Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

A ja kiedys czytalam(tylko nie pamiętam gdzie),że jedna kobieta miała problemy z ciążą i urodziła chyba w 24 tc.Dziecko mierzyło zaledwie 22 cm.Uratowali je.Musialo pożyc sobie kilka miesiecy w inkubatorze,ale teraz jest juz w domu i jest ok.To jest najmłotrze i najmniejsze dziecko,jakie kiedykolwiek na świat przyszło(i przeżyło oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka podaj linka do tych literek :) może Leonsjowi bym kupiła :) MonikaW - nie, dzięki , nie spieszę sie na porodówkę hahaha ale za 4 m-ce czemu nie :D Yadaeth ja kupuje wózek po porodzie przed to fotelik jedynie. Dziewczyny wyszłam na dwór na 30 min :P po tygodniu leżenia - ale bosko :D i nic mi nie jest na szczęście (odpukać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka nie ogladaj tego przed porodem ;) ja cale serie widzialam i pod koniec juz ryczalam razem z nimi :D w tv pokazuja najgorsze przypadki, najwieksze histeryczki zeby bylo ciekawiej. bo kto by chcial moj porod ogladac? chyba tylko ciezarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha wiesz co muszę zmienić zdanie co do jej wyglądu :P jak była malusia to była tylko ładna teraz to jest prześliczna ! (tfu na psi urok) siedzi jak na tronie mała księżniczka :) aż ciężko wzrok oderwać :) MonikaW też wczoraj czytałam na mamazone że dziecko urodzone po 24tc jest uznawane za wcześniaka ale jak najbardziej jest zdolne do przeżycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra dzieki! :) za kilka miesiecy zobaczysz jaka to przyjemnosc miec wlasne dziecko. Zupelnie inaczej niz ladne dzieci kolezanek. Kazda nowa rzecz, ktora ona potrafi zrobic wypelnia Cie taka duma i szczesciem, nie do opisania! Gdy ktos wstawia dziecko z golymi genitaliami albo tylkiem to przewaznie usuwam ich ze znajomych ;p Amela ma najpiekniejszy tylek na swiecie! Najpiekniej wyglada cala umazana mlekiem i najpiekniej sie smieje. Ale pewnie tylko dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha domyślam się jak to jest :) i ile radości sprawia kazda nowa rzecz jaka zrobi dziecko :) co do zdjęć na fb np.niektóre są żenujące-moja koleżanka będąc w ciąży robiła sobie domową sesje-koleżanka jej robiła-żebyście widziały te niesmaczne zdjęcia :o jak miała przezroczyste koronkowe gacie w których paradowała do foty i bluzkę do cycków podciągniętą ja rozumiem do prywatnej kolekcji ale nie na fb jeszcze takie coś :o. Teraz jej dziecko ma 5 m-cy dała na fb kolejną fotę tego typu http://www.obrazky.pl/261-smoczek-dla-dziecka z podpisem "pierwsze ząbki mojego dziecka" :o dla mnie to nie było śmieszne a dziecko to nie maskotka :o albo ja jestem zbyt krytyczna albo nie wiem... boje sie tylko ze jak dostane małego to nie będę chciała go oddać na mierzenia ważenia i inne i tak do wyjścia ze szpitala :P ja z tych zaborczych jestem i co gorsze już mam takie myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapominam się spytać, która z Was -świta mi Mama albo Fij moge sie mylić -jak mama to się nie dowiem prędko pewnie :P kupowała od tej laski komplet pościeli? http://allegro.pl/posciel-7el-90-120-do-lozeczka-baldachim-gratisy-i2973910397.html Ciekawa jestem jaka jest ta w dotyku bawełna czy miękka czy gruba czy taka cienka jakby przenicowana ? czy porządne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha wiesz co u nas jest darmowa szkoła rodzenia w szpitalu :) a są też prywatne ale za nie się płaci od 300 zł w górę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link do literek ktore akurat ja zamowilam: http://allegro.pl/literki-litery-sklejka-imie-dziecka-wyraz-i2959271872.html ale sa na necie ladniejsze np. http://allegro.pl/drewniane-literki-imie-dziecka-16-cm-gratis-i2959355626.html Ja wzielam jednokolorowe bo kupilam jeszcze 3 motylki i 3 kwiatki do tego i nie chcialam zeby sie zlewaly takie ze wzorkami ;) Co do tego programu to jakos sie tego nie boje heh , w recz przeciwnie im czesciej ogladam program typu "Porodowka" tymbardziej sobie uswiadamiam ze to co moge wyprawiac na sali porodowej to norma i ze nie musze sie wstydzic np. krzyków, wrzasków, bąków :D Kiedys ogladalam odcinek gdzie mloda dziewczyna dostala ZO i nie poczula jak zrobila pod siebie na lozko :P Innym razem kobieta pytala czy to normalne ze puszcza bąki i przepraszala za to... Gdybym tego nie widziala w tv a cos takiego by mi sie przytrafilo bylabym mega zazenowana a tak to sie nastawiam ze wszystko sie moze zdazyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* - ja tez kupywalam tą posciel :) Bawelna jest gruba , nie taka jak z niektorych sklepow gdzie poszwy przeswituja i nie jest tez sztywna :) U mnie ten minus ze okropnie smierdziala farba ale i tak wyplukalam ja w plynie i juz jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie szoszonowa? Mama na bank wroci z dzidzia;-) znajoma z liceum jest polozna i kiedys jeszcze jak mialysmy lepsze relacje to mowila, ze przywiezli taka dziewczyne z rodziny patologicznej, ktora byla jeszcze do tego chora na kiłe to polozne odbieraly porod w podwojnych rekawiczkach, a ze nie zdazyli zrobic jej lewatywy i wszystko co miala w jelitach przy parciu wydalila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetne te literki.. Też chce takie:-D Muszę poszukać tajnej tapety do pokoju małego i wtedy zobaczę czy będą pasować:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra mi 10 tygodni zajelo zostawienie Ameli u Chrisa mamy. W niedziele konczy 3 miesiace a byla u nich 2 razy sama :D hyhy Na poczatku nie moglam nawet patrzec, gdy trzymala ja na rekach. bylam tak wsciekle zazdrosna, ze przestalam tam z nimi jezdzic ;] ja umiem, ona nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też oglądam porodówkę, okropne to jest, a jeszcze jak sobie pomyslę, że u nas ZO niby dają, a tak naprawdę raczej rzadko to mi sie słabo robi. Odkąd zrobiłam test to myślę, że umrę z bólu przy porodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia jakos taka tapeta mnie nie przekonuje :( zbyt kolorowo i naciapcianie. Na jednej ścianie byś chciała? bo będzie chyba pokój pomniejszać :o Carolajna jakby sie z bólu umierało to nie byłoby matek na świecie tylko ojcowie i dzieci hehe :D ale jestem pewna ze im bliżej porodu tym bardziej chce się urodzić i nie myśli się o bolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jakieś 8 miesięcy na przyzwyczajenie sie do tego :) A takie mam pytanie do was, bo nie dałam rady przeczytać wszystkich stron od początku :) dużo tego, kiedy powiedziałyście w pracy o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, na jednej ścianie... Resztę wtedy pomalowalabym na jeden kolor... We wcześniejszej wersji myślałam o wytapetowaniu w kolorze niebieso-zielono-pomaranczowym. Kanapę mam niebiesko-pomaranczowa. Jeszcze nie wiem.. Jak znajdę odpowiednią tapete to będę wiedziała, że to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaufane dziewczyny wiedziały od początku, reszta dowiedziała się, jak przyniosłam L4- czyli w 5tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie powiedziałam jeszcze nikomu, wie tylko tatuś fasolki :) Czekam na jutrzejszą wizytę u lekarza, ale w pracy chciałam jeszcze troszkę poczekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy czym się zajmujesz ... Ja czekałam, aż się umowa na stałe uprawomocni, bo można ją anulować w przeciagu 2tygodni od podpisu. A że niedługo po tym trafiłam do ginekologa to bez wahania wzięłam L4, pracuję umysłowo - fizycznie i bałam się o ciążę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaaa86 jestem :) Po prostu mam zapierdziel... do pracy na 6:00, potem spałam, potem woskowanie łydek i oto jestem:D :* (nie)mądra a mnie foto akurat ze smoczkiem z ząbkami śmieszy i uważam ,że jest zabawne...nie widzę nic niesmacznego :] Niesmaczne rzeczywiście gacie koronkowe i goły brzuch na fb:] Dziewczyny łapią mnie skurcze w łydki...wiem,że to niedobór magnezu...czy w ciąży można brać zwykły B6 czy muszę jakiś specjalny dla ciężarówek ?Polecacie coś? Carolajna87 ja powiedziałam w pracy po usg w 12tc ...bo tu , w UK wcześniej nie robią...chciałam mieć potwierdzone ;) Ogólnie wtedy powiedziałam wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia fototapeta z delfinami najlepsza! Sama bym taka na sciane sobie walnela, ale narazie spimy razem z nia w pokoju a ja z delfinami spac nie chce ;p Jak bedzie miala swoj pokoj to pewnie pomysle o czyms takim. (nie)madra dzieciom dziecinstwo zabierasz? :D one uwielbiaja jak sie duzo dzieje. Pamietam, ze moja matka tak wymyslala, ze kolorowe ubranka nie bo dzieci beda wygladaly jak clowny. Skonczylo sie na tym, ze do 8 roku zycia ja i moja mlodsza siostra nosilysmy czarne, brazowe, khaki i szare ubranka... Pewnego dnia jej kolezanka wytknela jej, ze wygladamy jak glupie i od tamtej pory my wybieralysmy co chcemy zakladac. Pamietam, ze przez nia nawet ubranek nie potrafilam kolorami dobierac. Nosilam jeansy z blekitnymi butami, zielona bluzka i zolta bluza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam umowę na czas nieokreślony, pracuję 2,5 roku jestem sekretarką, nie mam ciężkiej pracy i zamierzam pracować ile sie da :) Przynajmniej teraz takie mam założenie. Do tej pory wszystkie dziewczyny po porodzie wracały do firmy i nigdy nie było z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 no to piątka!Ja też planuję jak najdłużej ;) Na macierzyński odchodzę 7 maja (termin mam na 4 czerwca) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×