Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Co do Angeliny - uważam, że bardzo rozsądne posunięcie. Kiedyś oglądałam na ten temat program w TV. Zagranicą kobiety, których matki czy babcie zachorowały na raka piersi czy jajników robią sobie od razu badania genetyczne krwi czy mają obciążenie rakiem i jak duże. I wtedy trzeba podjąć decyzję. Jeśli masz zagrożenie 80-90% to nie ma nad czym sie zastanawiac. Wypowiadały sie w tym programie kobiety, które wiedziały o ryzyku a mimo to nic nie zrobiły i w koncu zachorowały... Jedna myslała że jak ma ryzyko raka piersi i będzie robiła często badania, mammografie itd to będzie ok, no ale niestety od malutkiego guzka dostała przerzutu do mózgu i zostało jej kilka miesięcy zycia bo nieoperacyjny. No straszne historie i bardzo pouczające. U nas niestety na takie badanie krwi czeka się baaaaaaaaaaardzo długo w kolejce. Wiem, bo kolezanka robiła - jej siostra bliźniaczka mieszkająca na stałe w Anglii zachorowała na raka jajnika, którego odkryli przypadkiem przy porodzie i zrobili jej od ręki badanie genetyczne - jej siostra bliźniaczka w Polsce czekała bardzo dlugo na taka mozliwość.Polskie realia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie bo ja nie brałam żadnych witamin jak wiecie, albo i nie :P tylko same DHA i wczoraj wyszła mi lekka anemia i pani doktor (ta nowa) kazała mi odstawić wszytskie witaminy a brac tylko żelazo ja mówię, że nie biorę witamin, a tylko : i tu podałam nazwe preparatu to kazała tez odstawić i mówię, że tam nie ma witamin, ani żadnego jodu ani nic (bo jod biore osobno też) mój drugi lekarz jak mi przepisał żelazo nic nie mówił o odstawieniu DHA wydaje mi się to dziwne... bo kazała odstawić na miesiąc, a przecież powinno się brac to DHA... bierze któaś z Was żelazo ? jak tak to jakie ? jak to u Was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie bo ja nie brałam żadnych witamin jak wiecie, albo i nie :P tylko same DHA i wczoraj wyszła mi lekka anemia i pani doktor (ta nowa) kazała mi odstawić wszytskie witaminy a brac tylko żelazo ja mówię, że nie biorę witamin, a tylko : i tu podałam nazwe preparatu to kazała tez odstawić i mówię, że tam nie ma witamin, ani żadnego jodu ani nic (bo jod biore osobno też) mój drugi lekarz jak mi przepisał żelazo nic nie mówił o odstawieniu DHA wydaje mi się to dziwne... bo kazała odstawić na miesiąc, a przecież powinno się brac to DHA... bierze któaś z Was żelazo ? jak tak to jakie ? jak to u Was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu mi kafe świruje Alanja - a co do Angeliny - łatwo się mówi, że zrobiła dobrze ja mam po kilkanaście guzów w każdej piersi i naturalnym pytaniem było nasuwające się a co jeśli... wcale nie było to dla mnie takie oczywiste i wcale niełatwe... na szczęście nie musiałam sobie zadawac tego pytania ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noeli ja biorę Chela-Ferr Forte ,brałam na początku ciąży razem z witaminami,teraz biorę bez witamin bo na tym etapie ciąży lekarz nie każe brać witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanko co do wyprawki. A kupujecie już jakieś leki np. na kolki czy sól morską, czy witaminę K+D? myślałyście już o tym czy dopiero po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka - no ja w ogóle nie brałam witamin, bo dostarczałam je dietą ale DHA bierzesz cały czas ? czy też już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to wychodzi na to, ze na tym etapie ciazy na ktorym jestesmy nie powinno sie juz brac witamin? Dobrze rozumiem? Bo ja biore przez caly czas i myslalam ze nawet teraz zapotrzebowanie na nie jest wieksze niz wczesniej. W takim razie dopisuje nastepne pytanie do mojej listy na wizyte:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia ja brałam żelazo caly czas do 1 kwietnia, obecnie nie biorę ale zobaczę jaka wyjdzie mi morfologia, a witaminy cały czas Prenatal Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j abiore i witaminy i DHA. moj lekarz każe brac i ta polozna co przychodzi tez przypomina zeby brac bo to wplywa na uklad nerwowy dziecka. w pierwszej ciazy nie bralam i mialam anemie a teraz mam wyniki ksiazkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia i Doremi dzięki za propozycje pościelowe :) wylądowały już w zakładkach. Witaminki ja też biorę te co Alanja, żelaza nie biorę bo póki co morfologia w miarę wychodzi i nie kazała nic dodatkowo. Ja też jak narazie z wyprawką marnie...jak widzę, ile już macie to się stresuję... Katti trzymaj się tam w tym szpitalu :) i pisz do nas :) może poznasz jakieś fajne babki i zejdzie Wam czas na pogaduchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę witaminy: Centrum materna czy jakoś tak, a i tak mam anemię i dziś dostałam dodatkowe żelazo. ...Właśnie wróciłam z 'polowania'. Byłam w trzech Biedronkach i dopiero w ostatniej znalazłam śliczny turkusowy kocyk :) Zakupiłam też 2 opakowania chłopięcych body, ale są dużo za duże więc będą na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdej mojej ciąży brałam witaminy do ok 5 m-ca,zawsze miałam je odstawiane( mimo anemii bo ja mam całe życie anemie )ale nie o tym mowa.Lekarz mi tłumaczył że witaminy nie szkodzą , na późniejszym etapie ciąży nie są tak niezbędne jak na początku,ale za to mają duży wpływ na wagę dziecka .Dlatego też moje dzieci nigdy nie miały 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale ja nie biorę witamin w ogóle moje pytanie brzmi, czy przy żelazie trzeba odstawić kwas DHA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze też słyszałam, że nadużywanie witamin prowadzi do dużej wagi noworodka :/ i też się zastanawiałam czy brać...zapytam lekarza jak będę na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, rzadko się odzywam, ale cały czas Was podczytuję, mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie. Katti trzymaj się szpital wcale nie jest taki straszny, a poza tym robimy wszystko dla dobra dzidziusia. Pajulka jesteś bardzo dzielna, sciskam Cię mocno. Wasze zakupy rewelacyjne, ja jakoś za nic nie mogę się zabrać;( na razie mamy tylko zamówiony wózek Bebetto Solaris. Ja też wczoraj miałam wizytę i nie jest wcale najlepiej, jestem podłamana. Dzidzia jest dość mała bo 800g a tu już 28t, ale podobno powinna nadrobić. Gorsze jest to, że szyjka mi się bardzo skróciła na badaniu wyszło tylko 20mm, ale dziś byłam w szpitalu gdzie pracuje mój gin i na lepszym usg wyszło 26mm. Nie zostawili mnie w szpitalu i na razie nie było mowy o krążku czy zakładaniu szwu, ale mam się bardzo oszczędzać i leżeć. Do dziewczyn, które mają problem z niewydolnością szyjki, jaką macie długość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie brałam DHA ,niewiem,ale żelazo to w sumie suplement więc myśle że możesz łączyć.Zobacz na ulotki jednego i drugiego tam powinno być napisane z czym nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma info własnie, chyba przedzwonie jutro do lekarza sie upewnić ale dzięki dziewczyny za info :) DHA sie bierze własnie dla lepszego rozwoju dziecka i sa one chyba w każdym możliwym preparacie ciążowym więc to trochę dziwne... tylko zazwyczaj sa z witaminami lub innymi pierwiastkami, ja biorę czysty DHA, stąd moje wrażenie, że lekarka mnie nie zrozumiała, albo ja jej :O no nic przedzwonię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellix to faktycznie malenstwo jest bardzo drobne. duzo lez i odpoczywaj. nie ma co szalec i trzeba dbac o siebie i malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellix - ale kruszynka, ale może nadrobi - spokojnie ja jestem na wczesniejszym etapie a Młody ma kilogram... i nie brałam witamin, więc nie wiem po czym tak rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd - własnie tez mi się wydawało, że DHA się bierze przez cały okres ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane:*Dopiero niedawno usiadłam przed kompem:)Cały dzień na dworze,bo taka piękna pogoda była.Dzisiaj to chyba zrobiłam z 8 km na nogach:D Katti Kochana trzymaj się tam jutro:)Muszę Was teraz podczytać,bo ze 4 strony od wczoraj naskrobałyście:) Mam do Was taką sprawę,bo jestem całkiem zielona! Dziecko urodzi się w sierpniu,a my ślub bierzemy dopiero za rok.A chciałabym aby mała od razu miała nazwisko ojca.Gdzie i jak to załatwić?Czy w szpitalu?Czy w USC przed czy po porodzie?Plissss:)Pomóżcie. Oto mój nowy nabytek dla Sary:) http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-fotelik-bujaczek-kubus-p-i3216136673.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaż - chyba mam ten sam kocyk, taki z myszkami ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Angeliny to myślę,że jest rozsądną kobietą i dobrze wiedziała co robi. Co do witamin to ja do końca ciąży mam brać Falvit mama:)Lekarz mówił żeby nie odstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika23 - w szpitalu jest wpisywane nazwisko ojca... z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ellix ja ma na chwile obecną 1,5 CM i w piatek prawdopodobnie zalozy mi gin krążek. Bedzie to 30 tydzień i 2 dni. Poki co bezwzględne leżenie do piatku, magnez, luteina i nospa rozkurczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dostalam jedna paczke z wyprawka a jutro na przyjsc jeszcze jedna paczka i juz ostatnia. jednym slowem jestem juz prawie gotowa na pojawienie sie arturka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika, jezeli nawet w szpitalu wpiszą nazwisko twoje to i tak nie ma znaczenia, bo razem idziecie do urzędu i tam od razu dziecko ma wpisane nazwisko ojca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×