Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mała czarna88 - mój poród bez znieczulenia trwał 19 godzin... myslę, że już dłużej sie nie da :P a i fakt, znieczulenie mozna podac do rozwarcia 6 cm. powyzej nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a myślę, że samo rozwieranie to wytrzymam tylko jak już dziecko zacznie sie przeciskać, to mnie przeraża. A wtedy już będzie za późno na cokolwiek i boję się że z bolu nie wytrzymam. Ponadto w Polsce kiedyś byłam u ortopedy ze względu na bol w biodrach po przetrenowaniu i po przeswietleniu powiedziano mi, że przez moją budowę mogę mieć wskazania do cesarskiego cięcia. A tutaj położna od razu mi powiedziała, że oni starają się tego nie robić. A jak dziecko się zablokuje w połowie drogi a ja nie wezmę znieczulenia? :P Dlateo mnie to tak przeraża, w Polsce zrobiliby mi cesarke i już a tutaj zrobią ale dopiero jak nie dam rady urodzic naturalnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała czarna88 - kochana... ból przy samym już rodzeniu / parciu to jest pikus w porównaniu ze skurczami rozwierającymi szyjkę. jak już powiedzą ci, że masz pełne rozwarcie i można przec to poczujesz ogromną ulgę. parcie nie boli. endorfiny skaczą tak do góry że to już jest pikuś. najgorsze jest czekanie na rozwarcie - to najbardziej bolesny moment porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka fajnie że u maleństwa wszystko oki :) Coś te dzieciaczki wstydliwe moje też nigdy do zdjęcia nie obróci sie ładnie i zazwyczaj mam z profilu :( 1700 to sporawo...i mówisz termin masz na 8? Kurcze ja wg usg na 27 lutego to u mnie mała musi juz ponad 2 kilo ważyć. Miesiac temu ważyła niecałe 1500 :D W ogóle dziś moja fryzjerka urodziła chłopca 4,5kg ... wysłała mmsa ze zdjeciem i napisała ze nigdy wiecej porodów...zabrzmialo bardzo pocieszająco :P To jej 2 dziecko i mowi ze sie tak umeczyła mimo ze poród trwał tylko 2 godziny. A co do znieczulenia, wyczytałam ze w tym szpitalu co bede rodzic podaja tylko gaz rozweselajacy, jak będzie mozliwosc na pewno skorzystam nie bede chciala udowadniac całemu swiatu jaka ja wytrzymala, chciała bym miec porod lekki, ale na pewno nie zdecydowala bym sie na cesarke, jak dla mnie to zbytnio inwazyjne jest i bardziej bym sie bała jej niz normalnego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widzę kejtii, że mamy dużo wspólnego, dla mnie cesarka to też ostateczność. mała czarna, to prawda, że znieczulenie dają tylko we wstępnej fazie rozwierania, potem trzeba być "świadomym"parcia, i znieczulonym być nie można. Podobno też jest kryzys 7cm. wtedy najbardziej boli i już jest bliżej niż dalej. Dużo osób wytrzymuje do tego cm bez znieczulenia a potem drze się w niebogłosy i wyzywa itp. na znieczulenie jest za późno,ale do końca blisko. Powiem, że mnie to wszystko bardzo ciekawi i lekko ekscytuje. Ale pewnie jak się zacznie to b ędę jak trzęsąca się galareta ;) u mnie w łazience demolka, mój mąż nie wie, czy nie trzeba będzie fachowca,bo poprzedni spartolił robotę.(kilka lat temu) Mojego lekarza też dziś nie było i po zwolnienie idę dopiero jutro. Trudno, dodatkowy spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotografia paulina k.
Witam!!! Poszukuję chętnych mam z wielkopolski na darmową sesję zdjęciową swojego maluszka! Interesują mnie małe dzieci do 2 miesiąca życia, ale im młodszy noworodek tym lepiej (ponieważ dłużej śpi, także w trakcie zdjęć), sesja jest całkowicie darmowa, jedynym warunkiem jest wyrażenie zgody na opublikowanie zdjęć dziecka w moim portfolio i na mojej stronie fotograficznej.Najmłodsza moja klientka miała 5 dni, dzieci do drugiego tygodnia życia miałam przyjemność gościć u siebie niejednokrotnie, dokładam wszelkich starań aby sesja nie wiązała się ze stresem dla mamy i maluszka. Chętne mamusie zapraszam do kontaktu poprzez napisanie wiadomości pw na facebooku lub odszukanie maila bądź numeru telefonu na moim profilu na fb i kontakt ze mną. oto link do mojego profilu https://www.facebook.com/PaulinaKosickaDerakP hotography polecam serdecznie bo warto! wspaniała pamiątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BądźSobą
My jednak pranie robimy jutro. Już mam paznokcie przygotowane do porodu. Dzisiaj byłam. Mam sam żel bez niczego:) Położna mówiła że bez problemu. Dzisiaj rodziła moja koleżanka. Mówiła że dostała kroplówkę i dzięki temu szybciej wszystko poszło:) Nastraszyła mnie trochę ale do mnie nie dociera że niedługo rodzimy:) Chciałabym już swój Skarb mieć na zewnątrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) co tu znowu taka cisza? BądźSobą, ja też nie mogę się chwilami doczekać jak już nasz synek będzie z nami. Ale jeszcze musi podrosnąć. Z drugiej strony trochę mnie to też przeraża, jak to będzie. U mnie remont trwa, jak zwykle nic nie może przejść bez problemów. Kolejna noc i kolejne problemy ze snem. Wczoraj nie zjadłam nic przed spaniem, to musiałam w nocy wstać i zjeść. Pierwszy raz mi się tak zrobiło. Ale w żołądku aż mnie skręcało z głodu a dziecko tak kopało, że myślałam, że piętką dziurę w brzuchu mi zrobi. Jak zjadłam to się uspokoił i poszedł spać :) Ale ja co godzinę pobudka i godzina leżenia. dopiero rano odespałam trochę. Wieczorem aż boję się kłaść,że znów będzie tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_b
Witam przyszłe mamy:) Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich na kierunku położnictwo, obecnie piszę pracę mgr nt. "oczekiwania i obawy kobiet ciężarnych dotyczące zbliżającego się porodu", do której zbieram ankiety. Ankieta w wersji elektronicznej znajduje się pod linkiem: http://fm.formularze.eu/forms/fm/magda_b/oczekiwaniaciezarnych. Bardzo proszę o pomoc i uzupełnienie tej krótkiej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Z góry dziękuję i życzę wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny...ja dzis juz po sprzataniu i plecy mnie bola juz masakrycznie ze ledwo siedze przed kompem. Jako ze na czas remontu mieszkamy u tesciow to i tak mam mniej sprzatania niz zwykle bo tylko nasz pokoj sprzatam, pokoj komputerowy i odkurzam wszedzie ale na moje ocielałe ruchy to i tak duzo :P Wspolczuje tesciowej bo dom maja duzy , ma duzo pienter i mnie czasami sie wczłapac nie chce na sama gore a co dopiero ona jak w dzien sprzata 5 pieter plus 3 lazienki ...Dobrze ze my bedziemy mieli jedno pietro aby tylko bedzie trzeba schodami do nas wejsc ale to nie bedzie bieganina non stop gora-dół. Wczoraj zrobiłam sobie włoski, tzn ufarbowałam. Farbuje w ciazy farba Lorear casting creme gloss bez amoniaku i wczesniej robilam ciemny braz i wyszedl niemal czarny-okropny. Tym razem zaryzykowalam i wzielam ciemna czekolade i wyszly na pewno nie czarne tylko taki fajny brązik, o dziwo koncowki tez sa brązowe a nie czarne ( u mnei zawsze szybciej lapia i zazwyczaj sa ciemniejsze niz reszta glowy) i jestem mega zadowolona. Zaraz jeszcze paznokcie pomaluje bo poodpryskiwal mi lakier od sprzatania i lece na spotkanie z kolezanka, ahah idziemy do macdonalda :D a co :D jak szalec to szalec, czesto nie chodze wiec co mi tam :P W ogole jestem mega zawiedziona, zamowilam 3 tyg temu legginsy ciazowe na allegro do tej pory ni widu ni slychu, ida poczta bo nie bylo opcji zeby wziac kurierem i kurde czuje ze dojda po porodzie... a szczerze przydaly by sie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięter * omg też dowalilam .."pienter" w ogole klawiatura tu jest jakas dziwna i czasami nie dosciskaja sie literki ale mam nadzieje ze da sie doczytac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko:) może być i pienter :P wszyscy wiedzą o co chodzi ;) heh no sprzątanie, to jest masakra, ja wczoraj tylko łazienkę zamiotłam, zmyłam podłogę i umyłam umywalkę i wannę, tak z grubsza, żeby można było z prysznica skorzystać i tak krzyż mnie rozbolał, że ledwo się ruszałam. Co do odkurzania, to ja się do tego nie dotykam. Mąż się tym zajmuje.jeszcze terakotę, wykładzinę w pokoiku odkurzę, ale do dużego pokoju nie odzywam się.mamy tak gęsty i wysoki dywan, że nie jestem w stanie pociągnąć szczotką do odkurzacza. zaraz boli mnie brzuch. Ja się dziś nudzę, muszę jakiś obiad wymyślić, nakarmić tych pracujących chłopów ;) Na razie do zakupów na allegro mam farta, bo wszystko dochodzi w góra 3 dni. oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja też wczoraj chałupkę ogarnełam :) od razu przyjemniej sie siedzi w domku. a jak prasujecie? bo ja na siedząco w ciąży... na stojąco nie mogę, zaraz mi słabo... jutro po komodę skoczymy dla małej :D nie moge się doczekać :D chyba trzeba będzie przemeblowanie w sypialni zrobic, żeby się łóżeczko i komoda zmieściły. kupiłam dziś na allegro rożek dla malutkiej :) powoli do przodu :) dzisiaj do ginekologa lecę na kontrolę - po badaniu skoczę do rossmana kosmetyki dla małej kupię. kurde dociera do mnie, że już tak niewiele czasu zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez prasowałam na siedząco. Piszę "prasowałam"bo robię to tak rzadko, że chyba od początku ciąży pierwszy raz to robiłam. Teraz będę prasować dopiero jak nowe rzeczy poprzychodzą i będę musiała je odświeżyć. Czas strasznie szybko leci. Za półtora tygodnia mam zrobić badania krwi i moczu i to będzie mniej więcej okres, że zostanie mi ok miesiąca do porodu!!!! nie wyliczam co do dnia, bo nie wiadomo kiedy urodzę, ale chodzi mi tak mniej więcej. Masakra. Nawet się nie obejrzymy a nasze dzieci będą już z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ze juz tak niedlugo do porodu nam zostalo ale z drugiej strony mnie to przeraza i o dziwo nie porod , chociaz to bedzie moj 1szy, tylko to ze u nas jest remont i doslownie jest wszystko w czarnej dupie. Wczoraj niechcacy podsluchalam tesciowa gadala z kims przez tel ze ona to planuje zebysmy po porodzie mieszkali jeszcze u nich bo jak my sobie damy rade z malym dzieckiem. a nigdy w zyciu. Ja chce jak najszybciej do siebie , ona chce pomagac to zapraszam do siebie, nawet moze nocowac:P Nie wyobrazam sobie z niby co, iesiac pomieszkamy po urodzinach dziecka u nich a potem przeprowadzka??? Zreszta co do jej porad i opieki nad dzieckiem musze byc bardzo ostrozna bo czasami jak cos powie to zastanawiem sie jakim cudem jej synowie sie uchowali jakos bez wiekszych szkod:P Wiec nei wydaje mi sie zeby lepiej cos robila niz ja, zreszta nie dam sobie zeby cos ktos za mnie robil z tego tytulu ze nie umiem czy nie mam wprawy. Inaczej sie nie naucze nigdy jak sama nie zrobie:P Ale ona taka jest ze chciala by wszystko za wszystkich zrobic bo ona umie najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowamamuska
Witam. Mam termin na 7 marca ;) Dzidziuś jak na razie waży 2300 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
a ja mam białe rzeczy dla Małego wyprane i wyprasowane, jutro walcze z kolorowymi :) Już we wtorek do gina i zobacze moje Maleństwo :) niestety tylko na usg :( Ale już niedużo zostało, od walentynek może się w każdej chwili zacząć :) A jak się czujecie?? Bo ja już ledwo prowadze samochód, niby droga nie jest monotonna bo po mieście ale po chwili mnie takie spanie łapie, że dłużej niż 30 minut za kierownicą bez przerwy i jestem w stanie zasnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie dobrze się czuję. Jak odpoczywam :) Ale po schodach włażę jak słonica, długo to trwa. I mimo, że z tyłu nawet nie widać, że jestem w ciąży, oprócz spodni mieszczę się w stare bluzki i swetry, to na wysokości pępka mam104 cm!!! i jak mały nie kopie to czasem zapominam, ze w ciąży jestem, potrafię się walnąć o futrynę, nadziać na rączkę od patelni itp ;) ciężko się tylko schylić buty założyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
jak nikogo w domu nie ma to jakimś cudem z bólem sama ubieram buty, próbowałam na siedząco, na stojąco, na siedząco mi gorzej, ale generalnie mąż mi buty ubiera o ile jest w domu :) Po mnie nie widać bo zawsze grubsza byłam :) teraz na twarzy bo troche spuchłam :) koszulki mam te same co przed ciążą, teraz są troszkę "krótsze" bo więcej poszło materiału na brzuch :) spodnie nie wiem, bo przed ciążą jeansy no a teraz ciążówki i dresy :) Ale mi to tam obleci :) jak skończę karmić to będzie ostra dieta :) kupiłam sobie staniki : http://allegro.pl/90c-2szt-b-cz-biustonosz-stanik-do-karmienia-21-90-i2914179009.html jak myślicie będą wygodne? Nie chce do karmienia kupować droższych bo po 1 różnie jest przecież mogę mleka nie mieć czy coś, a po drugie nie wiem czy mi będzie wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMarcowa:)
U mnie poród ma być 23 marca ;). Oj trzeba się przygotowywać powolutku:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to witajcie nowe mamusie :) Marcowamamuska, duże te twoje dziecię, Ja mam z usg termin na 8 a mały waży 0,5kg mniej. Aż się martwić zaczynam, moja lekarka powiedziała, że kolosem nie jest, a kobieta od usg,jedna z lepszych specjalistek w PL że powinien dociągnąć do 3800. Zobaczymy jak to będzie. Bądź sobą dla mnie niestety nie byłby wygodny, bo szew na wysokości brodawki :( kupiłam ostatnio taki i strasznie mnie biust swędział na tej linii. tylko ze ja szukałam zwykłego bez usztywnienia, bo po domu wygodniej mi w takim chodzić. no i dla mnie ważne by było 100% bawełny, nie wiem jak ma ten. Moja skóra nienawidzi wszelkich sztuczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowamamuska
Marcowa brzuchatka nie masz się co martwić bo mój lekarz powiedział , że dziecko należy do większych więc waga twojego też na pewno jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
on nie jest usztywniany :) cały materiał, bez gąbek, drutów itp :) takie najbardziej teraz lubie :) a stosujecie Maltan na ból piersi?? Bo ja kupiłam, na nim jest napisane, żeby po każdym karmieniu ale że też można używać w ciąży i teraz nie wiem jak stosować, narazie nakładam jak zaczynają boleć :) Nie wierzcie do końca wadze z USG, koleżance nagadali że za maleńkie(u nas ta sama lekarka co prowadzi ma USG w swoim gabinecie) urodziła 3 dni póżniej, między wagą usg a wagą dziecka po 3 dniach było ok, 1 kg różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowamamuska
Ja na piersi na razie nie stosuję nic ponieważ mnie nie bolą. W ogóle piersi mi się nie powiększyły (tylko obwód pod biustem się zwiększył) Wycieku siary też nie mam. Powoli zaczynam się martwić czy będę miała pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
koleżanka też nie miała, a karmi, fakt przez pierwszą noc nie miała Małej przy sobie-nie była w stanie wstać z łóżka więc nie karmiła w nocy, mówi że ma troche mało pokarmu ale karmi bez problemu :) ja i mam wyciek i nie mam, poprostu czasem jest, czasem tylko kilka kropel, nie raz po kilka dni nic :) ale się nie przejmuje :] muszę karmić i już :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowamamuska
No zobaczymy jak to będzie ;) Jak tam dzisiaj wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
Ospale:) idę z psem i dalej spać. A twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowamamuska
Mnie coś dzisiaj gardło pobolewa a tak poza tym to w porządku ;) Miłego spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja po wizycie ;) mała rośnie zdrowo. waży ok 2 kg. wszystko u niej ok. tylko ja mam dwukrotnie przekroczone CRP... i dostałam antybiotyk bo jakas infekcja w organizmie jest a tak poza tym to gitarka ;) sniegu duzo. dzis starsza na sanki pojdzie poszalec troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×