Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Apropo laktatorow to jaki mialyscie reczny czy elektryczny?? Jaki planujecie ew kupic?? bo to tez nie maly wydatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż ja pokarmu nie mroziłam , odciągnięty wylewałam, bo non stop byłam z synkiem:) wychodzilam tylko miedzy karmieniami. Z resztą odciągałam tylko na początku - póżniej już nie było potrzeby:) zaznaczam,że mały przez pełne 6 miesięcy nic w ustach innego nie miał nawet herbatki:) dopiero od 7 miesiąca zaczełam wprowadzać inne pokarmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi ja kupię ręczny taki zwykły, bo sprawdzał sie poprzednio wiec nie ma potrzeby wydawać kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hksalfjkl;sdkfks
Z TYM pocieraniem/hartowaniem sutków to brednie można sobie zrobić krzywdę.poczytajcie o tym, a nie wierzcie w jakies glupie babcine sposoby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALanja wlasnie widzialam ze roznica w cenie jest kolosalna... Ale nie wiem czy mi reka wyrobi jak bede go miala odciagnac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi, jeżeli chodzi o elektryczne to pewnie są wygodniejsze:) ale ja zbyt długo nie odciągałam pokarmu dlatego nie mam potrzeby kupować drogiego - wybór oczywiście nalezy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ty na pomarańczowo, nie potrzebuję czytać. sprawdziłam na własnym przykładzie. Nie wiem co to ból sutków dzięki takiemu hartowaniu :P i żadna krzywda mi się nie stała, wręcz przeciwnie. krzywda ,ból i płacz byłaby gdybym ich nie zahartowała ;) A niestety nasz internet w PL jest tak zaśmiecony nieprawdziwymi, z palca wyssanymi teoriami,że masakra. Nie zamierzam się na nich opierac a juz na pewno nie będę czytać wykładów tych mędrców z neta.I tak każda z nas zrobi jak uważa ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje kupić ręczny. A tak sobie myślę...Mnie od początku ciąży bolą sutki raz mniej raz bardziej to znaczy, że podczas karmienia też będą bolały czy mam szanse, że nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u gin. Potwierdziła, że będziemy mieć dziewczynkę :) uff.. Nie muszę oddawać różowych ubranek :) Niestety źle wyszedł mi ten test na glukozę :( Muszę teraz stosować dietę i za miesiąc zrobić test jeszcze raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja też sprawdziłam i szczęśliwie wszystko było ok:) Elliska miejmy nadzieje, ze będzie dobrze mnie teraz tez bolą i staram sie ich nawet nie dotykać ha ha... najgorzej jest jak maluch dostaje ząbki to lubi pogryść. Olcia tez tak miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja, ja karmilam tylko trochę ponad 5 miesięcy i to zbieglo sie chyba z rozpoczęciem ząbkowania( nie pamiętam dokładnie, ponad 8 lat temu to było)...ale nie zapadło mi w pamięci te podgryzanie więc chyba mnie ominęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ale jak sie juz odciagnie ten pokarm (i nie zamrozi) to ile on moze stac w lodowce?? :) wogole to dzien dobry :) gratuluje kolejnej dziewczynki :) alez moj Franek bedzie mial wybor :) mnie moje sloneczko wczoraj pokopalo troszke i nawet moj maz mowi ze cos niby czuł... :) wizyta w srode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Dzień dobry dziewczyny! Mam do was pytanie. Wiecie może czy z wklęsłymi sutkami da się coś zrobić i czy dam radę karmić piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj kolejny dzien koszmarnej pogody. wczoraj w czasie tego wyciagania samochodu musialam trzymac corke na rekach i dzisiaj przez to boli mnie brzuch. moj maly lezy teraz glowa w dol bo od wczoraj czuje kopniaczki na gorze brzucha pod piersiami. brzuch az skacze tak szaleje. a co do laktatora to ja mam reczny i mi starczytaki :) oczywiscie trzeba wybrac dobry bo pierwszy moj laktator kosztowal 20 zl i ani kropli nie moglam nim sciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania ssa takie specjalne nakladki na wklesle sutki i podobno pomagaja w karmieniu. nie wiem tylko czy trzeba caly czas karmic w tych nakladkach czy po jakims czasie sutki staja sie wypukle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!! Olcia to masz szczęście, mnie troche pokąsał mały i chwilami łezka z oka poleciała:) Goosiaa ja osobiście nie trzymałabym takiego pokarmu dłużej niż do kolejnego karmienia, ale może można dłużej... Mania ja właśnie przez taki brak sutek straciłam przyjemność karmienia pierwszego dziecka:( sama stymulowalam sutki w drugiej ciąży i mogłam karmić bez przeszkód. Oczywiście najlepiej poradzić się lekarza. Dzisiaj może uda sie wyjść na spacer, jak na razie nie pada huurra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) u mnie pogoda beznadziejna, tak ponuro i ciemno....do tego ten śnieg, który nie chce stopnieć,strasznie zbrzydla mi ta zima tego roku :( Wiekszośc zWas zna już płeć maleństwa, a ja ciagle się zastanawiam i nie moge sie doczekac usg.Wizyte mam dopiero w czwartek i to ta z wizyt krótkich kontrolnych,więc pewnie nic się nie dowiem( odnośnie płci) ...a połówkowe dopiero za około 3 tyg... Znalazłam na allegro takie testy na płeć, trochę drogie...ale kusi żeby kupic i sprawdzić :P http://allegro.pl/test-na-plec-dziecka-super-nowosc-i3143547233.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, slyszalam ze pokarm w lodowce moze byc do 5 dni. A laktator to karmiace mamy doradzaja elektryczny bo ponoc mozna sie " zajechac" odciagajac recznie. Czytalam te forum co juz laski urodzily i mowia ze nawet ponad godzine sie męczyly zeby odrobine odciagnac. Juz za 100zl mozna kupic elektryczny nowy a jeszcze taniej uzywany wiec chyba nie bede oszczedzac kilkudziesieciu zlotych a potem sie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti masz rację, po to właśnie ktoś wymyśla takie urządzenia, żeby nam bylo lżej w życiu, więc trzeba korzystać :D Ja też raczej elektryczny..i pewnie użuwany, żeby taniej było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia jak dla mnie te testy to jakies wyludzanie kasy-tak samo jak kiedys ja pokazywalam urzadzenie ktore niby rozpoznaje dlaczego dziecko placze :) pic na wode :) przynajmniej takie jest moje zdanie :) pomysl, ze za to 120zl masz laktator :) wiem, ze juz chcialabys wiedziec ale juz tyle wytrzymasz :) u mnie tez zima... wczoraj obiecalam K. ze jak tylko zrobi sie wiosna to codziennie robie spacer do parku, kawalek mam wiec powinno mi to poprawic forme i kondycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda ze trzeba sie dlugo meczyc zeby odciagnac pokarm laktatorem. ja przy 3 pociagnieciach laktatora mialam juz 60 ml. kwestia dobrego laktatora. ja mialam avent i jest super. jak karmilam to w tym czasie studiowalam i mialam przerwy 15 minut miedzy zajeciami i w tym czasie zdazylam odciagnac pokarm z 2 piersi i mialam jeszcze chwile przerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
abcd, a wiesz moze jak sobie poradziła Twoja koleżanka z ta kolka? gorączkę miała przez jakieś bakterie czy zrobiło jej sie juz zapalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczegolow tej jej kolki nie znam i w sumie nie wiem co jej tam robili w szpitalu ale wiem ze po powrocie do domu miala stosowac diete jakas zeby nie wrocilo wszystko na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie miałam problemów z ręcznym odciąganiem pokarmu wiec zostanę przy recznym chyba:) Olcia warjacie:):) wytrzymasz jeszcze troszkę do usg:) moi znajomi juz sie zakładaja czy bedzie Zuzia czy Leoś, przeżywają pleć bardziej od nas:):) a nas to bawi niesamowicie ha ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Odnośnie laktatorów - fakt jest kolosalna różnica w cenie pomiędzy ręcznym a elektyrycznym...ale ja chyba zdecyduję się na elektryczny Avent,chodz troszkę szkoda mi kasy,bo może ręczny dobrze by się sprawdzał. Bylam świadkiem odciągania takim i takim i powiem wam że elektrycznym jest duuużo szybciej i łatwiej. Chyba że kobieta ma dużo pokarmu,to może faktycznie jak pisze abcd nie sprawia problemu ściąganie ręcznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×