dolnego pasa mimo, że mam już mega piłkę i teoretycznie powin ien się trzymać ;) Anetucha, tylko korony jej brakuje do tego tronu :D Jest boska! :D A co do Chrisa i błysku w łazience ( ;) ) to nieźle :D Brakuje tylko stroju pokojóweczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mooniaaa :) Naprawdę mi ulżyło :) Chociaż obie gin mi ciągle powtarzały, że to nie ma żadnego znaczenia, bo maluchy podobno nieraz się oplątują, potem odplątują i tak w kółko i nikt nie ma na to wpływu. I równie dobrzze w czasie porodu może znowu się oplątać. Opowiadała, że u jednej pacjentki dziecko zawiązało supeł na pępowinie i co ona miała zrobić ze świadomością, że maluchy często łapią i ściskają pępowinę i jakby zacisnął ten supeł to mógłby się udusić? Masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się napatrzyć na to zdjęcie Anetuchy :) I te małe girki w tych rajstopach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij, już niedługo Ty też będziesz miała swojego Szkrabka :) ale ta Mała Anetuchy to rośnie jak na drożdżach, naprawdę :) mnie się najbardziej te czarne włoski podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już dawno powinnam zaktualizować tabelkę... A 20 tydzień się już w sumie kończy :) nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29-------Niemcy ---------------12-----------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? mamaanita................Anita............. 23....... kuj-p om-------------15-----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------20----------? (nie)mądra---------------Agata------------ 29--------śl skie------------------21---------Leon agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------- 21---------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielkopolskie--------22-------Norbert DarCiiaaa----------------Daria------------- 19---------Gdy nia----------------22---------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22-------wiel kopolskie--------24----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------- 20---------lubu skie--------------28---------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta--------------- 25---------Białystok-------------27-------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20---------święto krzyskie----- 31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------37---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno---------------37----------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------23---------podkarp ackie---------39----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------39---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij jestem przerażona... Dlatego cały czas mu powtarzam, że nie wolno się nią oplątywac :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka co Ty gadasz, to jak najbardziej normalne uczucie! Dziecko w 20 tyg ma 20 cm. To taka zywa lalka barbie i mam filmik z przedwczesnie urodzonym dzieckiem wlasnie w 20tyg. Jego mama powiedziala, ze zylo 20min tylko dlatego Ci nie dam linku, ale podobno jak zlapalo palec to czuc bylo sile! Dzieci to strasznie silne stworzenia! Maja wielka wole przezycia i czasami kobiety, ktore nie chca ciazy i robia wszystko, zeby poronic rodza zdrowe dzieci. Slyszalas o dziecku urodzonym w trakcie aborcji? Ta dziewczyna do dzis zyje! Poparzona jest i niepelnosprawna, ale przezyla. Dlatego nie mysl, ze robiac wszystko dobrze i dbajac o siebie cos sie z Twoim dzieckiem stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym co to za zbiorowa panika? :D Ja ani razu nie pomyslalam, ze urodze przedwczesnie. Modlilam sie, zeby urodzic w 37 tygodniu a nie 41. Pewnie pisalam 1wszego listopada, ze moja kolezanka urodzila 6 tyg za wczesnie. Nie pamietam wagi malego ale byl duzo mniejszy niz Amela. Dzis ma ponad 5 kg ;] Amela 6.5kg. Przestancie sobie glowe zawracac przedwczesnym porodem. To sie nie zdarza czesto! Za duzo macie informacji o szyjkach i rozwarciach. Ja gaci do badania nie zdjelam cala ciaze! Amela zyje i siedzi na tronie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha ta Twoja gwiazda jest prześliczna :) spokojnie nie zauraczam :p andziulka to moje maleństwo też nieraz jest bardzo nisko i mam takie dziwne uczucie hehe tylko że moje to pływa wszędzie od pępka do spojenia łonowego i nie wiem w którym miejscu mogę się spodziewać kopniaka :) wczoraj mój zrobił mi zdjęcie pokaże Wam ale proszę się nie śmiać z piżamy hehe :p i nie patrzcie na godzinę bo było po 23 ale aparat jakoś nie był przestawiony po ostatniej zmianie godzin pewnie ;) http://www.voila.pl/108/32c6q/index.php?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, Ty to zawsze potrafisz rozładować atmosferę :) a jak czyta się Twoje posty to naprawdę nieraz idzie opluć monitor :D wiesz co, wolę nie czytać o takich przypadkach bo mogę sobie głowę nabić i po co mi to? :P a z tą siła 20-tygodniowego bobasa w brzuchu to masz chyba rację bo u mnie jeszcze nie minęły 2 tygodnie jak poczułam że się rusza a już nieraz jej kopy powodują nieprzyjemne grymasy na mojej twarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yeeeey mamy pierwsza mame :D albo druga. fij chyba twarz tez pokazala :D andziulka 007 ladnie wygladasz ! troche tesknie za tymi kopniakami, jedzeniem co chce i o ktorej chce i moja siostra krzyczaca na moj widok: nie wciągaj brzucha arbuzie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he:-D czadowe :-D A ja słyszałam że jak się da to na początku powinny na boska latać, ale nie wiem zdania uczonych są podzielone...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te skarpetki są świetne ja ostatnio dla dzidziusia koleżanki takie kupiłam :) Andziulka fajny brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia znam taka jedna co w maju w ogrodzie na grillu trzymala mala bez skarpet (wszystkim zimno bylo). Moja ma skarpety albo rajstopy codziennie. Wieczorami czasami jak caluje male syry to zdejmuje jej na godzine. Nie moge patrzec na te zimne stópki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to też bym pewnie zakładała rajstopki. To przeciez dziecko, nie tak jak człowiek dorosły, nie wiadomo czy nie za ciepło, albo nie za zimno, jedno źle i drugie źle, ale szkoda takiej Kruszynki, żeby marzła. Małe dzieci zawsze mi się z tymi rajstopkami kojarzą :) Andziulka powiedz mi ile Ty przytyłaś od początku ciąży? Bo jesteśmy bardzo blisko siebie z terminem i ciekawa jestem :) mi przybyło tak niecałe 4kg, gdzieś tak 3,6kg powiedzmy. Ale coś mi się wydaje, że z brzucholkiem Cię przegoniłam :D jak dziś pstryknę jakąś fotę to wstawię do porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za udzielenie odpowiedzi:] Nie pierwszy raz zostałam zignorowana :) Spadam stąd :) 3majcie się ciepło i zdrowych dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×