Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość kwiatówka
mam pytanie bo większość z was już jest po badaniu usg tym między 12 a 13 t.c. gdzie sprawdzają między innymi przezierność karkową czy to usg jest przez brzuch czy dowcipne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam usg genetyczne robione dopochwowo i przez brzuch. Dopochwowo jest dpokladniejszy wynik przeziernosci karkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie juz 3 dzien boli glowa. We wtorek wieczorem zaczela mnie bolec ale nie bralam tabletki zadnej. Wczoraj obudzilam sie z bolem ale tabletke wzielam dopiero ok 17 i w nocy znowu juz bolala :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
abcd123 ja tak miałam od niedzieli do wtorku, w poniedziałek nie wytrzymałam i zaczęłam brać APAP. Na razie mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Witam kochane dziewczynki :-) :-) :-) Abcd-to pewnie przez cisnienie..moze oklady beda skuteczniejsze anizeli tabletki? jak sie dzis czujecie? bo ja ogolnie fantastycznie :-) a co do walentynek..nie lubie tego swieta..moj mezczyzna caly czas pokazuje mi ze mnie kocha, czuje to i widze wiec walentynki mam caly czas :-) Nie wiem jak u Wa ale u mnie juz zaczyna sie szalenstwo kupowania ciuszkow dla malenstwa przez moja mame..i nie da rady wytlumaczyc ze jeszcze wczesnie.gdybym pozwolila jej kupowac wszystko co jej sie podoba, mialabym ciuszkow dla dziecka do lat 4 i to obojga plci :-) :-) :-) a ze niewiadomo co tam mam to kupuje biale, kremowe i blekitne rzeczy na wypadek gdyby jednak byl chlopiec :-) :-) podejrzewam jednak ze rozowe tez cos ma-jednak schowane przede mna :-) :-) :-) ale sie rozpisalam ha ha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten bol to raczej nie jest od cisnienia bo bo wtedy boli mnie inaczej glowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:_-) Jestem po prenatalnych. Cale szczescie- wszystko jest dobrze. Dzidzius sie dobrze rozwija, ma juz 9.5 cm :-) A gin powiedziala,ze moze to byc chlopiec :-) Jestem w 13ti 3d ciazy a najlepiej podobno robic je w 20...tak mi powiedziala..bo wtedy juz na 100% wiadomo czy wszystko jest dobrze. Ze wszystkie narzadziki male sie juz wykształca itd . A na usg jak skakał :-) Machał raczkami a nozki mial założone noge na nogo a potem ssał kciuka:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Hejka! Pamiętacie mnie jeszcze? Chciałam wam powiedzieć że po antybiotyku w końcu zeszło mi to straszne zapalenie oskrzeli. W zeszłym tygodniu miałam badanie prenatalne - wszystko jest ok. Babka aż się śmiała na USG bo nie mogła złapać maluszka- tak się wierciło z powodu ...czkawki:D Trochę też się wkurzyłam bo w zeszłym tyg. (13 tydz!!!) dopiero położna założyła mi kartę ciąży i teraz się martwię że nie będę się łapać na becikowe mimo iż pierwsze usg miałam w 8 tc. a pod opieką ginekologa jestem od 6 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Czytam Was Dziewczyny codziennie ale jakos nie mam weny na pisanie- sorki. U mnie wszytsko dobrze (odpukac) Czekam na usg (22 luty). Bardzo zmeczona ost jestem, robieniem nic :D Pobolewa mnie tez brzuch ale nie jakos strasznie. Czuje dyskomfort. W nocy dosc dobrze spie. Wstaje tylko na standardowe siku :D Moja kolezanka z pracy tez jest w ciazy, ale jakos chyba teraz w 5-6 tyg. Poszla do polskiej przychodni, polskiego ginekologa. Dokuczaly jej bardzo silne bole brzucha. Poszla i dowiedzial sie, ze ma przyjsc za 3 tyg to sie zobaczy, bo jak ma takie silne bole to nie jest normalne i jak ma poronic to poroni. koniec kropka. Nie wiem nawet jak to skomentowac... Osobiscie (jak juz pisalam) nie korzystam tutaj z usug polskich lekarzy z powodu przykrych doswiadczen w przeszlosci. Jestem bardzo zadowolona z mojej prowadzacej i ze szpitala w ktorym zdecydowalam sie rodzic (poprzednia ciaze prowadzial inny dr ale szpital byl ten sam). Wiem, ze sa mieszane opinie na temat polskich przychodni w irlandii ale ja spotykam sie najczesciej z tymi bardzo negatywnymi. Wiec wnioske pozostaje jeden: bede sie od nich trzymac jak najdalej... Pozdrownienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzielam godzine temu apap. Bol juz zaczyna przechodzic. Justyna twoj maluch jest bardzo duzy bo 9,5 cm to okolo 15 tygodnia maluchy tyle maja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komentarz "jak ma sie poronic to sie poroni" to na zachodzie rzecz podobno normalna, a i u nas w Pl zdarzylo mi sie taki uslyszec - dr dodal wlasnie "na zachodzie to lekarze nic nie przepisuja, bo ...itd.." wiec chyba chcial zablysnac przede mna postepowoscia swojego podejscia i myslenia. Ja z kolei szanuje lekarzy, ktorzy nawet nie wierzac w jakas metode, daja swoim pacjentkom szanse. Np mam wrazenie, ze moja gin nie jest przekonana do Luteiny i czy ona naprawde pomaga, ale z kazdej wizyty wychodzilam z recepta na nia, bo gin widziala ze to dobrze dziala na moja psychike. Ja sie czulam bezpieczniej, a i jej nie ubylo przeciez :) Moj maz nie obchodzi Walentynek...co prawda jak jestesmy akurat na miescie to zawsze mam ten kwiatek, zebym nie chodzila z pustymi lapkami, ale w domu na bukiet roz raczej nie mam co liczyc ;) tak jak napisala szczesliwakobieta - codziennie okazujemy sobie z mezem tyle milosci, szacunku, przyjazni i radosci z bycia razem (a to juz ponad 5 lat :) ), ze nie potrzebujemy do tego swieta. No i moj maz nie jest romantyczny, a ja jeszcze mniej niz on :D zapomnial jaki dzis dzien i umowil sie z kolega na piwo, to sie z niego smialam ze beda wygladac jak dwaj homo na randce - odwolal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie justyna...spory ;) moje mialo 6,5 ale znalazlam gdzies takie siatki centylowe na plodow i moj dzidzius wypada drobno - nie przy samej dolnej granicy, ale gdzies tak w 1/3 mieszy dolna a gorna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo walentynek...niedaleko mojego mieszkania na sklepie monopolowym są napisy "wale-drinki" i "skocz po swoją drugą połówkę" hehehe :) każdy na "swój" sposób spędza to święto...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam gdzies zapisany link do tabeli z wielkosciami maluszka przypadajacego na dany. Tydzien. Potem wam to wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanie. W sobote bede miala gosci i nie wiem jakie upiec ciasto. Macie moze jakies sprawdzone dobre prazepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capucino albo piernik marchewkowy ;) ost jadlam ten piernik i jest zajebisty :D az sama musze zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
abcd poszukaj na necie przepisu na szarlotle na kruchym ciescie z kruszonka..to ciasto ktore chyba lubi kazdy..do tego kulka loda i deser wysmienity.ja np ciasta capucino bym nie zjadla bo nie lubie zapachu i smaku kawy.. ale ten marchewkowy piernik?az mi slinka pociekla :-) :-) :-) ma ktoras przepis?? ja wlasnie Zrobilam galaretke z owocami w pucharkach ale musze poczekac az sie zsiadzie..ot taka mala zachciewajka :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie bardziej lubisz? Na owocowo, bakaliowo, czekoladowo? Moje ulubione ciasto www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html uwielbiam :) ale trzeba robic z 1-2dni wczesniej, bo najlepsze jest jak juz sie przegryzie, pierwszego dnia jest nieznosnie slodkie. Ciekawe bo nietypowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuuuurde zagapiłam się na te wasze przepisy i przypaliłam sobie rybę...:/ buuuuu :( Wasza wina! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
co do ryby-kupilam ostatnio rybe,jakas nowa chyba bo ryb jem duzo a ta pierwszy raz widzialam.nazwa-BRAMA.nieduze filety ale takie konkretne.ryba bardzo zbita, malo lodu,miesista ale...kurcze, nie smakowala mi :-( wlasnie przez to, ze taka zbita przypominala mi mieso kurczaka..i bardzo sucha.smazylam ja w jajku i bulce tartej.bardziej pasuje do np ryby po gtecku bo nie rozwala sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa ja sobie sciagnelam przepis i jak mi wyjdzie to wrzuce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Polecam sernik z tego przepisu. Ciasto zrobiłam w mikserze, nie chciało mi się dziabać zimnego masła ręcznie. Ser koniecznie z Piątnicy - taki na serniki. Na prawdę warto :) http://magiawkuchni.blox.pl/2010/06/PULCHNY-SERNIK.html. Jak ktoś woli czekoladowo to : http://www.mojewypieki.com/przepis/czekoladowa-chmura-chocolate-cloud-cake. Już dawno sama nie robiłam ale kiedyś to ciasto robiło u mnie furorę w domu :). To też jest bardzo smaczne: http://mojeciacho.blox.pl/2010/06/Ciasto-czekoladowe-z-musem-waniliowym.html... Aż mnie brzuch z głodu rozbolał jak zaczęłam szukać tych przepisów i przeglądać smakowite zdjęcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
a coz to za cisza?:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo pichcą obiadki dla męzów, którzy lada moment wrócą z pacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×