Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatiana212

Ślub SIERPIEŃ 2013

Polecane posty

Dzięki kochane za opinie :) Yenna jak zwykle w gotowości do obrony hihi :) Do wiadomości panny młodej nie mam rzęs w kącikach poniewaz juz mi wypadły, a makijaz byl robiony nie na swiezych rzęsach. Owszem norki są najlepsze, ale ja miałam jedwabne i tez super się sprawdziły, więc po co mam przepłacać na jeden dzień. Co do przygotowań, to na razie spokojnie. Podjęłam decyzję z moim fryzjerem, a w sumie to on podjął sam ze chce mi zrobić próbną fryzurkę i to za darmo przy okazji farbowania :) No ale to dopiero w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ojej jak dawno mnie tu nie było... Jak te dni uciekają to się w głowie nie mieści, do naszego ślubu zostało już TYLKO nie całe 11 tygodni, zaczynam mieć lekkiego stresa czy aby wszystko będzie tak jak chcemy. ...iii... śliczny makijaż, no po prostu cudo! Obrączki też bardzo ładne, no i kolczyki super, zdecydowałaś się jednak na złoto? A zostajesz przy bordowych dodatkach? My już też mamy obrączki, bardzo chciałabym je zobaczyć na żywo, niestety muszę zadowolić się jedynie fotkami :O http://pokazywarka.pl/c2ct6c/ Niedługo powinnam dostać zdjęcie mojego stroika do włosów i butonierek z pawimi piórkami już nie mogę się doczekać. :) Czy któraś z Was zamawiała już drzewko gości? Jeśli tak to z jakiej strony? I który wzór wybrałyście? Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...iii... i CoTyNiePowiesz - bardzo ładne obrączki :) My będziemy mieć tradycyjne klasyczne. Ja również przedłużam sobie rzęski na trzy dni przed slubem, a na próbnym makijażu miałam doklejone kępki i też fajnie wyglądały :D A cena u mnie za rzęski metodą 1:1 to 100 zł u sprawdzonej kosmetyczki. Jaką wybrałyście piosenkę na podziękowania dla rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie opinie :) cotyniepowiesz fajnie że jesteś z nami, obrączki śliczne! Czas leci jak szalony i zauważyłam że nawet mojego zaczyna powoli łapać stresik :P Tak, jednak poszłam w złoto bo sukienka okazała się mocniej kremowa niż sądziłam i złoto wygląda najlepiej. Bordo krawat i bukiet ślubny zostają :) Czekam z niecierpliwością na zdjęcia stroika i butonierek :) Ja jeszcze drzewka nie zamawiałam, ale zrobię to na dniach. Zdecydujemy się chyba na to http://www.pakamera.pl/inne-drzewo-wpisow-gosci-weselnych-plakat-artystyczny-nr815584.htm. zonkaodsierpnia my nie dziękujemy rodzicom na weselu, więc nie ma też piosenki :) Zdjęłam rzęski i moje są nienaruszone po tak krótkim noszeniu, więc odetchnęłam z ulgą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoTyNiePowiesz - fajnie, że jesteś z nami! :) Obrączki super, bardzo mi się podobają. Świetne drzewka gości są też na etsy.com - ja swojego co prawda nie będę tam zamawiać, ale mam zamiar przerysować na brystol jeden wzór ;) http://www.etsy.com/listing/69837678/unique-wedding-guest-book-wedding-tree?ref=shop_home_active zonkaodsierpnia - my dziękujemy rodzicom, ale w kameralnym towarzystwie - znajdziemy odpowiedni moment w trakcie wesele i wręczymy prezenty. Nie będziemy wyciągać ich na środek, po prostu to nie moje klimaty. Dlatego też nie mamy dla nich piosenki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, mam pytanie - ile litrów napojów liczycie na jedną osobę? Za tydzień wracam do Polski i przydałoby się ruszyć do przodu z przygotowaniami... Chciałam zacząć właśnie od napojów i alkoholu. Na sali mam zapewnioną wodę bez limitów podawaną w dzbankach plus pół litra/os. napojów typu coca-cola czy sprite. Zastanawiam się ile soków dokupić. I jeszcze jedno - kupujecie wino? Jeśli tak, to jakie i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...iii... fajnie że pozostałaś przy tych bordo dodatkach, na pewno będzie pięknie :) anielica a skorzystałaś z kontaktu który Ci podałam, czy znalazłaś kogoś innego do doczepienia rzęs? yenna drzewko cudowne, ale cena zdecydowanie zniechęca z przesyłką wyjdzie całkiem sporo, szkoda że nie mam takich zdolności plastycznych jak Ty żeby je sobie przerysować :) muszę szukać dalej... jeśli chodzi o napoje to myślę że przy ilości które gwarantuje Wam sala, 1l soku na parę w zupełności wystarczy, wino kupujemy i małe piwka, ale jeszcze nie wiemy jakie i ile, na pewno wśród win znajdzie się różowe carlo rossi bo jest bardzo dobre i myślę że znajdą się chętni na delikatne deserowe wino, ale w białe i czerwone też się zaopatrzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenna my mamy 0,75 l./os. coli i wody od sali a menadżer powiedział nam z doświadczenia, że 2 l na os. wystarczą więc postanowiliśmy że 1,5 l. na osobę dokupimy coli i soku pomarańczowego. Doradzał nam że nie ma co mieszać za bardzo, bo te dwa schodzą najszybciej a inne przeważnie zostają. Jako że nie mamy nic przeciwko, to tak zrobimy :) Winko kupujemy, pewnie każdego po trochu tzn czerwone, różowe i białe, półsłodkie i półwytrawne. Chcemy jakieś 15 butelek na naszą ilość gości. Cotyniepowiesz uwielbiam różowe carlo i też chcę je zakupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie tyle naczytałam się, że Carlo to siuśki i wstyd, więc zwątpiłam... Sama uwielbiam różowe, tak samo białe, ale rzeczywiście nie jest to najwyższa półka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenna ja się z taką opinią nie spotkałam, ale fakt nie jest to najwyższa półka chociaż i tak nie zamierzamy kupować win po 50 zł za butelkę bo często jest gorsze w smaku niż to za 20 zł . Mamy zaprzyjaźnioną winiarnię i jest tam sklep winiarski, można degustować różne rodzaje win i na tej podstawie wybierzemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam foto
ślub zaplanowany na 24 sierpnia, a fotografa nie mam :( Kogo polecacie? woj.lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...iii... ja nie mogę, wiesz może, o co tatianie się rozchodzi? Bo nie ogarniam tego. Przez ponad pół roku się nie pojawiała, a teraz co miesiąc zostawia taki dziwny post o "oszustach". Może ktoś się jej na konto włamał? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annielica
Dziewczyny a ja się chciałam pochwalić, że dziś obroniłam tytuł magistra farmacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenna właśnie pojęcia nie mam, dziewczyna chyba ma jakiś problem ze sobą. Nie pisze żadnych konkretów, tylko oskarża więc ja już to olewam :) Mgr annielica wielkieeeeeeeeeeeeeeeeeee GRATULACJE !!!!!!!!! :) I powiem ci ze zazdroszcze, ze masz to juz za soba bo ja dopiero we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annielica - GRATULACJE! Jesteśmy z Ciebie dumne, że w całym tym chaosie przygotowań do ślubu, dałaś radę :) Pani magister :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annielica
Dzięki dziewczyny :) W końcu mogę w 100% oddać się przygotowaniom do ślubu, bo staż dopiero od października :) Nie wiem jak u was, ale nam trochę gości odmówiło, musimy uzgodnić jakoś na sali żeby mogło być mniej osób niż na umowie, bo nie chcę nikogo dopraszać na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annielica - a to dziwne z tą umową z salą, ja podpisywałam tylko wstępną, na której było o zaliczce. Dopiero w lipcu będziemy spisywać tę prawdziwą umowę z dokładną liczbą gości. Ty podpisywałaś już od razu z określoną liczbą osób? Dziwne... Podpisywała już któraś z Was protokół? Bardzo straszny jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W naszym przypadku menadżer sali przed podpisaniem umowy poinformował, że musimy mieć minimum 50 osób bo poniżej nie robią przyjęć. Także jeśli przyszłoby mniej osób to tą różnicę niestety musielibyśmy zapłacić nawet za puste talerzyki. Na szczęście na chwile obecną już mamy potwierdzenia od 48 osób a zostało jeszcze około 30, chociaż wiem że na pewno 10 osób nie przyjdzie mimo że jeszcze oficjalnie nie odmówili. Yenna my jeszcze przed protokołem więc nie pomogę, ale z tego co wiem to nic strasznego. Kilka pytań i do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...iii... U nas nie ustalali minimalnej liczby gości. Może dlatego że mają 3 różnej wielkości sale - ile osób będzie, tam zrobią. Może też dlatego, że my po znajomości ;) Na dzień dzisiejszy wiem, że 4 osoby nie przyjdą ( sąsiadka ma problemy z mężem jak się napije, więc przyjdą tylko na ślub i powiedziała mi to przy wręczaniu zaproszenia, a dwie pozostałe osoby nawet nie raczyły zadzwonić, tylko dowiedziałam się pocztą pantoflową, że "nie mają pieniędzy"). Ale płakać nie będę, przynajmniej będą ze mną w tym dniu osoby, którym na tym zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenna aaaa to dobrze mieć takie układy :P W ogóle jeśli chodzi o odmawianie gości to fajnie jak ktoś poinformuje, że go nie będzie. Nawet nie wymagam żeby dzwonił bo wiadomo czasami ludziom głupio i boją się że młodzi mogą wypytywać czemu, no ale smsa wysłać to już chyba nie filozofia...Wiem że jak ktoś nie daje znać, to jest równoznaczne że go nie będzie, ale jakiś taki niesmak pozostaje. Chyba sama kultura wymaga dać znać, przynajmniej ja tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem wchodze tu ,poczytuje was ,też nie wiem o co Tatianie chodzi .Powiem tylko że to mądra i piękna dziewczyna .Znam ją więc przy najbliższej okazji ją spytam w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...iii... No właśnie my specjalnie wkładaliśmy do zaproszeń karteczkę RSVP z prośbą o potwierdzenie przybycia do 10 lipca. Dodatkowo przy wręczaniu prosiliśmy jeszcze raz. Jest koniec czerwca, a nikt jeszcze nie dał znać. Poczekamy, zobaczymy. Ale coś czuję, że sama będę musiała dzwonić. Specjalnie podaliśmy telefony komórkowe i adresy mailowe, jakby ktoś nie chciał dzwonić. A o tym, że jeden wujek nie przyjdzie dowiedziałam się od mojej cioci, bo rozmawiał z nią przez telefon i kazał mi przekazać, że go nie będzie. Co Ty na to? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, też ślubuję w sierpniu i podpatruję sobie co piszecie :) Mam pytanie, czy zamawiałyście może coś ze stronki etsy? Zastanawiam się ile czeka się na przesyłkę? Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenna776 ja juz jestem po spisaniu protokołu u ksiedza, nie było tak żle - zadał parę pytań typu : "Jak długo jesteśmy ze sobą?". Jak długo jesteśmy zaręczeni?", "Czy nasi rodzice się znają?" itp. A na końcu powiedział że pomyślnie prześlismy test i dopuszcza nas do ślubu :))) Jeszcze nie mamy wódki i napojów ale myśleliśmy o 2 l/os napoju, 0.5 l daje na restauracja w cenie wieć po 1.5 l dokupimy ale jeszcze nie myśleliśmy jakie. Szampana kupujecie dla gości? Jakie macie pomysły na prezenty/upominki dla rodziców? Zostały dwa miesiące do ślubu - ja nie mogę się doczekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annielica
Yenna - mieliśmy na umowie wpisaną wstępną liczbę gości, a pod spodem pisało, że liczba gości może się zmienić jedynie o 10% a jak będziesz mniej gości niż 10% od podanej liczby to płacimy za wszystkich czyli 90 osób (na umowie 100). Wszystko wskazuje na to, że 90 osób nie będzie. Ja przez tą obronę jakaś opóźniona jestem z przygotowaniami, czas wszystko nadrobić :) U nas termin potwierdzenia już minął tydzień temu, a odezwały się w tej sprawie 3 osoby... trudno będziemy po wszystkich dzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też niestety będę musiała dzwonić po gościach, ale cóż zrobić :) Yenna z rodziną to tak właśnie jest... U nas znajomi przychodzą praktycznie wszyscy, a z najbliższej rodziny nam odmówili bo np. urlopu nie dostaną żeby przyjechać - dodam że o ślubie wiedzieli od 1,5 roku... A moja najlepsza koleżanka ze studiów nie przyjdzie bo nie ma partnera, szkoda gadać :/ Kiedy odbieracie suknie? Ja mam ostatnią przymiarkę jakoś na początku sierpnia i myślę, że odbiorę nie wcześniej niż tydzień przed ślubem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annielica
Ja ma przymiarkę 16 lipca - bo chciałam żeby suknia była "ze mną" już wcześniej żeby się nie stresować. 10 lipca przyjdą już moje buciki. Nadal nie mam bielizny ani welonu:/ Formalności też leżą i kwiczą ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×