Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Dzieki Anetucha z tym wiekiem :D :* Ale się pochwalę,że wszyscy mi dają 24 lata :P A mój ma 31 a wygląda na 26 :D No to mi pewnie tez taki bydlęcy brzuch zostanie a ja nie mam tak silnej woli niejedzenia jak Ty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy.mam.nadzieje.ze.dam.rade.bede.twarda!:)Tez.marze.o.tym.zeby.moj.Łukasz.tak.mnie.wspieral.wlasnie.w.tych.chwilach.kiedy.najbardziej.bede.tego.potrzebowala...ostatnio.jakos.sie.nie.dogadujemy.od.soboty.prawie.caly.czas.chodze.i.rycze.jak.krowa.po.ocieleniu:(tak.sobie.mysle.ze.moze.jak.bedzie.przy.porodzie.i.zobaczy.ile.to.trzeba.sie.nacierpiec.zeby.takiego.czlowieczka.z.siebie.wycisnac.to.wtedy.zmieni.swoje.zachowanie.i.stosunek.do.mnie...Anetucha.ja.kocham.swoja.kruszynke.odkad.sie.dowiedzialam.ze.ja.w.sobie.nosze!Mimo.ze.to.byla.wpadka...nigdy.sie.nie.zabezpieczalismy.no.moze.z.5.razy..az.w.koncu.zaczely.dreczyc.mnie.mysli.ze.moze.ktores.z.nas.jest.bezplodne.I.po.5latach.bycia.ze.soba.okazalo.sie.ze.moje.mysli.to.bzdura...Nie.przeszloby.mi.nigdy.przez.glowe.zeby.usunac.dziecko!Moglabym.zebrac.i.mieszkac.pod.mostem.a.i.tak.bym.tego.nie.zrobila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :) Ja po wizycie i powiem Wam NIGDY WIECEJ !!! Wstalam o 5 rano, umylam sie , ubralam i p 6 bylam na przystanku. Jechalo 6 busów ktorymi moglabym dojechac na miejsce ale 2 z nich nawet sie nie zatrzymaly a reszta byla tak doladowana z brzuch to chyba bym musiala za okno wystawic :/ Wkoncu o 6.55 pojechal kolejny bus w ktorym moglam sobie usiasc a w busie dostalam dziwnego uczucia ale o tym potem bo musze Was o to zapytac... No wie zajechalam do Krakowa o 7.30 , z ledwoscia doszlam do kliniki i tam jeszcze musialam czekac 20minut do rejestracji bo pielegniarki pily sobie kawke (a bylam pierwsza). Potem poszlam zalozyc kartoteteke - wazenie, badanie cukru, cisnienia itp. Noi odeslaly mnie lekarki pod gabinet nr.5 GDZIE WSZYSCY INNI PACJENCJI BYLI KIEROWANI ALBO DO 5 ALBO DO 6 - gdzie wczesniej dadza rade wejsc tam maja isc. Noi ok, czekam pod tą 5 i miala przyjsc lekarka po 9 , potem niby przed 11 a potem o 11.30 a o 11.30 nadal jej nie bylo , wkurzlam sie i powiedzialam innym pacjentom ze teraz wejde do drugiego lekarza bo na szkolenie nie zdaze az wkoncu przyszly pielegniarki i zawolaly mnie na szkolenie akurat jak ja mialam wejsc do lekarza !!! :/ Minela mi kolejka, szkolenie skonczylo sie po 14 i koniec z koncem zamiast byc trzecia u lekarza byla PRZEDOSTATNIA ! Jak wyszlam z domu przed 6 to wrocilam po 15.30 :/ Jeszcze dwie inne dziewczyny tak samo zostaly zalatwione jak ja :/ I tak na dobra sprawe , czekalam 7godzin w kolejce tylko po to zeby laskawie lekarka przepisala mi recepte na PASKI DO GLUKOMETRU !!!!! To sa poprostu KPINY :/ Tyle to moglam sobie u siebie w osrodku zalatwic a nie jechac, marznac na przystanku i jeszcze kwitnac w kolejce :/ No ale ok bylam, wrocilam zalecili diete wszystko mam wazyc , jesc 6-8 posilkow dzienie i takie tam... No ale mialam Was pytac: Mialyscie kiedys takie dziwne uczucie w pochwie (w srodku) podobne do tego jak np. macie pelny pecherz i z ledwoscia trzymacie mocz i wtedy jest takie dziwne uczucie jakby Ci zaraz wszystko mialo wyplynac... Bo dzis jak tylko wsiadlam do busa to zaczely mi sie takie cuda dziac ze sie przestraszylam az :| Wrazenie mialam jakby mi mala noge wystawila i kopala bezposrednio w srodek pochwy :D Czulam jakbym dostala kopa w pecherz albo jakbym trzymala mocz dobrych kilka godzin tyle ze ten nacisk/ucisk i dyskomfort odczuwalam bezposrednio w pochwie :/ Takie dziwne impulsy i kazdy coraz mocniejszy... Trwalo to moze ze 4 minutki potem przeszlo ale jak czekalam w kolejce to powtorzylo sie to jeszcze dwa razy i ten ucisk przesowal sie w dol... Potem w drodze powrotnej do domu znowu powtorka z rozrywki ale tu ten nacisk/ucisk trzymal mnie pol drogi i myslalam ze wysiade z busa bo nie moglam wysiedziec :/ I najlepsze jest to ze w buscie mialam uczucie ze zaraz mi cos z tamtad wyleci :/ Hmmm kiedy czekalam w kolejce i ten bol sie powtorzyl , zaczal bolec mnie brzuch i koniec z koncem wrocilam do domu z okropnymi bolesciami brzucha a na szkoleniu jak musialam wstac umyc rece do badania to prawie sie przewrocilam bo ledwo wstalam od stolu (tak zabolalo) trzymalam sie za brzuch bo myslalam ze nie wysiedze :/ Mialyscie kiedys cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byl juz kiedys o tym temat i smiali sie ze mnie, ze nawet palca wlozylam bo myslalam, ze poczuje noge :D normalne. nie przejmuj sie ;) potem bedziesz czula glowe. ja sie balam siadac zeby jej nie zmiazdzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka.ten.bol.to.nic.innego.jak.ucisk.malenstwa.na.pecherz.Nie.martw.sie.tym.bo.to.normalne.ale.niestety.bardzo.nieprzyjemne.uczucie.Wczesniej.to.ledwo.znosilam.ale.teraz.tuz.przed.porodem.ten.ucisk.jest.jeszcze.silniejszy.ze.czasem.na.placz.mnie.zbiera.Dzisiaj.np.jechalam.z.Ł.na.zakupy.samochodem.i.doslownie.z.kazdym.ruchem.malego.wyginalam.sie.z.bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa o tym placu - to pamietam :D Dzis az sie przestraszylam , jeszcze jak potem bolesci dostalam. Ale jesli mtak ma byc to OK nie martwie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny muszę się pochwalić, że mój byczek był grzeczny i dał się zbadać, po czym potwierdzono trzykrotnie, że to na pewno facet na 100% sprzęt wyraźny był :-D a co jeszcze jest najlepsze to to, że zaliczamy się chyba w trzeciej kolumnie tabelki, którą opracowywalysmy jakiś czas temu, bo mój malec ma 1,173g i 24cm od głowy do kości ogonowej nie licząc nóg, ale jeśli udowa kość ma 5,18 to cała noga ponad 10cm, wnioskuje że ma z 34cm w całości... Mam nadzieję że 68cm ubranka nie będą za małe :-P Ja nie pamiętam kiedy zaczął falowac, ale pierwsze ruchy poczułam w 15tyg, więc na prawdę wcześnie... Też mam parę filmikow tylko że jak go nakrecam to cwaniak się nie rusza tak aktywnie :-O Ja również swojego malucha darze ogromnym przywiązaniem i miłością, ale jestem ciekawa swojej reakcji na widok brzdaca.. :-D Aha... Najważniejsze za dwa dni wchodzę w trzeci trymestr!!! Juuuupiilaaaa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------10------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------24----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---26---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------26-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------30-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------30---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----39--------CH keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------40----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie-------38-------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------40----------Ery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka.bedziesz.rodzic.nastepna.po.mnie.jak.sie.nie.myle.i.dobrze.zerknelam.w.tabelke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, że jeszcze przed allegrowiczka jest hinskiturysta, ale ostatnio dawno jej nie było ostatnio i nieuaktualnila tabelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia86 trzeci trymestr od którego tygodnia się liczy ?Bo wszędzie jest inaczej i się pogubiłam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba od 27tyg. Ja dokładnie nie wiem mi ten haczewski co mam w suwaczkach wyliczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka miałaś wyprawę dzisiaj - nie ma co. To co Ty odczuwałaś dzisiaj to ja czuję codziennie - grasuje nisko po prostu :) albo odwróciło Ci się dziecko już głową w dół w sumie najwyższa pora :) bo jak nie zrobi tego do 34 tc to klops. No a jak tam sprawy rodzinne? Leona kocham od drugiego trymestru-odkąd poczułam jego kopniaki i z każdym tygodniem ta miłość do niego rośnie i rośnie zwłaszcza jak widzę kiedy reaguje na to co mówię i kiedy go dotykam przez brzuch :) Co do trymestru ja korzystam z mamazone bo tam jest kalendarz ciąży i pokazane jest,ze 3 trymestr zaczyna się od 30tc.więc mam jeszcze 4 tyg. do III trymestru. http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr/tydzien-26.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, gratulacje!!! :) Widzę, że masz podobne odczucia do moich-nigdy więcej :D Jak Ci idzie karmienie piersią? Djesz małemu smoczka? Szoszonowa, jeszcze nie mam zdania o tej książce. Trochę mi się nie podoba, że autorka jet zwolenniczką planowego karmienia co 2,5-3 godziny. U mnie by to chyba nie przeszło. Jak Alan chce jeść to są takie awantury, że nie potrafię mu odmówić. Co innego gdybym używała na co dzień smoczka, on naprawdę bardzo ułatwia życie. Ostatnio znowu musiałam go użyć, łamię się coraz częściej :( Strasznie się boję, że zaburzy mu ssanie, a zdarza mu się łapać płytko pierś :( Fajne jest to, że opisuje jak dziecko się zachowuje jak jest głodne, zmęczone itd. Potrafi to rozróżnić na podstawie tego jak płacze, jakierobi miny, jak się wygina. Muszę poobserwować małego, może uda mi się rozpoznać te jego sygnały. Na razie jestem zielona :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie też mi się wydawało,że 3 trymestr ok 30tc dlatego byłam zdzwiona,że Moonia86 pisze,że za 2 dni a jest w 26tc ,tak jak ja.... Także ja już nic nie czaję :D Ja gdzieś czytałam,że przez pierwszy miesiąc karmi się dziecko na zawołanie... dopiero potem można powoli wprowadzać stałe pory ale co książka, to inna porada :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, tylko skąd wiedzieć kiedy pon jest głodny a kiedy chce tylko coś possać? Czytałam, że jak się źle zinterpretuje sygnały i cały czas będzie podawać pierś to dziecko będzie się przejadać i będzie mieć kolki :( Dzisiaj znowu nie mogę go uśpić po jedzeniu :O Zajżałam sobie dzisiaj tam na dół a tam widzę jeszcze splątane szwy! Ta położna była jakaś nieudolna. Co ja teraz zrobię jak one wrosły?? Kazali usuwać po 5-7 dniach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij jak zacznie ryczec zmien pieluche, jesli to nie pomoze to daj smoczka, jesli chce smoczka ale zaraz go wypluje i znowu jest ryk to glodny ;) szwy nie wrosły, pewnie mialas rozpuszczalne jak ja. mi nitki wystawaly z rany tak jakby serio wrosly, ale zanim do ginekologa poszlam w 6 tyg to juz ich tam nie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepszym sposobem na to zeby wrocil spac zaraz po nocnym karmieniu, jest wstac przed nim, zanim sie dobrze wybudzi zmienic pieluche, potem od razu mleko i po tym pojdzie spac. jesli zacznie ryczec glosno zaanim dostanie mleko to sie wlasnie wybudza i pozniej ciezko jest go polozyc. mialam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jesli dlugo ssal cyca to nie bedzie glodny przez 2h. ja bym mu nie dawala co godzine czy poltorej. trzymaj odstep 2-2.5 h. Amela wlasnie dostawala za duzo ale zorientowalam sie niedawno ;) pierwsze dziecko to tester. moze jej samopoczucie sie poprawi. napisze za kilka dni czy mniej ryczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij a mocno spuchnieta jestes? Mi sie smiac chcialo jak kazali mi utrzymywac rane w czystosci, a tam bylo tak ciasno od opuchlizny, ze nie szlo nawet palca wsadzic zeby przemyc plus wieczny okres. ughhh. dopiero jak Ci wszystko wyplynie i skonczy sie pierwszy okres ta rana tak naprawde zacznie sie goic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my idziemy dzis do pediatry na pierwsza wizyte :) no ciekawa jestem ile moj Ksawcio wazy i jaki jest dlugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa a może masz łożysko na przedniej ścianie brzucha???? Dlatego ruchy są mniej widoczne i delikatniejsze bo ma amortyzator :) ja mam łożysko z tyłu i brzuchol faluje ale jak jest z przodu to podobno ciężej wyczuć pierwsze ruchy lub dość późno i własnie nie widać tak ruchów okiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, ale ja się właśnie wzbraniam przed tym cholernym smokiem, żeby munie zaburzyć techniki ssania :( Jestem przekonana, że jakbym go nim zatykała to miałabym przez większość doby święty spokój, ale się uparłam, że podaję tylko w podbramkowych sytuacjach :O Zawsze tak robię, że najpierw pielucha, potem karmienie, bo inaczej zaraz zasypia przy piersi i dupa blada :O Ale przez ostatnie dni obserwuję go jak je i jest tak, że po jakimś czasie przysypia, a za chwilę wsrrzymuje oddech, głośno stęka kuląc się przy tym i wyginając i wtedy się rozbudza. Wydaje mi się, że to przez gazy. No a potem po odłożeniu do łóżeczka zaczyna się awantura.Biorę go na ręce kładąc główkę na ramieniu a on odrywa ją i macha jakby się chciał odchnąć. I wtedy kończą misię pomysły i zfrustrowana budzę M., bo u niego na ramieniuchyba woli leżeć :O A te szwy to raczej nie są rozpuszczalne, bo są granatowe. Lekarka, która mi je zakładała uprzedziła mnie o tym. A jakikolor mają te rozpuszczalne? MAMA, Keysy, śliczne te Wasze szkrabki :) Muszę i ja jakieś fotki wstawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×