Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Fij-gratuluję i życzę rychłego powrotu do formy i oczywiście,by maluszek sie dobrze i zdrowo chował. W końcu zmobilizowałam się do wysłania zdjęć :) i dzisiaj miałam debiut kulinarny-pierwsze gołąbki w życiu.Ale udały się.M. zajada sie,a jest szczerym krytykiem,więc chyba jest ok.A teraz idę się kąpać i pewnie niebawem walnę sie do wyrka,bo coś glowa zaczyna boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha123456 wyczytalam w necie ze jescze malo widzi ale jak ma 2 tygodnie to juz warto karuzele zamontowac, rozwija to wzrok :) wyczytalam wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hinskiturysta dziękuje bardzo :) a meble no takie sobie zażyczyłam prawie cztery lata temu :) ale jak będziemy zmieniać mieszkanie na większe to meble też bo już mi się inne podobają :P nie mogę odtworzyć waszych zdjęć na mailu i tylko miniatury widzę :/ coś mi net muli jutro w pracy pooglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wydawało mi się,że 9 mies. ciaży to strasznie długo a teraz czas tak leci ,że szok... Dziewczyny jestem w 24tc a mam na wysokości pępka 100cm!!! To jakas masakra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Szoszonowa ja mam w 29tc 104 cm. ;D Dziewczynki któraś tu pisała, że kopytka to prosta sprawa. Chce ktoś kuchennej kalece łopatologicznie wyłożyć krok po kroku co i jak (najlepiej z proporcjami, żebym nie musiała rozkminiać ile to jest na oko "dosypać soli do smaku")? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA moja do dzis karuzelki nie lubi. I lozeczka tez nie :p nieszczesliwa jest gdy musi tam spac. Codziennie sie buntuje. Yadaeth rozgniatasz ziemniaki widelcem albo mielisz robisz z tego górke, nie ugniataj, obok nasyp taka sama gorke mąki, jedno jajko i ugniatasz, rolujesz i ucinasz kawaleczki. solisz tylko wode. lyzeczka na duzy garnek wody ;) nie moze sie nie udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Heheh rzeczywiście brzmi to banalnie. ;p A powiedz mi Anetko jeszcze, stare tzn. ilu dniowe? ;) Jak jutro ugotuje garnek ziemniorów, to pojutrze już mogę klepać kopytka? Czy jeszcze poczekać? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no tzw wczorajsze ;) chyba ze sie spieszysz to 3h w lodowce tez moze byc, ale lepsze 1-dniowe ;) gdy je wrzucisz to zamieszaj a gdy wyplyna to 3 minuty i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadeth na kilogram ziemniaków około 2-3 garści mąki pszennej,jajko,garść mąki ziemniaczanej :) trochę soli :) jak ci się będzie za bardzo kleiło to dodajesz jeszcze mąki pszennej :) ja ziemniaki przepuszczam przez taką praskę do ziemniaków to tak jak wyciskaczka do czosnku tylko że duża i do ziemniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuff...dzięki yadeath... bo naczytałam sie w necie,ze laski mają w dniu porodu tyle:] ja wolę kluski śląskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem co mi jest ale mam cały czas mokre majtki naokoło wkładki... hmmm chyba się poce tak bo w nocy tak nie mam... w środę zapytam się lekarki któraś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Aneta nie tyle mi się spieszy... co mam mega ochotę na kopytka. ;D Dzięki dziewczyny, pojutrze będe działać. ;D Szoszonowa Ja tam nie wnikam ile w dniu porodu kto ma, hehe dla mnie ważne, że sama sie czuje jak orka! ;p A tak serio, aktualnie mam na początku 7 miesiąca dokładnie 8kg nadwagi. :) Allegrowiczka teraz to po prostu podziwiam siebie. ;p Tak się przyzwyczaiłam, że w tabelce się "przesuwamy" a nie tylko zmieniamy tydzień, że w ogóle przestałam zwracać na tygodnie uwagę, tylko patrzę kto po kim na liście. :D Powraca mi chyba jakaś infekcja (drożdżaki?), która objawia się swędzeniem i pieczeniem przy załatwianiu się. Dostałam na to czopki dopochwowe i to pomogło, ale teraz po 2tyg. znów nawrót. O higienę dbam i zastanawiam się czy może nie używam po prostu złych kosmetyków do intymnej? Myję się mydłem, nie używam żadnych płynów ani nic takiego. Co myślicie? Któraś miała coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa, 100cm to nic strasznego :) ja zaczęłam właśnie 22 tydzień i mam 97cm więc spoko :) Andziulka, ja miałam identycznie jak piszesz. Wkładka cała mokra i wokół też nie raz było mokro, ale to nie śluz tylko taka wilgoć właśnie. No i wtedy w nocy co się obudziłam z całymi udami mokrymi. W sumie jak zaczęłam brać ten metronidazol to chyba już tak się nie dzieje. Pewnie będziesz miała jak ja, jakaś bakteria albo cuś. Powiedz lekarce o tym obowiązkowo. Yadaeth, ja myślę że to mydło może być powodem, bo mydło ma odczyn zasadowy a w pochwie jest kwaśne środowisko więc używając mydła, pozbawiasz się naturalnego kwaśnego środowiska w pochwie i masz odpowiedź. O ile przed ciążą mydło było ok, to teraz jesteśmy podatne na różne zakażenia, grzybki i inne takie i łatwiej o jakieś paskudztwo. Ja nigdy nie miałam takich problemów a teraz masz, muszę sobie pchać do pipki tablety :P ja bym Ci jednak radziła używać jakiegoś płynu do higieny intymnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a z Keysy co się dzieje? Albo urodziła, albo coś nie halo z facetem :/ miejmy nadzieję, że to prędzej ta pierwsza opcja i już jest szczęśliwą mamą a nieporozumienie się wyjaśniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------8------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------22---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------CH agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------30---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarpack ie----------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28-------- mazowieckie---------------------Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Udało mi sie badrobić weekendową nieobecność, ale i tak juz połowy co kto pisał nie pamiętam... Fij serdecznie gratuluję i zyczę duż zdrowia dla maluszka a Tobie szybkiego powrotu do formy. Po Twoim opisie porodu boję sie jeszcze bardziej... Ktoś wspominał o tyłozgięciu... ja tez mam :( Moja mama też ale nie mówiła, że to miało jakis wpływ... Mama sliczny ten Twój synek, a jaki jest malutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 - ja tez tak mam ;/ Nie zawsze a jednak a w zeszlym tygodniu znowu przez trzy dni czysta ale moka wkladka a mojego gina niema. Termin i tak mam przyspieszony ze wzgledu na wyniki badan ale zamowilam na allegro papierki lakmusowe do badania ph pochwy i powinny przyjsc jutro lub pojutrze wiec wtedy bede spokojniejsza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, tyle tu się u Was dzieje, że wystarczy nie być kilka dni i zaległości murowane;) Odliczam już dni do narodzin mojego maleństwa, im bliżej tym dalej. Najgorsze jest to czekanie, bo nie wiesz kiedy Cię złapie. Trzymajcie się dziewczyny. POZDRAWIAM:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski! :) nie było mnie uuuu pare miesięcy no aż wreszcie zebrałam się i odwiedziłam forum. Jestem sporo do tylu ale wiem tyle że Anetucha, MAMA i Fijfij są już szczęśliwymi mamusiami w związku z tym mega gratulacje dla was!!! :) przede mną 38 tydzień i już nie mogę się doczekać porodu bo strasznie ciężko :/ już mi wszystko jedno czy boli czy nie chce mieć to już za sobą. Z ostatnich moich wydarzeń to mogę się pochwalić zareczynami a takie niemiłe które mnie spotkały to pobyt w szpitalu z podejrzeniem zapalenia wyrostka i strach przed operacja do której na szczęście nie doszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth wspominałas coś na temat drożdżakow. Miałam to samo i dowiedziałam się dopiero po powrocie ze szpitala. Robili mi badania i przy okazji wykryli coś takiego. dostałam pigułki dopochwowe i jeszcze inne tabletki i pomogło. nie wiedziałam że pieczenie i swedzenie od czasu do czasu to właśnie te drożdżaki zwłaszcza że dbam o higienę czasem nawet do przesady więc o czymś takim bym nie pomyślała.. ale to to akurat pikuś.. złapałam coś co bardziej mnie zaniepokoiło a mianowicie wirus hpv :( i to zaraz po tych drożdżakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny :) Witam również nowe mamuśki :) W czwartek tamtego tyg zanotowałam 102 cm, więc nie jest z Wami tak źle :P ja się martwię, ile jeszcze jest w stanie się powiększyć, nie tworząc rozstępów..:/ Aktualizuję tabelkę DZIŚ PONIEDZIAŁEK ;) Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------8------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------22---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------CH agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------24-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------30---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarpack ie----------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28-------- mazowieckie---------------------Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się trochę boję ale jak już wspomniałam chce urodzić i to jak najszybciej bo nie mam już siły. Nawet wyspać się nie mogę bo wszystko boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nie urodzilam choc bardzo bym chciala. a wczoraj to myslalm ze pojade bo tak mnie jakos brzuch bolal, zimno mi bylo na kibelku co chwila ale przeszlo i zostalo mi zapalenie gardla ale takie paskudne bo jak odchrzakne czy odkaszlne to czuje taka rope ze szok. nie zapytalam przemka o te zdj, braklo mi odwagi a moze nie chcilam psuc tego jak szczesliwa jestem z nim... wiem glupie podejscie ale nie umiem inaczej. na tych zdj mial 20 lat... nie chce wiedziec co robil 9 lat temu... nawet nie powinno mnie to interesowac. moze za jakis czas zapomne o tym co zobaczylam. teraz najwazniejszy jest eryk i to zeby w koncu wylazl. dopiero 26 jade na ktg do szpitala wiec jeszcze dluga droga przede mna. a narazie musze sie leczyc bo mam tak gardlo zawalone ze mowie jak facio.. fij przerazilas mnie swoim opisem porodu i tego co po. jak ty tak to znioslas ze znieczuleniem to co bedzie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×