Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Ja tez Ci odpisalam wtedy :) ze w PL to za bardzo "pachnie" zerowaniem na emocjach i kieszeniach rodzicow. To ma sens jezeli jest trzymane w ogolnych bankach z baza danych wielu biorcow i dawcow, gdzie mozna sie tymi komorkami wymieniac i ratowac zycie wielu osob. U nas to tak nie dziala. Probki trzyma sie tylko "dla siebie", banki sa prywatne-komercyjne bez nadzoru z zewnatrz, jak np znudzi im sie dzialalnosc to moga wyrzucic "zbiory" do kosza.. Lekarze nie sa pewni na ile metoda komorek macierzystych jest skuteczna, sa opinie ze skoro czlowiek juz raz zachorowal, to leczenie go jego wlasnymi komorkami moze byc o tyle ryzykowne, ze te "nowe" komorki tez moga miec w sobie ten patologiczny fragment, ktory sprawi ze po jakims czasie zachoruja tak samo. Dlatego lepiej miec komorki od zdrowego-ocego dawcy, co u nas jest niemozliwe, bo jak juz pisalam nie ma w PL wspolnej bazy danych tych komorek. Kosztuje duzo, bo lacznie nawet 9tys, a caly system ma niewiadoma przyszlosc. Jak dla mnie to jest wyciaganie kasy od rodzicow i granie na ich strachu o zdrowie dziecka. Goosiaa - nie robilas badan genetycznych, ktore sa podstawa diagnozowania wad plodu, a zastanawiasz sie nad zbieraniem krwi pepowinowej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do krwi,to mój M był za. Ja niekoniecznie. Obeszło się bez echa,więc raczej nie bedę pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi - bardzo dobre podejscie. Kazda z nas powinna dopasowywac wyprawke do wlasnej rzeczywistosci i potrzeb. gocha - tylko uwazaj przy wybieraniu, bo w bardzo podobnej cenie sa na Allegro nianie ale bez tej maty. Sama niania wyglada identycznie, wiec mozna sie nadziac. Gdzies nawet widzialam aukcje, ze w opisie bylo ze z monitorem oddechu a na zdjeciu bylo pudelko zestawu bez maty - ciekawe co wysylali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avent to jest tez moja druga ciaza. w pierwszej na poczatku chodzila do lekarza ktory twierdzil ze takie skurcze sa normalne i nic nie trzeba robic. na szczescie z zmienilam lekarza i w 26 tygodniu trafilam do szpitala z bardzo twardym brzuchem ( caly czas byl twardy nie tylko w czasie skurczu) dostalam nospe polezalam tydzien i brzuch sie zrobil miekki i skurcze byly slabsze i bylo ich mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do niani to ja tez nie kupuje. z corka tez nie mialam ale ja mam mieszkanie wiec caly czas dziecko jest pod kontrola. a uwierzcie mi ze w nocy mimo ze sie spi to jak jest dziecko caly czas czuwa sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abdc dałaś mi do myślenia z tymi skurczami... Jak tylko znowu się pojawią to nie czekam tylko dzwonie do doktorka, najwyżej będzie już znał mój numer na pamięć :p:p mam jednak nadzieję że to bylo tylko jednorazowe bo wczoraj dużo sprzątałam, byłam na spacerze, i u rodziców - może to był powód. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd= widzisz, bo kazda z nas pisze z wlasnego doswiadczenia. Ja mialam dokladnie odwrotna sytuacje. Szpital, nastaszenie przez lekarza ze mam lezec do konca ciazy bo inaczej poronie itd. A jak lezalam to macica mi jeszcze bardziej szalala. Drugi lekarz kazal normalnie zyc, nie forsowac sie i nie brac lekow.... moze to bardziej sila sugestii dziala, bierzemy za dobra monete co lekarz powie? w kazdym razie kazda z mam powinna sluchac SWOJEGO lekarza :) I oby tych skurczy jak najmniej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokoj dziecka bedzie 3 pokoje i jedna klatke schodowa dalej od naszej sypialni. Zeby czuwac to musialabym warowac na dywaniku przy lozeczku :) dlatego wybieram technologie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska co do pobierania krwii to nie wiem za barzdo co to ma wspolnego z badaniem genetycznym... przeciez teraz z badania moze Ci wyjsc ze dziecko jest zdrowe i super sie rozwija a odstukac w wieku lat pieciu owa krew Ci sie przyda... :) nie mowie, ze jest niezbedna bo owszem nasluchalam sie takich opinii jak Twoja i nawet ja popieram (choc nadal sie waham) ale co do badania genetycznego to nie ma to dla mnie nic wspolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereska oczywiscie w takich sytuacjach jak twoja to na pewno jest potrzebna taka niania. mojego meza brat chyba dla szpanu kupil taka nianie i uzywal ja tylko przez tydzien a pozniej wylaczyli bo siedzieli najdalej od dziecka pokoj dalej. no ale oni to sa ludzie ktorzy robia wszystko na pokaz. teraz obrazili sie na nas obgaduja nas przed cala rodzina bo my bedziemy miec drugie dziecko a oni maja tylko jedno i w dodatku ona ma juz 40 lat. ale najbardziej ich drazni ze tesciowa co jakis czas dzwoni do mnie i pyta ja sie czuje a do niej tak nie dzwoni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzilo mi, ze ma jedno z drugim, tylko ze i jedno i drugie dotyczy tego samego, czyli zdrowia dziecka. A pierwszym krokiem w zadbaniu o to zdrowie powinno byc wlasnie takie specjalistyczne USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj taka ladna pogoda ze az sie prosi o spacerek. ja chcialam wyjsc z corka na spacer przed obiadem ale niestety sprzatanie troche za duzo czasu mi zajelo i nie wyrobilam sie a teraz musze juz brac sie za obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec juz PO :D zero wiesci, nawet mnie nie dotknal, ale porod dogadany, wiec o to juz jestem spokojna i baaardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cesarka, wstepny termin na 29-30 lipca, ale na poczatku lipca mam sie zglosic do szpitala na KTG i jakies wstepne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dostalas normalnie skierowanie ze wzgledu na wzrok czy robisz cesarke na zyczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem czy moj maluch nie daje mi o sobie znac, czasem czuje jakby mi w brzuchu banka mydlana pekala ;) takie delikatne musniecie i nie wiem czy to to ;) Poczekam na mocniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wzrok. Tylko ze z tego co czytalam, to lekarze w szpitalach potrafia wyrzucic takie skierowanie do kosza i zmuszaja do sn, bo to oni podejmuja ostateczna decyzje. I tego sie wlasnie balam. Ale ten juz mi potwierdzil, ze zrobi ciecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska a jeśli mogę spytać jaką masz wadę, że będziesz miała cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polozna2013
w wolnej chwili.. zachęcam do wypełnienia mojej ankiety pracy mgr (Anonimowej)... ;) z góry dziękuję (ankieta zawiera odczucia dot. ciąży, jeśli jesteś po porodzie wpisz tydzień w którym urodziłaś ) http://moje-ankiety.pl/respond-39095.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, faktycznie dużo. dobrze, że masz już ustaloną cesarkę i nie musisz się martwić, że jednak dokotr będzie miał opory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Lalka-Teresa musisz mieć dobrego lekarza okuliste. Ja mam wadę -5 na obu oczach z tym że co roku muszę zmieniać soczewki bo powiększa mi się wada. Okulista twierdzi że niby nie ma przeciwskazań do porodu sn ale to czy wada mi się przez wysiłek pogorszy okaże się dopiero po porodzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aandzikk
Hej dziewczyny, trochę późno dotarłam, ale mam nadzieje, że szybko nadrobię zaległości. Termin mam na 1 sierpnia, więc jeszcze się chyba łapię do tego wątku;) Spodziewamy się dziewczynki;) Aktualny wątek to chyba cc, ja się zdecydowałam sama na ten zabieg, już usłyszałam parę zarzutów, teściowa mało co z krzesła nie spadła, a ja się pytam, czemu ktoś mi się wtrąca do mojej decyzji? Kto daje ludziom prawo do oceniania i krytykowania? Część krytyki pada z ust dziewczyn które jeszcze nigdy nie były w ciąży, co to nigdy by... horror, ale ja decyzji nie zmienię. Panicznie boje się porodu naturalnego, nigdy nawet o tym myśleć nie mogłam, czy to aż tak źle? Jaki ze mnie potwór, skoro strasznie kocham moją córeczkę, chcianą i wyczekiwaną? Pozdrawiam sierpniowe mamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Witam nową koleżankę:) Ja dzisiaj prawie cały dzień spędziłam na dworze...pogoda piękna:) Zaraz jedziemy na zakupy a później do znajomych na jakiś film:)Więc sobie z Wami nie popiszę.Jak się cieplej zrobiło,to bardzo mało czasu spędzam przed komputerem:)Ale ponoć jutro ma padać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×