Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Ines89
witam wszystkie przyszłe mamusie :) mam termin na lipiec, co prawda dopiero na ostatniego więc myślę że i tu mnie przyjmniecie....;p Co do delegliwości to niestety mdłości, i to o różnych porach. raz rano raz wieczorem jeśli chodzi o bóle to wszystko spokojnie, bez żadnych dolegliwości (oczywiscie nadwrażliwych piersi w to nie wliczam ) No i teraz jeszcze dopadło mnie przeziębienie- Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na wyelminwoaniu dolegliwości? P.S. To moja pierwsza ciża także chętnie skorzystam z wszystkich sprawdzonych rad jakei posiadacie. Będę naprawdę wdziędzna trzymajcie się cieplutko, mam nadzieję, że zostanę tu na dużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka - a to ktores USG z kolei u tego samego lekarza? Ma jakies porownanie, zeby miec odniesienie i moc definitywnie stwierdzic, ze nic sie nie rozwija? Lekarze przed podjeciem tak ostatecznej decyzji jak odstawienie lekow i zabieg, zawsze daja dodatkowe 2tyg na potwierdzenie diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka tereska od poczatku ciazy chodze do tego samego lekarza... pecherzyk urósl od ostatniego razu, ale to podobno nic nie znaczy w tej sytuacji... gdyby nie ten pecherzyk zoltkowy ktory urósl zamiast zmalec mialabym jeszcze jakies nadzieje.. ach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
byłam u gina w 5 tyg ciązy, następna wizyta 9 stycznia... Doktor kazał mi zrobic jedynie badanie grupy krwi, czy narazie to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze firanka trudna sytuacja.... ale mysle ze serce powinno sie ujawnic nawet do 9 tyg...moze jednak powinniec poczekac? Ines na poczatku ciazy wystarczy, chociaz nie wiem po co juz ci zlecil takie badania....bo je sie robi raczej pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines89 ja mam termin na 30 lipca wiec mamy ten sam termin :) ja na wizycie bylam w 6 tygodniu i iteraz wizyte mam na 4 stycznia. dzisiaj robilam sporo badan krwi no i oczywiscie mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
a miałas skeirowania, bądź tez gin poinformował Cię jakie badania masz zrobić? Bo mi neistety procz badania grupi krwi nic nie zalecił i nie wiem :( to moja pierwsza ciąża więc nie jestem zbytnio doświadczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines ja dostalam cala kartke badan ale jak bylam na drugiej wizycie w 8 tyg.... bo ogolnie jest tego troche do zrobienia :? robilas np toksoplazmoze?? ja powinno sie robic przed ciaza nawet, tak samo rozyczka i swinka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, bylam dzisiaj na pierwszej wizycie u ginekologa, zrobil usg no i widzialam wszystko co trzeba czyli mala krewetke co ma 6 mm (na usg mozna sobie ja powiekszyc i na ekranie miala tak gdzies z 5 cm). Ruszala sie bardzo po krewetkowemu a obok krewetki bylo cos o kulistym ksztalcie, troche wieksze od krewetki, co lekarz nazwal owocnia chyba, moze owodnia, google translato tak to przetlumaczyl. No i serducho bylo widac i slychac tez wiec wszystko jest w porzadku. Wedlug ost. mies. jest to tydzien 6 dzien 5 a wedlug usg tydzien 6 dzien 5. Nastepna wizyta za 5 tygodni, 22 stycznia. Termin na 8 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam skierowanie od lekarza ale chodze prywatnie wiec za wszystko placilam. robilam badanie takie: morfologia, glukoza, mocz ogolne, tsh, ft4 hbsag, hcv, rozyczka igg,igm, wr,odczyn coombsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
byłam na wizycie w 5 tyg a to za wczesnie na badania, kolejna wizyte mam dopiero na 9 stycznia, także pewnie wtedy dostanę taką listę :)) Póki co żadnych badan nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
no ja też chodzę do gina prywatnie ale jesli masz skierowanie od gina to mozna isc tam gdzie jest NFZ i wtedy badania (przynajmniej wiekszosc z nich) jest darmowe tak?> dobrze rozumię? wybaczcie za moją dociekliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
no to coś moj doktorek chyba zaspał bo ja mam włąśnei 8 tydz +0 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za wszystkie badania placisz nic ci nie ferunduja jezeli chodzisz prywatnie do lekarza. ja zaplacilam dzisiaj 208 zl a wczesniej jeszcze robilam toksoplazmoze i hiv i wtedy zaplacilam 82 zl czyli razem 290 zl wszystkie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
abcd25 zerknij na mój post powyżej co do badan i skierowań na nie;p czy jest szansa uniknięcia placenia za nie? jesli się chodzi prywatnie do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
ok w takim razie przygotowuję portfel :) ważne żeby wszystko było dobrze. Dzięki Ci bardzo za cenne informacje. Martwi mnei tylko to, że 8 tydz mija a ja nie dostałam żadnych skeirowań :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie unikniesz placenia chyba ze pojdziesz do lekarza na nfz ktory da ci skierowanie ale np toxoplazmoza i tak jest platna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines89
nie nie wole jednak prywatnie ;] czy muszę mieć skeirowania na te badania? bez tego sięraczej nie obejdzie... kurcze chciałąbym już je zrobić a wizyta dopiero po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a poza tym tak mi strasznie niedobrze, ze juz naprawde nie wiem co mam robic. Az mi sie slabo niekiedy od tych mdlosci robi. A juz myslalam, ze tym razem mi sie upiecze. No to sie przeliczylam. Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badan to dostalam cala liste, mam je zrobic po 15 stycznia, toxoplasmose, cytomegalie, bo mam czynnik ujemny i jeszcze sporo innych, nawet nie wiem teraz jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm a na keidy masz termin April? trochę się martwię, bo pewnie czytałaś posty wyżej - ja poki co nie dostalam zadnych skierowań i nie wiem czy isc na wlasna rękę te badania zrobic czy nie? pewnie bez skierowan i tak nic nie zdziałąm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines jak chodzisz prywatnie to skierowan nie dostaniesz.... tylko karteczke z wypisanymi badaniami :) wiec mozesz i bez niej isc i zrobic badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetnie to teraz jeszcze raz dziewczyny która chętna wypisać mi chociaż te najważniejsze z nich > :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Belgii i tu sluzba zdrowia wyglada nastepujaco: nie ma podzialu na lekarzy prywatnych i panstwowych, przy wizycie trzeba zaplacic samemu a potem rachunek wysyla sie do ubezpieczalni i oni wieksza czesc przelawaja na konto. Np. lekarz rodzinny to 23,50 euro a ubezpieczalnia oddaje gdzies tak 18-19 euro, ginekolog to 40 euro, zwrot to ze 32. Badania zlecone przez lekarza kosztuja grosze, pare euro (laboratorium przesyla rachunek bezposrednio do ubezpieczalni i jakas mala czesc nierefundowalna do pacjenta) a jak sie robi bez zalecenia lekarza to nie wiem bo nigdy nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
abcd123 ja też mam termin na 30 lipca i też na kolejną wizytę idę 4 stycznia :) Jutro idę zrobić badania krwi i mocz :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×