Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Mamunia23
Czesc Dziewczyny! Czy wy tez takie zmeczone dzis jestescie? Nic mi sie nie chce, nawet bawic z synkiem:( Jeszcze musze pracowac 2 tyg a potem wolne, juz licze dni. Misia wracaj szybko do zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mi też się dziś nic nie chce. Nawet w dzień zafundowałam sobie drzemkę, co przy mojej bezsenności było chyba samobójstwem. Wczoraj tak się umęczyłam, że myślałam, że jak się położę to od razu zasnę. A tu nic, przewracałam się ze 2 godziny, dziecko też mi w brzuchu się non stop wierciło i uciskało na pęcherz. co 5 min byłam w toalecie. Misia dużo zdrówka, stosuj domowe sposoby: miód, cytryna, syrop z cebuli na kaszel. Na jutro mam w planach smażenie pączków :) zobaczymy co z tego wyjdzie, będę musiała wcześniej wstać a znając mnie to pewnie jednak łóżko wygra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjhghjk
mi na nocną bezsenność pomaga drzemka w dzień. śpię w dzień - zasnę szybko w nocy, nie śpię w dzień - baluję do 2-3 w nocy i budzę się co chwilę :) mam nadzieję, że Tobie drzemka będzie służyła mam termin między 28 marca - 11 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka misia - zdrówka życzę! ja się męczę ze zgagą co chwilę.. cokolwiek zjem... a dzisiaj wypiłam szklankę soku pomarańczowego i to było samobójstwo dla mojego żołądka... :o aaaa mam wózek w domu!! :D ciągle na niego patrzę :P nie mogę się doczekać jutrzejszych pączusiów!! mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkjhghjk dzięki:) mam nadzieję, że dla mnie też okaże się to lekarstwem :) meaaa fakt, sok pomarańczowy przy zgadze to tortura. Ja już podczas picia czuję jak przeżera mi przełyk. Dlatego go unikam. Pączki tak mi nabiły się w głowę, że nie myślę o niczym innym ;) jakbym miała składniki to już teraz bym chyba piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia23
ale mi checi na paczki narobilyscie:) bede musiala jakies dobre kupic bo zrobic niestety nie umiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Ja też pączków nie umiem więc zostaje kupić.. Za to będę robić faworki.., Na zgage polecam wam zimne. Mleko i jogurt naturalny. U mnie to działa cuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZawszeCiekawaaa
A wiecie że ja całkiem zapomniałam że jutro tłusty czwartek? Przypomniało mi sie jak byłam na zakupach i zobaczyłam w sklepie napis.. Hehe.. Ja nie robię pączków bo raz zrobilam i nie wyszły. Co roku robię masę faworków i nie chwaląc sie zawsze wychodzą pyszne.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaCu
Cześć Dziewczyny!Byłam dzisiaj na zakupach, trochę poszalałam, powydawałam kasiorki :) no i pączki też kupiłam, także jutro będę miała pyszne śniadanie :) już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowa brzuchatka - w takim razie powodzenia przy smażeniu pączków :) ja nie umiem :P kupię w cukierni. a jutro tak w ramach tłustego czwartku zawiozę córę do przedszkola na czczo... zaraz po tym pojadę na badania bo w piątek do gina idę. zato po badaniach... kawusia zbożowa i pączuś :D :D :D p.s. kupię przełyk... nie przepalony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Z tą zgagą widze nei tylko mnie dopadło, wczoraj sie tak umęczyłam że masakra. Do tego bolał mnie żołądek jak przy jelitowce i dzis zamiast zajadaac sie pączusiami i faworkami to ja chleb z maslem byle by nie cierpiec, zjadlam z lakomstwa 2 truskawki i juz czuje tez rewolucje ale pije miente wlasnie wiec moze do niej nie dojdzie. Co do zgagi w ciazy slyszalam ( ale jak to kazdy przesady iore z przymruzeniem oka) ze jak sie ma czesto to ze dzidzia bedzie miala bujna fryzure , ja jako ze do tej pory nie mialam zgagi, moze z 2 razy, smieje sie ze Zuzi zaczynaja dopiero wloski rosnac :P A co do smazenia paczkow czy faworkow- nigdy nie robilam, ale pewnie kiedys wyprobuje jakis przepis :) Moze na przyszły rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti - ojoj to zdrówka życzę ;) a pączusia zjedz jak wydobrzejesz ;) w ciazy kazdy dzień moze byc tłustym czwartkiem ;) ja po badaniach jestem. wsunełam dwa pączusie i wypiłam Inkę ;) teraz relaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się dziś skusiłam na 3 pączki ;) ale... kupowane :P zabrakło mi motywacji. Obudziłam się co prawda wcześniej ale starczyło mi tylko sił na zjedzenie śniadania i dowleczenie się do sklepu. Jak się wgramoliłam na trzecie piętro to miałam tylko siłę usiąść i zjeść pączka ;) może po południu na basen się przejdę a teraz idę się dalej obijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowamamuska a jak sie czujesz? Jak malenstwo, rosnie? kejtii nie masz mocniejszej zgagi po miecie? Ja uwielbialam herbate mietowa,ale pieklo mnie po niej bardziej. Badz soba zagladasz jeszcze tutaj? Jestescie juz w domu? Jak sobie radzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZawszeCiekawaaa
No a ja dziś bez paczka... Nie zjadłam ani jednego. Zjadłam koło 10 faworków i dość... Hehe... zdrówka życzę wam wszystkim!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia23
Czesc Dziewczyny, ja slyszalam ze na zgage to mozna rennie bo bezpieczny podobno. Mnie tez od czasu do czasu lapie, ale zauwazylam, ze jak zjem i nie popije od razu tylko po jakims czasie to jest bez problemu. A z tym przesadem o wlosach to tez slyszalam i tak sobie zartuje, ze w pierwszej ciazy nie mialam zgagi i synus urodzil sie prawie bez wloskow, tylko z takim meszkiem jasnym na glowie tak teraz pewnie drugi synus wlochaty bedzie:) Dziewczyny, wracajcie do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama/De
Czesc pozno znalazlam ten topik..tez mam termin na przelom lutego i marca;)moge sie jeszcze dolaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dołączam się do MamyDe mam termin na 20 marca na początku lekarz powiedział mi, że poród będzie w lutym więc na lutowym forum pisałam ale jak sobie obliczyłam dokładnie i zrobił usg to się okazało, że będzie marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny,ja dzis mialam ciezko noc przez zgage-chyba jeszcze tak mocno mnie do tej pory nie meczyla jak dzisiejszej nocy-pilam mleko ale nic nie pomagalo i w koncu wzielam Renie bo juz wytrzymac nie moglam az mnie na wymioty ciagalo. A to wszystko pewnie przez paczka-bo przez caly dzien nie jadlam nic slodkiego a wieczorem przyjechal moj brat z Polski i przywiozl paczki ktore jego tesciowa zrobila i nie moglaam sie powstrzymac i zjadlam jednego. Ja juz lepiej sie czuje zostal mi tylko kaszel ale lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa brzuchatka czuje sie dobrze jak maly rosnie moze powiedza w pon bo beda mi powtarzac USG przeplywowe. Dzisiaj na ktg znowu wyszla zawezona oscylacja czyli o 17 czeka mnie powtorka z rozrywki. Co do zgagi tez biore renie ale ostatnio to juz wytrzymac nie moge bol I pieczenie dochodza do samego gardla I az pulsuje na tyl glowy. Dzisiaj mialam pobierany wymaz na Gbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim,witam nowe mamusie :) Oj ja tez dzis sie meczylam w nocy ze zgaga. Na pewno po paczkach. Rennie malo pomagalo,przynioslo tylko lekka ulge. Ostatnio tez sie zastanawialam czy moje dziecko bedzie wlochate ;) zeby bylo smiesznie to ja sie lysa urodzilam a moja mama nie wiedziala co to zgaga. Nie wierze w zadne zabobony,ale posmiac sie i pozartowac mozna. :) Lunek, spora rozbieznosc u Ciebie z terminami, luty a 20 marca to prawie caly miesiac. ja juz bym chciala miec ten caly porod za soba, dzis mialam wrazenie,ze mi sie brzuch obnizyl,ale to chyba tylko wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowamamuska Rozbieżność wynikała najprawdopodobniej z tego,że miałam małe problemy hormonalne i jak podałam datę ostatniego okresu to wyszedł luty ale faktycznie było to dużo później. A że usg miałam po wizycie robione to wszystko się wyjaśniło..... xxx u mnie jak na razie wszystko dobrze, będę mieć synka 33 tydzień waga 2400g;główka w dół od samego początku.Z dolegliwości to od samego początku borykam się ze skurczami przez, które o mały włos nie straciłam ciąży; 6-7 m-c to notoryczne twardnienie brzucha i zalecenie leżenia. Zgagi nie mam bo mam dosyć nisko brzuch właściwie wygląda jakbym miała za chwilę urodzić teraz dokuczają mi straszne bóle stawów stóp i dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja dzis tak na szybko bo mam pytanie do was. Otoz dzis przy odkurzaniu udezylam sie w brzuch dosc mocno rura od odkurzacza, nie wiem czy mała akurat wypiela sie w tym miejscu co by było straszne, wiem ze bardzo mnie zabolało to uderzenie az mialam czerwony slad. Mala sie rusza i wydawało by sie ze jest ok, myslicie ze moglo jej sie cos stac?? Kurde czlowiek nierozwazny ale bardzo niechcacy sie uderzyłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia23
Kejtiii, nic sie nie martw, raczej nic nie powinno sie stac, jak mala sie rusza tak jak zawsze to ok. jak bardzo sie stresujesz to zadzwon do lekarza. mnie niechcacy moj synus w lozku tez dosc mocno kopnal i myslalm ze oszaleje z nerwicy a jak porozmawialam z dr to pow ze musialby kon mnie kopnac zeby cos sie stalo. a jedna babka upadla w 38tyg ciazy plasko na brzuch bo sie poslizgnela i tez bylo wszystko ok. mam nadzieje ze u ciebie tez wszystko dobrze bedzie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia23
A mialam sie was pytac czy bedziecie pily albo moze juz pijecie herbate z lisci malin? I zamierzacie brac olej z wiesiolka pod koniec? Ja w pierwszej ciazy pilam herbate i bylo ok, teraz tez bede ale nie wiem co z tym olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek tak sie domyslalam,ze o to chodzi,bo wydawalo mi sie watpliwe by lekarz sie tak pomylil :) kejtii nie martw sie,dziecko jest w brzuchu bezepieczne. Ja sie walnelaam koncowka mopa w brzuch,ze 2 dni temu,az mi sie krwiak zrobil maly. A tak w ogole,to tez macie taka napieta skore i jak sie przyjzec to widac taka cieniutka siatke naczyn krwionosnych?? Mamunia a do czego ten wiesiolek? Bo liscie malin maja porod przyspieszyc? Nie planowalam pic tego naparu a o wiesiolku pierwsze slysze. Dzis bylismy z mezem na zajeciach z porodu rodzinnego, o dziwo maz sie uspokoil ijuz sie tak nie stresuje porodem. Polozna mnie zbadala,dala mezowi glowke pomacac ;)oczywiscie glowke naszego dziecka ;) i mialam dobre przeczucie,brzuch mi sie juz opuscil. Wg poloznej nie donosze do terminu, tak jak przeczuwalam. Dziewczyny a moze zrobimy tabelke? Bo nie jestem w stanie ogarnac kto ile ma do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejtii-myśle ze dziecku nie powinno sie nic stac w brzuszku naprawde jest bezpieczne i takie uderzenie nie powinno jej zaszkodzić tym bardziej ze sie rusza tak jak przedtem-ale jesli bardzo sie tym stesujesz to moze zadzwon do lekarza i sie zapytaj bo nerwy pewnie gorzej dziecku zaszkodza. Mamunia23-ja nie zamierzam pic tej herbaty,urodze wtedy kiedy corka uzna to za stosowne he he:-)A po co ten olej z wiesiołka bo nic o tym nie słyszałam. Marcowa brzuchatka;) to czyli ze porod zbliza sie wielkimi krokami skoro brzuszek juz Ci sie opuscił:-) Uważam ze to dobry pomysł aby zrobić tabelkę bo ja tez sie gubie z tymi terminami a fajnie jest wiedzieć na kiedy macie termin:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaCu
Kejtii nie martw się, na pewno z dzidzią wszystko będzie ok, mięśnie brzucha, macica i wody dobrze chronią dziecko, pewnie prawie każdej z nas w trakcie ciąży znienacka się zdarzyło uderzyć czymś w brzuch i nic strasznego się nie stało. Dobry pomysł z tą tabelką, która chętna? :) Ja jutro kończę 34 tydzień, mam termin na 23.03 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×