Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość moniaszek
Wlasnie czekamy z Olafkiem na badanie dna oka... Mam mega stresa jak On biedulek to zniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Nigdy wiecej takiego badania. Maly plakal a ja razem z Nim i maz tez lzy w oczach... Ale naszczescie wszystko dobrze:-) Spiderka wyprobuj krople delicol,Olaf mi spal 2-3godz w nocy a teraz spi 4-5 .wydaje mi sie ze to wlasnie zasluga kropelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny takie to trochę było nie planowane.))) boje się o tą rova bo powoli igm opadają, a na pewno będę miała dodatnie i pewnie mój lekarz będzie chciał żebym brała, a po co brać jak już nie trzeba ??? co zrobić? jutro mam wizytę, pewnie da mi skierowanie na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha co do szczepień to moja lekarka powiedziała, że ważniejsza jest szczepionka na pneumokoki niż rotawirusy i że tu bezwzględnie mi poleca. Zrobiłam rotawirusy, teraz jak wspomniałam wcześniej będziemy miały pneumokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret ja urodziłam Zuzie 30 stycznia. Secret napisz mi proszę co dajesz jeść swojemu bobaskowi. Moja Zuzia tak mi kaprysi, że już nie wiem co mam jej gotować. Chętnie je tylko zupki i deserki a tak to strasznie wybrzydza. Robię jej kaszki, budynie, kleiki. Mleka sztucznego w ciągu dnia tez mi nie ruszy (ewentualnie pierś, ale to też nieraz marudzi). Uwielbia za to pic wodę w ciągu dnia, szczególnie teraz jak jest tak gorąco. Może to ta woda ja taj "zapycha", albo zwyczajnie nie chce si jej jeść przez te upały. Twojej małej juz wyszły ząbki? mojej jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia moja od kilku dni dostaje mleko z butelki, cycka też w ciągu dnia je, ale dziś np nie chciała za bardzo, o dziwo dzis zjadła rosołek z kaszą manna hippa, bo wczoraj i przedwczoraj nie chciała jeść obiadku kilka razy odgrzewałam ale nie nie chciała, może że jest za gorąco może ząbki idą, też nie ma żadnego. Lubi jabłka, robię jej np ścieram jabłka z bananem i brzoskwinią, raz dałam jej z arbuzem. Generalnie teraz to wygląda tak tak ok 5-6 rano dostaje butlę zje ok .100, później ok 9 cycka, później albo soczek, albo dziś dostała stare jabłko, później ok 13 obiadek, ok 14 cycek i cycek aż do wieczora jak chce, a po kapaniu ok 20 butla dziś wypiła ok 120. W nocy jak chce cyc. Od jutra będę więcej dawała butli w ciągu dnia. Miałam ugotować jej budyń, ale jakoś tak nie miałam okazji chyba zapomniałam. Teraz jest gorąco, wydaje mi się, że mało je. Co do obiadków nakupowałam różnych tych na 6 m-cy, ale jak mi się skończą to chyba już nie będę kupować, aha lubi ziemniaki, tak od nas z obiadu, a jak jej ugotowałam ziemniaka, marchewkę pietruszkę i zblenerowałam to nie za bardzo, a wcześniej zjadła, taka marudna jest...u Ciebie pewnie tak samo, więc to taki wiek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba masz rację, że to taki wiek :) juyro jej zrobie krem z dyni, zobaczymy czy zje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret, chyba powinnyśmy przegłodzić trochę nasze bobasy, to wtedy wszystko zjedzą:). Zuzia rano zjadła całą kaszkę, ale jak potarłam jej jabłko, to po 3 łyżeczkach miała odruch wymiotny, więc dałam sobie spokój. Krem z dyni zjadła cały. Teraz jak nie chce mi jeść,to daje sobie spokój, jak jest głodna to sama się dopomina i wtedy zjada wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Secret a jak ma na imię Twoja córcia? Teraz jak jesteś w ciąży to już nie powinnaś karmić piersią... Dopytaj jeszcze o to lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Dziewczyny skorzystałyście z tego dodatkowego urlopu rodzicielskiego lub macie skorzystać? jak w pracy u was na to reagują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Jesli chodzi o urlop macierzynski to ja mialam wziac pol roku ale teraz coraz czesciem mysle zeby jednak rok,moja szefowa niby mowi ze mam wykorzystac rok ale z dugiej strony ciagle pyta kiedy wroce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Ania i Spiderka co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret mi tez sie wydaje ze nie powinnas karmic bez porozumienia sie z lekarzem. aaaa123456 ja tez nie skorzystam z rocznego urlopu, kierownik u mnie (facet) cały czas powtarza mi zebym zostala na rocznym a nie wracala do pracy ale ja wole nie ryzykowac i wracam do pracy z moich wyliczen wychodzi ze od 1 grudnia. Monia u nas wszystko w porzadku Kuba juz od 2 tyg nie bierze zadnych kropelek na brzuszek, dzisiaj bylismy na kontroli wagi i juz jest lepiej przybiera prawidlowo ja zaczełam piic duzo wiecej wody niegazowanej i herbatki na laktacje bo jak zauwazylam mialam od pewnego czasu mniej mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma na imię Jola, nie karmię już piersią w zasadzie od wczoraj, tak na prawdę lekarz powiedział,że można karmić, tylko że ze względu na moje wcześniejsze poronienia raczej jest nie wskazane, ze względu na skurcze przez okstyocynę. Miałyście mi napisać jakieś kontakty do zakaźnika. Więc robiłam sobie badania i teraz mam igg 256 igm 1,33,igg wcześniej miałam 650 a igm najpierw 1,88 (sierpień rok temu), 1,24 (listopad), a później już nie robiłam. Dziewczyny co radzicie może już nie jeździć do zakaźnika tylko brać rova co? bo podejrzewam,że ten mój lekarz zaleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo zapomniałam napisać trochę, ja nie zastanawiałam się nawet minuty, czy przedłużyć urlop, bo to jest jedyny czas, może i jeden na całe życie (dla niektórych jak mają lub chcą mieć jedno dziecko), które w spokoju można poświęcić tylko dziecku. Oczywiście zależy to też od warunków materialnych, bo 60 % to też nie dużo, zależy kto ile zarabia. Dziewczyny pomyślcie jeszcze o tym zanim wrócicie do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret ja polecam dr Kajfasza z Warszawy i dr Nowakowska z Łodzi uważam ze sa to dobrzy lekarze ktorzy wiedzą "coś" o tej chorobie wg mnie w ogole nie potrzebna jest Ci rova bo jest to stare zakazenie i nie moze juz przeniknac do plodu, organizm sam teraz zwalczy te igmy udaj sie do dobrego zakaznika bo uwazam ze nie ma sensu brac tabletek jak Ci nie sa w ogole potrezbne, mi powiedzieli ze mam stare zakazenie i od 20tc nie bralam juz rovamecyny bo powidzieli nie jest w ogole potrzebna. Co do urlopu to masz racje ja tez bym w ogole sie nie zastanawiala gdyby nie te kredyty i niestety jak policzylam, sobie nie mozemy pozwolic sobie zebym stracila prace nieby ze kazdy mowi nie ta to inna ale znalezc prace jak ma sie małe dziecko to nie bedzie takie proste a na swoja czekałam prawie rok zanim zostałam poproszona na rozmowe takze niestety ten czynnik materialny czasami jest silniejszy niz chec przebywania z dzieckiem. Dziewczyny teraz ja mam pytanie do mam dzieciaczków starszych od mojego Kuby tzn 3m-ce czy Wasze maluchy spią w łóżeczku a jesli tak to usypiają tam same czy przeniosicie je juz jak spią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, gdyby nie te cholerne kredyty, które trzeba niestety spłacać.... Moja Zuzia śpi w łóżeczku, ale nie zasypia sama. Lulam ją na rękach a jak uśnie to kładę do łóżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu a Twoj Kuba jak zasypia? Pisalas ze odstawilas kropelki na brzuszek?mial Kubus kolki??jakie kropelki stosowalas i jak jest teraz bez???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Kredyt kredytem ale jak wróci się do pracy, zrezygnuje z takiego przywileju a tu po tygodniu dadzą wymówienie... Tego się najbardziej boję... Moja spi w łóżeczku ale przed zaśnięciem bujam ją w bujaczku albo tatus na rączkach ;) inaczej z 2h trzeba by było ją jakoś zabawiać żeby się zmęczyła, a pamiętam że na początku sama zasypiała... A mamy które śpią z maluszkami musza tak jak one kłaść się spać? Budzą się wasze maluch jak wy wstajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tak jak Beaciuni czyli najpierw na rękach a później do łóżeczka, jakoś nie wyobrażam sobie żeby spała ze mną. A właśnie dziewczyny jak to jest z tym rodzicielskim, można zrezygnować, a później powrócić na rodzicielski? wiem że rodzice mogą się wymieniać co min. 8 tygodni, ale czy można zrobić tak,że wraca się do pracy a jak coś nie pasuje to z powrotem na dokończenie rodzicielskiego. Dziewczyny podajcie mi nr do tych lekarzy jak macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Ja zrezygnujesz to już nie możesz powrócić... Zasada ciągłości tu ma miejsce, najpierw 20 tyg urlopu macierzyńskiego, później 6 tyg dodatkowego urlopu macierzyńskiego a na końcu ten urlop rodzicielski, jeśli nie wieźmie się np tego dodatkowego w wysokości 6 tyg to już rodzicielskiego nie można, jedynie jak mąż przejmnie te conajmniej 8 tyg któregoś urlopu to po tym można przejąć ponownie od niego reszte urlopu... Ale to już myśle, że tatusiowie aż tak się dla swoich pociech nie poświęcą ;) Secret a czemu Ty się zastanawiasz skoro jesteś w ciąży? Uciekaj na L4 to 100% będziesz miała płacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret ja na marszałkowskiej tez bylam prywanie to jest jakas lecznica i tam tez przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 3 razy powtarzałam awidność i za każdym razem jest graniczna :/ Czy to oznacza że wyniki są dobre? Czy to znaczy że infekcja jest "stara" że nabyłam ją nie będąc jeszcze w ciąży? Po drugim badaniu lekarz powiedział że jest ok i może odstawimy antybiotyk na wszelki wypadek miałam zrobić trzeci raz badanie, zrobiłam a tam komentarz: "Wskazane pobranie nowej próbki po 2-3 tyg. i ponowne wykonanie badania".....już nic nie rozumiem :/ miała któraś z was ciągle awidność graniczną? 27.06 - graniczna TOXO AWIDNOŚĆ (S) TOXO IGG AWIDNOŚĆ 77.4 23.07 - graniczna TOXO AWIDNOŚĆ (S) TOXO IGG AWIDNOŚĆ 76.3 12.08 - graniczna TOXO AWIDNOŚĆ (S) TOXO IGG AWIDNOŚĆ 79.4 komentarz diagnosty laboratoryjnego: "Wskazane pobranie nowej próbki po 2-3 tyg. i ponowne wykonanie badania" %AVI interpretacja wyniku: >= 80% wysoka awidność >=70-79.9% graniczna awidność <70% niska awidność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×