Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

gratulacje dziewczyny chłopców:) atamana 3 chłopców, mąż i Ty jedna?? będą musieli cię nosić na rękach jako swój największy skarb:P Fredzia a Twój naprawdę spory facet będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a - no faktycznie kawał chłopa:) Dziewczyny po 3D - powiedzcie, jak Wasze wrażenia? Bo ja ciągle się waham. W pierwszej ciąży na takim usg nie byłam. Teraz chciałabym zobaczyć dzidzię w 3D, już jestem zapisana za kilka dni, ale niezbyt miło wspominam te zdjęcia, które pokazywały mi koleżanki. Kilka z nich nawet stwierdziło, że - gdyby miały jeszcze raz wybierać - poszłyby na 2D (ze wzg. na specyficzny wygląd dziecka). Pomijając względy medyczne - jak Wasze wrażenia z takiego "spotkania" z maleństwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz u nas to w zasadzie mamy zrobione 1 zdjęcie w 3d... niestety więcej zdjęć ani filmiku nie było możliwości nagrać. Dzidzia na zdjęciu faktycznie nie jest spektakularna ponieważ jeszcze nie ma tkanki tłuszczowej podskórnej:) ta lekarka powiedziała że po 25tyg ładniejsze już są te zdjęcia. ale my już próby podejmować nie będziemy ponieważ ze wględu na łożysko na przedniej ścianie nie bardzo daje się twarz małej uchwycić( mała ciągle przykleja swoją buzię bardzo blisko łożyska) i po porstu łożysko zasłania obraz... czasem faktycznie fajnie wyglądają te 3d no ale niestety czasem jest tak że zapłacisz a i tak niestety pamiątki mieć nie będziesz w 3d... ale decyzja należny do Ciebie:) jeśli kasa za to usg za bardzo cię nie zaboli to warto spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynko, trzymaj się ciepło, na pewno wszystko w końcu ułoży sie po Waszej myśli! Trzymam kciuki za maleństwo! Atamta... no kurczę, to trzech muszkieterów będziesz jednak miała, ehhh :) Najważniejsze, że to krwawienie nie okazało się niczym bardzo poważnym. Co do USG 3D - w czasie mojego USG połówkowego wykonywanego zasadniczo w 2D przerzuciliśmy się kilka razy na widok 3d... Mam fotkę. Moim zdaniem to nic szczególnego, nie wywarło to zdjęcie na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Pierwsze zdjęcia czegoś człekokształtnego :) w 2d to było coś, a teraz już mnie te zdjęcia nie ruszyły. No i nie oszukujmy się, one nie są wcale ładne... Taka kosmitka trochę z mojej córki :) No ale to byl bodajże 21 tydzień, czyli jeszcze za wcześnie na 3d, może dlatego... Moja mała od rana skacze jak szalona, brzuch podskakuje jak piłeczka, ale fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja w sobotę idę na 3d/4d więc w sobotę wrzucę na maila fotkę mojego dzidziolka. Łożysko mam właśnie na ścianie przedniej więc zobaczymy czy jakieś ładne zdjęcie uda się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz za kazdym razem drukuje mi 1-2fotki w 3d, i wlasnie jak kosmita to moje dziecko wyglada!...niezbyt ladne, owszem widac ze nabiera ludzkich ksztaltow ale ladne te zdjecia nie sa, wiec mysle ze na tym etapie nie ma sensu tracic kasy na takie cos. pozniej kiedy dzidzie beda wieksze to tak :P ale to indywidualna sprawa!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja się ciągle waham... większość koleżanek odradza. Mówią, tak jak Wy - że wrażenia są raczej "kosmiczne";) Ciekawe, jaka byłaby reakcja mojej czterolatki:) A finansowo - wiadomo, że 200zł można w naszym stanie wydać szybko i na wiele sposobów:) Usg 2d mam w abonamencie więc nie płacę za nie nic. Za 3/4D - pełną stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Zaraz mi się humor poprawia jak Was czytam :) Margrit właśnie ja mam Juliana - moim zdaniem oczywiście bardzo ładne imię dla chłopca. Teraz mamy dylemat bo nie możemy się zdecydować. Myślimy nad Igorem, Tobiaszem i Tymonem ale do lipca jeszcze wszystko się może zmienić. Julek chce bardzo brata Tobiego więc pewnie jakkolwiek mu damy na imię to pewnie Juli i tak będzie do niego mówił "Tobi" :) Tak sobie teraz myślę nad tym 3D bo ja mam łożysko na przedniej ścianie i nie przeszkadzało to w ogóle przy 2D - mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze widać. My na pewno się umówimy tak pod koniec 23 tyg żeby dzidzia była większa :) Ja mimo wszystko uważam, że takie usg to fajna pamiątka z brzuszka i warto je zrobić nie tylko ze względów medycznych. W bardziej zaawansowanej ciąży może i dzidzia wygląda ładniej ale nie można już zrobić szczegółowych pomiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na połówkowym u mojego doktorka, który kompletnie nic maluszkowi nie posprawdzał, nie wiem ile waży, ile mierzy, nic ... i właśnie z tego względu zapisałam się do kogoś innego kto przeprowadzi dokładne badanie połówkowe a przy okazji zrobię zdjęcie 3d i być może nagramy flmik żeby pokazać wnuka dla dziadków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam zły dzień ... Najpierw dostałam mandat w autobusie bo zamiast biletu za 3,60 skasowałam za 3zł w związku z czym był na jeden przejazd a nie na godzinę. Potem pojechałam po wyniki do lekarza, które robiłam w lutym, położna szuka mówi że nie ma, potem robi ze mnie idiotkę i pyta czy ja u nich mam kartę ciąży założoną i po co przyszłam po wyniki - czy źle się czuje? Poszłam do laboratorium, tam pani je znalazła i się pytam czy są ok, mówi że jakieś zakażenie - chyba bakterie w moczu i w krwi wyniki niektóre nie są w normie. Zaniosłam je położnej pytam co teraz,bo nie są dobre, to ona nie wie co, bo przecież wizytę mam na 29/03 , ale może mnie zapisać do innego wcześniej - inny lekarz, który tam jest ma opinię bezczelnego, niekompetentnego chama, dlatego zawsze do niego są wolne terminy. Niech ten dzień się już skończy albo zdarzy się coś miłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta - Tobiasz całkiem spoko. A jak mówicie do Juliana ? Julek? Nikt się z imienia nie śmieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada wygląda na to, że mieszkamy w podobnym rejonie Wrocławia :) Co do ćwiczeń to ja chodzę 2x w tygodniu na Aktywne 9 Miesięcy i rzeczywiście dziewczyny chodzą aż do terminu porodu! Zajęcia mi bardzo odpowiadają, bo jest trochę klasycznego aerobiku podczas rozgrzewki (oczywiście bez podskoków i niezbyt intensywnego, żeby się nie zasapać), a później ćwiczenia z dużymi piłkami, małymi piłkami, na matach, z małymi ciężarkami - na różne grupy mięśniowe oprócz brzucha. Poza tym ostatnio chodzę też na jogę dla kobiet w ciąży- te ćwiczenia z kolei są głównie na plecy i rozciągające całe ciało. Ogólnie polecam robić cokolwiek :) Co do USG 3d/4d to zdecydowaliśmy się na tą opcję podczas połówkowego w 21tc, mamy kilka zdjęć i kilka krótkich filmików. Też mam łożysko na przedniej ścianie ale Małego było dobrze widać z profilu (od przodu nie bardzo), moim zdaniem nie wygląda kosmicznie ;) Z resztą wysłałam maila z fotkami (są w folderze "nasze maleństwa") to same oceńcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit trzymaj się i nie przejmuj się tak! Może kup dla maluszka jakiś ładny ciuszek na Allegro? To powinno poprawić Ci humor... Albo zobacz jaka ładna pogoda i idź na spacer, zamiast jechać autobusem :) Ja też ostatnio dostałam mandat, bo zapomniałam zapłacić za parkowanie... no cóż, zdarza się i potrafi zepsuć nastrój, ale jakie to ma znaczenie przy tym, że za cztery miesiące będziemy tulić w ramionach nasze kruszynki :) No, już, głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może dziś przyjdzie jakaś zamówiona spódniczka ciążowa, to o ile się w nią wbiję to poprawi humor :) Już dziś po wszystkim chciałam kupić w biedronce body, ale akurat nie było żadnego "męskiego" koloru, były za 12,99 fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam o tym co piszecie o 3D i chyba się skuszę, właśnie przez to, że piszecie, że tak koło 20/21 tc dziecko niewygląda jeszcze za dobrze. Bo ja właśnie się martwiłam, że ja pójdę za późno. Bo w Pl będę tak w 24tc, ale to chciałabym najpierw iść do mojej sprawdzonej gin, a ona ma 2D i jej ufam. Więc mi posprawdza dziecko tak ze względów medycznych (i się dowiem gdzie łożysko, żeby się jeszcze nad 3d zastanowić). A potem przed samym powrotem bym sobie jeszcze na 3d poszła, a wtedy to już będzie gdzieś 27tc to dziecko już powinno być tłuściutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie byłam zachwycona USG 3D- choć tu musze podkreślić, że robiłam u lekarza, który dopiero się uczył samego wyłapywania dziecka w 3D. 1 zdjęcie wyszło rzeczywiście ładne (wygląda na to, ze dzidzia jest kopią starszej córki, ale wg mnie to raczej przypadek, że tak to zdjęcie wyszło). Zapłaciłam grosze, bo tyle co za 2d czyli 80zł, więc i tak się opłacało iść. Natomiast gdybym miała możliwość (a nie mam... bo u nas w mieście jeszcze takiej nowości nie ma) to bym poszła nie na 3D tylko na USG metodą HD life :D To jest dopiero czad :D widziałam zdjęcia znajomej z 13 tc- rewelacja :) Wszystko widać i to perfekcyjnie!!!!!! Nie trzeba się przyglądać jak w przypadku 3D tylko widac wszystko jak na dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiłam się na piątek prywatnie, tam gdzie byłam ostatnio jak mi odwołali usg, niech spojrzy na wyniki. I przyszła spódnica, nawet wygląda jakbym miała się w nią zmieścić ;) Tylko ten pas ciążowy od niej jakaś wersja zimowa, mam nadzieję, że latem mi się synek pod nim nie zgrzeje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo 5D będzie, nie dość że zdjęcie, filmik, to na koniec Cię obsika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ludzie! *Mama 6-latki - nawet nie wiedziałam, że jest taka metoda HD live! A człowiek się nad "zwykłym" 3d zastanawia, a tu się okazuje, że jest 100 lat za murzynami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem się okaże, że trzeba nowego kompa kupić żeby to odtworzyć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Margrit - nic się nie martw. Obsikania doświadczysz niejeden raz na pewno :) Zawsze w pakiecie z niemowlakiem (zwłaszcza chłopcem podobno, choć dziewczynki też potrafią wdzięcznie wszystko olać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre margrit z tym kompem Na moim 6 letnim to pewnie bym jedynie komunikat błędu zobaczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bym nie wiedziała, gdyby nie to, ze dziewczyna z innego forum wrzuciła zdjęcia swojego dziecięcia robione tą metodą :D A do sikania... z dziewczynkami pół biedy, ale chłopak to jak fontanne zrobi to normalnie do schronu trzeba uciekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) długo mnie nie było bo internet mi padł i dopiero wczoraj wieczorem mogłam się połączyć. Widzę, że mam spore zaległości - czytam zaległe posty, jestem na stronie 146 :))) Mam czas bo przyplątało mi się paskudne zapalenie krtani i zatok z gorączką 39 juz od soboty. masakra po prostu! Dostałam antybiotyk i leżę w teraz łóżku. Wolałabym iść na spacer bo dziś u mnie cudna pogoda, niebo turkusowe, 18 stopni, raj po prostu. W zeszłym tygodniu byłam na usg. Lekarz dokładnie obejrzał i zmierzył córunię (no i potwierdził, to córunia :) ) Wszystko jest ok. Zapisał mi żelazo i odpowiednik naszej Nospy (Spasfon) bo stiwerdził, że brzuszek trochę za twardy. Zakupiłam juz pierwsze body dla dzidzi, 2 z długim i 2 z krótkim rękawkiem, cudne po prostu :) Jak tam wasze maleństwa? moja malutka sadzi mi takie kopniaki, że czasem aż podskoczę; teraz się ułożyła w lini prostej od pępka w dół więc doznania są dość oryginalne :) pozdrawiam i wracam do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek no to zdjęcie bliźniaków niesamowite :D jakość jest po prostu przeraźliwie dobra biorąc pod uwagę, ze te bliźniaki to dosyć wczesna ciąża :D Wika no i moja kopie na potęge :D ogólnie w porównaniu do starszej jest bardzo ruchliwa no i... siłe kobita ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żałuje, że mam tyle km do Krakowa... słyszałam plotkę, ze niby w Lublinie gdzieś jest USG HDlive, ale nie mogę żadnej informacji znaleźć w tym temacie, a tam gdzie mają najnowocześniejszy sprzęt (TopMedical) nie ma tego USG na bank :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×