Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Allegrowiczka, dlatego się pytałam czy Ty w PL czy w UK , bo w UK nie badają w ogóle, całą ciążę :) Byłam w Aldim na zakupach i znalazłam 2 butelki 260ml Tommie Tippie za ...3 ... Zamówiłam wczoraj 4 240ml dr Browna no ale żal tych było nie wziąć :] Zobaczymy:] Ktoś wie czemu mi ten brzuch opadł tak ?:>W ogóle pobolewa dziś od kiedy wstałam :/ Jakbym wzdęta maksymalnie była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Molly ale kloc! 4.8kkg!!! ja myslalam, ze Amelcia to byl klops a wychodzi na to, ze kruszynką byla :D a porod moj serio nie bolal. w sumie z tego co piszecie to sie ciesze nawet bardziej :p nie sadze zebym chciala drugie. a jesli juz to dluuuuugo dluuuuugo po ameli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa nie mam pojecia, obserwuj i doszukuj sie innych symptomow bo dla Ciebie jeszcze za wczesnie. Mi do samego konca nie opadl i gdyby nie wywolanie to chyba do konca zycia bym w ciazy chodzila ;P X niemadra wracaj, styka tych fochow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe,że z tym brzuchem mi się tylko wydaje ... przez to,że tak nagadały :] Zrobię fotki :] Jak na razie padam na pysk , Lostów obejrzymy i kima... 7 dni wolnego o jaaaacie :] (nie)mądra własnie, wracaj :] Śniło mi się,że wszystkie urodziłyście a ja dalej chodziłam a (nie)mądra urodziła jednak córkę a nie Leona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mowilam wam jakie ja mialam sny w ciazy bo jeszcze was tu nie bylo!! Na poczatku snilo mi sie, ze odeszly mi wody tak gdzies w 15 tygodniu i urodzilam na podlodze w domu uwaga... chomika!!! pozniej w polowie ciazy snilo mi sie, ze to nie Chrisa tylko tego bylego bo urodzilam w polowie ciazy pelnowymiarowe dziecko, ale miesiace i tak mi sie nie zgadzaly ;P snila mi sie ciaza blizniacza chyba 2 razy bo mi w pracy mowili, ze taka jestem wielka, ze na pewno blizniaki!! hmm jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze ;) PS moja szczeka mnie tak napierdala, ze jakbym wypadla przez okno z 1 pietra prosto na ryj to by mniej bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa ona grzyby i inne muchomory w ciazy to norma. po tygodniu takich dopochwowych Ci przejdzie ;) w ciazy trzeba bardziej dbac o higiene krocza niestety. uzywac koniecznie zeli go higieny intymnej. za zawsze mialam w dupie i jade tym co cale cialo az w ciazy nałapałam grzybow i po kazdym seksie pękało mi wejscie do pochwy i goilo sie tydzien (mysle, ze przez za malo sliski sluz ;P) od grzybow oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się dzisiaj snilo, jak juz w końcu zasnęłam, ze karmiłam jakieś małe dziecko marchewka ze słoiczka i najpierw była za zimna, potem za ciepła i to dziecko nie chciało jeść, a potem snil mi się mój były i na niego wrzeszczalam,ze zmarnował mi 4 lata życia :) xxx A pisalyscie też o robieniu testów ciążowych, więc u mnie było tak, ze 18/19 stycznia miałam imprezę firmowa, a teoretycznie 17mialam dostać okres, impreza minela, brzuch mnie bolał jak cholera, ale okresu nie było. Pojechałam potem do Tomka do Warszawy i się rozchorowalam, okresu dalej brak wiec w poniedzialek zrobiłam test to bylo21.01 pamiętam, bo to dzień babci :) Tomek był w pracy, jak wrócił to powiedziałam mu ze zrobiłam test i ze wyszedł pozytywny, na co on zaczął się śmiać. A potem powiedział mi, ze on i tak wiedział ze ja tego okresu nie dostane. Nie było płaczu ani żadnych takich, raczej niedowierzanie i pytanie gdzie my wstawimy łóżeczko :) Tomek się cieszy od początku, gada do brzucha, przytula się do niego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka Twój lekarz mnie przeraża... ja od samego początku co wizytę mam badanie ginekologiczne! Kurcze dziwny ten lekarz... Wzięłam ten apap jutro rano mam lekarza rodzinnego zobaczymy co powie ehhh jedna dziurka od nosa nieaktywna zupełnie :( (nie)mądra właśnie wracaj do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, w końcu mogę do Was zajrzeć, malowałam pokój małego i w sumie pomarańczowy wyszedł świetnie, ale zielonym byłam załamana do czasu, aż zaczął jaśnieć ... I na szczęście bo pokój wyglądał " wieś tańczy i śpiewa " tak się na gimnastykowalam, że myślała, że urodze, bo mój mężuś wstawił futryny do małego i łazienki z tym, że zabezpieczył je po dwie belki w połowie z każdej z nich, żeby pianka nie rozepchła... Mam dziś jakiś ciemniejszy śluz, krzyż mnie boli, ale paniki nie sieje zobaczę rano... Nie uśmiecha mi się iść do szpitala na święta tym bardziej że mamy jutro jechać te ponad 300km.... X Molly gratulacje... Ryczałam jak bóbr, czytając Twoje przeżycia, wynik imponujący 4,8kg ;-);-) moje pewnie też coś koło tego będzie... Dałaś radę, czyli da się;-) X Kurde nie pamiętam już co pisalyscie a jestem tak padnieta że już zasypiam.. Buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie mogę przeżyć, jak to,idziecie na wizytę i gin Was nie bada??? To co on do cholery robi leń śmierdzący?? O pogodzie gada? No przecież po to do niego idziecie, chyba ich powaliło :O Ja bym się na Waszym miejscu upomniała, za to im płacą! XXX Allegrowiczka, no nooo,to brzmi już całkiem poważnie :) Trzymaj się tam, może to już niedługo :) XXX Szoszonowa, no wiesz, to już 30 tydzień, grawitacja zaczyna działać ;) XXX Anetucha, no właśnie próbowałam tym razem i pierwszego dnia jak były tylko krostki to nawet ładnie je wysuszył a następnego cała dupka czerwona :O Dziwne... Powaliłaś mnie tym chomikiem :D XXX Molly, współczuję tak długiego siedzenia w szpitalu :O Ja też siedziałam dłużej ze wzg. na problemy z małym. Wiem o czym mówisz z tą frustracją. Ja bałam się strasznie, że nie dam rady go wykarmić, bo nie miałam go przy sobie przez 2 pierwsze doby :O Potem nie mogłam się doczekać tego nawału, bo mały za mało przybierał, przez to też dłużej tam siedziałam. A ostatniej nocy karmiłam go co 1,5-2 h i rano potem był ważony i w końcu przytył i mogliśmy wyjść :) Wiem o czym mówisz z tym płaczem, ja ryczałam jak opętana, nie mogłam się uspokoić. Czułam się jak w klatce, jak patrzyłam przez okno na warszawskie korki to zazdrościłam tym ludziom, że w nich stoją ;) Totalna deprecha, także DZIEWCZYNY bądźcie tego świadome to może lżej to przejdziecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, no to super,jedno macie z głowy :) Ciekawe zestaienie kolorów, ja zrobisz jakąś fotkę to wrzucaj :) XXX Byłam dziś z małym prywatnie u lekarza, żeby sprawdzić czemu tak ryczy i okazało się, że wcale nie ma pleśniawek, a ten nalot na języku jest od mleka. Skóre ma podobno lepszą niż niejedno dziecko w jego wieku, a ta wysypka na buzi to trądzik noworodkowy i nic z tym nie robić. Pupa odparzona w niewielkim stopniu, mam nic szczególnego nie robić. Nic tylko się pochlastać, jeden lekarz mówi tak, drugi siak i bądź tu człowieku mądry :O Chociaź ta pupcia to jak na mój gust to jest dość mocno odparzona, ale ja tak naprawdę nigdy nie widziałam odparzeń. Ba! Nigdy nie widziałam na żywo pupci takiego malucha :D Może rzeczywiście on tak ryczy w reakcji na te szczepienia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FASOLKI Nick----------------------Imię-----------Wiek----------M iasto/Woj.----------TC----Imię/Płeć nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow i eckie-----------9---------------? 2plu1-------------------Magdalena-------26-------------Wr oc ław-------------8---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19---------Warszawa (na razie)---10--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dań sk-------------15--------------? agunia1987------------Agnieszka--------25--------------ł ódzk ie------------- 21-------------D andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódz kie--------------28------------CH DarCiiaaa----------------Daria------------19------------- Gdyn ia---------------22-----------DZ (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie----------------27---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----30--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko po lskie-----------30----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------30-----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok--------------34-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24----------Ok.Kra ko wa------------36----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------20------------lu busk ie---------------36----------CH MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia---4mce 3tyg MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarp ackie----Ksawery----7 tyg Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------6 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odz kie----------Alicja--------------- keysy2121-----------------Kasia-----------21------------M ogil no----------Eryk-----1 msc 1dz Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie----------------CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka1987 daj znac jak u lekarza. xxx moj lekarz zawsze mnie najpierw badal usg dowcipnym i wiedzialam jak szyjka i wogole a pozniej usg przez brzuch. A teraz zrobil tylko usg przez brzuch i nic nie wiem brrr.... xxx Szoszonowa ja mam butelki tommie tippe i tej samej firmy laktator i sterylizator, pewnie pierwsza przetestuje wiec dam znac ;) xxx Mooniaaa86 nie powinnac malowac scian a nawet przebywac w malowanym pokoju przez toksyny, wiadomo chcecie zdarzyc ale odpoczywaj bo chyba dzidzius wazniejszy. xxx Fijfijfijuu mojej siostry coreczka tez miala ten tradzik (ma 6tyg) i lekarz kazal wykapac mala w krochmalu i po kilku dniach zeszlo, lekarz mowil ze zdarza sie ze dzieci maja ten tradzik do roku czasu ale moze krochmal pomoze. xxx mi sie raz snilo ze urodzilam szczeniaczki tak wiec sny w ciazy to masakra :). ogladalyscie wczoraj rozmowy w toku? masakra jak sie uryczalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta, jak coś złego pokazują o zwierzakach w tv to ja nie oglądam, to nie na moje nerwy :( Właśnie planuję kupić mąkę ziemniaczaną i nią sypać, bo dziś jest jeszcze gorzej :( I zrobię ten krochmal i spróbuję go wykąpać. Te wszystkie maści są do dupy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę spać przez to przeziębienie :( jeszcze krew mu z nosa dzisiaj leci :/ mam nadzieję ze to tylko przeziębienie a nie jakieś grypsko dzisiaj się dowiem. Mooniaa nie przemeczaj się tak! A w jakiej miejscowości mieszka twoja babcia? Bo ja też jestem z łódzkiego :) Szoszonowa mi też się wydawało ze brzuch mi się opuścił ale Arek i mama mówią ze jest wysoko to chyba mam jakieś omamy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta - jestem po wizycie :) Lekarz przyjal mnie jako pierwsza, polozna odrazu powiedziala ze opadl mi brzuch i jesli cokolwiek bedzie sie dzialo mam jechac do szpitala bo moge juz spokojnie rodzic. Natomiast gin mnie zbadal ginekologicznie i oznajmil ze szyjka jest miekka. Zrobic szybkie USG wody w porzadku, lozysko tez z mala wszystko OK i tez powiedzial ze jesli cokolwiek bedzie sie dziac mam jechac do szpitala :| Nastepna wizyta UWAGA za 3 TYGODNIE !!! (8 dni przed terminem z OM, a 3 dni przed terminem z USG :|) Wizyta 5.04 odwolana. Dostalam skierowanie na badanie paciorkowca i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooonia86, to,że brzuch duży nie oznacza,że dzidzia duża... Mój jest naprawdę ogromny... mam tak jak Anetucha, u mnie w pracy wszyscy mówią,że bliźniaki :D Mi jak lekarz szacował w PL wyszło,że dzidzia około 3300g +- 200g ... No ale wiadomo też jak z tym szacowaniem :] Postaram się pstryknąć jakieś foty na weekendzie. Chyba popękam...w sense rozstępów :/ Brzuch jest baaardzo napięty, prześwitują żyły i w jednym miejscu popękały mi naczynka krwionośne :/ No ale on idzie tak do przodu całkiem, nie na boki...więc nie ma się co dziwić. Sama malowałas ???? Hardcore :D Ja to na czas malowania zwiałam z tego smrodu , poza tym co się będę przemęczać :D Fijiji...mój lekarz w PL ,który pracował w UK przez jakiś czas powiedział mi ostatnio,że powoli w PL będę tak jak w UK odchodzić od badania dopochwowego USG i badania fizycznego... Nie wiem ile w tym prawdy i jakie są przesłanki i dlaczego ... Może Allegrowiczki lekarz zasięgną porad z UK :D I mam nadzieję,że to tylko grawitacja u mnie a nie obniżanie się brzucha bo się Mała szykuje:D HinskiTurysta to napisz jak te butle :) A jakiej pojemności masz? Ja nie mam TV polskiej jeszcze ale słyszałam o odcinku Rozmów w toku i byłam na forum taty tego chłopca. Smutne :( Fijiji...napisz jak poszło z mąką ziemniaczaną i krochmalem bo tez słyszałam o tych sposobach:) andziulka007 mi krew z nosa non stop leci jak smarkam. To normalne w ciązy, już chyba MAMA2013 pisała o tym ... I zdrowiej! Ja bym nawet nie pomyślała o tym brzchu,że opadł gdyby te angielki w pracy mi nie nagadały :D Także pewnie też mam omamy :D Allegrowiczka1987 to czekamy na wieści z porodówki hyhy! :) xxx Dziewczyny jakich sterylizatorów używacie ??? Mi radzili by kupić takie tabletki o prostu ... że nie warto sterylizatorów. A laktatory jakie macie ? Bo to słyszałam,że naprawdę warto kupić... dzięki za wszelkie info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza płuca,oskrzela,gardło narazie w pożądku :) powiedział ze jak mi nie przejdzie to po świętach mam przyjść i jak by się wydzielina z nosa zmieniła na zieloną to też mam się zgłosić :) w razie gorączki paracetamol,woda morska do nosa i babcine sposoby cytrynka,cebulka,czosnek i syrop malinowy :) Szoszonowa ja nie kupuje żadnego sterylizatora butelkę,smoczek można wyparzyc we wrzatku jak dla mnie to jest zbędny wydatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie sterylizatora tez nie chce... Tych tabletek w razie czego będe używała ale chciałam poznac opinie Waszą i przede wszystkim mam:) Dobrze,że ze zdrowiem ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobity jak przy zmianie pozycji skurcze przechodza to znaczy ze nie rodzita :) tzn jak lezalyscie to przy chodzeniu ustepuja i tak odwrotnie. ja mialam tak 2 tyg przed porodem jak wracalismy z bydg to myslalam ze prosto na porodowke pojedziemy ale w domu rozchodzilam sprawe i bylo ok. takze bez paniki. ja wczoraj kuzwa przespalam rozmowy w toku a tak chcialam obejrzec. a tvn playe muli mi kompa wiec juz sobie nie obejrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja zupełnie nie oglądam tych polskich programów i seriali także powiedzcie mi co było w tych rozmowach w toku bo czuje się nie w temacie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rodzicach ktorzy stracili dziecko... ja widzialam tylko ostatnie ze kobiecie w 9 miesiacu dziecko w brzuchu umarlo... masakra. a 9 lat sie o nie starali. 4 lata juz po a oni tak to przezywali jakby miesiac temu je starcili. strasznie to ich rozbilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa a czemu nie chcesz sterylizatora? mieszkasz w anglii wiec to wydatek 12 funtow bo co chwile jest 50% ceny na to. mi bardzo odpowiada bo myje butle wieczorem, ustawiam w sterylizatorze, wkladam do mikrofali i ide spac a one te 6 min sie kreca a pozniej rano wyjmuje i od razu gotowe. wrzatkiem robilam nie raz jak mi sie 6 minut czekac nie chcialo ale sobie lapy poparzylam i teraz zawsze robie na zaś. x Amele ubralam dzis jak syna :p zaraz wam fote na maila podesle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole bylam w polskim sklepie i kupilam kawalek ciasta krówki. i cholera nie dosc ze stare to robione na margarynie i polane masą czekoladopodobna... i wez sie czlowieku angolom pochwal, ze polskie jedzenie takie dobre. pojda do polskiego sklepu i kupia ten shit :/ masakra. Chora jestem. nie dosc ze zębodół to jeszcze przeziebiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu niby najlepszy jest krochmal :) zawsze warto sprobowac, bo bardzo trzeba uwazac zeby sobie Dzidzius tego nie zdrapal. xxx Allegrowiczka1987 fajnie ze mozesz juz rodzic, ja tez juz bym chciala i bylo by po stresie:) Z ta wizyta to masakra!!! ja do 12.04 nie wiem czy dam rade, strasznie sie niecierpliwie. xxx Szoszonowa butle mam 150, na poczatek strarcza. Co do sterylizatora to mam jeden parowowy taki do mikrofali (tommie tippe). Fajna sprawa, juz probowalam uzywac i szczerze polecam, 3 minutki wszystko wysterylizowane bez problemu. No i mam jeszcze elektryczny podrzewacz ze sterylizatorem hmmm... narazie probowalam podgrzac mleko dla mojego P. (bo mial zgage:D) i szczerze troszke dlugo to trwalo, a strylizowac jeszcze nie probowalam. xxx keysy2121 jak widzialam to pare co urodzila to martwe dziecko to plakalam jak bobr.... boze serce mi malo nie peklo. xxx bylam na zakupach !!! matko ile ludzi oszalec idzie, ludzie robia zakupy jakby koniec swiata mial byc a nie swieta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×