Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Justyna - mój lekarz przy genetycznym nic nie wspominał na temat płci maleństwa ale byłam na wizycie u niego 30 stycznia i wtedy powiedział przy USG że wygląda mu na dziewczynkę, ale żebym się jeszcze nie nastawiała bo to za wcześnie żeby stwierdzić na 100%. Julka - nie martw się tak, nic Ci to nie pomoże a tylko może zaszkodzić :) Ja też się jeszcze nie przyznaję za bardzo, że jestem w ciąży, wie tylko najbliższa rodzinka i przyjaciele, aha, i pół mojej wioski ale to już sprawka mojej mamusi która nie omieszkała się pochwalić że zostanie babcią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze może któraś z Was mnie oświeci bo nie chce mi się szukać w necie :) Dlaczego tak strasznie bolą plecy? Rozumiem że później, jak brzuch duży i w ogóle, ale teraz? Pracę mam przy biurku i normalnie po kilku godzinach wysiadam, dziś za to zamiatałam podłogę przez jakieś 1,5 godziny taką małą zmiotką i niby nic ciężkiego, ale wstać nie mogłam jak spędziłam tyle czasu kucając, a teraz znów te plecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce ja ani w jednej ani w drugiej ciazy nie czulam zadnych bombelkow tyllko po prostu delikatne stukanie w pobrzuszu. No i mysle ze troche za szybko zebys czula bo to 1 ciaza. Ja w pierwszej czulam w 16 tygodniu czyli wedlug tego jak ty liczysz to w 17 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj pooszlam na spacer i myslalam ze nie wroce tak mnie plecy bolalay ale gorsza sprawa to straszny bol w biodrze ze nie moglam podniesc nogi. Wracalam do domu i ciagnelam noge i myslalam ze zaczne plakac z bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka ja Twojego męża rozumiem, rogala już mam (dostałam w spadku jeszcze zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży) i też nie wiem w czym on ma mi pomóc, tzn przy karmieniu chyba można go podłożyć pod maleństwo ale ten mój jest na tyle mały, że na pewno nie dam rady tak się zwinąć żeby mieć jeden róg pod głową a drugi między kolanami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanuś mój gin mówił że teraz trzeba uważać bo rozluzniaja się stawy zwłaszcza w biodrach i w okolicy krzyżowo - lędzwiowej i byle dzwigniecie i można się nabawic kontuzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd właśnie sobie wyobraziłam jak idziesz i ciągniesz tę nogę za sobą i wybacz ale wydało mi się to strasznie zabawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam dziewczynki, trzeba zająć się mężem ;) Do zobaczenia jutro - mam nadzieję że przy niedzieli znajdę chwilkę żeby popisać - miłej i spokojnej nocki życzę wszystkim, bez żadnych boleści i niespodzianek i najlepiej w czyichś kochających objęciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dluzszego czasu nie spalam na brzuchu a dzisiaj przekrecilam sie na chwile na brzuch i czulam sie tak jakbym miala pilke na brzuchu tak nie wygodnie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalko nie wiem z jakiej firmy jest mój rogal ale jest połowę mniejszy niż ten na zdjęciu :( Jedyne co z nim mogłam zrobić to założyć go w pasie i tek sobie wymyśliłam że oprę na nim maleństwo przy karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie...mam pytanie... jestem w 13 tyg. do tej pory nic nie powiedziałam w pracy o ciąży ale ten moment zbliża się wielkimi krokami.... pracuje tam od pol roku i troche obawiam sie i reakcji i jak to bedzie jak powiem... nie ukrywam, że sam fakt powiedzenia o tym to dla mnie lekki stres... czy Wy wszystkie juz powiedziałyscie...? jak to zrobiłyscie i jakie były reakcje...? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie od momentu, kiedy dowiedzialam sie o ciazy, do pierwszego plamienia minelo tylko 3dni. Kierownicy, ktorzy byli wtedy ze mna na zmianie, byli przeze mnie informowani w jakiej jestem sytuacji (wszyscy wiedza o moim poprzednim poronieniu) i przez te 3dni bylam traktowana ulgowo. Niestety i tak skonczylo sie tym, ze dostalam czegos co wygladalo jak okres tylko ze ze starej krwi, wizyta u lekarza i L4 z kodem B. Chcialam sobie spokojnie pracowac do czasu az nie bede pewna, ze ciaza sie rozwija, nie obumrze jak poprzednia i poki nie zacznie mocno rzucac sie w oczy. A wyszlo jak wyszlo :) mam o tyle dobrze, ze mam umowe na czas nieokreslony, duzy zaklad pracy i 20 innych osob na tym samym stanowisku co ja, wiec bez problemu sobie poradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o poprzedniej ciazy powiedziałam w 6 tyg potem skończyło się to niestety poronieniem, dlatego tez tyle zwlekam... ale 13 tydz to juz za niedługo bede musiała powiedziec.... dziekuje teresa za odp. i czekam jak to było w innych przypadkach, czy kt. powiedziała tak pozno....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminges ja jeszcze nie powiedzialam bi czekam na usg genetyczne i jak bedzie ok to wtedy powiem... Ja mysle ze najlepiej w 4 oczy i prosto z mostu od razu tez pomysl do kiedy chcesz pracowac jakby bylo ok z ciaza, bo moga sie pytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi czyli nie jestem jedyna, która jeszcze nie powiedziała ;) ja tez czekałam na ten magiczny tydz. 12 poki co jest wsszystko ok, ale po ost przejsciach jakos tak ostroznie podchodze do tematu ;) mam pracę biurową więc poki co nie zmierzam isc na l4 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj moj maly szaleju sie chyba najadl. caly czas kopie (z przerwami na spanie) a zaczal o 5 rano jak corka obudzila nas bo chciala spac z nami. ja sie obudzialam strasznie glodna ale nie mialam zamiaru wstawac zeby cos zjesc tylko maly tak kopal ze jak polozylam reke na brzuchu to czulam juz na reku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminges ja też w 13 tygodniu i też w pracy się jeszcze nie pochwaliłam, praca biurowa także jeśli wszystko ok będzie to nie zamierzam iść w najbliższym czasie na zwolnienie, tak myślę żeby chociaż do końca maja popracować - no ale zobaczymy jak będzie z dzidzią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminges ja powiedziałam w 5 tygodniu ciąży. Popracowałam jeszcze dwa tygodnie do końca miesiąca i poszłam na l4. Nikt nie robił problemów z tego powodu :) Mam umowę na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Dzien dobry wszystkim mamusiom :-) :-) od wczoraj mam taki apetyt ze az sie boje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi ciągle w głowie słodkości. Dzisiaj postanowiłam zabrać męża na gofry, mniaaaam! wogóle dziwię się, bo teraz w szpitalu robili mi badanie cukru i wyszło mi 76, a przy ostatnich wynikach jakieś 1,5 miesiaca temu mialam 82. Aż się dziwię, bo patrząc na to co jem, powinien mi się wskaźnik podnieść a nie na odwrót ;p Chyba maleństwo ma zapotrzebowanie na cukier:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni ja tez bym jadla caly czas cos slodkiego. Ale jak zjem slodkie to zaraz chce mi sie np.tosta z serem a ser i bardziej smierdzacy tym lepszy. Cos mi sie poprzestawialo w ciazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Dzięń dobry Kobietki! Czy Wy też macie czasem bóle głowy? Mój wczorajszy pobił wszelkie rekordy. Zaczęło się kolo południa i trwa aż do teraz! W skali od 1-10 oceniam nasilenie na jakieś 8? Nie przypominam sobie żeby tak mnie kiedyś bolało. W dodatku wczoraj nic na ten ból nie wzięłam, byłam twarda , myślałam że jak pójdę spać to dziś obudzę się już z lepszym samopoczuciem...gucio! Dziś boli podobnie. Wysłałam męża do Apteki po Apap bo już nie dawałam rady. Oby mi pomógł bo już ledwo się trzymam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu mam problem z infekcja moczu brałam tabl.ale nie pomogly:( dzisiaj mam wizytę chyba znowu będę musiała brać antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po raz kolejny mam nadzieję, że mnie uświadomicie :) : Otóż dostalam przy wypisie L4 do 02 marca,( sobota) i teraz nie wiem czy jak pójdę na wizytę do lekarza 01.03 to wypisze mi "naprzód" kolejne L4? ( musiało by być od 4.03) bo ktos kiedys mówił, że lekarze nie wypisują do przodu :( a przecież nie pójdę parę dni PO bo nie będzie ciągłości, Jak to u Was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Stosownie do 3 ust. 1 r.sz.z. zaświadczenie lekarskie wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie, lub od dnia bezpośrednio następującego po dniu badania. Z ust. 1a 3 r.sz.z. wynika jednak, że zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres niezdolności do pracy przypadający po dniu przeprowadzenia badania, nie później jednak niż 4 dnia po dniu badania, tylko wówczas, gdy bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy albo badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy." Wyglada na to, ze moze wypisac do przodu :) ale jezeli potrzebujesz ciaglosci to nie od 4.03 tylko od 3.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiaedys mialam taka sytuacje to nie mogli mi wypisac zwonienia i musialam przyjsc znowu za 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedź :) co do daty, faktycznie mała pomyłka. Dzięki za czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABCD ale mi L4 konczy się w sobote a moj lekarz przyjmuje tlko w środy i piątki, także ani w tą stronę ani w tą;/ chyba ze na wizyte pójde ten dzien predzej przd koncem zwolnienia i ew poprosze go zeby zostawił mi nowe L4 w szpitalu gdzie pracuje , z data 3 marca aby byla ciąglosć, cos takiego jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Ja na szczescie nie mam takiego problemu.. denerwuje sie czyms innym-non stop jem :-) zaraz bede wygladala jak wieloryb :-\ i ten bol glowy..idzie oszalec :-\ az robie sie zlosliwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×