Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Anetucha ja nie pracuję dla agencji więc u mnie jest wszystko na trochę innych zasadach. List z officu dostałam już 2 mies. temu gdzie prosili mnie abym podała teoretyczny termin odejścia na macierzyński. Podałam 7 maja, na 4 tyg przed rozwiązaniem.Akurat po majowych bank holidayach :P Czyli to będzie mój 36tc. Chciałam jak najdłużej chodzić, aby potem dłużej siedzieć z małą bo jak wiesz w UK liczą macierzyński nie od dnia porodu a od dnia odejścia z pracy :/ Ale jak będę się czuła nie najlepiej pójdę na zwolnienie ;) Zobaczymy... Pracy nie mam ciężkiej, jestem QAS więc papierkowa robota ale trzeba trochę się nachodzić :/ Wycyckać mnie nie mają jak, tym bardziej,że i tak nie będą mi płacić maternity bo zabrakło mi 20dni i będę dostawać z job centre (pisałam o tym). A powiedz mi jeszcze bejbe kiedy trzeba złożyć aplikację do job centre odnośnie maternity ?:> Jak to było u Ciebie ??? No to wychodzi,że będę pracowała z Was wszystkich najdłużej (nie)mądra napisz coś więcej o tej mieszance z kopru, anyżu i majeranku...co, jak, jakie proporcje i po co :) Aaa.... Wy o jedzeniu a ja taka głodna :P :] Ja gotować też umiem...ale piec ni huhu :] Mój A. za to noga z gotowania totalna :/ A zupy uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa całe opakowanie kopru włoskiego(50g), całe opakowanie anyżku w ziarenkach(50g),majeranku (25g) ja jeszcze rozkruszam w moździerzu anyżek z majerankiem zalać wrzątkiem i 10 min parzyć. już kiedyś piłam bardzo dobrze się po tym czułam ale musiałam dosłodzić miodem - na laktację to jest m.in ale przede wszystkim na gazy i jak pijesz podczas karmienia to dziecko ma zredukowane kolki :) Dzięki carolajna :) to gotowanej unikamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Moja zupa i moje ciasto zrobiły furorę! ^^ Wczoraj mój mąż wrócił do domu o 2 w nocy po pracy (a ja jeszcze nie spałam, bo sprzątałam kuchnie ;p, coś się w niej dziwnego stało i wszystko było wszędzie ;D) i dostał dużą michę zupy. Zjadł po czym poszedł do kuchni i odgrzał sobie drugą taką samą. ;p (nie)mądra ja nie dam rady jeść Nuteli. ;D Mi jest po prostu za słodko. Wolę zeżreć na raz banana, 2 duże mandarynki, 2 brzoskwinie i jabłko. ;D A że kady facet prędzej czy później zacznie bawić się siusiakiem to chyba wszystkie wiemy hehehe ;DDDD Carolajna ja też niedawno miałam mało przyjemny romans z kiblem (a ponoć w III trymestrze nie ma mdłości, co za bzdura ;p). Aneta....... ja tez jestem ta starsza i rozsądniejsza. ;p Tylko nie cierpiałam zbliżac się do kuchni. :D I słyszałam o pierogach ze szpinakiem. U nas chyba jakaś moda teraz jest na to, bo koleżanka (a z Torniua do Białegostoku kawałek drogi jest ;p) ma skądś przepis i zrobiła i jej wyszły ponoć palce lizać. ;p Fajnie, że Amela zaczyna się komunikować z mamusią. ;p Hm i słyszałam, że dziewczynki powinni w niebieskich chodzic a chłopcy w różowych rzeczach. ^^ Allegrowiczka przyzwyczaisz się. Pierwsze dni są najtrudniejsze, bo wtedy trzeba się na nowe menu przestawić. andziulka007 ja muszę zaczynać od oklepanych dań bo nie znam żadnych podstaw kulinarnych. ;p Moje oczy się nie zmieniały. Od urodzenia miałam ciemne brązowe i tak mi zostało. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa jak jedziesz do polski to zaopatrz się w to w zielarskim sklepie najlepiej :) w aptekach też mają, tutaj nie kupisz :) pamiętaj ze to ma być koper włoski a nie zwykły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa ja musialam walczyc z agenja dlatego mnie tam znaja. najpierw nie chcieli przyznac,a ze pracow3alam tam 1.5 roku to walczylam o swoje. najpierw poszedl list z grozba podania ich do trybunalu pracy. odpisali mi, alez oczywiscie, ze sie nalezy! pozniej wyslalam kiedy odchodze i prosba o kalkulacje pierwszych 6ciu rat. odeslali, wszystko ok. odeszlam i 2 tyg bylam bez wyplaty. dzwonilam do nich tyle razy dziennie ile mieli czelnosc odebrac. dostalam razem z zaleglymi tyg i juz dalej wyplacali z dwoma potknieciami. tez dzwonilam do skutku. 2 razy juz z dyrektorem finansowym gadalam. sorryza pisownie ale mialam tylko jedna reke wolna yadaeth ty sie ciesz, ze nie masz zachcianek czekoladowych. a niebieskie ubranka mnie denerwuja. wyglada w nich jak mietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy Amelie mogli trzymac wszyscy, tylko nie matka chrisa i ciotka :D nie wiem czemu, draznily mnie. ciotka przyszla piszczec, gdy amela miala 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth filmik dobry :D maluchy jak juz zaczna sie smiac to nie mozna nie smiac sie z nimi ;) ciekawe ile ma miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Ja moze nie pisze ale na bierzaco was sledze :) GRATULUJE WSZYSTKIM SZCZESLIWY MAMUSIA! :) czekam na nastepne w sumie widze ze juz tylko przedemna Molly, a tak to pojdziemmy razem z allegrowiczka! :) powiem wam ze juz bym chciala miec ten 38tc i isc rodzic! jest coraz ciezej tymbardziej ze przytylam 27kg, ja nie wiem jak ja to zrzuce :( wszedzie mam rozstepy no ale jak mam nie miec jak wazylam 45kg a teraz jestem slon :(. Moj maluszek okopuje strasznie zebra i sie wypycha pod zebrami uczucie jakby mialy mi peknac ! :) Narazie jest ulozony bokiem- glowke ma po prawej stronie na dole a nozki i dupke u gory. Szoszonowa widzialam ze piszesz o diecie karmiacej mamy jak chcesz to ci wrzuce tu taka liste co wolno a co nie, daj znac, bo tak to nie bede wam zasmiecac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------11------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------24----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---26---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------26-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------31-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------33---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----39--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk tydzien zmienia mi sie dopiero jutro ale nie wiem czy bede na internecie wiec aktualizuje dzis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, zrobilam sobie nowa fryzure w zamian za koka ktorego nosze codziennie. mialam nadzieje... nie... bylam pewna, ze zauwazy... nie da sie przeoczyc... ignorant pieprzony :( powinnam mu wygarnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pierwsza dobra wiadomość od jakiegoś czasu! Byliśmy dziś w Łodzi u prof. Wilczyńskiego i ogólnie wszystko jest ze mną w porządku, co prawda nie mam jeszcze wyników wymazów, a są ważne, no ale poza tym za 3 miesiące możemy znów zacząć starania! Nie powiem, że się nie boję, bo boję się jak cholera, ale widzę już jakieś światełko w tunelu :) i już nigdy więcej nie oddam siebie i swojego dziecka w ręce konowałów! Trudno, ładna kasa pójdzie, ale będę miała pewność, że nikt nie lekceważy tego, co się ze mną dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Andziulka88 Kochana jak dobrze przeczytać Twoją wiadomość. Często o Tobie myślałam, choć sądzę, że nie tylko ja. To cudownie, że widzisz światełko przed sobą. ;* Nie wiesz nawet, jak bardzo się razem z Tobą cieszę. :) Aneta a który facet to zauważy? Jakiś szczególny chyba tylko. ;) Ja jak zmieniam coś w wyglądzie to staje przed swoim i pytam "i jak?". A potem obserwuje jego karpia na twarzy i zaczynamy się bawić w zgadywankę "włosy? buzia? nowy ciuch?" aż wreszcie trafia. ;p Ostatnio jak miałam nowe okularki ( http://www.okularymarkowe.pl/599-661-large/ray-ban-rb-5234-2126-51-16-140.jpg )to w ogóle mu do głwoy nie przyszło, że może o to chodzić i trochę dłużej to trwało niż zwykle. A zdawałoby się, że NIE MOŻNA NIE ZAUWAZYĆ. ;p hinskiturysta nie łam się kilogramami, taka kolej rzeczy. Niestety nie da się tego uniknąć i ja mimo wszystko też non stop oglądam sie w lustrze z każdej strony. ;D Grunt to wierzyć, że wszystko potem się zgubi. Mój mąż ma kumpla, który ma 6 letniego synka. Jego żona po jednym porodzie ciągle nie zgubiła 30kg nadwagi. Jak zobaczyłam jej zdjęcia ze ślubu to mi szczena opadła. Obiecałam sobie, że nie pozwolę sobie na nie zgubienie wagi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 ale fajnie ze znow napisalas :)!!!! ciesze sie ze widzisz to swiatelko!! :) zobaczysz bedzie dobrze ;) jezeli mozesz to napisz nam co sie stalo, jezeli nie chce to zrozumiemy... trzymam kciuki za Ciebie kochana!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 ja wiedzialam, ze to nie Twoja wina. Płod czasami jest zbyt slaby, zeby przetrwal :) 3mamy kciuki Aneta przez te klotnie to mam ochote mu pierdolnac a nie zapytac i jak... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Ja zauważyłam że wiekszość kłótni generowałam sama. ;p Jak przestałam się czepiać o wszystko czego nie zrobił, jakoś zaczęło się od razu lepiej układać. ;p I wtedy jak coś faktycznie zrobi źle/nie zrobi w ogóle, to jak go opieprzam staje pokorny jak baranek i mówi "tak kochanie, wiem aniołku, masz rację skarbie". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj.wkraczam.w.40tydzien.wiec.jak.mozecie.to.uaktualnijcie.tabelke;)Noo...mam.nadzieje.ze.w.tym.tygodniu.urodze.bo.juz.wymiekam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniam Molly Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------11------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------24----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---26---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------26-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------31-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------33---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ;) my już na nogach, po śniadaniu i gotujemy obiad :D Wspaniałomyślny tatuś nie dał nam pospać ;) Yadaeth filmik kapitalny ciekawe tylko czy ten pies odreagował połknięcie tych baniek :P hinskiturysta a ile miałaś na plusie od początku ciąży do 25tc? :D zobaczymy czy każdy chudzielec tyje tak samo :P anetucha faceci nie zwracają uwagi na takie rzeczy :) obawiam się że nawet jakbyś się zrobiła na rudo to by nie zauważył :P a jak się upomnisz to tylko Ci odpowie "taaak zauważyłem, miałem Ci mówić ale..." andziulka88 cieszę się,że się odezwałaś i to z tak pozytywnymi informacjami :) Najważniejsze,że znalazłaś lekarza przy którym czuć się będziesz bezpiecznie i możesz mu zaufać.Pamiętaj,że zdrowie nasze jest bezcenne a jeśli komplikacje możemy zminimalizować to warte są każdych pieniędzy- dziecko Ci i tak to wynagrodzi :) ściskam Cię mocno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly trzymamy kciuki, żebyś urodziła i już miała swojego skarba. Byle szybko i bezboleśnie :) Andziulka88 miło, że napisałaś, dobrze, że w lepszym nastroju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha mogłaś mu odpowiedzieć zgodnie z tym :P https://www.facebook.com/photo.php?fbid=386132044817465&set=a.294461200651217.59659.294452293985441&type=1&theater po prostu inni są niedożywieni, ty nigdy nie byłas gruba :P hahaha to jest dobre :P https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/581248_448076608597884_334551372_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa bardzo prosze lista: Ściągawka karmiącej mamy NAPOJE Pij bez obaw: wodę mineralną niegazowaną, słabą herbatę lub bawarkę, herbaty owocowe i ziołowe, kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, soki owocowo-warzywne, kompoty, jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: banany, brzoskwinie, jabłka, maliny , jeżyny, porzeczki, agrest, soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) owoce suszone (konserwowane chemicznie) soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka pomidory i seler - zawierają silne alergeny paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste jedz kilka razy w tygodniu JAJKA ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) dwa razy w tygodniu Unikaj: surowych ryb, np. sushi konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): mięso białe (drób, mięso z królika) chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) mięso grillowane lub duszone Unikaj: tłustych wędlin, mięsa smażonego, cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: sery pleśniowe pikantne sery i twarożki w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: świeżymi ziołami, koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, majerankiem, kminkiem, innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez, ketchup sól i cukier (w dużych ilościach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra z tym porannym wstawaniem to nieprawda :) chris wstaje pierwszy. Mija lozeczko. Amela lezy zadowolona, ze ktos wstal a gdy on ja mija i idize do kuchni zrobic sobie kawe a potem usiasc na kompa to zaczyna sie marudzenie i wtedy budzi mnie ;] Yadaeth sprobuje sie przestac czepiac :) albo bede to robic duzo milej niz dotychczas. Moze masz racje :) Hinski Turysta dlaczego Ty jestes przez samo H! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×