Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Czesc dziewczyny! Jestem drugi dzien na tej cholernej diecie cukrzycowej i powiem Wam NIE RADZE SOBIE !!! :/ Mialam stycznosc z normalna cukrzyca kiedy zajmowalam sie babcia i wiedzialam co i jak ale cukrzyca ciazowa to cholerstwo tysiac razy gorsze od normalnej :/ Mam zalecenia od pielegniarki diabetyczki jak jesc, kiedy i co .Mam sama sobie regulowac cukier posilkami i wiecie co? No lipa bo wczoraj i dzis po sniadaniu cukier mi tak leci w gore ze niewiem :/ A jeszcze przy badaniu paskami wyszedl mi aceton w moczu +/- (aceton glodowy). Pielegniarka tlumaczyla ze nie powinno acetonu byc wcale a jesli sie pokaze to znaczy ze przez noc dostarczam dziecku za malo "paliwa" - tyle ze ja nie jestem glodna :/ To jakas masakra :/ Jesli do poniedzialku nie poradze sobie z cukrem to wyladuje na insulinie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna http://www.pierogarnie.com/torun/ pierogi z pieca najlepsze, nie bierz tych z wody! :) Allegrowiczka ja nigdy nie mialam kontaktu z cukrzyca, n ie potrafie pomoc, ale slyszlaam ze w ciazy jest okropna. :( zal mi Ciebie bo ciaza to byl moj okres obzarstwa bez wyrzutow sumienia ;) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka ja też niestety nie pomogę :( Ale pewnie potrzebujesz czasu i wprawy, żeby sie zorientować co i jak... Poradzisz sobie na pewno. Anetucha dzięki, jak zobaczyłam menu to sie zrobiłam głodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh :( Nie powiem - wczoraj wypilam puszcze CocaColi i zjadlam mrozona pizze i mialam cukier idealny wrecz ksiazkowy a rano jak zjadlam to co mi zalecili to skok w gore na 164 a powinien byc nie wyzszy jak 120 :/ Najgorsze jest w tym wszystkim to ze bede na 99% musiala rodzic w szpitalu ktorego absolutnie nie bralam pod uwage bo jest to najgorszy szpital :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero w domu zadbalam o diete karmiacej mamy bo w szpitalu to przynosili najwieksze alergeny. w niedz zaraz po porodzie wiedza ze matka karmi piersia to ci dadza kakao i ketchup(do parowki). na obiad ryz z wazywami a te warzywa ti wszystko wymieszane od ogorka po brokula. potem jajo i pomidor wiec w szpitalu maly mial caly czas alergiczna kupke ciemnozielona ze sluzem a teraz jak jestesmy w domku to piekna musztardka. narazie nie mamy problemow z brzuszkiem i oby tak zostalo. najwazniejsze by sie dobrze odbilo bo potem bedzie go to powietrze meczyc. ja nie mam pojecia jak z ta stulejka nic nie odsuwam dzis pogadam z polozna o tym jak przyjedzie. moj dzis 5 dzien ma we wtorek przy wypisie 3400 dzis 3600. takze przybiera ladnie. a rzecy 56 to o kant dupy otrzasnac. sa takie akurat z a tydziien tego nie zalozy a tyle sie napralam i naprasowalam. fij to i tak podziwiam ze po 3 dniach jeszcze chwycil cyca. karmienie boli tylko przez chwile na poczatku jak jest za duzo pokarmu albo przy odciaganiu ale jak nawal zejdze to nic nie boli. celulit tak jak mowila anetucha schodzi od razu praktycznie. ja juz prawie nic nie mam. ale waze 71... narazie tylko 6 kg w dol... brzucha juz prawie nic nie zostalo. tylko taka faldka. rozstepy bledna ale bedzie je widac. tak bylam nacinana. nic ciekawego... ale chyba lepiej byc nacieta... bo tak to juz prawie nic nie widac a jakbym popoekala to by mi chyba jeszce odbyt musieli rekonstruowac.... :) fij jak czesto w nocy maly sie budzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wie ktoras do ktorego miesiaca albo roku zycia zmienia sie kolor oczu? Chris ma ciemne, cale jego rodzenstwo tez, matka niebieskie. Moja caaaaaala familia ma niebieskie. Z kalkulatora oczu dziecka wynika, ze szanse sa 50%. Amela ma teraz niebieskie a ja tak bym chciala, zeby miala ciemne!! Poza tym błagam los, zeby zostawil jej tez ciemne wlosy... Ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no sluchac tam keysy! anetucha zawsze prawde mowi! :D mi sie cellulit budowal od polowy ciazy, pod koniec to juz bylo widac nawet przez dresy jasne! ale to tylko woda byla ;) mi rozstepy nie bledna... nogi mam w paski od srodka i cale boczki. :/ duze macie dzieciaczki! ja mysallam, ze Amela duza byla. Inne standardy byly gdy nasze matki rodzily. Moja pierwsza siostra wazyla 2.700 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka ja o cukrze wiem tyle, ze jak zjesz czekolade albo wypijesz cole to cukier skacze, nie jestes przez to glodna, ale jak po kilku godzinach to zejdzie to momentalnie napada Cie glod! nie wiem czemu mialas normalny cukier po coli, moze wczesniej mialas super niski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa no ja jestem w 24 tc i było wszystko ładnie widać :) może później podeśle fotkę na maila :D (nie)mądra pani doktor powiedziała że nie musimy tego kontrolować bo nie ma sensu wszystko tam działa odpowiednio :) co do gotowania to ja też lubię eksperymentować a za to nie przepadam za takim oklepanymi daniami :P a jak oklepane to nie mogę się doczekać jak będą dobre młode ziemniaczki do tego koperek,mizeria z ogóreczka albo kapustka młoda i schabowy z kurczaka mnaim :P a co do pracy to ja mam termin na 19 czerwca a pracuje do końca marca jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha123456 - mialam wczesniej wlasnie idealny i po wypiciu coli i zjedzeniu pizzy tez :/ Lekarka kazala wszystkiego probowac nawet mcdonalda sugerujac ze niektore kobiety po mcdonaldzie maja dobry cukier :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha informacje są różne i ja też różnie słyszałam, że do 6 miesiąca albo do roku. Ale jak ma takie jasnoniebieskie i nic kompletnie nie ciemnieją to już mogą jej takie zostać... W końcu ten kolor jednej nocy jej sie nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------11------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------24----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---26---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------26-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------31-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------30---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----39--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj Ksawcio budzil sie dzic dokladnie co 1.5h... ta noc nie nalezy do najlepszych... i w dodatku odudzil sie o 4:00.... ale i tak go kocham :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha ja też nie wiem do kiedy się zmieniają. Mama mówiła, że jak się urodziłam to miałam kruczoczarne włosy i niebieskie oczy, a jak dorastałam oczy zmieniły mi się na zielone a włosy na odcień myszowaty. Nie wiem jak tam obserwujesz siebie, ale mi kolor oczu zmienia się do stref życia, a rozpiętość barw od brązu po zielony... Kiedyś patrzę w lustro a tam takie sraczkowate, że się przerazilam. Co do słodyczy to wciąż jestem w stanie wpieprzyc np. całą czekoladę na raz co przed chwilą zrobiłam... Tylko przez pierwsze 3mce mnie od nich odrzuciło, a teraz nadrabiam. Dzień bez słodyczy dniem straconym.... A co do pieczenia to w wieku nastoletnim to takie ciasta odpieprzalam że szok... Później nic nie pieklam przez długi czas, a obecnie jestem lepsza w gotowaniu niż pieczeniu.... :-( Stąd uważam, że niepraktykowane zanika :'( aleee karpatke, piernik, pączki, bułeczki, pizzę i parę kruchych ciast też upieke.. Jednak bez zbędnych rewelacji :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co zrobilam?:D siedze i troche nie brzuch pobolewa ale nie pamietam kiedy mialam okres wiec go sobie wygooglowalam :D wpisalam w google anetucha123456 okres kafeteria i jak byk mi wyskoczylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amela zaczela mnie terroryzowac. Gadalam przez skype z moja rodzina, amela pchala sie do kompa rekami i nogami, jak tylko skonczylam i ja odlozylam to dostala furii, podnosze- cisza, klade pisk. Mysle ooo nie, tak nie bedzie. Poryczala z minute, stwierdzila chyba, ze nie wygra i teraz oglada telewizje. Chyba ja pogielo, ze ja caly dzien bede prawie 7.5 kg nosic. Plecy i bez tego mnie bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Allegrowiczka z cukrzycą też Ci nie pomogę, rozumiem,ze jak jesz tak jak Ci każą to cukier masz wysoki?Wiem,że owoce zbijają cukier a soki owocowe podwyższają. Anetucha, gdzie tutaj kupujesz mięso? też nienawidzę teskowego a z sainsburego nie lepsze :o zawsze z polski przywozimy zapas jak samochodem jedziemy :( Raz byłam u rzeźnika to uciekłam stamtąd jak zobaczył to mięso zielono-brązowe :o Co do koloru oczu to chyba do roku się pojawi właściwy kolor. Moja mama i jej rodzina (4 rodzeństwa) mają piwne oczy- jej ojciec miał niebieskie, mój tata ma niebieskie jak jego rodzice i ja mam niebieskie. Włosy miałam takie jak Amela kiedy się urodziłam w wieku 2 lat byłam świńską blondynką teraz bez farbowania szatynką. Nie ma się czym sugerować. Jak zaczną jej jaśnieć od 7 m-ca to będzie blond. Uwielbiam oglądać travel channel i program pt. międzynarodowi poszukiwacze domów, dzisiaj są w Polsce w Bydgoszczy, oglądałam w Anglii,Niemczech w krajach dalekiego wschodu i usa i wiecie co -jednak Polska i chaty polskie górą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha sprawdza na ile moze sobie pozwolić, mała cwaniara :) A jak Ci idzie z karmieniem jej marchewką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra ja kupuje asda albo tesco ale tylko loin steaks i piersi kurczaka. nogi sa cale w piorach :/ ostatnio widzialam piekny polski boczek w opakowaniu ale nie pamietam jaka firma. to bardziej slonina byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa, ja w tej chwili jestem w fazie testowania i ponieważ mały prawdopodobnie ma kolki, nie mogę jeść nabiału przez 2-4 tygodnie. Jem tylko mdłe rosołki, gotowanego kurczaka, gotowaną marchewkę, buraczki, ryż itp. Nuuuda, ale co zrobić :( Na pewno na początku nie można jeść cytrusów, czekolady (w sensie kakao), smażonych rzeczy, nabiału w dużych ilościach (mleko podobno potrafi być silmym alergenem), truskawek i chyba tak do 1 miesiąca, a potem powoli można wprowadzać inne rzeczy i obserwować dziecko. Karmienie ogólnie nie boli pod warunkiem, że dziecko dobrze chwyci cyca, a musi objąć całą lub prawie całą brodawkę, a nie sam sutek. Przez pierwsze dni piersi się przyzwyczajają i na początku trochę mi się wysuszyły sutki i bałam się, że zaczną pękać, ale smarowałam własnym mlekiem i przeszło :) Ważne też, żeby nie wyrywać dziecku z buzi sutka, bo nawet jak zaśnie i próbujesz mu wyciągnąć cyca to odruchowo zaczyna wciągać go z powrotem jak żelkę ;) Trzeba albo wsadzić najmniejszy palec między dziąsełka żeby odessać, albo poczekać aż dziecko zaśnie jak kamień ;) Moniaaa, jak takiemu noworodkowi odsunąć napletek? Masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, miałaś rację z tymi szwami, zostały tylko te rozpuszzalne :) Uff, ulżyło mi :) A co do koloru oczu i włosków to nie mam pojęcia kiedy się to wszystko zmienia na stałe. Mój ma narazie jak chyba wszystkie noworodki ciemnoniebieskie oczka i chyba jest szatynem :) Keysy oby Twój Eryczek nie miał kolek. Też się modliłam, żeby nas to ominęło, ale zaczęło się tak jak wszyscy mówią, po 2 tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna odstawilam marchewke bo ryczala codziennie jeszcze glosniej. w ogole ma problem z robieniem kupy. podobno to normalne kolo 3-4 miesiaca ... nie wiem w sumie co mam robic. raz pisza ze sok jablkowy, ktory mam, albo z suszonych sliwek- nie ma w sklepach. herbatki nie dzialaja, ani koper ani rumianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Fij wysyłaj bo bedzie foch :) Może dla niej było za wczesnie na marchewke :) Ale charajterna ta Twoja córunia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dzis polozna powiedziala ze sie nic nie robi nie odsuwa napletka ze maly ma takie naturalne wzwody (co zauwazylam juz tuz po porodzie, mysle sobie taki maly a juz mu pyda szaleje :) ) i to one zapobiegaja stulejce itp. ja sie tak boje kolek wogole goraczki jakiej kolwiek choroby malego ze nie macie pojecie. narazie maly spi 3 godz w nocy potem przewijam nakarmie i spi dalej.. a dzis przed poludniem spal 5 godz bez przerwy. nawet polozna przespal, ona mu tam ryla a on byl nie do ruszenia. musialam go obudzic na karmienie bo by mi cyce rozwalilo. mamuski w sobote maja przyjechac moje siostry ale wiecie co nie mam pojecia jak zniose fakt ze bedzie ktos inny niz ja i przemo wziac malego na rece... a nie daj boze zeby ktorejs sie go zalowac zachcialo to wypierdole na zbity pysk tak samo jak mi tu ktos zakaszle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha no kurczaki i kurczacze części też kupuje w tesco bo sa zjadliwe. Co do polskiego mięska to mam 200m od domu polskie delikatesy zajefajnie zaopatrzone - lepiej niz nie jeden sklep w polsce mają mięso paczkowane ale ubogi wybór bo łopatka i schab albo juz schab pocięty na kotlety. Suszone sliwki są w Holland&Barrett :) a marchewka to ostrożnie z nią bo jedna działa na zatrzymanie kupy a druga na rozwolnienie (surowa,gotowana) nie pamiętam która na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×