Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hey dziewczyny chcialabym dolaczyc:) Termin mam dopiero na 27 marca wiec juz pewnie wszystkie bedziecie rozpakowane a ja dalej z brzuszkiem bede chodzic no ale nic. Boje sie porodu ale z drugiej strony nie moge sie juz go doczekac chcialabym miec juz to za soba. mala czarna88 --> ja tez mieszkam w holandii i faktycznie troszke mnie przeraza ta powierzchownosc badan wykonywanych tutaj. Ale z drugiej strony poltora roku temu bylam przy porodzie blizniakow kolezanki wlasnie tu w nl i jestem do tej pory pod wielkim wrazeniem ich opieki wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie czy wybralyscie juz jak bedziecie rodzic sn czy cc. No i oczywiscie czy decydujecie sie na znieczulenie czy nie? Ja wolalabym zeby porod odbyl sie naturalnie jesli nie bedzie zadnych powiklan ale jednak chce znieczulenie bo za bardzo boje sie bolu. Czytalam juz wiele opini na temat zzo i sama troche zglupialam wiadomo jedni mowia tak inni inaczej ale mimo wszystko chyba nie odwaze sie na porod na "sucho"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie można sobie samemu zadecydować jaki poród się odbędzie. Jak lekarz stwierdzi, że dasz radę SN to SN, a jak stwierdzi, że nie dasz rady to cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie próbuję coś o tym znaleźć w necie. Jak wyczytam to dam znać. Wiem, że 2 lata temu było zabronione (decyzja NIK'u,że opłaty za znieczulenie są niezgodne z prawem) ale może już to wróciło do normy i można sobie zażyczyć. Jak coś więcej doczytam dam znać a jak nic nie znajdę to spytam się lekarza na następnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie tez sporo o tym czytalam ze lekarze z roznymi wymowkami odmawiaja znieczulenia a w zasadzie pacjentka ma do tego pelne prawo. Czytalam o skutkach ubocznych ale podobno strasznie zadko sie zdarzaja ale jednak obawa jest eh... pewnie wszystko okaze sie podczas porodu moze nawet nie bedzie na to czasu oh... oby. Musimy byc dobrej mysli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przy pierwszym porodzie (mimo, ze też miało być znieczulenie ogólnodostępne) zbyto tekstem "niestety nie ma anestezjologa" :o dlatego teraz przed porodem zamierzam oznajmić mojemu lekarzowi, że ma mi załatwić to znieczulenie, albo idę rodzić do prywatnej kliniki. jeden kit komu zapłacę, czy jemu czy w klinice. po prostu chce znieczulenie i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) kiedys jak istniał trendy a moze marzec 2013 to na poczatku troche sie udzielałam, ale w pewnym momencie rzeczywiście atmosfera mna tamtym forum byla jakas dziwna.dziewczyny zamiast odpowiadać sobie na pytania, non stop slodzily Olinkowi,a ta osobs co post pisała sprzeczne rzeczy,az odechciało sie pisać. Ciesze sie ze zalozylyscie ten watek:-) Chętnie i ja sie włączę. Termin mam na 27.03 także chyba jako jedna z ostatnich z Was. Czekamy na córeczkę,nasze pierwsze maleństwo. wiele z Was pisze o remontach, my także w trakcie, remontujemy pokój dla Małej :-) będzie miala swój pokój, choc i także kołyskę w naszej sypialni planuje na początek. Z wyprawki brakuje nam tylko wózka, fotelika do samoch, jakiegoś bujaka-fotelika, mebli,pościeli, tych większych rzeczy, bo drobnostki typu kosmetyki, aspirator, pieluchy, wkładki, butelki pampersy i chusteczki do szpitala, itd juz mamy. W tej chwili zaczęłam 30 tydzien, mala juz główka w dol sie ułożyła, wazy 1358g. U mnie w szpitalu dają gaz rozweselający, znIeczulenie niby tez, ale wlasnie zbywaja tym ze nie ma anestezjologia w danej chwili,i juz za pozno. Pozno juz wiec ide spac. Do jutra;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m jak mama84 - witaj :) to widzę, że mamy podobne odczucia co do tamtego topiku ;) brakuje mi paru dziewczyn stamtąd... były naprawdę fajne i w porządku... ale nie mogłam znieść tych olinkowych gadek... więc sobie poszłam ;) dobrze, że ktoś zalożył ten topik, bo jednak fajnie powymieniać się doświadczeniami :) a jak dasz małej na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m jak mama 84 witaj:) mamy termin na ten sam dzien i obydwie czekamy na coreczki:) a wybralas juz imie? co do wyprawki to tez mi jeszcze wozka brakuje ale chyba wezme od kolezanki ktora dopiero za rok planuje kolejnego dzidziusia a teraz juz nie uzywa. Kurde przez to wczorajsze czytanie na necie o znieczuleniu mialam koszmary w nocy ze nie chcieli mi dac hehe chyba sie jakiejs psychozy nabawie :P Milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia a mi się śniło, że od miesiąca wywoływali mi poród i cały miesiąc męczyłam się ze skurczami bez rozwarcia i nie chcieli mi zrobić cc ;P Co do wyprawki : brakuje mi wózka, fotelika, pościeli, no i łóżeczka z materacem, ale te dwie ostatnie pozycje zamówiłam wczoraj więc tylko czekać na dostawę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez ogladalam te foteliki kapielowe fajna sprawa wygodniej dla mamy:) chyba tez sie na taki skusze a nawet nie drogie sa na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też widziałam ostatnio na allegro w atrakcyjnej cenie dlatego zdecydowałam, że zamiast wanienki kupie fotelik ;) Jak dzisiaj samopoczucie u przyszłych mam? Ja się troszkę przeziębiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samopoczucie w porzadku tylko juz sie zniecierpliwienie wkrada :p A przeziebienia nie zazdroszcze, ciepla herbatka, czosnek i do lozka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one przeniosły sie na forum
zamknięte i dobrze bo teraz pewnie tam se wchodzą wzajemnie w dupki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ;) ja sie wyleczyłam pijąc herbatę z miodem, cytryną i sokiem z malin, mleko z miodem i jedząc grzanki ze świeżym czosnkiem ;) jak nie pomoże to możesz łykać Sinupret, do gardła tantum verde i jeszcze oscillococcinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
one przeniosły sie na forum - hehe tam to się musi dziać :P ale wiesz co? dziwne to jest... nigdy nie spotkałam sie czyms takim, zeby forum odnoszące sie do terminu porodu nie wypaliło... z mamami z grudnia 2008 do tej pory pisujemy i bardzo sie lubimy... a tu jakas taka niezdrowa atmosfera była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam to forum "a moze marzec 2013?" ale jakos nigdy nie odwazylam sie nim napisac bo zauwazylam ze nowe dziewczyny byly zwyczajnie ignorowane wiec dobrze ze ktos to otworzyl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one przeniosły sie na forum
Na starym topiku właśnie tak bylo że nowe były ignorowane a odpisywały tylko starym bywalczynią:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
ja chce rodzić SN, nie wyobrażam sobie cc, chce spróbować bez znieczulenia, w końcu kiedyś tego nie było i kobiety miały po pięcioro dzieci więc to takie straszne nie jest. :) ja nie lubię właśnie kafeterii przez to co tutaj ludzie robią-najazdy na siebie wzajemnie, wyzywania, obrażanie, bo ktoś się za dużo udziela, bo ktoś napisał coś co im się wydaje nie do pojęcia, ludzie nie czytają ze zrozumieniem... Ehhh no ale mam nadzieję, że na ten temat nie wejdzie żaden taki inteligent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia1199
hej dziewczyny, Ja też postanowiłam się dołączyć. Termin mam na 5.03. ale z USG wyszło na 26. 02. więc już sama nie wiem. Chociaż przeczucia mi mówią, że nie wytrzymam do końca. Będzie to moje drugie dziecko, bo jednego urwisa mam już w dom Patryka 2.12.2008. Wiec jakby co to służę radą, a i ja chętni wysłucham waszych podpowiedzi i rad. Od jakiś trzech dni mam lekkie bóle "miesiączkowe" w dołu brzucha, w ogóle cały czas się coś dzieje w tym brzuchu :) jakieś kłócia itp. Ma problemy z bolącą kością łonową, ale to juz przez jakieś dwa miesiące, więc tym się zbyt nie martwię. W środę mam wizyte, więc bede wiedzieć czy wszytko jest ok, a póki co to Wy myślicie? Trochę się martwię bo w pierwszej ciąży miałam przedwczesne rozwarcie i leżałam 3 miesiące. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
Ja też mam bóle jak na miesiaczke ale wyczytalam że to skurcze barxtona higsa czy jakoś tak. Że te skurcze przygotowują macice do porodu ale jeszcze będę pytać na wizycie bo mam we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
bóle miesiaczkowe to niby skurcze bartxona higsa czy jakoś tak. też to mam więc będę pytać gina we wtorek bo wiadomo każdy ból inny i to lekarz powinien stwierdzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia1199
też czytałam, że te skurcze nie są niebezpieczne, ale zawsze lepiej się poradzić. A co do porodu to jestem nastawiona na naturalny bez znieczulenia. Jeden mam już za sobą trwający 16 godz. bez znieczulenia. Wtedy nie byłam pena czy nie chce znieczulenia, ale kiedy zaczęłam o tym mówić to stwierdzili, że nie ma anestezjologa tak jak u "meaa". A teraz myślę, że nie może być gorzej niż było wtedy a poza tym znieczulenie przedłuża poród, bo nie czuje się wszystkiego, a ja chce mieć to szybko za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
moja koleżanka rodziła 6 dni po terminie nie wiem, czy to miało związek bo wiecie jak to rozmowa przez tel... dostała kroplówkę która przyspieszyła rozwarcie i mówi, że napewno nie zdecyduje się na drugie dziecko ale ta kroplówka przyspieszyła poród o 4-5 godzin. Jak myślicie dlaczego dostała tą kroplówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×