Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Anetucha, Szoszo, no weźcie mi wytłumaczcie o co chodzi z tymi kranami? Przecież musi to czemuś służyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo, w PL też podają wit K po porodzie w zastrzyku, ale i tak trzeba ją podawać od 8 doby życia do ukończenia 3 miesięcy. Jak karmisz piersią to podajesz pakiet K + D, jak mieszanką to chyba tylko K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij ja karmie piersią. Musi szeroko otwierać buzkę przy piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe.... Fijiji... ja na chwilę obecną myslę,że bez problemu będę mogła wyjść i małą zostawić...ale po porodzie ponoć się zmienia :D Przykro mi ale nie powiem Ci o co chodzi z kranami :D To jest tak głupie,że nikt chyba tego wyjaśnić nie może... Słyszałam,że oszczędność...ale jaka oszczędność?:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo ja te butelki też antykolkowe kupiłam i wzięłam dwie bo jakoś nie wierzę w Moje cycki ze będą dawały mleko :p Anetucha porażka z tym Twoim normalnie poszedł się poskarżyć no śmieszne normalnie. I co teraz z mała zrobizz? Gratuluję podwyżki :) muszę jeszcze jutro jakiś podgrzewacz zamówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka podwyzka 21 pensow ;] amela jutro jeszcze idzie do starych a pozniej musimy znalezc opiekunka jakas... moze 2 dni w tyg ja przyjmą. stare skurwysyny :D wkurwili mnie dzis. podobno mam baby monster i nie daja rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha... baby monster ?:D Daj znac jak znajdziesz opiekunkę, jestem ciekawa jak to wygląda :] xxx andziulka007 teraz wszystkie są antykolkowe ale te dr Browna ponoć tylko działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa nie liczylam ale macierzynski konczyl by mi sie w przyszly piatek czyli poszlam do pracy 2.5 miesiaca przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dr browna. innych nie polecam. u nas zdzialaly cuda z kolką. kolki nie ma pierwsze 2 tyg. tez myslalam, ze amela bezkolkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
post mi zniknal. pisalam, ze .. no co pisalam... a o butelkach. Polecam dr Browna bo kolki u Ameli zniknely ;) x przylepilam sobie tabletki anty tasmą klejąca do szafki, ktora otwieram 10 razy dziennie zeby sobie kawe zrobic :D siara jak ktos przyjdzie, ale jestesmy tak goscinni, ze nikt nas nie odwiedza takze spoko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo w tych co kupiłam też jest zaworek przy smoczku i rurka w środku :) tak samo działaja a mi sie bardziej podobały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha no ja je kupiłam z Twojego polecenia :P Poczytałam trochę i ponoć własnie sa super :] Pogadaliście z Chrisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pogadalismy. szuka benefitow na opieke nad dzieckiem. mozna dostac 70% od kwoty ktora placisz opiekunce zarejestrowanej jako opiekunka po jakis tam kursach jesli oboje pracujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez o tym słyszałam ale u Nas to nie przejdzie bo opiekunka się nie zgodzi pracować 13-22 :/ I to co drugi tydzień a ja mam takie zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my pracujemy do 17 takze zobaczymy co da sie zrobic. narazie od godziny probuje to wypelnic a przy okazji oglada program w tv...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis na szczepieniu bylo wazenie i moj szypiorek wazy cale 5650g :) jak ponad 20 stopni to body dlugi rekaw spioszki krotki rekaw czapeczka i skarpetki i mam na zapas kocyk przy sobie, jak zrobi sie naprawde cieplo to sciagam mu spiochy i jest w samych bodach i skarpetkach i czapeczka oczywiscie :) K+D dawałam do 3 miesiaca a po 3 miesiacu już tylko D, bo K daje sie wlanie do 3 miesiaca molly to odkrywaj malego do karmienia, bo dziecko sie wtedy poci ja kupowalam tez wieksze butelki tylko smoczki mniejszy rozmiar dokupilam i bez sensu bo wogole nie uzywam..... a mala butelke dostalam od babci a druga w wyprawce w szpitalu, i tak nie uzywam... ehhh anetucha wspolczuje.. :/ fijfij jak mieszanka sie karmi to TYLKO wit D bo w mm jest wit K!!!!!!!!!!! hahaha widzialam juz myk z butelka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, aaa no widzisz, pomyliło mi się z tą mieszanką :) To ja właściwie dziś podaję ostatnią K+ D :) A jaką dawkę D się podaje? Pewnietaką samą jak dotychczas, tak? Ja przesadziłam z tym ubraniem... Były 24 st. jak wychodziłam i wiaterek, ale jak wracałam to 25,5. Założyłam mu body z długim rękawem, na to cienka koszulka z krótkim ( uwielbiam takie zestawienie ;) ). Do tego półśpiochy i chyba niepotrzebnie pod spód skarpetki. Na szyjkę apaszka a na główkę dość cienka czapeczka zakrywająca uszka. No i był spocony :O XXX Z tymi kranami to rzeczywiście oszczędność byłaby jakimś wytłumaczeniem, ale też nie mogę zrozumieć w jaki sposób... I jak można tak męczyć ludzi? Dla ludzi nie jest oszczędnie, bo muszą kupować 2 krany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Jaka dzisiaj jest piękna pogoda, nic tylko siedzieć gdzieś i łapać słoneczko :) Ja łapie fale przed monitorem ;) Wiecie co mam jazdę, że nie damy rady kupić wszystkiego dla dziecka, te ceny mnie przerażają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha współczuję, ja kiedyś też z Marcinem walczyłam o miejsce w hierarchii... Osobiście uważam, że najważniejszy jest partner(ka), dziecko, rodzice, rodzeństwo i później cała reszta... Nie chciał się wyprowadzić od ojca, wojnę toczyłam dość długo, bo chyba z półtora roku, w końcu powiedziałam, że jak chce całe życie z tatusiem mieszkać to proszę bardzo, ale ja się wyprowadzam... I wtedy pokazał, że jestem na pierwszym miejscu.... Cała jego rodzina miała do nas pretensje, że się wyprowadzamy... Ja po prostu nie chciałam się już denerwować, były wieczne kłótnie on-ojciec, ja-on i przeprowadzka spowodowała koniec kłótni. Później pojawiło się to mieszkanie... Mega hardcore.... Ja chciałam wyremontowane, on do remontu... Ustąpiłam bo chyba byłby rozwód... Ingerencja jego rodziny doprowadzała mnie do szału, bo ustalał coś że mną potem debatował z rodziną zmienił zamiar i wmawiał mi, że ten zmieniony plan to przecież że mną ustalał.... Tak zjebałam, że dla niego liczy się tylko to co my ustalimy, koniec kropka... Anetucha dlatego jeżeli Wy nie będziecie dla niego na pierwszym miejscu to ten związek nie ma sensu... X Szoszo tak opisałaś swój zachwyt, że poczułam się jakbym już urodziła :-D:-D:-D ale dobrze, że wiesz,że jeszcze nie :-D:-D:-D:-D Tak na prawdę to ja nie wiem czy jest jakakolwiek szansa, żeby mały urodził się w terminie USG... Któraś miała poród w datę z USG?? W sumie usg tylko szacuje po wzroscie płodu jego dojrzałość, więc ja nie wiem jaką jest szansa, że urodzi się w terminie od 14 maja do końca tygodnia.... Po wielkosci to mały jest jakby z 39tyg, a nie z 36:-P:-P ja bym była bardzo szczęśliwa jakby urodził się tak do 19maja;-);-);-) takie skryte marzenie... :-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijfij poszlam do apteki z Ksawciem i poprosilam wit D i ona sie zapytala czy dla dziecka, ja mowie ze tak i dala takie wyciskane kapsulki (jak wita K+D) i malemu daja jedna dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam Was dopiero. Anetucha jemu chyba faktycznie odjebało :( Bardzo mi przykro i okropnie Ci współczuję. Może jeszcze się opamięta, bo to przecież nie tak łatwo zostawić wszystko. Monia a czemu chcesz wytrzymać do 19 maja? Ja mam tendencje do panikowania i czasem muszę sobie po prostu pogadać, wiem, że damy radę. Zresztą cały czas dajemy, raz lepiej raz gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna chcę do 19 maja, bo mały jest ciężki i już mi bardzo źle się chodzi, a poza tym od 21 maja zaczyna się bliźniak (znak zodiaku) :-P:-P a wolałabym byka :-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to rozumiem, coś mi sie ubzdurało, że Ty masz szybciej termin i dlatego się zdziwiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........11..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------16---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------17--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------21--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------34------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----36--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------36----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------38-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3 miesiące Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------11 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----2msc i 2 tyg Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------1msc Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam pierwotny termin na 3czerwca, ale tak bardzo ciężko mi się chodzi, że zbawienne dla mnie byłoby urodzić wcześniej :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia dasz radę :) Może maluszek zlituje sią nad mamusią i zechce wyjść wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×