Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Ania to Ty nie masz też wesoło :o Mnie się spieszy do tycia dla świętego spokoju u lekarza, ale oczywiście jak zwykle najlepiej udaje mi sie schudnąć :|mimo braku jakiegoś wymiotowania czy jadłowstrętu a wręcz obfitego jedzenia jestem pół kilo ma minusie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, jak będziesz szła następny raz do lekarza to jedz więcej przez cały dzień niż normalnie. Dużo wypij. U mnie na przykład takie najedzenie się, ale naprawdę konkretne, i wypicie dużej ilości czegoś potrafi dodać nawet 1,5 kg :) a po weselu jak ostatnio byliśmy to miałam z 2kg na plusie zaraz jak wróciliśmy, ale to byłam bardzo bardzo najedzona z dwóch dni więc niedziwne :) minęły 2 dni, kilka wizyt w toalecie i powrót do normalnych porcji i częstotliwości posiłków i waga normalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mężowi kupię pod choinkę książkę, coś w tym stylu http://www.ciazowy.pl/artykul,ksiazki-dla-przyszlych-ojcow,2163,1.html i będę pilnować aby ją przeczytał, może coś do niego dotrze. A tak w ogóle to jutro idzie na te badania. Wytłumaczyłam mu, że okropnie się poczułam jak mi tak nagadał dziś i że ja mam prawo mieć czasem gorszy nastrój, płakać bez powodu i nawet jeśli coś głupiego powiem albo się złoszczę to na pewno nie robię tego specjalnie, bo w moim organizmie panuje teraz istna wojna hormonów i takie są tego skutki. Najdziwniejsze jest to, że jak jest ze mną to przytuli, całuje, martwi się a chwilami mam ochotę go zamordować za długi język i różne nieprzemyślane rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem co kupie mojemu M pod choinke ale nie powiem bo wiem ze czasmi czyta co ja tu pisze :P wiec powiem dopiero po fakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he, Andziulka czytam co piszesz i jakbym widziała siebie :D Mój coś tam powie a mi się zaraz robi przykro i ryczę :D Często jeśli jest to jakaś błaha rzecz to staram się to ukryć, bo aż mi głupio ;) A potem tylko słyszę: "Katar masz? " ;) (Nie)mądra, uważaj z tymi witaminami, żeby nie dublowały się w różnych preparatach, bo to chyba też niedobrze. Co do prezentów to ja zawsze mam największy problem z facetami (tata i mój M.). Kobiecie to można kupić byle co i się cieszy, a facet? Szczególnie taki, który ma wszystko, jakaś masakra :O Anetucha, ja bym chyba bez kolacji nie dała rady. To już nie te czasy, że jadłam po 500 kcal dziennie i żyłam chudnięciem ;) Teraz to chyba już się zdziadziałam :D Ale tak trzymaj, bo naprawdę ładnie Ci schodzi ta waga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cale zycie na dietach wiec pewnie to byl jeden z powodow dla ktorych przytylam 22 kg ;] po drugie jak zaczelam jesc slodycze w 1 miesiacu to do samego porodu jadlam codziennie ;] jeszcze w nocy miedzy skurczami. ale obiecalam sobie, ze jak urodze to nie rusze;) i narazie nie ruszylam. Dzis Amelcia spała 8h w nocy!! wczoraj 7!! super :D dzieci od 8 tyg przesypiaja cale noce a ona ma 4 ;] cieszy mnie to podwojnie bo w marcu planuje wrocic do pracy. wystarczy siedzenia w domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w ten śnieżny poranek :) u mnie śnieżek pada, robi się zimowo... A ja marznę niemiłosiernie! Rano jeżdżę z koleżanką na roraty i wiecie, jestem obatulona jak bałwan- ciepły sweter z wielkim golfem, kurtka z kożuszkiem pod szyją, czapa, komin dodatkowo, rajstopy grube na nogach i mi zimno! A temperatura maks -2 st. C a co to będzie jak będzie -20??? Aż nie chce mi się myśleć! Wiecie co, mój mąż dziś już zrobił te badania, wczoraj się nagadałam, nagadałam i myślę, że coś pomogło. Wyniki dopiero w piątek, ale i tak wizytę mam po nowym roku następną. Chociaż coś czuję, że pójdę sobie prywatnie jeszcze tak przed świętami żeby wiedzieć że z Maleństwem jest wszystko ok :) zresztą mężuś sam tak mi kazał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec FASOLKI mamaanita--------------Anita--------------22------------k uj.pom--------------6-----------? Lindis-------------------Martyna-----------24---------- -śląsk-------------------8------------? andziulka88-------------Ania--------------24----------- łódzkie---------------11------------? szczesliwa-mmmama----------------------30------------łó dzkie -------------10------------? (nie) madra----------------Agata-----------28------------Chorzów- --- ------13------------? Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------- Ok. Kraków--------19------------DZ HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------L ubuskie-----------19----------CH kasia8384-----------------Kasia-------------29----------- -lubuskie------------19----------? keysy2121----------------Kasia-------------21----------- -mogilno-------------29----------CH 18Karola18---------------Karolina---------18------------- podlaskie------------28---------DZ MAMA2013LUTY----------Karolina---------22------------podk arpa ckie------30---------CH Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie----30-----------CH XxPrzyszla_MamaxX-------Magdalena-----20-----------świę to krzyskie.---31---------DZ JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lubelskie---------31-------------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? MAMUSIE anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia--------------------- DZ oj gdyby nie ta tabelka to juz bym nie wiedziala w ktorym tyg jestem... tak od 24 tyg sie gubie i nie raz licze od maja tygodnie :) kurde a w sobote zaczynamy 30 tydz. kobitki ktore sa na tym etapie mniej wiecej ciazy co ja ile macie na wadze na plus? ja 13. ciaze zaczynalam od 58 teraz 71. tylko ze np teraz mniej duzo mniej jem, bo na sniadanie 4 kanapki i kakao albo herbata potem jakies jablko k poludnia albo wfle ryzowe a potem k 15 obiad i to by bylo na tyle. kolacji mi sie nie chce to nie jem... moze w koncu waga stanie, bo jakbym mial tak z 15 do zrzucenia po porodzie to na przykladzie anetuchy raz dwa to pozegnam... mam nadzieje, bo okropnie sie czuje z tymi kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pytalyscie o imiona. my eryka bedziemy miec. oczywiscie jak naprawde to bedzie facio, musi byc bo dla dziewczynki zadne imie nam sie nie podoba, a eryk od razu wpadl nam w ucho i od razu razem stwierdzilismy ze to to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odnośnie tych imion to nam łatwiej było wybrać dla dziewczynki a jak na razie wszystko wskazuje na to, że będzie chłopiec :D dla dziewczynki Marysia najprawdopodobniej a dla chłopca chyba Antoś, mężowi się bardzo podoba, i chyba tak samo pisała czekolada mleczna z tego co pamiętam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamusie :) dzisiaj zaczynam 12 tc ciąży :) i powiem Wam że to było dość burzliwe 12 tc. Leżałam w szpitalu z bólami w tamtym tygodniu na szczęście wszystko ok ale lekarz stwierdził że mam duże tyłozgięcie macicy i będzie bolało :/ od początku jestem na luteinie 2*2 dziennie bo mam problemy z tarczycą. Uwieźcie mi że mam taki lęki przed jutrzejszym usg że szok... :/ pozdrawiam przyszłe mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w dowodzie bedzie bial antoni? my do dziewczynki totalnie zadnego nie mamy... moze na poczatku podobala mi sie emilka... ale jak pojechalismy do takich znajomych co mieli wtedy wlasnie taka misieczna emilke i ta matka zaczela emciowac sremciowac to mi sie w 5 minut emilki odechcialo.... no wiesz my mamy miec facia ale moze np dziewczynka miec duze wargi sromowe... ja mialam byc do konca facetem no a tu dziewczynka... kazik mialam byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet nie mysle o tym ze bedzie dziewczynka, 3 lekarzy powiedzilo ze to chlopiec i mam nie zbite dowody w formie zdjec z USG zwyklego i USG 4D ze to chlopak i mowie do brzuszka po imieniu - Ksawery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy dzięki bardzo jutro usg genetyczne także pożądane raczej za duże pieniądze :/ ale czego się nie robi dla swojej wyczekanej fasoleczki :) a co do płci to wiecie mam 8 letniego brata który przez całą ciąże na usg był dziewczynką a ja wiedziałam że będę miała brata i mam hehe także nieraz jest troszkę inaczej w rzeczywistości niż na usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pomylki sie zdarzaja, ale wiem ze na 100% bede miala synka :) odkad sie dowiedzialam o ciazy to czulam ze to chlopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz że ja też mam takie przeczucie i nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że będzie chłopak :) a dla mnie to i tak bez różnicy najważniejsze żeby było zdrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zgapiłam trochę sprawę z tym usg genetycznym... :/ nie byłam na nie zdecydowana, ale od jakiegoś czasu szperam po necie i wyszukałam w Łodzi lekarza, który jest podobno wspaniały :) dr Dudarewicz, słyszała któraś z Was o nim? Dzwoniłam i niestety nie dodzwoniłam się, ale nagrane miał, że nie może odebrać i prosi o kontakt przez sms, więc napisałam do niego. Odpisał mi już po 15 minutach. Niestety wolny termin ma dopiero na 7 stycznia, a to za późno ale podał numery do innych lekarzy, zapisał mój numer i napisał że jeśli zwolni mu się coś to da mi znać no i oczywiście, że badanie w 18-22 tyg. jest bardzo ważne i jeśli chciałabym się do niego zapisać to żebym to zrobiła z wyprzedzeniem :) poinformuję o tym tylko mężusia, bo nie zamierzam sępić tych dwóch czy trzech stówek czy ilu tam na te badania, jestem już zdecydowana i chcę je zrobić dla własnego spokoju. W ogóle jestem bardzo mile zaskoczona zainteresowaniem Pana Doktora :) kurcze, nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji i takiego fajnego podejścia :) teraz tylko liczę na to, że może coś mu się zwolni w najbliższym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka 88 w Rzgowie jest taka klinika Gameta i tam robi usg genetyczne lekarz Kozarzewski chyba ;) podobno bardzo dobry lekarz tylko że usg drogie bo 180 zł my jutro się wybieramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 -> zobaczymy co będzie z tamtym lekarzem, jeśli nic mu się nie zwolni to spróbuję w Rzgowie. Dzieki za info :) napisz jak tam po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ale nam się Andziulek porobiło :D Keysy ja na wizycie miesiąc temu miałam 10 albo 9 kg do przodu :O Teraz jestem w 31 tyg. i nie wiem ile ważę, ale dowiem się w przyszły wtorek, bo mam wizytę (chociaż wcale nie chcę wchodzić na wagę). Jestem załamana i zła na siebie, bo siedzę i wpieprzam i nie potrafię sobie odmówić. Jakbym była w pracy to pewnie bym tyle nie jadła :O Czuję te kilogramy, widzę nie tylko po brzuchu, ale i po twarzy, ramionach, że o dupie nie wspomnę :( Ostatnio znowu słyszałam od znajomej jakąś świeżą historię, że przez 9 mies. lekarze utrzymywali, że będzie chłopak a urodziła się dziewczynka. Mąż jak przyszedł w odwiedziny i usłyszał co się urodziło, to z niedowierzania kazał rozpinać pieluchę :D No i powiedzcie, jak to możliwe? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu o mimo wszystko mozliwe :D moja kolezanka miala miec synka i w dniu porodu na USG tez syn a urodzila coreczke!! to byl szok! wszystko kupione na chlopczyka a tu baba :P opowiadala jak wszyscy biegali po sklepach i kupowali rzeczy na dziewczynke, lekarz prowadzacy mowil jej ze na 80% chlopak, badan 4D nie robila, wiec pomylki sie zdarzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe i młode mamusie! W zeszłą sobotę zrobilam test ciążowy(tak jakoś bez przekonania),który wyszedł pozytywny.Niedowierzałam własnym oczom!Zrobiłam więc jeszcze kolejne 2(w tym jeden wczesny),a miałam w domu spory zapas,ponieważ staraliśmy się z mężem o dziecko już 6 miesięcy.I w końcu!!!DWIE KRESKI!!!!Na wszystkich trzech testach!!!Moja radość była tak ogromna,że nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić.W poniedziałek zadzwonilam do P.Gin.i umówiłam się już na dzisiaj na wizytę.No i okazało się,że to już piąty tydzień :) Także za jakieś 8 m-cy i ja zostanę mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi doslownie na wszystkich tych kalendarzach chinskich co robilam wychodzilo ze dziewczynka ale czy w nie wierzyc? kurde znajac mojego pecha zyciowego to kupie wszystko na chlopaka a bedzie baba :) monika gratulacje. oj to sie tak wydaje ze dopiero 5 tydz... jeszcze duzo przed toba ale zobaczysz jak to zleci... fij ja na swoj tylek to wogole juz nie patrze, omijam lustra szerokim lukiem... czuje sie taka ociezala... taka wielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaw29 no to GRATULACJE!! ja doslownie "przed chwila" bylam w 6tc a jutro juz zaczyna 31tc! strasznie to szybko leci :) wpisuj sie w tabeleczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec FASOLKI mamaanita--------------Anita--------------22------------k uj.pom--------------6-----------? Lindis-------------------Martyna-----------24---------- -śląsk-------------------8------------? andziulka88-------------Ania--------------24----------- łódzkie---------------11------------? szczesliwa-mmmama----------------------30------------łó dzkie -------------10------------? (nie) madra----------------Agata-----------28------------Chorzów- --- ------13------------? Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------- Ok. Kraków--------19------------DZ HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------L ubuskie-----------19----------CH kasia8384-----------------Kasia-------------29----------- -lubuskie------------19----------? keysy2121----------------Kasia-------------21----------- -mogilno-------------29----------CH 18Karola18---------------Karolina---------18------------- podlaskie------------28---------DZ MAMA2013LUTY----------Karolina---------22------------podk arpa ckie------30---------CH Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie----30-----------CH XxPrzyszla_MamaxX-------Magdalena-----20-----------świę to krzyskie.---31---------DZ JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lubelskie---------31-------------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? MAMUSIE anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia--------------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla swojego synka juz mam prawie wszystko, codziennie siedze na necie i szukam okazji, po za tym chodze po sklepach (ale staram sie oszczedzac) i kompletuje mam juz sporo :) - lozeczko (w piatek jade po nie) - posciel (14 czesciowa) (zamowiona czekam na paczke) - mata edukacyjna (jutro jade odebrac) - bujaczek - sterta ubranek - chusteczki nawilzajace - kocyki - pampersy - kosmetyki niemowlece (tylko oliwka i mydelko bambino) - szczotka i grzebyczek do wloskow - karuzela - rozek - przewijak - pieluszki - nawilzacz powietrza - stojak pod wanienke - reczniczki - laktator elektryczny - komoda na ubranka - przybory do pazurkow - termometr do wanienki - patyczki do uszu dla niemowlat musze jeszcze kupic: - wanienka - smoczki - butelki - wiecej pampersow - kilka pieluszek - rzeczy dla mnie do szpitala no i chyba tyle, powiedzcie prosze czy czegos mi brakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×