Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Gość Yadaeth
Kurde włączyłam na chwilę kawałek i mała od razu zaczyna brykać hahahaha. Ależ zaspamowałam cały topik. Muszę nadrobić to że mnie tak długo nie było hehe. Dobra dziewuszki, dobrej nocy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie zapraszam na PoLeMisiowy profil https : // www . facebook .com / Polemisie , gdzie prezentuje uszyte z kolorowej bawełny i miłego w dotyku materiały Minky, wypełnione antyalergicznym silikonem zabawki, apaszki. Twoje Dziecko będzie miało kapitalną zabawę i na pewno wyróżni się z tłumu. Zapraszam także na all http : // allegro .pl /listing/ user.php?us_id=28152144 .Wybieraj i zamawiaj. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha mówiłaś, że nie lubisz takich ludzi no to patrz: https://www.facebook.com/photo.php?v=4792015272232&set=vb.405300459554842&type=2&theater Yadaeth no w końcu... Ja już miałam czarne myśli.. A Ty po prostu na wczasach :D Filmik z Van Damme jest taki zajebiaszczy, że nie mogę się napatrzeć a o tej porze śmiech w głos nie był wskazany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie.. Co do budowy ciała.... Ja osobiście bardzo lubie wyrzeźbione torsy, ale nie przesadnie... Kiedy byłam w Anglii chodziłam, z koleżanką na Fitness First i raz spotkałyśmy mężczyznę, który był tak pięknie wyrzeźbiony, że nie mogłam oczu od niego oderwać.. Ja wiem, że ciemnoskórzy mają do tego tendencje, ale ten przeszedł wszelkie moje oczekiwania.. Każdy jeden mięsień na jego ciele delikatnie zarysowany, równej wielkości, zero przesady, jakby go ktoś wymalował... Bomba... Nigdy więcej nie widziałam nikogo, kto by miał tak idealne ciało... Nie był to koleś bez karku jak u nas sie widzi każdego dnia zbiera się na wymioty... Obleśni, napompowani, speedami półmózgi... blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Czesc Dziewczyny! Witam niedzielnie :) Alescie naprodukowaly postow! Nadrobie pozniej. Obecnie jakos na wszystko moi czasu brakuje. Jezdze po sklepach i kompletuje wyprawke. Mam juz sporo. Te duze i raczej drogie potrzebne artykuly typu meble, wozek, nosidelko itp. juz mam. Czekam na komode z przewijakiem. Ma przyjsc w marcu. Mam tez juz troche ciuszkow, ale szczerze mowiac, zaczynam sie gubic w tym co potrzeba, a tym co nie jest az tak konieczne. Przede wszystkim ilosc poszczegolnych ciuszkow. Macie jakies sprawdzone listy na wyprawke? Ile body, ile t-shirtow, spiochow rajstopek itp? Co sie dzieje z moja waga? Pokazuje juz 7kg od wagi startowej... Mamma mia... czuje sie jak hipopotam :( Pocieszaja mnie, ze tak nie wygladam, lecz subiektywne odczucie jest inne. Wysle fotke z piatku ;) Macie tez problemy ze snem???? Ostatnio budze sie ok.5-6 godziny i nie moge zasnac. Zostae w lozku. Po jsakis 2h asyppiam i dopiero po 9, blizej 1o ;) wyczolguje sie z wyrka. W ciagu dnia nie potrafie uciac komara :( Meczace to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
keysy21 - trzymam kciuki, zebys miala krotki i w miare bezbolesny porod!!! ❤️ yadaeth - wspolczje takiego gina. Co za matol i dupek. W takim zawodzie nalezy dysponowac kompetencjami socjalnymi. Empatia i zrozumienie do nich nalezy! Ehh, brak slow. Ktoras z was pisala o jedzeniu. Ja w sumie nie mam jakis mega zachcianek. Ale lubie potrawy "wyrazne w smaku" i tresciwe. ;) Slodycze mnie nie rajcuja, choc od czasu do wczsu lubi wciagnac Magnum z migdalami ;) Pyszotka :) W ciazy zaczelam znow jesc czesciej ziemniaki. Jako rodowita PYRA "powinnam" zajadac sie tylko tymi owocami ziemi :P Czesto jem ziemniaki z piekarnika. Mniam. Uwielbiam. Raz w tygodniu musza byc ;) Sa lepsze i zdrowsze niz frytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa, no nocki nie są za fajne. Ustawiam sobie budzik co 3-4 h żeby przewinąć i nakarmić małego. On przy przewijaniu drze się w niebogłosy i często sika jak tylko mu zdejmę pieluchę więc nieraz cały jest do przebrania :O No i wszystko dookoła mokre, bo sika do góry ;) Może któraś z Was słyszała o jakimś sposobie na to? Ja jak widzę że leci strumień to odruchowo łapię ręką :D Ogólnie mój mały jest niestety dość płaczliwy. Ale wczoraj to była masakra. Chyba coś mu dolegało, bo płakał calusieńki dzień do 19:00. Nie mieliśmy nawet sekundy dla siebie. Już dzwoniłam po lekarzach, ale nigdzie nie mogłam znaleźć :O Ogólnie nie daję mu smoczka, bo boję się że zaburzy mu odruch ssania piersi, bo zdarza mu się ssać płytko, ale wczoraj nie wytrzymałam i jak dałam mu wieczorem to zasnął. Zwykle sama robię za smoczek ;) Podejrzewam, że to przez katar, bo ma wg. mnie zapchany nosek i ciężko mu ssać, a nocami chrumka jak świnka. Wpuszczam mu wodę morską albo sól fizj. i staram się odciągać aspiratorem , ale to nie takie proste :O Spróbuję dziś jeszcze raz z tym lekarzem. Anetucha, a co Ty robisz jak mała ma zatkany nosek? MAMA, a Ty masz z tym jakieś doświadczenia? W ogóle jak często kąpiecie maluchy? My kąpiemy co 2 dni, bo mały niezbyt dobrze znosi kąpiele. A wracając do tego krocza, to ja siadałam już prawie normalnie kilka dni po, a wcześniej na boczku. Aż się dziwiła jedna dziewczyna, że byłam nacinana ;) Położna zostawiła mi jeszcze taką "kulkę" ze szwów i powiedziała, że sama odpadnie. Ja w sumie się cieszę, że miałam też 4 normalne szwy, bo mojej koleżance się rozpuściły zanim rana zdążyła się zrosnąć i się rozeszła. Potem wdało jej się jakieś zakażenie i musiała brać antybiotyki, przez co już nie może karmić córci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia taka babka mi nie przeszkadza, niech sobie tanczy, ale jakby przyszla mnie przytulac to juz bym zadowolona nie byla. to samo dzieci z zespolem downa karły itd. boje sie, ze do mnie podejda... Yadaeth witaj ;) Fij mi tez amela sikala na poczatku. To od dotykania tylkiem zimnej maty do przewijania. sprobuj polozyc recznik, albo przygotowac sobie pampersa, wyjac jednego od razu podlozyc nowego i dopiero wycierac chusteczka i smarowac. Wtedy masz mozliwosc w razie fontanny przykryc go pielucha. A na katar mam jakies krople dla dzieci od urodzenia. W sumie dopiero od tygodnia nie chrapie a tych kropli moze z 2 razy uzylam. Samo przejdzie ;) poza tym Twoj jest jeszcze malutki wiec to sluz a nie katar. i zeby Ci do glowy nie przyszlo uszu czyscic. ;) moja ma cały ul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kapie ja codziennie chyba, zze w porze kapieli nie ma nas w domu to wtedy ja omija. Amela tez nie cierpi sie kapac, ale przeciez nie pozwole jej smiierdziec ;) mam nadzieje, ze jak zacznie siedziec to polubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij zapomnialam kiedy urodzilas, ale kolki zaczynaja sie w 2-3 tygodniu. moze to kolka? pamietam jak Amela ryczala 7 h codziennie bez przerwy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijfij ja kapie malego codziennie, chyba to lubie, tylko za pierwszym razem darl sie w nieboglosy, a teraz jest grzeczniutki przy kapieli :) jezeli chodzi o nosek to jak cos zauwaze to wyciagam gruszka, nie ma kataru wiec narazie nie uzywaz aspiratora jezeli chodzi o to jak zacznie siusiac to staram sie "zatkac" siusiaczka pieluszka zyby nie zamoczyl wszystkiego, narazie 2 razy mi sie to zdazylo, raz trzymalam reka i wszystko musialam przbierac i prac, drugim razem polecialo mi troszke na koszule a reszte przytkalam chusteczka nawilzana bo akurat w rece mialam i nie obsiusial wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wagą się nie przejmujcie. Ja jestem dziś 15 dzień po porodzie i zgubiłam 14 kilo, a nawet nie wiem czy nie więcej, bo 2 tyg. przed porodem się już nie ważyłam. Do tego nogi i twarz wróciły do normy. Myślałam, że mam takie grubaśne szkity, że porobił mi się megacellulit nawet nałydkach, twarz to Wam pisałam-jak od cyrkla odrysowana. A to wszystko przez zatrzymanie wody, byłam po prostu tak spuchnięta. Oczywiście tłuszcz swoją drogą, bo i tak się spasłam ;) Keysy, czop chyba nie musi odejść raz a porządnie. Ja potem miałam czasem takie różowawe upławy i to być może były jego resztki. Ale do kogo ja piszę jak już pewnie urodziłaś ;) Szoszonowa, ja po porodzi miałam aż nienaturalnie żółty kolor siary, normalnie jak jakiś toksyczny jad afrykańskiej osy :D Anetucha, mam pokrowiec frotte na przewijak więc chyba dupka nie marźnie. I czyszczę mu uszy tylko wacikiem dookoła. Staram się od razu podkładać pieluchę, ale wkurzam się, bo jak tak płacze to się wierci i przesuwa się ta pielucha :O Albo ja jedtem jakaś nieudolna :O Z tą kolką to właśnie nie wiem... Wiem tylko że często się nadyma i głośno stęka jakby chciał wypchnąć gazy i czasem mu coś pójdzie a czasem nie. Bardzo często tak robi. Pomyślałabym że ma zatwardzenie, ale normalne kupki robi. A jeśli chodzi o nosek to mam nadzieję, że to śluz a nie katar, tylko mam wrażenie że on się niekiedy aż dusi, a ja już nie wiem jak mu pomóc :O Muszę iść do pediatry chociażby ze względu na to, że jak się urodził to przez ten śluz w płuckach leżał na patologii :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth zastanawialam sie czy znasz Pearl Jam, Panic at the Disco, Fall out boy, Simple plan, sum41. to muzyka ktorej ja slucham i zarazilam Chrisa. Amela wlasnie zre koc. juz nie mam do niej sily. zrobilam sobie kanapke, wracam do pokoju a ona koc na glowie, sciagam i widze otwarty jamochłon z wystawionym jezykiem :D chyba lizala ten koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Fijfij - dzieki za pocieszenie:) Szczerze, jakoś nie potrafie sobie wyobrazić ze kilosy u mnie tak szybko beda leciały. Ale co mi zoataje - tylko myśleć pozytywnie!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadeth w końcu się pojawiłaś już zaczynałam się martwić :) wczoraj oglądaliśmy łóżeczko bo mamy po mojego bracie i zastanawiamy się jak je pomalować :) mój mały rozbójnik rozrabia a ja to tak kocham :D ktoś tam pisał o spaniu i cóż u mnie masakra śpię tak gdzieś do jakiejś 2 - 3 a później już się budzę co chwilę a to na siku a to mi coś drętwieje a to mnie kolano abo biodro boli także to chyba już tak będzie ;) mam dziś mega ochotę na niezdrowe jedzenie i popołudniu wybiorę się na jakiegoś kebaba chyba :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Fiffij - swoja droga ciesze sie ze u ciebie waga tak szybko to idzie w dół!!! :) Siostra przykrywala siusiaka pielucha. Bo tez fontanna tryskala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij Amele tez mi zabrali pamietasz? i tez przez sluz. Nie martw sie bedzie dobrze! ;) jesli chodzi o siare to zolte jest tluszczem po prostu. Ladnie to bylo widac gdy pompowalam mleko, najpierw szla woda, potem biale a na koncu zolte az sie cale napompowane mleko zolte robilo. a na kolki kup sobie cos z kopru wloskiego. tzn ty pij albo jemu dawaj z hipp (slodzona lekko) ale moze ja pic od urodzenia plus butelki. ja polecam swoje bo nam pomogly. (dr brown) a co do przewijania to zawsze lapie ja w kostkach, podnosze sagan do gory, brudna pieluche wyjmuje, rzucam na podloge, druga juz rozlozona podkladam po tylek a jej mala dupa caly czas w powietrzu. nie zawsze wycieram chusteczka bo pozniej trzeba czekac az wyschnie itd klade duzo kremu i zrobione. A chris sie z nia bawi, klepie po tylku, usmiecha sie az ona sie zesika.. potem wola pomocy i to ja musze ja przebrac. tak mu slamazarnie idzie, ze szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam sie pochwalić, że tydzien zostalo do mojego POWROTU DO PRACY!!! :D:D wczoraj jezdzilam juz bez chrisa, tzn jechalam za nim bo musilismy moj samochod do domu sciagnac. Bezczelny powiedzial, ze zabiera Amele ze soba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij..a.w.czasie.ciazy.robily.ci.sie.rozstepy?jesli.tak.to.jak.to.wyglada.teraz.po.tak.szybkim.spadku.wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moli ja mam pelno. wydaje mi sie, ze po porodzie ze wzgledu na szybki spadek wagi i samo to, ze brzuch sie kurczy pojawilo sie kilka nowych na brzuchu. do teraz sa czerwone. ja oprocz brzucha mam na boczkach i udach wewnatrz. na brzuchu chyba mam najemniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceperucita roja....ja łażę po blogach i szukam list wyprawek:)Kiedyś Anetucha też wrzuciła taką listę:)Ohhh....Magnumy z migdałami Gratuluję spadku wagi...!!! Słyszałam,że siara na początku jest żółta- i wtedy ma najwięcej składników odzywczych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa ja juz tyle razy podawalam swoje posty wczesniejsze i pamietam, ze na 20 stronie jest opis porodu a na 48 lista :D :D teraz pewnie bym duzo dodala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsza siare mialam koloru... yyyy... nie biały, nie bezbarwny... taki zamglony :D kolor mgły hahah na pewno nie zolty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na 53 napisalam co uzywalam w szpitalu a bylam 6 dni ;) dobra laski lece... musze siostre odwiedzic i pojezdzic troche bo nadal mam stresa gdy prowadze. wczoraj jak jezdzilam to amela darla sie z tylu jak poparzona. gdyby nie smoczek to by chyba sobie gardlo zdarła ;/ smoczek na prezydenta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha to dawaj update listy :D A u Ciebie się pojawiła siara przed porodem ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Dzięki dziewczyny!!! :* Znalazłam i poczytałam. Mam tylko jedno pytanie, 10śpiochów w jednym rozmiarze? Nie było za dużo? @ anetucha - nosidełko można przecież na przednim siedzeniu usadowić. Należy jednak wyłączyć airbag. Ja tak zamierzam robić bo jak mi mały będzie płakał, to mam go na wyciągniecie ręki. Na pewno będę spokojniejsza :) Obracanie się do tyłu podczas jazdy może być w pewnych sytuacjach niebezpieczne. Jestem juz po obiedzie, dziś do tej pory poruszam się między kuchnią i kanapą. :classic_cool: Jestem padnięta po tak krótkiej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a spiochow dla pierwszego dziecka i to w pierwszym miesiacu nigdy za duzo. albo sie uleje, albo zle zalozysz pieluche to obsika. albo powodz na macie do przewijania jak mowila Fij. czasami 5 razy dziennie ja przebieralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×