Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Hey dziewczyny co tam u was ciekawego wiem dlugo mnie niebylo jakos ciagle czasu brakowalo widze nowe kolezanki na forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też założyliśmy Młodemu konto Junior w Banku PKO. :-) I też mamy plan przelewać systematycznie jakąś kwotę, a później niech coś z tego ma! Mój mąż mówi, że za te pieniądze Julianek zrobi sobie prawo jazdy na wszystkie kategorie :-P ale szczerze wątpię, że te pieniądze tak długo tam wytrzymają! :) . Dla nas właśnie bardzo się liczy, żeby nie rozpuścić dziecka jak dziadowski bicz, że później z niczego się nie cieszy, bo wydaje mu się, że wszystko mu się należy! Ale, Knw, też mam koleżanki, które bez niczego dla malucha nie przyjdą :-) . I koniecznie chcemy, żeby nas syn nie był jedynakiem! :-) Bo to moim zdaniem swoista tragedia! Mam dwie siostry, które mają po jednym dziecku. Żadna na chwilę obecną nie planuje drugiego i raczej już im się nie przytrafi. Obaj chłopcy są typowymi jedynakami, którzy nie potrafią się dzielić, złoszczą się na wszystko, co tylko nie idzie po ich myśli, nie potrafią przegrywać, przerywają podczas rozmów, nie potrafią bawić się z innymi dziećmi, ani sami. Ale nie o to chodzi, bo to przecież kwestia wychowania... Chodzi nam o to, żeby nasz syn nie był sam na świecie. Bo choćby nie wiem jak źle układały się stosunki z rodzeństwem, to jednak jest najbliższa rodzina, na którą zawsze można liczyć :) . I w związku z kwestią powyżej mamy problem... Wracam do pracy pewnie gdzieś w lutym/marcu 2015, kiedy synek będzie miał około 15 miesięcy, nie chcemy, żeby między nim a bratem/siostrą była wielka różnica wieku, ale kiedy już wrócę do pracy, to pasowałoby trochę popracować, a nie od razu iść na zwolnienie z uwagi na ciąże (w moim zawodzie, lepiej nie pracować z brzuszkiem). Jeśli natomiast zajdę w ciążę przed powrotem do pracy, to łącznie nie będą mnie widzieli 4 lata!!! Zbyt długo też nie chce czekać z kolejnym bobaskiem. Grrr... Tak źle i tak nie dobrze. :-/ . Co do zdjęć, to postaram się zrobić kilka samowyzwalaczem, ale to nie to samo, co uchwycenie chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracująca w przychodni na rece
rajstopy to sobie na mozg załóż knw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej:) Ja dzisiaj ubrałam tak: Body z dł rękawem legginsy skarpety butki bluza apaszka. Jak będzie wialo to dodam czapke ale boje sie ze sie spoci bo bluza ma kaptur. Do wozka na doł cienki kocyk. My wychodzimy o 14.30 bo mala dzis zasneła o 9.30 dopiero i teraz wstała. Więc bedą 2 drzemki:) Dlatego tak pozno poszła spac bo bylismy na usg bioderek, wszystko ok tylko mala mi sie spociła w samochodzie a było zimniej niz teraz jest. a była ubrana tak jak wyzej tylko zamiast bluzy cienka wiatrowka..ehh moja jest strasznie zimnolubna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak daje zwykłą kasze manne, wg mnie nie ma sensu dawać jakiejś specjalnej dla dzieci. Zdjęcia bez lampy w dzień, wiecozrem czasami z lampą, ale staramy się nie błyskać jej po oczach. Ja dzisaj ubiore poodbnie jak Aneta, lekko, nie przegrzewamy dziecka w domu. Zaraz się własnie zbieramy na spacer, a popłudnie wyjeżdzamy w odwiedziny do rodziny i znajomych. CtrAlt Delete ja już chyba też nie mam po co do pracy wracać. Też chcemy mieć drugie dziecko, bo tak samo nie cchemy żeby była sama na świecie. Chciałam w tym roku się postarać, ale, że po cc ginekolog kazał nam odczekać 1,5-2 lata, to się postaramy w przyszłym roku. Nie chce dużej różnicy wieku między dziećmi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
My z drugim dzieckiem czekamy pewnie z 4-5 lat....O ile wogole sie wtedy uda, teraz mamy w planach dokonczyc dom i sie przeprowadzic...wiadomo kredyt 2 dzieci ....juz bysmy nie dali rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamama... wysłałam ci maila, żeby nie zaśmiecać już forum, a mam parę pytań:) U nas z drugim dzieckiem to jest tak: mąż już by chciał, a ja się waham. Bardzo bym chciała i wiem, że na pewno dwójka będzie, ale jak już przychodzi do podjęcia decyzji to zawsze mam wątpliwości i wiele obaw. Mogę powiedzieć, że jak na razie jadę na dwa fronty, tzn z jednej strony zaczęłam wysyłać CV i zobaczymy czy dostanę jakąś fajną propozycję, a z drugiej zastanawiam się nad drugim dzieckiem. Niestety już tak mam, że wszystko muszę analizować, jesteśmy z mężem 11 lat ze sobą,(2.5 po ślubie) i mąż juz po ok 5 chciał pierwsze dziecko, a ja cały czas, że nie bo najpierw stała praca, mieszkanie, studia i ogólnie zawsze coś. Jak już się zdecydowałam to niestety nie było tak różowo, że od razu 2 kreski, staraliśmy się ok 8 miesięcy. U mnie jeszcze problem pojawił się z tą nieszczęsną tarczycą, wczoraj byłam znowu u endokrynologa i teraz wyniki są lepsze, ale wskazują bardziej na niedoczynność, a miesiąc temu ewidentnie była nadczynność, na razie nie dał mi leków, za miesiąc znowu mam przyjść, przed tym zrobić tsh i zobaczymy co wyjdzie. Jak pytałam czy ewentualnie możemy z męzem starac sie o drugie dziecko to na razie powiedział, że nie, trzeba obserwowac tarczyce. Michelinka mam pytanie, bo ty chyba pisałas, że masz hashimoto, mozesz dać znać ile powyżej normy ci wyszło, norma jak dobrze pamiętam jest do 60, ja mam 788.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po spacerku, mala strasznir marudzila, zmierzylam jej temp i ma 37,7:-\ to pewnie efekt wczorajszego szczepienia. Do tej pory dobrze je znosila. Dalam jej czopek, mam nadzieje ze troche zbije temperature. Takze dzisiaj juz spacerowanie sobie odpuszczamy. U dziecka ktorejs z Was byla gorączka?? Wiem, ze tak moze byc po szczepieniu, ale i tak się martwie... wwwww Co do drugiego dzidziusia to my juz niedlugo zaczniemy starania. Takze jesli sie uda do pracy nie wroce przez najblizsze dwa lata. Oczywiscie nie dlatego chcemy miec drugie dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Dzięki za rady :) My już po spacerku, 2h nam zeszło :) Super pomysł z tą parasolką przeciwsłoneczną-też się zaopatrzymy,bo mały się krzywi na słońce. Aneta my mieliśmy gorączkę po szczepieniu -też niecałe 38 stopni, niby lek się podaje powyzej 38, ale też daliśmy bo mały był marudny bardzo i nie mógł spać. My dawaliśmy pedicetamol. Po jednej dawce goraczka spadła, nast dnia się jeszcze powtórzyła,ale niższa i nie dawaliśmy juz leku. Drugiego malucha też byśmy chcieli i to jak najszybciej. Mąż mnie ciśnie, żebym przestała karmić żebyśmy się już zaczęli starać;-) Do pracy wracać mi się wcale nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
A my od 11 na dworku. Jas dosypia jeszcze pod oknem a ja mam chwile odpoczynku :) Wow dziewczyny jestem pod wrażeniem ze tak szybko chcecie drugie dziecko :) Ja w zasadzie też bym chciała ale myślę ze starania zaczniemy jak Jas będzie miał rok. Dam mu chwile pobyć jedynakiek najważniejszym dla mamy i taty :) Poza tym miałam w październiku 2012 roku operacje torbieli (ciecie jak do cc), w październiku 2013 cc - musze się chwile zregenerować i odpocząć :) Ale chciałabym bardzo mieć więcej dzieci - coraz częściej marzy mi się dziewczynka :) Tyle pięknych ubrań jest dla dziewczynek :) Achhhh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
Do pracy też mi nie śpiesznie - najchętniej bym siedziała w domu z synkiem :) Ale sporo zarabiam i nie mogę sobie na to pozwolić. Z resztą babcia chce siedzieć z wnuczkiem wiec nie ma wymówki :) Wroce popracuje trochę, zaczniemy starania :) Moze w tym czasie dokończymy dom i się wprowadzimy :) Ach marzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow 2 juz super odwazne jestescie. Mi na razie jeden bobas absolutnie wystarcza. Bylismy pierwszy raz na basenie. Corcia zachwycona. Wcale nie plakala. Bede na kompie to wysle jakies fotki z basenu na poczte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana- my jestesmy z tych z "problemami", wiec u mnie z zajsciem w ciaze nie jest tak hop siup... O Lile staralismy sie ponad trzy lata, dlatego starania o drugie chcemy zaczac juz niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny kaf My dzisiaj świetowalismy skończone 5 miesięcy :) w związku z tym mamusia i tatuś nakupowali ubranek w reserved i smyku dla swojego syneczka ;)) Byliśmy też 2 razy na spacerku. ●●●●●●●●●●●●●● Gluten wprowadzony ;) ●●●●●●●●●●●●●●● Wow podziwiam Was, że tak szybko chcecie 2 dziecko. My na razie chcemy się nacieszyć Alanem :) Różnica wieku nas nie przeraża. Ja mam dwójkę rodzeństwa . Jestem najmłodsza. Moja siostra jest starsza odemnie oooooo 17 lat ;) ( zaznaczam, że mamy ze sobą super kontakt i nie widać po nas tej różnicy moja siostra jest postrzelona) no i brat jest starszy ode mnie o 6 lat;) moja mama mnie urodziła jak miała 40 lat. Zawsze mi powtarzała że cieszy się że mnie ma bo starsze rodzeństwo już wyfruneło z gniazdka;) dzięki mnie przeżyła drugą młodość ;)))) No i mój mąż ma starszego brata o 9 lat. Więc u nas tak to wygląda. Aaaa i moja kuzynka urodziła teraz drugą córeczke Lenke. Pierwsza córka Natalka ma 16 lat. Więc też spora różnica; ) Planujemy może postarać się tak za 3 może 5 lat :) Do pracy iestety muszę wrócić :( nie stać nas abym była na wychowawczym. Też planuję się zakręcić za jakąś inną pracą. Teraz juz za kilja dni odbieramy mieszkanko potem remont iiiii wreszcie na swoim;) ●●●●●●●●●●●●●● Co do kupowania prezentów to też jestem za tym, żeby dziecko nie przyzwyczajać że babcia ciocia wujek są od kupowania prezentów. Pieniążki które Alan dostaje są wpłacane na konto bo też takie założyliśmy ;) Kiedyś na coś się przydadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mąż też już chce drugie dziecko,mówi że jedno po drugim najlepiej,no też bym chciała ale z drugiej strony chyba wole poczekać z jakieś 2,3 lata..Alan będzie większy to będzie mi lepiej zająć sie maluszkiem :) Ale rodzeństwo będzie na pewno! Co do pieniążków dziecka to też u nas są wpłacane na jego konto,a dodatkowo maż dopytywał i ubezpieczenie np.auta,zeby synka zrobić jako współwłaściciela i już od małego zniżki będzie miał,wiec fajna sprawa dla niego na przyszłość :) Lecę kąpać Alanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż dopytał :) (zamiast dopytywał)(niech będzie) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u nas dziś też dwa spacerki- cudowna pogoda. Mała już spi. dziś Ala nauczyła sie pełzać do tyłu - przepełzała całą długość pokoju. My jako gluten podajemy najzwyklejszą kasze mannę- tak polecały mi koleżanki i nasza pediatra. My chcemy drugiego dzidziusia szybko tzn. planujemy zacząć starania od końca wakacji. wg moich obliczeń zanim urodzi się drugie dziecko to Ala będzie mieć coś ok 2 lat czyli akurat. ciekawe ile zejdzie ze staraniami - z Ala było to pół roku. Chciałabym mieć 3 dzieci teraz 2 i trzecie później. Ja bardzo nie chce wracać teraz do pracy- mój szef bardzo sie na mnie obraził ze zaszłam w ciąże wtedy gdy najbardziej byłam mu potrzebna. Także będę przedłużać na maxa ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi- ja dzisiaj podalam zwykla kaszę, kolezanka mi poradzila zeby kupic z lubelli, to jest zwtkla kasza manna, tyle ze blyskawiczna bez gotowania. Ja robie tak ze wsypuje po szklanki lyzke kaszy, zalewam wrzatkiem tak 1/3 szklanki, zeby przykryc ta kasze woda, wymieszam i odstawiam na chwile. Pozniej z tego biore pol lyzeczki i dodaje do obiadku, badz do mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam , że zrobiłam małej zupkę i między innymi dałam brokuł no i Wiktorię bolał brzuszek. Wieczorem przed spaniem kurczyła nóżki i tak strasznie płakała. Zrobiłam jej masaż i poszła spać. Biedne dziecko jak tak płacze :( Ja do pracy wracam w tym roku w grudniu. Z jednej strony chcę wrócić bo ładnie zarabiam a z drugiej strony nie odpowiadają mi godziny ( 2 tygodnie po 17 a następna 2 tygodnie po 19 ) i co to za życie .... a pieniądze to nie wszystko. Muszę sobie to wszystko dokładnie przemyśleć. Jeżeli chodzi o 2 dziecko to na ta chwilkę wystarcza nam nasza kochana córka. Zrobimy sobie przerwę 3 , 4 lata. A zresztą czas pokażę. Nigdy nie wiadomo co człowieka czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
Dziewczyny a ja mam pytanie. Smoczek uspokajający z Aventu jest 0-6m a następny 6-18m Czy na większy przerzuca się po skończonych 5 jak zaczynamy 6 czy po skończonych 6 jak zaczynamy 7 ?? Bo ja juz sama nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1988Milka - ja używam NUKA i będę zmieniać jak mały skończy 6 miesięcy, czyli w 1 dniu 7 miesiaca :) _mam pytanko do smoczków z butelek - nasz maluch się denerwuje bo mu za mało leci - smoczek 3m+ AVENT - czy wy korzystacie już z takiego 6m+ ?? _my póki co z drugim bąbelkiem czekamy - ile - nie wiem - ale póki co jeden starczy :) _dzisiaj nasz synek ma chyba skok rozwojowy - beczy cały dzień - a ja mega zestresowana - jak gotowałam mu zupkę to tak się rozpłakał, że go uspokoić nie mogłam i mi się zupka spaliła :( tzn. przypaliła i musiałam mu dać mleko bo nim bym 2 ugotowała to kolejne 30 min, a już był czas na jedzonko. Nienawidzę zapachu spalonego jedzenia i mi cały dom wali :( _chyba zbliża mi się miesiączka bo mam taki wnerw na wszystko, że szok :( a u Was kiedy się pojawił okres?? _dziś mamy 9 rocznicę jak ja i małż jesteśmy razem - nic nie świętujemy bo mam jakiś zły dzień - przełożyliśmy na jutro :) _nasz Kaczor już śpi - ja idę się prać i malować pazury :) Branoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw1986 brokuły podaje się jak dziecko skończy 6 miesięcy. tak dla przypomnienia dla mam które nie wiedzą kiedy jakie warzywo dawać WARZYWKO po 4, 5 miesiącu marchewka, ziemniak, dynia po 6 miesiącu brokuły, kalafior, groszek zielony, brukselka, cukinia, pietruszka, seler, kukurydza, fasola szparagowa, kabaczek, kapusta włoska, biała, czerwona, pekińska, batat po 7 miesiącu kalarepa, soczewica, buraki, por po 8 miesiącu szparagi, jarmuż po 9 miesiącu cebula, szpinak**, szczaw, groch po 10 miesiącu bakłażan, pomidor, bób, papryka czerwona, kapustę kiszona, ogórek kiszony, cieciorka, czosnek, fasola, ogórek, soja po 11 miesiącu rzepa, cykoria roczniak sałata, rzodkiewka *Wiek szkraba – określenie po 5, 6 miesiącu oznacza ze malec skończył dany miesiąc, bo jak to w różnej literaturze, jedni piszą nowości danego miesiąc jedni po skończeniu:) ** wszędzie, gdzie czytałam szpinak należy wprowadzać po 9 miesiącu, jednak w słoiczkowym żarciu (bobovita, hipp) pojawia się już po 4 miesiącu. tekst z str sprytna mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamusiaAli - spisanie czegoś takiego właśnie planowalam - super ze to wrzucilas - juz sobie drukuje - dzięki. Ps. zabezpieczylam login hasłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1-to twoja pierwsza miesiączka po porodzie??Tak zrozumiałam...Ja równo 2 miesiące po porodzie dostałam. Mój Alan też chyba ma skok rozwojowy,bo wczoraj mało jadł,a dziś płakał a za chwilkę uśmiechał się i znowu płacz a za 2 sekundy uśmiech :) I tak cały dzień..o 18 zjadł 120 mleczka,przed 20 kąpiel i o 20:45 usnął na głodnego,nie chciał jeść,przytulił się do mnie i zasnął..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię piersią i jeszcze nie mam okresu. Był raz jak zaczęłam brać tabletki po 2 miesiącach od porodu, ale szybko je odstawiłam i okresu dalej nie ma, co mnie cieszy, bo wcale mi się nie tęskni do tych dni:) My w tym roku zaczynamy budowę domu i tak myśle, że za 3 lata dopiero pójdziemy na swoje. Mam nadzieję, że już z dwójką dzieci. Chciałabym trójkę, ale raczej finansowo za bardzo by nas to obciążyło, no ale może kiedyś. Ja to chyba wróce do pracy dopiero po drugim dziecku, czyli myśle, że w domu spędze jakieś 3 lata. No chyba, że jeszcze się coś zmieni, bo różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie mam okresu :) I tez mi się nie spieszy :) Słyszałyscie o wycofaniu z obiegu serii szczepionki pentaxim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamusiaAli też już sobie skopiowałam linka, którego dodałaś. Mnie bardzo interesuje sprawa z wprowadzaniem glutenu. Kupiłam dzisiaj zwykła kasze manne błyskawiczną i kasze manne z Nestle. Aneta ty chyba pisałaś, że używasz tej z Nestle, możesz mi dokladnie napisać jak ją robić, (ale tak krok po kroku, jak małemu dziecku:))na opakowaniu pisze, że na początek jedna łyżkę, no ale jak to się ma do 2 g, które mam w schemacie żywienia. Ją trzeba gotować, czy zalewać wodą, nie wiem, ale jakoś tą zwykłą kaszę mannę wydaje mi się, że łatwiej zrobić, I rozumiem,że przez 2 miesiące trzeba dawać codziennie te 2 g, a potem jak dziecko będzie dobrze reagować to już można normalnie. Sorry za ilość pytań ostatnimi czasy, ale kogo mam się poradzić jak nie WAS:) Byliśmy dzisiaj w Smyku oglądać krzesełka i masakra jeśli chodzi o ceny, średnia to ok 600 zł. Jutro wybieram któreś z allegro i zamawiam. Włączyłam dzisiaj nawilżacz powietrza, zostawie na całą noc, bo mamy tylko 36 procent wilgotności w mieszkaniu. Zrobiłam też mini inhalacje, lekarz odradzał żeby nie męczyć malucha. Nie mam nebulizatora, więc zamknęłam się w łazience, włączyłam gorącą wodę pod prysznicem i przez ok 10 min wdychaliśmy wilgotne powietrze, wyczytałam w jakimś artykule, żeby w ten sposób robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×