Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

wstalam :) masakra-juz kiedys pisalam, ze nie lubie spac w dzien bo pozniej noc mam zarwana, ale od wczoraj tak mnie boli glowa, ze musze sie polozyc bo prawdopodobnie by mnie roznioslo... :( chodze podekscytowana i drobie juz nozkami-moja siostra zrobila nastepne zakupy dla malego :) napisala tylko tyle, ze kupila juz sporo rzeczy na przyszla wiosne :) paczka bedzie gdzies za 6 tygodni-nie wiem jak to wytrzymam :) co do zachcianek to ja nie mam jakis konkretnych-zajadam sie slodyczami tylko :) kiedys wyslalam meza po lody-mniam :) i na tym by sie skonczylo :) u mnie sprawdzilo sie przeczucie... :) od poczatku obstawialam syna :) no i teraz mam juz 2 cm dowod wraz ze zdjeciem :) przeraza mnie mysl, ze mogloby sie to nie sprawdzic :) do wizyty 5 dni :) doremi wozek jest sliczny :) mi bardzo sie podoba :) olcia-lepiej zebys miala chlopca, bo robi sie nam babiniec na forum :) choc szczerze powiedziawszy wroze Ci core :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostatnio na tapecie żółty ser z kuczupem :-) Jazde na pomidory mialam wczesniej.. No ale generalnie podatna jestem na sugestie- widze reklame wafelka- chce mi sie wafelka... Widze program kulinarny w ktorym jedza placki ziemniaczane- musze zjesc placka! :-) :-) Wózek mutsy faktycznie jest ładny, u kolezanki okazal sie ciut jasniejszy niz w necie. Ja natomiast sklaniam sie ku babetto- super opinie i fajna cena :-) No ale jeszcze troche czasu- moge zmienic zdanie :-p :-p A wracajac do usg- u mnie jak maluszek spal odwrocony a lekarka chciala go pomierzyc i posprawdzac to go budzila i rozdrazniala tak zeby sie zaczął wiercic i sie jej udalo. Ale fakt ze czesto sie slyszy ze dziecko sie zaslania i nie widac jaka plec. Nie wiem tylko czy jakby lekarzowi naprawde zalezalo na tym zeby to konkretnie sprawdzic to nie byloby na to sposobu. Mysle ze im na tym az tak bardzo nie zalezy i mają moze podejscie ze jak nie teraz to potem i świat sie nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu lekarzowi chyba zalezy zeby powiedziec jaka jest plec bo pierwsze co robi na usg to patrzy jaka jest plec. za kazdym razem najpierw mowi ze chlopak a potem wszystko sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti no wlasnie nasz też jest jasniejszy, jutro jak zrobie fotke to wstawie :) A dla nas to na reke że jest jasniejszy :) ona troszke w turkus wpada nawet :) A co myslicie o uzywanych laktatorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos do uzywanego laktatora nie mam przekonania. nie wiadomo jakie ktos mogl miec pomysly i co z nim robil. tym bardziej jezeli chce sie takie odciagniete mleko podac dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, piszecie że dobry lekarz to nie ma problemu z wypatrzeniem co ma między nogami nasza dzidzia....No ja się nie zgadzam. Moja gin jest super lekarzem i sprzęt ma też porządny, a mimo wszystko dziecko na ostatnim usg było obrócone pleckami, a że jest to usg na brzuszku robione, więc nie było mozliwości zobaczyć, choćby nie wiem jaki był sprzęt i lekarz, no chyba że stanęłabym na głowie żeby maluch obrócił sie podczas badania( ale nie o to chodzi przecież w badaniu)a...Na tym dokładnym badaniu w 12 tyg widać było na zdjęciu że jest tam cos miedzy nogami,i nawet gin powiedziała ze cos tam sterczy...ale nawet któras z Was pisała tu na forum że w tak wczesnej ciąży to obie płci maja cos między nogami...Więc tak jak pisałam wcześniej, jesli maluszek będzie dobrze ułozony to może za tydzień uda sie zobaczyc co ma między nogami, a dobry lekarz nie ma za zadanie odgadywać płci...mój najwidoczniej skupia się na bardziej istotnych sprawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my chyba zmienimy imie dla malego bo kazdy w rodzinie ma skojarzenia z Łukaszem ktory siedzie w wiezieniu i sciga go mafia. zastanawiamy sie nad erykiem lub olafem ale dzisiaj maz mowi wszystko ze ladnie wiec chyba jest zmeczony wiec jeszcze nie podejmiemy decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A laktator można wygotować, taki używany. Myślę że są to przedmioty krótko używane i nie są w jakimś opłakanym stanie, jeśli używała je wcześniej jedna osoba.W moim przypadku nie będzie on służyc na codzień do odciagania pokarmu, bo planuję być z dzieckiem około 12miesięcy. Bede go używać w przypadku nawału pokarmu i ewentualnie gdy będę chciała wyjść na dłużej gdzieś bez dziecka.Więc szkoda kasy na nowy, ale na pewno lepiej kupić porządny używany , niż byle jaki nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, na forum rzeczywiscie babiniec :) Twoj Franek bedzie miał dobrze...Tyle że u mnie w rodzinie sami chłopcy, jak na wojnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia - ale zwykle USG jest obrazem przekrojowym, wiec zaslanianie sie nie ma nic do rzeczy bo mozna "odciac" zbedne fragmenty i zlapac to co nas interesuje z profilu. Tylko ze wymaga to troche czasu i checi lekarza :) tak samo oglada sie przeciez mozg czy serduszko, nie rusza sie koncowka na brzuchu tylko kreci czyms na pulpicie aparatu i dobiera - nie wiem jak to sie nazywa, glebokosc skanu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja nie rozumiem doroslych ktorzy chca miec dziecko a potem placza ze tak ciezko. meza brat ma 3 miesieczna corke. oboje maja po 32 lata ale ona placze do tesciowej jaka to ona biedna bo w dzien mala spi jej po 10 minut a w nocy przesypia cala ale ona jest taka biedna bo nikt jej nie pomaga przy dziecku i ona musi wszystko sama robic. nawet kapac musiala sama noworodka. wszyscy sie uzalaja nad nimi ale jak ja urodzilam i corka spala po godzie i godzine nie spala dzien i noc to jak mowilam ze jest mi ciezko bo jeszcze studiowalam wtedy to slyszalam teksty ze sama chcalam. maz pracowal na 2 etaty bo nie zarabial za wiele wtedy i od samego poczatku sama wszystko robilam przy corce. ale ja wtedy mialam 22 lata i kazdy traktowal mnie jak malolate mimo ze wszystkie decyzje podejmowalismy swiadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka, pewnie masz rację, tylko taka "zabawa" wchodzi w grę jesli lekarz ma na to czas. U mnie na takiej zwyklej wizycie gin sprawdza właśnie te istotne rzeczy , w sumie ja nigdy nie naciskałam że muszę poznać płeć i już, nie miałam takiego parcia, bardziej martwiłam sie czy wszystko ok itd....Ale teraz na tej wizycie troszeczkę przycisnę gin i może poświęci trochę czasu na tę jakże istotną dla mine sprawę.Wczesniej nie czułam ruchów i martwiłam się o ciążę, nie myślalam tyle o płci, ale teraz jak wyczuwam ruchy i jestem spokojna o to że wszystko jest ok, to właśnie takie błache sprawy jak płeć zaczęły mnie interesowac :) zwłaszcza Że jestem prawie na końcu w naszej tabelce i wszystko jest u mnie opóźnione w stosunku do Was :) i tyle w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd, mojego męża siostra ma 31 lat i urodziła 1-wszą coreczkę, i wyobraź sobie że razem z mężem przeprowadzili sie do rodziców mojego męża, bo przecież sama nie dala by rady przy dziecku...tam nawet podczas karmienia muszą byc 2 osoby, bo mała płacze i trzeba ją nosić na zmianę, bo mamusia nie daje rady.Ale najlepsze jest to, że tesciowa zwolniła sie z pracy, bo bedzie opiekowac się wnuczką podczas gdy córka wróci do pracy...no rece opadają. A tu człowiek z daleka od wszystich musi sam sobie ze wszystkim radzić...Życie !Moi rodzice też daleko mieszkają. Jakos tak wyszło że mieszkam z daleka od wszystkich,ale przynajmniej nie muszę patrzec na ten CYRK codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie po prostu nosi ze zlosci jak takie rzeczy gadaja. teraz to ja mam dobrze bo moja mama mieszka kilka blokow dalej ale z corka bylam sama bo mieszkalismy w innym miescie i nie plakalam nikomu. co prawda moj organizm mocno to odchorowal bo studia to stres nie przespaane noce przez dziecko i siedzialam jeszcze w nocy i pisalam prace. do tego corka byla dzieckiem bardzo ciezkim bo nawet moja mama mowila ze w rodzienie takiego dzieck anie bylo jak moja corka. co najlepsze tesciowa zastanawia sie czy nie wyjechac do nich i pomagac przy dziecku. ale nie pomyslala zeby przyjechac do nas bo jestem w ciazy i mam lezec zeby utrzymac ciaaze. dzwoni tylko do mnie i pyta jak sie czuje ale i ma pomysly zebym corke zaprowadzila do swojej mamy i wtedy bede mogla lezec. moja mama teraz i tak duzo mi pomaga no ale juz bez przesady albo nie pomaga nikomu albo kazdemu tyle samo. przepraszam ze sie rozpisalam ale jakos mnie wzielo na zale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi koniecznie daj znac jak tam wozeczek, bo to chyba i moj ostateczny wybor będzie. Jednak mura za droga W szczególności ta amortyzacja mnie interesuje i wielkość spacerówki. Co do opieki to ja na porod i pierwsze tygodnie wyjeżdżam do mamy na wieś. Pomoc pomocą ale będzie mi i dzidzi po prostu lepiej i wygodniej. Ja jeszcze słuchajcie nic nie kupilam dla małej. Ogladam cos codziennie ale jakoś tak zdecydować sie nie potrafię. Tak jak z tym wózkiem na przykład:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dzieci w rodzinie to cos o tym wiem... zawsze powtarzamy, ze moja bratowa nawet nie wie, ze ma dwoje... potrafi zadzwonic o 23.00 i POINFORMOWAC nas, nie zapytac, ze jutro przywiezie dzieci bo nie ma ich z kim zostawic... a jak kiedys mi powiedziala, ze przywiezie ich tylko na chwile bo idzie do dentysty to nie bylo jej 5 godzin gdyz postanowila wykorzystac swoj wolny czas na kosmetyczke i zakupy :) i to nie o to chodzi bo dzieci sa kochane tylko o szacunek dla siebie nawzajem... wstalam dzis rano z mezem, u mnie w parafii byla msza dla matek oczekujacych potomstwa-matki byly, wlacznie ze mna, az trzy... pozostala srednia wieku lat 80 :) no ale nic :) zabieram sie za sprzatanie... powiedzcie mi czy stosowanie zwyklego balsamu na brzuszek tez pomaga przy rozstepach?? mnie zaczela bardzo swedziec skora na brzuchu wlasnie i na piersiach... o ile brzuch ok-bo pewnie rosnie to nie wyobrazam sobie juz miec wiekszego biustu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!! Wczoraj malo aktywna, bo na obiad akcja pierogi:) a póżniej imprezka w domu - goście dzisiaj wyjeżdzają wiec trochę posiedzieliśmy sobie:) Ja mam już bilet zabukowane więc mysle,że pierwsze zakupy zrobię w anglii.Szczególnie chcę się za wózkiem porozglądać,bo tam są tańsze niż u nas jeżeli trafi sie promocja. W razie czego pokaże przyjaciółce jaki i zawsze mogą mi kupić jak sie trafi promocja zwłaszcza,że do sierpnia jest jeszcze trochę czasu:) Mam w planie przywieśc zapas kosmetyków, butelek, smoczkow no i ciuszków. Doremi wózek na prawde fajny, ja trochę się boję jasnych kolorów wózka, szczególnie spacerówki, bo brudzi sie bardzo. A zawsze marzyłam o białym wózku:) ja osobiście na pewno kupię czarny co do modelu to zaczynam się wachać:):) Abcd kurde Olaf jak dla mnie bomba! Goosia swędzenie może zapowiadać powstawanie rozstępów więc natłuszczanie i nawilżanie czym kolwiek to podstawa!!! i masuj się ostrą gąbką. Ja stosuje zwykła oliwke i jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goosiaa w pierwszej ciazy smarowalam brzuch zwyklym balsamem i nie mam rozstepow na brzuchu ale teraz jak uzywam balsam z ziaji to skóra jest duzo lepiej nawilzona. ja dzisiaj juz bylam na zakupach. bylam o 8 i w miescie pusto bez kolejek wiec szybko mi poszlo. teraz juz pewnie zaczynaja sie kolejki a ja mam juz spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Dzień dobry Olcia zainteresowała mnie ta Twoja teoria co do płci u mnie sie sprawdza, bo będzie dziewczynka a ph mam 6, tętno dziecka 140. Zgadzam się z Tobą ,że dobry lekarz sprawdza najpierw inne rzeczy czy zdrowe a płeć to taka nasza zachcianka ,że chcemy znać więc ten gorszy lekarz zamiast uświadomić nam ,że są ważniejsze rzeczy do zrobienia będzie się nam podlizywał (zwłaszcza gdy płacimy) i szukał płci. Ja miałam wręcz wyrzuty sumienia gdy na połówkowym poświęcił 1/3 czasu na szukanie płci. Ale podobnie jak u Ciebie teraz już czuję ruchy i to mnie uspokaja. Dziś rano mała obudziła mnie kopniakami chyba domagała się śniadania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez smaruje sie oliwka, ale dostalam bardzo fajny balsam do ciala i zastanwiam sie czy moge stosowac to wymiennie czy balsam jednak musi czekac do konca ciazy :) zazdroszcze Anglii... mowi sie, ze teraz to juz wszedzie wszystko mozna kupic-owszem, ale za granica promocje sa oplacalne i to bardzo :) sama widze po tych rzeczach od mojej siostry-jak super kurteczke na jesien kupila Frankowi za 5 dolarow, przeceniona z 25 :) lalka dzis w weselnym nastroju pewnie :) jaka ksiazke kupilas dla panstwa mlodcyh?? :) w srode umowilam sie do fryzjera wiec do lekarza pojade juz prawie jak dama w godzinach wieczornych :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za mna ogladaja sie teraz sasiedzi. jak wrowadzilismy sie to mialam bardzo krotkie wlosy. potem jak odrastaly mi to prostowalam wlosy. jak juz moglam spinac w kucyk co chodzilam wiecznie przylizana w kucyku a teraz wlozy mam do ramion i mocno pocieniowane i do tego kreca mi sie jak u barana wiec kazdy zdziwiony patrzy ma mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
abcd a może to Twój brzuszek przyciągnął ich uwagę. Musicie przyznać ,że brzuch wzbudza sensację:) Wczoraj chyba pierwszy raz poczułam na sobie znaczące spojrzenia przechodniów a co dopiero jak zrzucę płaszcz. Wybraliśmy już imię dla naszej córci Pola jak Wam się podoba? Zastanawiam się tylko czy w dowodzie nie będzie miała Apolonia bo to już mniej mi się podoba ale Poleńka tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez wobec nowej ustawy mozecie nazwac corke POLA... i juz :) ja np. chce tradycyjnie Franciszek chociaz i tak wszyscy beda mowic Franek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no brzuch juz widac przez kurtke to fakt a tym bardziej ze chodze juz typowo jak ciezarowka ze wzgledu na bol w pachwinach i kroczu. ostatnio wlasnie smialam sie do meza ze jestem ciekawa reakcji sasiadow i znajomych jak zdejme juz ta kurtke :) ale mi sie juz mazy wiosna. dzisiaj u mnie ladna pogoda wiec obiad zjemy szybciej bo wczoraj zrobilam na 2 dni i wybiore sie z corka na spacer bo meza niestety nie bedzie do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powidzcie co myslicie o imionach eryk, olaf, krystian. maz jakos przytakuje mi na wszystko i sama nie wiem juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corka upiera sie ze chce krystiana a mi wpadly jeszcze dwa inne artur albo antoni bo jak maly to antos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yuka musza Ci wpisać Pola, a nie jakaś Apolonia :) Abcd ja obstawiam Olafa:) Dzisiaj mam dzień lenia i mogę nic nie robić:) za oknem szarówka... Acha dziewczyny co do fotelików dla maleństwa to jak rozmawiam ze znajomymi z maluszkami warto kupić bazę do samochodu, zęby się nie naciągać z pasami:) mój M mówi,że taka baza jest niezbędna:) a wy jak sie zapatrujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam po corce fotelik wiec nie kupuje teraz. teraz wybralabym z baza bo fakt jest to wygodniejsze ale jak corka urodzila sie to nie mielismy isofixow w saamochodzie a te bazy tak wlasnie sie montuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×