Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Nie jesteście sami u mni Kuba słabo je i niewiem w sumie dlaczego a Olaf ma jakieś oznaki tej złej morfologii czy zrobiliscie tak po prostu te badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Robilismy badania na toxo i przy okazji zrobilismy morfologie,tak poprostu.no i wyszlo za malo neutrocytow.poszlismy do lekarza,Pani dr.kazala zrobic malemu cytomegalie,transaminazy-czyli watrobowe i powtorzyc morfologie no i wczoraj powtarzalismy. Watrobowe wskazniki duzo podwyzszone i te neutrocyty nadal niskie... Byc mozr jest to po rovamycynie ktora bralam cala ciaze albo maly walczy z jakims wirusem.narazie czekamy ,jabiore leki ziolowe na watrobe i za miesiac mamy piwtorzyc badania,oprocz tego mamy zpbiv posiew z moczu i kalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w poradni zakaźnej mielismy pobieraną krew na te IGM i wtedy tez zrobili jej badanie GGTP - tez coś od wątroby bo na wypisie ze szpitala miała 200, w tym badaniu wyszło że jest około 100 a norma coś koło 30 i dostaliśmy jakiś syrop na wątrobę. Chyba miala tez morfologię robioną i nic lekarka nie mówiła więc pewnie ok. Po wizycie w poradni chirurgicznej z kolei na razie rana goi się dobrze i miejmy nadzieje że już się tam nic zbierac nie bedzie, w czwartek idziemy w końcu na pierwsze szczepienie, ale boje sie teraz ją szczepić jak nie wiem... A co do słabegoprzybierania to teraz jak jest na butli to nie mamy problemu z przybieraniem,ma 2,5mca i waży 5800g :) Jest pogodna nie płacze ładnie śpi każdy mówi żeodsypia pierwsze tygodnie kiedy płakała zamiast spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka to dobre wiesci ,jak ranka dobrze sie goi to super no i nareszcie Marcelinka ladnie spi,to i mama moze odpoczac . u Nas z tych watrobowych badalismy Aspat i Alat i oba za wysokie.dzis oddalam mocz i kal na posiew,jeszcze tam sprawdzimy czy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka Trzeci wynik trzeci raz awidność graniczna. W Gdańsku lekarz stwierdził że nie można jednoznacznie stwierdzić że toksoplazmoza jest przewlekła (stara, sprzed ciąży), prawdopodobnie jest ale nie ma 100% pewności. Ginekolog powiedział że zamykamy już ten temat. Rovamicyna do końca ciąży. Może jedynie sama dla siebie powtórzę że za jakiś czas całe badanie na toxo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
dziewczyny do kiedy podawalyscie swoim maluchom wit D i K?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, U nas wszystko dobrze. Kaziu rośnie i jest grzeczny. Oczywiście zdarza mu się pomarudzic, bo go boli brzuszek, ale już w zasadzie nawet kropelek nie podaje. Od poniedziałku szkoła i przedszkole więc będę miała trochę luzniej :) Jeszcze nie byliśmy u okulisty ale wybieramy sie w przyszłym tygodniu, a pozostałe wyniki były dobre. Cieszę sie Spiderka, że Twoja malutka już grzeczna. Zobaczysz, że zaraz i wszystkie choroby Was opuszczą, życzę z całego serca. A jak Wasze kochane ciałka? Mi jeszcze trochę kilogramów zostało, a niestety z ćwiczenimi muszę jeszcze poczekać z powodu tej 3 cesarki. Dobrze, że mój mąż jest nadal zaslepiony i wciąż mu sie podobam, bo nie mam doła jak patrzę do lustra :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien jakie zaślepienie!? to podrostu MIŁOŚĆ!! :) Mi zostało 2 kg na +. Teraz jak nie karmie już piersią, to muszę się pilnować bo kilogramy od razu idą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety rana znów zaczęła ropieć, byliśmy juz 2 razy na czyszczeniu, na żywca dodam... płakałam razem z nią, masakra.. Tak sięto może ponoć kilka mcy ciągnąć, biedulka tyle musi wycierpieć a winnego nie ma, nikt mi nie mówi dlaczego tak się stało, tak się dzieje i już, kolejny przypadek dla nich, działają jak automat, bez uczuc i empatii.. Ja na wadze mam niby 1kg mniej nawet niz przed ciążą ale jakas chyba szersza w biodrach jestem bo mi obciślejsze rzeczy jakby ciasnawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
SPIDERKA,wiem o czym mowisz z tym placzem ja na badaniu dla oka u Olafa plakalam razem z Nim:-( BIEDNA Marcelinka sie wycierpi.A jak zniosla pierwsze szczepienia? Jesli chodzi o wage ,mi zostalo jeszcze jakies 5kg ale nie chce sie ich pozbywac,jest ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniu my jeszcze nie mieliśmy żadnego szczepienia,mamy zawieszone do czasu zagojenia. btylismy tydz temu w czwartek myslalam ze juz zaszczepi bo rana sie ładnie goila a tam znów była ropa , dzis znow wycieczka do wrocka do chirurga na kontrole. Mi 5kg zostało po pierwszej ciąży i się do dzis nie pozbyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
spiderka to daj znac co na kontroli. ANIA a co u Ciebie i Kuby?nic nie piszesz? A jak reszta dziewczyn,co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny troche mnie tu nie było ale w ogole nie mam ostatnio czasu a to wizyty u lekarza a w ostatnia niedziele mielismy chrzciny Kuby no ale pokolei. Spiderka dziekuje za zdjecia ale Marcelina jest fajna takie fajne ma ciemne oczki i spore policzki widać ze dobrze wyglada i ładnie je tym bardziej ze waga mówi za siebie a karmisz ja sztucznym mlekiem czy swoim? Zaczęła Ci już ładnie spać szkoda tylko ze musi jeszcze tak sie meczyc z ta rana ale miejmy nadzieje ze juz zagoi się ta ranka i bedziecie miec spokoj. No niestety nie jest to wszystko takie proste i w koło cos jest. Daj znać jak tam po kontroli. Monia a jak tam u Ciebie masz juz wyniki juz dobrze z Olafem? U nas generalnie niezle robilismy badania na toxo i Kuba igg ma 3 wiec mam nadzieje ze za 2 miesiace juz zanikna i zamkniemy z tym sprawe, bylismy tez na rehabilitacji z Kuba i szczerze mowiac to efekty sa super, zaczal juz ladnie glowe trzymac wczesniej jeszcze jak lezal na brzuchu to sie troche skrzywial na jedna strone a teraz juz sie wszystko skorygowało, mielismy tez juz ostatnie szczepienie na rota wirusa, jedyny problem jaki mamy to jest z jedzeniem tydzien temu to w ogle bylo zle bo nie chcial jesc wcale, potem powoli zaczelam go dokarmiac butelka i teraz niestety ale nie chce jesc mi z piersi jak tylko mu nie leci mleko to sie strasznie denerwuje co gorsza teraz mam coraz mniej mleka i daje mu sztuczne. Na szczescie zaczal je ładnie jesc i przybierac wreszcie na wadze bo bylo juz nieciekawie. Spiderka twoja Marcelina pisalaś ze wazy 5800 jak miala 2,5 m-ca a moj Kuba teraz jak ma 4m-ce wazy 6300 a ma 67 cm wiec lekarz powiedzial ze stanowczo za malo wazy najgorsze jest to ze on w ogole nie placze ze jest glody. Ja teraz nie mam w ogole czasu dla siebie bo probuje go jak najdluzej karmic swoim mlekiem i siedze ciagle z laktatorem ale niestety z dnia na dzien jest coraz gorzej i mam coraz mniej mleka a co do kilogramow to niezle widze ze schudlyscie mi zastalo jeszcze 9kg i ciezko mi sie ich pozbyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu wyniki Olafa mamy jeszcze raz powtorzyc za 3 tygodnie i zobaczymy... mial podwyzszone te wątrobowe- Alat i Aspat, nie wiadomo dlaczego , byc moze przez rovamycyne, ja biore teraz leki ziolowe na wątrobe, powtorzymy wyniki i zobaczymy - mam nadzieje ze tym razem bedą dobre:-) Poza ym u Nas wszystko dobrze, Olaf rosnie jak na drozdzach, tylko odkladam za male ubranka. Wazy 6700 wiec bardzo łądnie przybiera na wadze, problem z jedzeniem nie ma, no moze tylko taki problem ze nadal Nam sporo ulewa... Kolki pożegnalismy i jest suuuper:-) teraz tylko czekac az zaczną się zabki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka tu cisza ostatnio panuje :) Monia to rzeczywiscie Olaf pieknie przybira a tym ulewaniem sie nie przejmuj skoro nie ma problemow z waga i to przejdzie a co do wynikow to tez sie poprawią, co do ząbków to u nas sie juz powoli zaczęło stał sie bardziej marudny i rece są cały czas w buzi takze czekamy na pierwszy ząbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Kurcze Olaf tez ciagle pakuje raczki do buzi, czyzby to juz oznaka zabków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znerwicowana na maksa
Witam jestem w 15 tc. Nie mam przeciwciał na toksoplazmoze. Dzisiaj wyrywałam w ogródku warzywa. Tak niefortunnie wyrwałam pora ze prysnęło troche ziemi i poleciało w okolice mojej twarzy. Usta miałam zamkniete. Odrazu dokładnie umyłam twarz woda i mydłem. Szczególnie wyszorowałam usta i okolice. czy mogłam sie zarazic toksoplazmozą? strasznie sie denerwuje. Az sie rozpłakałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia Kuba juz z 1,5 wkłada rece do buzi ale jak bylismy na szczepieniu to pielegniarka powiedziala ze dziecko w ten sposob wszystko poznaje takze to nie musza byc zeby a u nas to sama powiedziala ze ida zeby :) znerwicowana na maksa sama ziemia nie tak łatwo się zarazic to musi byc jeszcze z tego co wiem ziemia zanieczyszczona odchodami kota takze spokojnie nie denerwuj sie nic przeciez sie nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znerwicowana na maksa
ania p tam własnie często kecą sie różne koty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Dziewczyny karmicie już swoje dzieciaszki kaszkami? Chcą wam jeść? Moja nie bardzo i nie mam pomysłu jak ją do tego skłonić... Może coś podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
U Nas do kaszek jeszcze troche,Olaf ma dop 3,5 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Secret a co u Ciebie?jak samopoczucie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znerwicowana spokojnie Ty nie miałas żadnego przecież kontaktu z ta ziemia ja na Twoim miejscu nie denerwowalabym sie bo to szkodzi maluszkowi aaaaa u nas tez jeszcze kaszek nie daje Kuba skończył już co prawda 4 m-ce ale lekarz powiedział ze pierwsze warzywa i owoce dostanie jak skończy 5 m-cy a jak było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Ja już podaje pierwsze owoce, na poczatku niechętnie jadła a teraz zwłaszcza te słodsze ładnie szamie ;) ale traktujeto raczej jako deser a nie zastąpienie posiłku, na razie chcę aby się po woli przyzwyczajała do czegoś innego, a co do kaszek to wygodniej dla mnie byłoby jakby zjadła ja i dłużej była najedzona :) zwłaszcza w nocy :) a wasze szkrabki przesypiają już całą noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa ja od jakiegos tygodnia zaczelam karmic Kube butelka i jak narazie budzi sie w nocy raz albo 2 razy lekarz kazal mi dawac mu pic wode i powiedzial ze jak sie nauczy pic to powinien przespac noc niewiem co ma jedno z drugim wspolnego ale tak mowil a jak jest u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a oczywiscie ze owoce to tylko deserek a nie glowny posilek ciekawe jak bedzie u mnie jak naczne go karmic tymi wszystkimi nowymi smakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu czyli Kuba juz nie jest na piersi? Ja Olafowi dawalam wode dosc czesto.jak bylo goraco ale co ta ma wspolnego ze spaniem?co Twoj lekarz mial na mysli?ile tej wody masz dawac i kiedy?przed snem czy w ciagu dnia? Kiedy Ania wacaz do racy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Zapomnialam sie podpisac .tn post wyzej to moj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×