Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

mam nadzieje ze lista sie przyda! :) Anetucha pocieszylas mnie z tymi kg :P mam nadzieje ze u mnie bedzie podobnie tym bardziej ze w sierpniu mam slub heh i niechce wygladac jak świnka ;p andziulka88, wiem co czujesz tez poronilam pierwsza ciaze, straszie to przezylam. Na poczatku tez odrazu chcialam miec nastepne ale pozniej niechcialam nawet o tym slyszec tak sie balam! Gdy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy odrazu zmienilam lekarza i wiem ze zadne pieniadze nie sa warte zdrowia dziecka! teraz jestem juz w sumie przy koncu ciazy wiec uwierz napewno wszystko sie uda i ulozy! choc ciaze bardzo przezywam i nie moge sie doczekac kazdej nastepnej wizyty zeby sie dowiedziec "jest wszystko OK!" i pamietaj gdy cos Ci dolega nie ignoruj tego nie szukaj po internecie tylko do lekarza, chociaz telefon, lepiej wyjsc na panikare :) (nie)mądra* w 26tc mialam +19 heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha wiem ze z bledem ale to tak specjalnie :P juz od kilu lat wszedzie mam taki nick :P. Jakos sie tak przypaletalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molly a tobie czop jeszcze nie odszedl? a nie czujesz przypywu energii? ze moglabys gory przenosic? ja w 40 tyg okna pomylam popralam firany i w ost dzien 40 tyg poszlam rodzic. takze jak ciew bedzie energia rozpierac to blisko. mamusie karmiace jak wasze dzieciaki zasypiaja? bo moj np tylko przy piersi i mnie to denerwuje bo w nocy biore go do lozka karmie na lezaco potem zasypiam i tak spi z nami pol nocy jak sie nauczy spania z matka to do 15 roku zycia go z naszego wyra nie usune...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka, współczuję Ci tej cukrzycy, też bym nie wiedziała co jeść żeby było dobrze :O Anetucha, ja też nie mogę się doczekać kiedy Alanek zacznie coś mówić. Jak narazie tylko stęka i płacze ;) Ja bym wygarnęła, że nie zauważył nowej fryzury, a co! :p Ktoś pytał o sen noworodka. Alanek śpi koło 2 godzin, rzadko 3. I są niestety tylko 2 opcje: albo śpi albo nie śpi i płacze... Keysy, mi położna mówiła to samo :) I też nie mogłam się nadziwić tym wzwodom u noworodka :D Andziulka88, trzymam za Was mocno kciuki :) Cały czas o Tobie myślałam. Bardzo się cieszę, że wszystko w porządku. Czas leci szybko i zanim się obejrzysz, będziesz miała malucha na rękach :) Tego Ci serdecznie życzę :) Andziulka007, skończyło się tak jak u mnie :) Super! :) Mój jeszcze na następnym usg miał to zwapnienie, ale na kolejnym już gdzieś zniknęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajna ta lista madra wszystko w jednym miejscu. przydala sie. maly ma dopiero dzis 6 dni a siostra juz jutro chce przyjezdzac a jak mowie jej ze nie jeszce to jakby grochem o sciane jebnac bo ona jest osrana malym dzieckiem i matka polka juz musi leciec go ogladac. nie chce byc wredna ale chyba musze bo inaczej to na leb nam sie zwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fij a ile pampersow w ciagu dnia zuzywasz? 10 starcza? bo mi tak srednio. chyba musze zainwestowac w te wielorazowe bo pusci nas z torbami. twoj tez tak sie drze przy kompieli? kurde nie moge zas mu wszedzie dobrze dojsc jak tak sie drze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, mój też zasypia przy piersi i czasem przy suszarce ;) A raczej zasypiał, bo o ile w szpitalu nam mówili, że po karmieniu wystarczy go położyć na boczku, tak odkąd ma kolki i ulewa to lekarka i położna kazały nam go przerzucać przez ramię i klepac po dupce. Tylko że wtedy się rozbudza i ni huhu nie chce zasnąć, a jak pisałam wcześniej-jak nie śpi to ryczy :( Już mi ręce opadają, nie chce mi się wierzyć, że non stop jest to wina kolki, może on nas terrozryzuje? Ja się w porę nie podejdzie do niego to potem gardło zdziera, to jest nie do wytrzymania :( Strasznie brakuje mi cierpliwości, to jest takie wkurzające, że chciałabyś pomóc dziecku a nie wiesz jak :( Nakarmione, pielucha czysta, ukołysane, kładzione w 100 pozycjach, bo może niewygodnie, przebierane nieraz, bo może coś uwiera, a ono swoje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam mu pieluchę za każdym razem przed karmieniem (a karmię różnie, co 2-3 godz., czasem co 1,5) i czasem pomiędzy jak ryczy i nie mam pomysłu o co chodzi. Sporo tego idzie. Dziewczyny, ostrzegam Was przed tym sławnym Linomagiem, co to ma takie dobre opinie w necie. Tani szajs. Jak smarowałam małemu dupkę Bepanthenen Baby za każdym razem przy zmianie pieluszki to było ok, a jak tylko zaczęłam stosować Linomag, dostał odparzeń i teraz zaleczam maścią ręcznej roboty z apteki. A może on tak płacze, bo boli go tyłek? Nie wiem :O Przy kąpieli płacze, że aż głowa boli, ale co mam zrobić :O Potem za to po karmieniu ładnie usypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij nie wiem ile on ma tyg ale z miesiaca na miesiac mniej bedzie ryczal. poza tym nie dajesz smoczka czyli masz ciezej. nie uzywaj suszarki bo za dlugo wlaczona moze sie zapalic. mi keidys ogien wybuchl na metr. lepszy jest okap a pozniej odkurzacz. moja usmiechnela sie po raz pierwszy do mnie jak miala 6 tyg. a zaczela cos mamrotac pod nosem w 8 tyg. teraz juz sobie zaklada koc na glowe... co noc zagladam do niej a ona koc na łbie... musze zaczac uzywac tej torby do spania wzwod jest spowodowany hormonami matki. Keysy ja zuzywalam 13 dziennie na poczatku bo one sa malutkie. pozniej dochodzisz do jakis 6ciu dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh Fij sprawdz fałde na szyji. moja miala tam az bordowe odparzenie i tez sie darla i nie wiedzielismy czemu. najlepiej codziennie po kapieli posmarowac szyje i pod pachami grubo sudocremu. mi w 2 dni pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha to z falda zastosuje bo moj ma takie karczycho narazie nie ma odparzen ale lepiej dmuchac. ja zawsze nosze malego do odbicia bo jak mu saie nie odwali to jest marudny. tylko w nocy wlasnie ukladam go na boku zeby go nie rozbudzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ulozylam swoja na boku jedna noc w szpitalu, taki opierdziel dostalam ze zwiekszam ryzyko smierci lozeczkowej ze od tamtej pory ani razu na boku nie lezala i odbija jej sie zawsze 3 razy po jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) Andziulka88 jak dobrze słyszeć że u Ciebie coraz lepiej i jest światełko w tunelu :) będzie dobrze jak znalazłaś odpowiedniego lekarza to dobrze Cię przeprowadzi przez następną ciąże :) dziewczyny mam pytanie można stosować w ciąży np. tantum rosa? bo coś mnie tam szczypie a nie wiem czy sobie sama nie podrażniłam bo się w nocy drapałam :P a dzisiaj nie ma mojej lekarki i jak coś to dopiero w poniedziałek jak nie przejdzie to do niej skocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wytrzymałam i dałam mu tego smoczka :( Nic nie jest w stanie go uspokoić. Chyba będę musiała zrobić mu jakieś badania, bo lekarka zasugerowała, że jeśli żadne z kropli które polecila nie zadziałają to trzeba będzie zrobić usg brzucha, mocz ogólny i posiew :O Chciałabym żeby już coś kojarzył, chociaż muszę przyznać że zdziwiłam się, że jak miał chyba 5 dni to reagował na pozytywkę i grzechotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://m.youtube.com/watch?v=H6DuP3GERoI popłakałam się, mam nadzieję, że jak dorobie się osobistego psiaka to też będzie się tak bawić :-D Andziulka88 my również trzymamy mocno kciuki... Będzie dobrze... Moja koleżanka też pierwszą poronila a teraz ma dwie świetne laleczki... Dziewczyny chłopców, moja mama mi przekazała od swojej koleżanki (też matki chłopca), że położna zakazała jej do 3mca używać pampersów, bo szkodzą na jaderka... Zostają tylko tetrowe. Fij może jemu jest za gorąco i dlatego się drze .... A przy kąpieli za zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, na szyjce póki co nic nie ma, tylko ta dupka. Jak widać nie ma złotego standardu na wychowanie i opiekę nad noworodkiem. Tutaj mówią tak, tutaj srak i bądź tu mądra :O Andziulka, nie wiem czy można stosować w ciąży, ja stosowałam po porodzie. Kurde, to może i ja w nocy spróbuję go od razu odkładać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy kąpieli grzejemy łazienkę do 24-25 stopni, a woda ma 37. Jest ukrop nie do wytrzymania. Jak go bierzemy na śpiocha to się tak nie drze ;) Ale wiecie co, jakbym miała używać tetrówek to chyba bym padła trupem :O Pierwsze słyszę o tych pampersach :O Nie straszcie ludzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra dlaczego masz wpisany 25tydzień jak jesteś już dawno w 26 tyg termin masz na ten sam dzień co ja? Popatrz na swój suwaczek... Szoszonowa a Ty na jaki masz dzień zaplanowany poród? Ja z OM mam na 3.06 i liczę tyg do tego dnia porodu, a z usg mam na 26.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij mi też się nie uśmiecha ich używać, przy pampersach jest wygodniej. Tetrowe to trzeba prac, pracować, specjalne majty odkładać... Istny koszmar :( ja Cię nie strasze tylko mówię co mi mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, zapomniałam napisać, że rozbił mnie filmik z Twoją Amelą jak robiła nożyce :D No niezłe musi mieć mięśnie brzucha :D Mała fitnesska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe dlaczego tak źle działają... W sumie tam jest jeszcze sporo miejsca więc się nie gniotą ;) A jeśli chodzi o wietrzenie to gacie z ceratki chyba też nie są najlepsze... :O Zaraz będę miała wyrzuty sumienia, że używam normalnych pieluch, ale serio nie wyobrażam sobie powrotu do starych czasów :O Moniaaa, a Ty masz w planach używać tetrówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij myślałam że będę pierwsza a ten zlomek nie otwiera ich i muszę poczekać jak wrócę do domu i odpale komputer... Wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie prosiłam mojego M., żeby przy okazji jeszcze jes zmniejszył, ale oczywiście nie miał czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mi się wydaje że nie o gniecenie chodzi tylko o temperaturę... No właśnie nie wiem... Mama już mi przesłała 20 pieluchy tetrowych i ja wcześniej też parę kupiłam... Mam jeszcze flanelowe na odbicia... Wiesz ja się nastawiam że spróbuje... Ale jak będzie szalał jak Twój to chyba nie wyrobie z tetrowymi... Sprawdzalas na internecie czy są dostępne te olejki z koperku włoskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×