Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość estdydf

lipofilling pod oczy- uzupełnianie cieni pod oczami własnym tłuuszczem

Polecane posty

Co do wirowania tłuszczu to chirurdzy dzielą się na dwie grupy: jedni twierdzą, że wirowanie powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych przez co mniej komórek jest w stanie przeżyć. Zatem pobrany tłuszcz czeka przez kilka minut w strzykawkach, aż tłuszcz i inne składniki samodzielnie podzielą się na frakcje - metoda ta wykorzystuje własny ciężar poszczególnych płynów i tkanek. Druga szkoła mówi, że można agresywnie traktować komórki i nic im się nie stanie. Niestety nie mam doświadczenia w metodzie z wirówką i nie widziałam zdjęć porównujących obie metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez odwirowania zostaje duża ilość własnego kolagenu który też działa. Wirówki i inne płukanki to kolejny pomysł na wyciąganie dodatkowych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem czy to tak samo się dobrze oddzieli. Czytałam o wirówkach i lekarze piszą jak i ile czasu wirować tłuszcz zeby nie uszkodzić tkanki tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wiesz po poszperaj w literaturze i będziesz mieć pogląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz jakieś linki z miłą chęcią poczytamy wszystkie ;-) co do posiadania wirówki, to jeżeli ktoś prowadzi gabinet medycyny estetycznej to posiada wirówkę choćby na potrzeby zabiegu z osoczem bogatopłytkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jakim czasie można ponownie wykonać przeszczep tłuszczu? mam 35 lat i 3 miesiące temu wykonałam zabieg , niestety tłuszczu praktycznie już nie mam w powiekach i twarzy. Lekarz zaproponował mi powtórkę po trzech miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zrobić i po 3 miesiącach, ale moim zdaniem to za wcześnie. Obecny tłuszcz pewnie jeszcze się dobrze nie ułożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoim zdaniem kiedy można ponowić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie najwcześniej po 6 miesiącach. Co lekarz to inna opinia wiec jaka jest prawda cieżko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Twój lekarz preferuje po 3 miesiącach. Zapytaj czy nie lepiej zaczekać kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPawel
Przeszczep tłuszczu to droga metoda. Jeśli starczył by jeden zabieg to ok ale 3 zabiegi za minimum 2,5 tys to porażka. Czyli razem 7,5 tys za wypełnienie tłuszczem, który nie oszukujmy się zika po prostu się wchłania jak kwas hilauronowy. Otóż drogie Panie i Panowie czytałem ostatnio iż sa już preparaty jak Amalian, które potrafią pozostać w miejscu wstrzyknięcia 1,5 roku i nie prześwitują przez cienką ścianke skóry a jeden zabieg nie kosztuje 2,5 tys ale max do 1000 zł. Po drugie: kwas hilauronowy też nie wchłania się całkowicie a po trzech, czterech zabiegach w przeciągu 3 lat również tworzy się i zostaje trwała warstwa. Tak że czasem warto się zastanowić nad wyborem metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli tłuszcz jest dobrze przygotowany to powinno wgoić się 80 % z tym, że w Polsce nie potrafią go dobrze przygotować i dlatego tyle razy trzeba robić przeszczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie potrafią albo niechcą bo szukają kasy ponieważ wiedzą iż klient i tak przyjdzie drugi raz bo mu powiedzą że jeden raz to za mało. Jestem pewien ze tak jest w niektórych miejscach. Zależy jak się trafi. Taki toto lotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tez moze byc,ale bardziej obstawiam,ze nie potrafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrine_z_kliniki
do: gośćPaweł Widzę, że lobbujesz na cześć danej marki - ok - jeżeli jesteś zadowolony - ale proszę nie pisz bzdur. Tłuszcz po przeszczepie nie wchłania się całkowicie tak jak kwas hialuronowy. Po zabiegu zostaje 30-80% tłuszczu - wszystko zależy od przygotowania i predyspozycji osobniczych. To, że po kilkuletnim stosowaniu kwasu jest ok wynika z prostego faktu powstawania mikrozwłóknień po wejściu igły. Co do tego, że nie prześwituje - jeżeli jest płytko podany w dużym depozycie - będzie prześwitywał - jest to żel koloidowy jak każdy kwas hialuronowy - jeżeli nie prześwituje - tzn. że nie jest to kwas hialuronowy - proste. Ponadto podczas jednego zabiegu przeszczepu tłuszczu ostrzykuje się całą twarz. Przykładowe porównanie: ostrzyknięcie kwasem hialuronowym oczodołu+skroni+ust+nosa+policzków+linii marionetki+bruzd nosowo-wargowych+doliny łez = średnio 10 000 zł - w zależności od jakości preparatu, jego trwałości i kliniki. Jakby nie patrzeć kwas po 1,5 roku się wchłonie. Za 10 000 zł - ze spokojem w Polsce wykonasz 3 razy przeszczep tłuszczu. Zatem wszystko jest kwestią wyboru i wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sandrine. Co to sa mikro zwlóknienia? To znaczy, ze jak one powstaną to powieki wyglądają lepiej? Mozesz to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrine_z_kliniki
Wbijając igłę w tkankę tworzymy w niej uraz. Organizm tworzy wówczas taką mikro bliznę, której nie widzimy, a która sprawia, że zastymulowana jest tkanka do produkcji m.in. kolagenu. To dlatego dużą popularnością cieszą się zabiegi takie jak mezoterapia igłowa czy Dermapen. Dzięki takiej stymulacji podjętej dość wcześnie i regularnie można na długo zachować młody wygląd, bez bardziej drastycznych ingerencji jak np. przeszczep tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślałam, że mikro zwlóknienia to jest cos złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaweł
Lobby czy może tylko i wyłącznie przykład. Nie ma to jak nie wiedzieć a pisać o a od razu się człowiek czegoś dowie:) nie wiem jak np w USA ale u nas to dopiero jeszcze wszystko raczkuje. Nie wiadomo do kogo się udać do jakiej kliniki aby zrobić sobie udany przeszczep tłuszczu w tak delikatne miejsca jak np dolina łez, bez jakichś gródek itp. Jedni odwirowują tłuszcz a drudzy z kolei nie. Jedni dodają osocze bogatopłytkowe a drudzy nie. Skąd ma ten człwiek tak naprawdę wiedzieć która metoda jest lepsza i na co się zdecydować. Chyba nie ma ujednoliconego schematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się. W Polsce chirurgia plastyczna jest na etapie raczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale w Polsce lekarze nie lubią dzielić się wiedzą. Stąd taka różnica w porównaniu z zagranicznymi klinikami. Zwłaszcza chirurdzy - jest jedna klika do której nie wpuszcza się obcych. Polecam obejrzeć film Bogowie - co prawda opowiada o dawnych czasach ale wszystko jest bardzo aktualne. Natomiast jeżeli chodzi o medycynę estetyczną - to Polscy specjaliści z wysokiej półki są w światowej czołówce. I uważam, że nie mają się czego wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mam zamiar obejrzeć ten film :-). Miałam tu na uwadze chirurgiem plastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w Polsce brakuje lekarzy, którzy przywożą wiedzę z USA. Tam sa czołowi chirurdzy plastyczni do Polski dociera to wszystko wiele lat pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaweł
Nie chodzi tutaj o lekarzy bo tak jak wspomniała Sandrine lekarzy specjalistów mamy świetnych, bezsprzecznie klasa światowa. Chodzi tutaj głównie o nowoczesną technologię, która przychodzi do Nas z opóźnieniem. A swoją drogą zastanawiam się jaki procent stanowią powikłania przeszczepu tłuszczu, jak często się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego lekarza, który robił mi przeszczep tłuszczu niestety nie mogę nazwać specjalista światowej klasy. Pozostały nierówności, balkoniki tłuszczu na polikach, nierównomiernie wstrzyknięty tłuszcz w okolice lez, w jednym oku prawie tluszczu brak w drugi jest. Po zabiegu pozostala tylko asymetria oczu i nierównosci na policzkach. Brk słow i oto sa specjalisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robił ci jeden czy kilku specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie jestem już młoda, mam 49 lat i nigdy nie wstrzyknęłabym sobie żadnego tłuszczu, przenigdy. Często, kiedy nie chce mi się wstać rano do pracy, Ktoś z góry podaje mi taką myśl " Pomyśl o tych, którzy nie mogą wstać" i te słowa dają mi taką siłę , że natychmiast zrywam się z łóżka. Kiedy patrzę w lustro, że zmarszek przybywa, że cera już nie taka myślę o mojej koleżance, która jest bardzo chora i mimo, że ma dużo pieniędzy nikt nie może jej pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto wstrzykiwal Ci tłuszcz? Najlepiej to nic nie robić. W razie niedawnych operacji późniejsze poprawki to studnia bez dna. Operacje są dla bogatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×