Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KAROLCIAMAŁA

jak żyć po nieudanej operacji nosa

Polecane posty

zauważyłam, że mój nos zamiast prostować się on wykrzywia się coraz bardziej. Nie wiem czy to opuchlizna czy teraz wychodzi cała prawda. Jest tak bardzo skrzywiony, że okulary uciskaja mnie z jednej strony. A jak okulary spadną mi na czubek nosa to przez jedną dziurkę nie mogę oddychać. I to nie jest kwestia 1 mm jak mówia, że taka asymetria dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keisia6666
*jestes beznadziejnym przypadkiem *nie dotarlo do ciebie to ze jak kazda operacja .. moze sie nie udac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odezwał się kompetentny, pewnie wiesz jakim jestem przypadkiem i jeszcze jak mi powiesz, że byłeś/aś przy mojej operacji to spadnę z krzesła! Teraz to i ja wiem, że 70% a nawet 60% operacji może się nieudać, szkoda, że dopierao po wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i dobrzeeee
lepiej zaryzykowac niz zyc z brzydkim nosem i pozniej zalowac ze sie tego nie zrobilo . zrobisz poprawke i bedzie dobrze , wielka mi filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
ale przede wszystkim to była operacja plastyczna poprawiająca wyglad czy wewnętrrzna-lecząca skrzywienei przegrody nosowej? bo wiesz ja tez mialam-tą druga.i dlatego poytam bo co nieco się znam na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
halo odpowiesz mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o co ci chodzi, miałam korektę nosa-poprawiajacą wygląd przede wszystkim a przy okazji prostowaną przegrodę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
jak to niewiesz o co chodzi? albo jest operacja prostowania przegrody,wowczas jest to operacja lub zabieg mający na celu wyleczyć pacjenta,refundowana z NFZ,albo jest operacja plastyczna,gdy np ktos na garba na nosie ale jego zdrowiu noc nie zagraża,to tylko korekta plastyczna,tak jak i zbyt odstajace uszy czy za małe piersi,owszem jest to niedogodnosc ale NFZ juz nie refunduje bo ztym mozna zyc i an to nie umrzesz. w przeciwienstwie do skrzywionej przegrody-jest to sprawa laryngologiczna,jesli ktos ma mocno skrzywioną a tego nie leczy,to nastepstwa moga być groźne,poczawszy od chrapania w nocy,po bezdech a anwet uduszenie się w nocy,nie wspominajac o innych dolegliwosciach,jak utrudnione oddychanie a co za tym idzie niedostateczne wprowadzanie tlenu do płuc itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
czyli mialas krzywy nos,jak rozumiem,a przegrodę tez? bo wiesz to niby logioczne ze jaks ie ma krzywy nos to i przegrode tez ale przegroda jest wewnątrz czaszki tak jakby (nie znam się na tym za bardzo ale widzialam na swoich zdjeciach rentg.)a nos to nos-jesli nic nie zagraża twoje,u zdrowiu to jest to tylko twoje pragnienie bycia piekniekjsza tak przynjamniej uważają lekarze.no chyba ze ttyko lekarze a Gdanska a gdzie indziej jest co innego:) czyli jak rozumiem mialas tez skrzywioną przegrode (zaraz poszukam linka) stwierdzoną przez laryngologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
najlepiej oddaje to ten link http://orl.ifps.org.pl/jedn_chor/dsn.htm jesli chodzi o mnie-miala skrzywioną przegrode wiec operacja nie była plastyczna tylko lecząca,co prawda robilam prywatnie i placilam ( z pewnych powodów) ale taka operacja jest w 100% bezplatna i robiona w normalnym szpitalu,jest refundowana. plastyczna-nie. u mnie wyprostowali przegrode głeboko wewnątrz mojej głowy,ale zewnetrzengo noska nie bo musialabym jeszcze doplacic,operowali tylko wewnątrz,a ze nie mialam tak z zewnątrz bardoz krzywego to nie zalezało mi,zrestą samoistnie,przegroda dochodząc do loinii prostej-sama tez i na zewnatrz się troche poprawila. u nas było tak,ze lekarze rozrózniali albo operacja przegrody wewnatrz głowy albo korekta prostująca nosek na zewnatrz,dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
Na czym polega operacja plastyczna nosa? W zdecydowanej większości przypadków korekcja nosa polega na zmniejszeniu lub rekonstrukcji szkieletu chrzęstnego i kostnego nosa. Dzięki temu możemy uzyskać pożądany kształt nosa, zlikwidować garby, skrzywienia itp. Dodatkowo, w czasie zabiegu chirurg jest także w stanie dokonać korekcji czubka nosa oraz kształtu lub wielkości nozdrzy. Operację wykonuje się najczęściej przez cięcia wewnątrz nosa, dzięki czemu nie ma mowy o widocznych bliznach. W przypadkach, kiedy chirurg musi mieć lepszy dostęp do operowanych miejsc, zdarza się, ze wykonuje się dodatkowe cięcia od zewnątrz. Zlokalizowane są jednak w takich miejscach, że po kilku tygodniach blizny pooperacyjne stają się praktycznie niewidoczne. Operacja przegrody nosowej U wielu pacjentów operacja plastyczna nosa pociąga za sobą również konieczność wyprostowania skrzywionej przegrody nosowej. Zabiegi te można wykonać "za jednym zamachem", choć często zaleca się rozłożenie pracy na dwa zabiegi. Prostowanie przegrody nosa jest konieczne w wielu przypadkach - najczęściej u pacjentów z chronicznym katarem, skarżących się na trudności z oddychaniem przez nos. wiec to to-o czym pisalam-sa 2 rodzaje operacji zwiazanych z nosem-plastyczna nosa i oper4acja laryngologiczna przegrody nosowej.oczywiscie mozna to połączyc ale sa to 2 rózne zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się na tym nie znam, przegrode miałam krzywą bo jako dziecko leczyłam się na zatoki i wtedy to stwierdzono, że mam ją krzywą . Laryngolog już wtedy mówił mojej mamie o operacji . W tej chwili komfort oddychania jest fatalny przed zabiegiem był lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
o Boże Karolcia mialas operajce i niewiesz jaką? czy operacje robił ci lekarz chirurg plastyczny czy otoloryngolog? sa 2 rozne rodzaje operacji zwiazanych z nosem-plastyczna i prostowania przegrody-to nei to samo.czytalas wogole co napisalam>? jeszcze inny link http://www.estheticon.pl/zabiegi/korekcja-nosa-rhinoplastyka Czym jest operacja plastyczna nosa? Operacja plastyczna nosa inaczej zwana rhinoplastyką, jest jednym z najczęstszych ale zarazem najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Poddać się jej mogą pacjenci w każdym wieku pod warunkiem, że rozwój i wzrost nosa jest zakończony. Operacja może korygować kształt nosa, zmniejszając lub zwiększając jego wielkość, modelując przegrodę nosową oraz czubek nosa, czy też regulować zbyt małą odległość dziurek nosowych. Chirurg plastyczny może wydłużyć lub skrócić nos, lecz w większości przypadków mamy do czynienia z kompleksową operacją regulującą asymetrie w obrębie nosa. Operacja Typy operacji Operacja metodą zamkniętą Operacja metodą otwartą Wtórna rhinoplastyka Operacja twardych części nosa Operacja twardych części nosa wiąże sie z ingerencją do elementów kostnych. Specyficznym zabiegiem jest też septoplastyka czyli korekcja przegrody nosowej, która oprócz chirurgii plastycznej jest też wykonywana na oddziałach otolaryngologii. itd...nie bede zasmiecac topiku-kto bedzie chcial ten wejdzie w link tam jest tego wiecej.zresztą wystarczy wpisac w google:operacja przegrody nosowej a operacja plastyczna nosa. chyba powinnas zainteresowac się tym co ci robili lekarze,jaka mialas operacje a nie ty nic niewiesz. albo mialas plastyczna albo septoplastyczną ,jesli chodzi o mnie to ja mialam operacje przegrody nosowej i w tym temacie moge ci pomóc bo tez mialam kiedyś pierwszą robioną w szpitalu miejskim bezplatnie i neiudaną(nie tyle nieudana tylko skrzywienie po jakimś czasie wrociło do swojego dawnego stanu czyli znow przegroda zrobila się krzywa,poprostu jakby nic mi nie robili),druga, po wielu latach -prywatnie w klinice za kasę- w 2008 r. ,zakończoną pełnym sukcesem i moim nieopisanym szczęsciem. jak zakladasz tu temat i chcesz zeby ci ludzie pomogli,cos doradzili to najpierw dowiedz się jaką mialas operacje bo "operacja nosa" to szerokie pojęcie.moze zobacz co masz napisane w papierach,na wypisie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonaaaaa .,,,
A ja mam ładny kształt nosa ale zupełnie za duzy do mojego kształtu twarzy :o i chciałabym by od przodu wygladał tak samo tylko był mniejszy od profilu- czy to w ogóle mozliwe?????, obawiam się nieudanej operacji, ja bym zawału dostała gdynby się nie udała- naprawde jestem słaba psychicznie gdyby było gorzej zabiłabym sie i wiem to doskonale dlatego boje się iśc na operacje, bez sensu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera jak karta wypisu , nic takiego nie dostałam! Dzwoniłam do kliniki i próbowałam porozmawiać z lekarzem ale jest zajęty.Coś czuję, że nieźle mnie potraktowali. Może nie zawsze wydaja kartę wypisu lub na zawołanie? No to teraz to się załamałam, Boże gdzie ja trafiłam?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
zawsze jak wychodzisz ze szpitala musisz dostac wypis! jak wychodzilas ze szpitala to nie podpisywalas dokumentow na odchodnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLINKAMAŁA
ku..wa nic nie podpisywałam przy wyjściu a co powinnam podpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez konserwantów
Jak można zdecydować się na tak poważny krok jak operacja i nic nie wiedzieć o tym co cie może czekać? :o Za głupote się płaci. Koleś wykorzystał twoją naiwnośc i próżność. Nie ty pierwsza nie ostatnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLINKAMAŁA
ku..wa dajcie spokój bo dostane zawału!!!!!!! Mam nadzieje, że nie bedzie tak jak piszesz!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KAROLCIA
w jakim mieście mialaś korekte?? pisałaś w innym temacie ale nie podajesz żadnych konkretów:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
cholera jak karta wypisu , nic takiego nie dostałam! Dzwoniłam do kliniki i próbowałam porozmawiać z lekarzem ale jest zajęty.Coś czuję, że nieźle mnie potraktowali. Może nie zawsze wydaja kartę wypisu lub na zawołanie? No to teraz to się załamałam, Boże gdzie ja trafiłam?! a ty jestes pewna ze to był nos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
ilonaaaaa .,,, oczywiscie z emozna,wszystko mozna.korygują garba,czubek nosa,za długi,za krotki itd co kto chce a czy wyjdzie to juz inna sprawa-zalezy od podejscia lekarzy.najlepiej czytac na forach,jest takie forum beauty.pl, oni dosc powaznie podchodza do tematu. KAROLCIAMAŁA to ejst niemożliwe,przeciez jak pisalas,placiłas za tą operacje.musialac dostac jakieś dokumenty. a jakie mialas znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
miałaś operowany nos zewnętrzny czy w srodku przegrodę? czy oba zabiegi robione? bo nie mozna tak coś "przy okazji". (szkoda ze mi przy okazji piersi nie powiększyli;)). to co piszesz to jest niedorzeczne. ja,mimo ze to było 4 lata temu,to pamietam jakby to było wczoraj.pamietam,jakie badania robilam,pamietam,ze musialam się obowiazkowo zaszczepić,pamietam,ze byłam na konsultacji u 2 lekarzy,pamietam ile zaplacilam,pamietam,co mi lekarze mowili , jak to się bedzie odbywac,co mi zrobią,pamietam już ten dzień,wszystko -od rana az do operacji i moment w ktorym straciłam przytomnosc i moment gdy usłyszałam "pani J...proszę sie budzic",doslownie wszystko.no i rekonwalescencję tez (chyba najmniej przyjemne). no ale zakaldając ze ty wypisu nie dostalas co jest niemozliwe, to musialas jakies badania wczesniej robic,bo przeciez zaden lekarz nie podejmie się operacji na slepo,trzeba zrobić przede wszsytkim tomografię komputerową. kurcze mialas operacje i nie wiesz jaką i nawet nie dostalas zadnych dokumentów,wypisu ze szpitala no jeszcze takich rewelacji nie słyszałam. wczoraj jak czytalam te linki ktore podalam to wyczytałam nawet ze jest roznica miedzy operacją plastyczną krzywego nosa a operacją prostowania skrzywionej przegrody nosowej,widzisz,to takie podobne a jednak jak bardzo różne. dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokumentów żadnych nie dostałam, tomografii też nie miałam robionej. Idąc do kliniki sprawdziłam kwalifikacje lekarza, całkiem niezłe, więc zaufałam i poszłam na zabieg. Przeciez ja nie muszę wiedzieć jakie są rodzaje operacji i która będzie dla mnie najlepsza. Szlak mnie trafia sama juz nie wiem co myśleć o tym wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to nie dostalas zadnej
dokumentacji ? Nie masz w ogole jakichs papierow -karty wypisu czy umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko sam twój nick
swiadczy o tym ze jesteś czyms w stylu pannicy dresiary , przyznaj się lepiej skąd ta krzywa przegroda ? miałas złamany nos ! bad boy nie wytrzymał i poniosło go ? masz kare dziewcze , trzeba było tego nie ruszau c ! chciało się byc pięknym a tu ZONK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy powinni sami dać kartę wypisu czy na prośbę pacjenta? Kto tu zawinił? Dokumentacja jest w klinice więc w każdej chwili powinni mi ją udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to nie dostalas zadnej
jakos wierzyc sie nie chce w to co wypisujesz. Albo to nie byla renomowana klinika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×