Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

witam moje drogie:) a jak wygląda sprawa "stroju" do porodu?? gdzies czytałam o zwykłym T-shirtcie ale nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda:) myślę że wszystkie pierworódki chętnie skorzystają z doświadczenia innych mam:) Podpowiedzcie w czym będzie najwygodniej bo zakładam że to wdzianko i tak będzie nadawać się tylko do wyrzucenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O pol skie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie .....................29.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... ...................14.07 dietowo.................25........1..........mazowieckie..................03.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo ja akurat miałam cc, ale skorzystałam z koszuli szpitalnej. Położna mówiła, że swoją zniszczę, bo wiadomo- operacja i krew :D Kazała mi też zdjąć skarpetki, ale było tak zimne, że ładnie poprosiłam żebym mogła zostawić ;P Jak mnie wywozili to powiedziała- Oooo widzę, że skarpetki nienaruszone :D koszula też została czysta...:P ale wysoko zadarta była, że tylko piersi zasłaniała. Do sn tez bym radziła szpitalne wdzianko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie się zastanawiałam jak to jest ponieważ na liście rzeczy do zabrania do szpitala( w dwóch interesujących mnie szpitalach) widnieje pozycja koszula do porodu... Może jeszcze któraś z was opowie jak było w waszym przypadku:) A mam jeszcze takie pytanko czy któraś z was jest już na zwolnieniu lekarskim? a i jeszcze jedno mi się przypomniało:) czy nasz kochany rząd podpisał już zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm powiem szczerze że co do koszul to tak myślałam o takiej właśnie z przodu rozpinanej na guziczki. Wiem że raczej wolałabym taka z boku z zakładkami ale mam chyba na to za duże piersi i boję się że będą mi wypadać;/ Codo kopertowej myślę że będę miała taki sam problem;/ Ale jeszcze poszukam dziwnych rzeczy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dziś w ddtvn będzie poruszony temat "jakiego wsparcia potrzebuja młodzi rodzice"- może kogoś to zainteresuje. niestety nie wiem o której dokładnie godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek, Atamta, ja kiedyś miałam problem, że non stop łapałam infekcje, i mój poprzedni ginekolog, nota bene bardzo mądry człowiek, powiedział, że wystarczy wypijać dziennie jeden większy kubek jogurtu naturalnego lub kefiru i używać płynu do higieny intymnej zawierającego bakterie kwasu mlekowego, np. Lactacyd, żeby się zabezpieczyć przed tym świństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że wtrącę się wam w tak zagorzałą dyskusję ;-) ale nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Niedługo kończy mi się umowa o pracę, która automatycznie zostaje przedłużona do dnia porodu. I tu mam pytanie. Czy skoro zasiłek macierzyński wypłacany będzie przez zus to czy będzie on wliczany do stażu pracy? Według mnie raczej nie bo stosunek pracy już wygaśnie. I tu nasuwa mi się drugie pytanie: czy rejestrując się w urzędzie pracy po skończonym macierzyńskim mam szansę na kuroniówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba na razie nic nie zatwierdzili jeszcze z tym urlopem. Natomiast organizacja "matek I kwartału 2013" strasznie protestuje, że to koniecznie powinno objac cały rocznik... Niestety wychodzi na to, że nie ma szansy na to abyurlopem objąć wszystkie dzieci z 2013, bo prawo nie działa wstecz, wiec koleżanki moga nam co najwyzej wywalczyć, że ustawa obejmie dopiero dzieci urodzone od 1 stycznia 2014 roku :( Moim zdaniem ich argumentacja jest całkowicie nietrafiona. Chodzi im o to, że za 6 lat te dzieci trafią do jednej klasy, a w niemowlęctwie miały nierówny start... Jakos te mamy zapominają o tym, że w jednej klasie Jaś urodzony 1 stycznia będzie zawsze rok starszy od Małgosi urodzonej 31 grudnia... To moim zdaniem jeszcze bardziej nierówny start, ale tak jest od pokoleń i nikt z tego problemu nie robi. Po prostu gdzieś jest granica i tyle... I 1 stycznia jest tak samo dobrą graniczną datą, co 17 marca. Ważne żeby jak naszybciej wprowadzić zmiany, więc skoro nie może to być 1 stycznia 2013, ani żadna inna data przed 17 marca, to niech to będzie ten marzec, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora mi gin radził to samo więc płynu lactacyd używam już kilka lat a zawsze jak zamierzam się kąpać w jeziorze (to wyjątkowo rzadko) lub basenie to zakładam tampon i już nie pamiętam kiedy miałam jakąś infekcję - ponad 8 lat temu. A wcześniej całe lato :( Niektóre szpitale wymagają własnej koszuli do porodu - najlepiej się dowiedzieć na miejscu. Ja miałam szpitalną a przy cc jakiś ich fartuch zielony. Skarpetki mi zabrali niestety :( T-shirt też może być ale lepiej koszula rozpinana (od męża) bo po porodzie dzidzię łatwiej przytulić do cycucha i można trochę osłonić. Co do L4 ja jestem od początku ciąży. Niestety nie znam się na przepisach za bardzo. Wiem, że po porodzie kiedy zakład rozwiązuje umowę należy się zasiłek macierzyński wypłacany przez UP po rejestracji, kasa idzie z ZUS ale co później to nie wiem. Mi kiedyś umowa wygasła po macierzyńskim jak wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy i zaledwie kilka dni wychowawczego i normalnie dostałam kuroniówkę po rejestracji w UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kooala za info i tego sie włąśnie obawiam bo część z nas mogła by sie nie załapać na przedłużony macierzyński jesli ustawa wejdzie od 2014roku... eh... ale zgodzę się że zawsze będzie jakieś dziecko urodzone dzień przed wejściem ustawy które będzie pokrzywdzone... a z drugiej strony naprawdę najbardziej logicznym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zmian od 1 stycznia 2013... A co do Twojego pytania Optymistko to nie wiem jak jest z kuroniówka ale jesteśmy w tej samej sytuacji:) ja również mam umowę przedłużoną do porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo - w takim przypadku żadna z nas by się nie załapała, bo to by chodziło nie o to, czy będziemy jeszcze na urklopie macierzyńskim w dniu 1 stycznia 2014, tylko o dzieci urodzone po 1 stycznia 2014. Chodzi o pełen rocznik dzieciaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Wam chciałam napisać, że warto do szpitala zabrać staniczek do karmienia i wkładki laktacyjne bo mleko wypływające z piersi zaplami Wam ładne koszulki... Zapobiegnie to też wypadaniu całych piersi przez otwory w koszuli (ja raz podczas wizyty lekarskiej siedziałam niczego nieświadoma z piersią na wierzchu i całe grono wizytujących mnie tak oglądało...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie z tym macierzyńskim jest tyle różnych możliwośći... wolałabym żeby to się już nie zmieniło bo inaczej będe musiała szybko szukać nowej pracy... ehhh ograniczenia becikowego wprowadzili a z urlopem sie uporać nie potrafią... żeby się tfutfu nie okazało że nasze dzieci niczego nie dostaną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, to ja myślałam, że już wprowadzili ten roczny macierzyński, rzeczywiście niespodzianka będzie niezła jak od 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dla świętego spokoju nie można tej ustawy wprowadzić w życie mniej wiecej w połowie czerwca 2013? Wtedy objęłaby ona dzieci urodzone od 1 stycznia 2013. Tylko pewnie wtedy bunt podniosą matki "grudniowe"... Zawsze ktoś będzie niezadowolony niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom....................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie.......................30.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie....................29.07 nicka8601..............27.......2...........uk............................14.07 dietowo.................25........1..........mazowieckie...............03.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie zmienią tej ustawy. Już się cieszyłam, że maluszkiem cały rak będę się opiekowała bez przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... Ja z moja córcia od wczoraj siedzę w domu... Infekcja jakaś, więc się leczymy. Co do koszul w trakcie i po porodzie.... Do szpitala na poród proponuje Wam zabrać taka koszule nocna, której nie będzie szkoda Wam wyrzucić. Nie ma sensu kupować jakiejś nowej koszuli tylko na sam poród. Najbardziej higieniczne jest, aby po urodzeniu dziecka zmienić koszule, a ta w której było się na porodowce - wyrzucić! Tak jak sale po porodzie się dezynfekuje, tak koszuli z porodowce tez lepiej nie wynosić. Do karmienia polecam koszule, lub koszulki z kopertowym dekoltem- najwygodniejsze. Te koszule z rozcieciami po bokach są przereklamowane i niewygodne. Ja ostatnio stałe jecze i narzekam, bo z niczym sobie nie radzę... Wszędzie się spóźniam, ciagle w biegu, pojawiła mi się niedoczynnosc tarczycy, boli mnie brzuch i plecy i generalnie nic mi się nie chce.... Marze o kilku dniach wolnego, sama w domu, dziecko w przedszkolu, mąż w pracy, a ja.... Relaks, albo mały rajd po galeriach.... Ostatnio będąc w tk maxx, nie mogłam się oprzeć i kupiłam cudny kocyk... Kolory uniwersalne, dziergany jakby na drutach :) uroczy;) P.s. Zaczynam dzisiaj 15 tydzień i tez już czuje motylki.... Zwłaszcza gdy dłużej spokojnie leży na plecach;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy bywa tu jeszcze Topka?
Dawno nie wchodzilam i nie wiem... Topka zyjesz? Co u Ciebie? Mam nadzieje, że wszystko OK! Pozdrawiam _gaska_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red Onion - łączę się z Tobą w bólu;/ też mi się nic nie chce i najchętniej poległabym na łóżku pod kołdrą i żeby mnie nikt nie zaczepiał;/ Jakiś brak humoru totalnie. Może to przez brak snu ale nie wiem;/ Ciągle korci mnie to żeby pójść na l4 ale kurde co ja będę robić jak odpocznę.... Kurde narzekam jak jakaś maruda ostatnia ehhh. Co poradzicie na poprawienie humoru jakieś może przepisy ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
Dzięki optymistka za odp :) mam nadzieje, że u Was tutaj jak u Topoki wszystko ok? :) ja jakoś krucho z czasem stoje ostatnio i rzadko zagladam :) gdyby Topka się pojawila to proszę też ode mnie pozdrowic "sasiadke" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Ja na zwolnieniu lekarskim jestem a też narzekam na brak czasu! Moze dlatego, że ferie i synuś w domu a w pracy jeszcze zamieszanie i przekazywanie obowiązków na dobre.... Już marzę o tym,żeby mi się nudzić zaczęło hihihihi a wtedy będę narzekać pewnie na nudę:-) Gąska zapytała o Topkę i wtedy przypomniała mi się dziewczyna, której lekarz powiedział,że nie widzi bijącego serduszka u dziecka i wszystko miało się wyjaśnić po Nowym Roku???? Dziewczyny pamiętacie kto to był??????? Bardzo trzymałam za nią kciuki ale też rzadko tu wchodzę a Wy dużo piszecie i nie pamiętam jej nicku???? Co z nią i maleństwem???????? Co do koszuli na poród to rzeczywiście lepiej ubrać jakąś gorszą (jak się zdąży oczywiście hihihi) ale ja też skorzystałam ze szpitalnej, bo położne tak mi właśnie doradziły. Dobrze,że przebrałam się w nią na porodówce, bo długością to ona nie grzeszyła:-) Wsytd niesamowity jakbym tak musiała iść w niej z sali na porodówkę:-) Ja miałam koszule na guziczki z przodu i w takie zamierzam się zaopatrzyć i te kopetowe, wolę nie mieć rozcięć na biuście, bo to dla mnie nie komfortowe. Dość ,ze na obchodzie trzeba "świecić" gołym tyłkiem i nie tylko to, właśnie tak jak wspomniała koleżanka, może się zdażyć, ze i biustem hihihih Ja polecam jeszcze zabrać: majtki jak dla mnie jednorazowe się lepiej sprawdziły, bo gdy się zabrudziły to poprostu wyrzuciłam a na zwykłe bawełniane u nas lekarze krzywo patrzyli, podkłady poporodowe a potem grube podpaski i ja miałam z Ziaji taki specjalny płyn do podmywania albo Tantum Rossa. I dużo koszul na zmianę, bo (akurat ja, niewiem czy to reguła) strasznie się pociłam! To był tak nie przyjemny zapach potu (organizm się czyścił chyba), że na dzień zużywałam co namniej 3 koszule:-( Optymistka pytała:" Niedługo kończy mi się umowa o pracę, która automatycznie zostaje przedłużona do dnia porodu. I tu mam pytanie. Czy skoro zasiłek macierzyński wypłacany będzie przez zus to czy będzie on wliczany do stażu pracy?" Umiecie odpowiedzieć? Mi się wydaje,że do stażu pracy się wlicza ale w momecie gdy po macierzyńskim od razu dostajesz umowę o pracę (np z innym pracodawcą) i chcesz przejśc na wychowawczy to wtedy nie ma się prawa do tego dodatku płatnego tak?????? A co do wydłużonego macierzyńskiego to nie jest czasem ustalone,że dzieci które się urodzą od któregoś kwietnia 2013??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Topka ma się dobrze była na badaniach wczoraj i kruszynka ma już 12 cm :) Tez się zastanawiam co to za dziewczyna miała czekać do po świąt - ciekawe czy wszystko u nich w porządku. Co do koszul to się nie wypowiem bo to nasze pierwsze dziecko - ale pewnie kupie te na kopertkę i guziki - natura mnie biustem obdarzyła, jeszcze trochę urosnę więc będzie najwygodniej :) Któraś wspominała, że przy piżamce spodenki + bluzeczka trzeba odsłonić brzuch - też na to się pewnie nie będę pisała :) Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej będę obstawała przy tym, że bardziej dyskretne jest właśnie podcięganie koszulki niż wyciąganie cyca z koperty czy rozcięcia. Bo jak podciągasz koszulkę to piersi są dalej przykryte, dziecko ma sutek w buzi, a dziecko przytulone do brzucha zakrywa tak naprawdę goły brzuch. Więc praktycznie to nic nie widać. Dla mnie dużo bardziej krępujące było wystawianie własnie piersi np z sukienki kopertowej, bo wtedy cały cyc na wierzchu :/ A jak dziecko jeszcze z buzi wypuści to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A stanik do karmienia do szpitala to koniecznie! I wkładki. Może nie każdej się przydadzą, ale np mi to się wręcz lało z piersi i bez tego bym miała wszystko mokre. Poza tym jak się sutki smaruje jakąś maścią to też się osłoni koszulę czy piżamę. Np na niektórych koszulkach mi zostały tłuste plamy po maści, których już nie sprałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×