Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Milakulus- moja mala jezdzi w spacerowce jakies poltora miesiaca, czyli odkad siedzi. Teraz nawet nie ma mowy, zeby jechala w pozycji pollezacej, musi siedziec i koniec. Inaczej jest wrzask. Jedynie jak zasnie to wtedy wiadomo rozkladam na lezaca.. wwwww Przyszla Mama- to masz "ciekawa" sytuacje z tesciem, nie ma co.. wwww Dzisiaj Lilka wstala o 8.20 i wszystko nam sie przez to poprzestawialo. Zobaczymy jak to bedzie wygladac jak bedzie szla spac, choc domyslam sie, ze i godzina nocnego spania nam sie zmieni. No ale zobaczymy.. wwwww A teraz zmykam szykowac jej jedzonko i ruszamy na spacer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Gwiazda jeździła dwa tygodnie temu w nosidle od spacerówki, bo z gondoli chciała zwiewać a ja oczy jeszcze musiałam mieć na dwulatka, lecącego nie tam gdzie trzeba jak zwykle. Moja jest drobniutka i w spacerówce jakoś mi latała. Dopiero dziś ją zamontowałam i na zmianę jeździ w wózku spacerowym brata tj baby design mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny tak to jest z rodzicami - ja tez nie raz narzekałam ze sie wtracaja (moze nie tyle w relacje między mna a mężem co w wychowanie dziecka) a tutaj zostałam na prawdę teraz postawiona w sytuacji pod sciana z ta noga i rodzina stanęła na wysokości zadania. Mama stwierdziła ze bierze wolne w pracy a jak sie szefowej nie spodoba to odejdzie z pracy - stwierdziła ze nigdy nie wiadomo kiedy ona bedzis potrzebowała mojej pomocy i nie wyobraża sobie teraz nie pomoc. Z rana pojawili sie teściowie tez chętni to pomocy - juz zaczęli układać grafik co kto kiedy. Sa bardzo kochani ale momentami strasznie wkorzajacy - ale wiadomo im mniej sie z kims czasu spędza tym bardziej go szkoda na klotnie czy spory. Dziewczyny wszystko sie ulozy. Mamy swoje rodziny i najważniejsze żeby to w nich panowala zgoda :) Jas ma 6.5.mca i juz od dawna woze go w spacerowce. Co prawda nasza jest dostosowana do dzieci od 3 mca (na plasko) wiec nie zwklekalam z tym jakos długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enfamil mam w saszetkach (dostalam w jakiejś paczce ostatnio) i wlaznis chciałabym podawać Jaskowi juz kasze nie na moim mleku tylko na mm. Myślę ze zdecyduje soe wlasnke an ten Enfamil. Dzisiaj podam pierwszy raz miesko - jak będzie ok to w przyszłym tygodniu damy kasze na mm wlasnie. Doszły te kaszki Holle i podaje je na gesto bo oczywiście butli moje dziecko nie toleruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko kaszki Holle średnio lubi, najbardziej mu smakuje jak na Enfamilu zrobię na gęsto kleik kukurydziany i wymieszam z owocami.U nas teraz tak się porobiło ,że moja pięcioletnia córka wyjada wszystkie deserki i wypija soczki Franka. Wynika to chyba z zazdrości bo jak ma swój jogurt czy sok to jest płacz,że ona chce Franka....Jeszcze trochę a zacznie z butelki pić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Migra rozbawilas mnie tym, ze jeszcze troche i zacznie pic z butelki ;) ja sie wlasnie zastanawialam jak to jest z zazdriscia o rodzenstwo. Jakby nam sie udalo z druga ciaza to Lila bedzie wtedy miala niespelna dwa latka. Jesli sie uda... wwwew My jestesmy na Babilonie 2, ale tez slyszalam ze ten Enfamil to dobre mleko wwwwe My wlasnie wyszlysmy na spacerek, pierwszy raz nie wiedzialam jak ubrac Lilke, bo w sloncu cieplo, a jak zajdzie to zrywa sie zimny wiatr. W koncu zalozylam jej body na dlugi i na to sweterek, no i opaska zamiat czapki... Mam nadzieje, ze tak bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jeszcze jeździmy w gondoli i będziemy jej używać, aż Kaja przestanie się mieścić (wsumie niedługo, bo już jest prawie na styk). Ale jeszcze nie siedzi i póki możemy wolę gondolę, poza tym lepiej w niej śpi w niż w spacerówce. Spacerówkę biorę tylko jak gdzieś jeździmy. U nas nie ma problemu z płaczem w wózku. xxxxx Ja kaskzi Holle też podaje na gęsto łyżeczką, mimo, że moja pije z butli. My jesteśmy teraz na nutramigenie 2. xxxx Migra27 my też podajemy żelazo i kwas foliowy, kupki są ciemne i są zatwardzenia, jak widzę, że się męczy jednego dnia to drugiego dnia robię przerwe i nie daje żelaza. Oprócz tego podaję sok jabłkowy na rozluźnienie w proporcji 1/2 z wodą, bo moja nie chce jeść owoców. xxxx Aneta powodzenia w staraniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie obie córeczki są zazdrosne, nie ma jakiejś masakry ale właśnie młodsza polubiła jedzenie Franka a starsza córka ciągle marudzi"dlaczego ja muszę być najstarsza".Obie bardzo pomagają w opiece, Gabi aż za bardzo czasami.A Franek wodzi za nimi tylko swoimi oczkami:-)Najgorzej jak wracamy z pracy, bo każde potrzebuje przytulenia, pogadania....ale nie zamieniłabym się z nikim:-)ale chyba czwartego bym już nie dała rady, chociaż jak patrze na Franka to ....ach nie zapeszam:-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj ja mam non stop wojne z teściową wiec wiem co czujesz :( My na szczęście lada dzień się wyprowadzamy bo u nas remont pełną parą; ) Nie przejmuj się moja teściowa nam codziennie powtarza że ma już nas dosyć i możemy się wyprowadzić, non stop podsluchuje nasze klotnie i wchodzi do pokoju. I broni synka a ja najgorsza;) I że jej synek takie biedny bo pracuje a ja siedzę w domu. W ogole od początku probowala nakłonić mojego męża żeby to on siedział tacierzynskim a ja do pracy :) mam nadzieję że ja kiedyś nie będę taką teściową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migra27- czarna kupka po zelazie to zupelnie moralne. Nie ma sie czym martwic. Xx xx xx dawno mnie nie bylo i widze ze znow zamieszanie :( dziewczyny jestem tu od prawie poczatku. Szkoda by bylo gdyby znowu wszystkie sie przeniosly na prywatne forum (juz kiedys tak bylo) zostanmy tu dla tych wszystkich podczutujacych. A wrednym gosciom ignora ! Xx xx xx Milka- mialam to samo z pierwszym synem. Gips na 3 miesiace. Po samo udo. Wiem co przechodzisz. Wspolczuje :( trzymaj sie Kochana. xx xx xx Anetka- Twoja Lilka jest przesliczna ! I nie inaczej ! ! ! Xx xx xx dziewczyny ja cala rodzine mam daleko od siebie. Sa tego wady i zalety. Ale przewaga zalet ;) pozdrawiam Was wszystkie. Nie uciekajcie stad !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny stworzyłam nowego maila. Dzisiaj na prywatne adresy rozesle szczegóły :) Przeniesiemy sie ze zdjęciami tam :) A na forum możemy zostać a jak sie ktos przyczepi to olewka. **** Migra - potwierdzam czarna kupa to normlane. Nawet uslyszalam ze to znak ze żelazo sie wchlania. Dzisiaj podalam królika z warzywami Jasowi - smakowalo - zjadl cały sloik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - fajnie że znalazłaś czas. Ja też poproszę. Wyśle w koncu jakies nowe fotki Gabi :) ---- Dla Gabrysi się wszystko poprzestawiało. Znowu ma teraz drzemkę... a to za wczesnie na spanie "nocne" a za poźno na drzemkę.... ciekawe do której bedzie dzisiaj w takim razie siedziec... :( a ja chcialam hobbita z mężem obejrzeć wieczorem. No to sobie obejrzę :) Buba widać miała inne plany na dzisiaj :) hihi ---- Pisałam ostatnio ze protestuje z innymi posilkami niz mleko. Tak wiec dzisiaj sie udało i zjadła troche kaszy mannej z gotowanym jablkiem :) to jej ulubiony deserek. Jutro ugotuje zupkę ale juz na mięsie. Zobaczymy czy zje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - wiem że ty napewno takie ekstra dania małej serwujesz :) powiedz mi czy mieso lepiej ugotowac osobno? i ile tego dajesz? i czy pozniej wszystko razem blendujesz i dajesz tak na "gęsto"? Myślałam że moze na początek zupek z miesem dac: piers z kurczaka + ziemniak + marchew. Jak myślisz moze tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do któregoś miesiąca mięsko się oddzielnie gotuje i dodaje potem do warzyw (bez wywaru mięsnego).xxx a ja właśnie wróciłam od lekarza, powiedział że mam niewyleczoną anginę i chciał dać antybiotyk ale że karmię piersią to powiedział że narazie podleczymy innymi lekami, także na szczęście obędzie się bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - jak najbardziej moze byc;) ja mieso gotuje osobno, wywaru nie dodaje do obiadku. Na poczatku robilam malej papke , troche bardziej plynna( dodawalam wywar z warzyw) a teraz je gesciejsze rzeczy i nie do konca zblendowane. Np. ryz zostawiam w takiej postaci w jakiej jest i warzywa maja bardziej grudkowa konsystencje.. Jesli moge polecic jakies dania to tak: - pulpety z indyka w pomidorkach( pulpeciki z piersi, gotowane na parze), troszke marchewki i pomidorkow( gotowanych)- rozdrabniam jej to widelcem i tak je. Mozna dać do tego ryz, ziemniaki, makaron, cokolwiek.. - makaron z cielecinka, marchewka i szpinakiem -ziemniaczki z ryba maslana i cukinia -piers z kurczaka z jablkiem i buraczkami plus ryz Mam nadzieje, ze komus przydadza sie pomysly.. wwww Moja mala od 15 nie spi, myslalam ze utnie sobie drzemke o 18, ale wpadla kumpela z dzieckiem, wiec Lilka byla zbyt zajeta kolega. Przed 19 zaczela juz trzec oczka, wiec ja wykapalam i moze uda mi sie przetrzymac ja jeszcze z 15 minut i pojdzie juz do spania. Czyli wszystko wroci nam do normy. Gdyby zasnela mi przed 19, to pozniej poszlaby spac o 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ilosci miesa to w schematach podaja, ze ok 10g, czyli mniej wiecej dwie lyzeczki. Tylko do ugotowania musisz wziac wiecej, bo wiadomo, ze sie skurczy podczas gotowania. wwwwq No i moja mala wlasnie pada. O 20 dostanie na spioc****esc i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa no i robie malej tez zupki np. szparagowa, brokulowa, kalafiorowa. Baza jest zawsze taka sama, czyli robie wywar z marchewki,pietruszki i selera, a pozniej dodaje ten glowny skladnik np. brokul. Wtedy wiadomo, ze konsystencja bardziej plynna i wiecej wywaru niz warzyw( ale troszke z tej bazy warzyw tez daje). I albo je sama taka zupke, albo z ryzem plus miesko, zazwyczaj piers z kurczaka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika trzymaj sie trzeba to jakos przetrac. Dobrze ze masz pomoc. Co do rodzicow/ tesciow. My na studiach wyjechalismy 300 km dalej i tak zostalismy. To najlepsza decyjza jaką podjelismy. Moji rodzice to hmm jak daleko to da sie wytrzymac, ale i tak ciezko. Jak widze, ze moja matka dzwoni to jestem chora normalnie. Nikt sie nie zapytał czy moja corka czegoś potrzebuje, nie kupili jej głupich skarpetek i na zywo jej nie widzieli. Dzwonią tylko ze swoimi problemami i oczekują, ze im pomoge (nie wiem jak na odleglosc z niemowlakiem) i nie ma absolutnie nic w.drugą strone z tà pomocą. Bo czesto jak ten głupol cos tam pomoge no bo to rodzice tak.. ale ciesze sie ze mieszkają tak daleko. Jak bylismy na miejscu to stale tylko kłotnie i awantury. Zlota rada wyprowadzka! Tak nie mozemy razem wyjsc we dwoje, nikt nam nawet na spacer jej nie wezmie. Ale jest spokoj a to jest bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mielismy ostatnio szczepienie pytalam o mleko to mowila ze emfamil ewentualnie bebilon. Ale jak zobaczylam cene tego cuda to mi oczy wyszly. Mowilam pediatrze, ze mala budzi sie jak noworodek co 3 h. Kazala nakarmic normalnie po kapaniu, a potem dac kasze bo ma duzo weglowodanow i dluzej sie trawi. A jak sie obudzi to wode bo czas odzwyczaic od nocnego jedzenia (zeby nie bylo przybiera super). Po 5 dniach mamy efekt taki nie budzi sie juz o 1 wiec jedna ppbudka odpadla. Pracujemy nad drugą. I wcale nie plakala ze glodna, po prostu sie budzila. Kasze daje w butli. Na spiocha przyjmie. Tylko zabki trzeba przemyc zeby sie nie psuly. Ale na razie dwa to dajemy rade. Wczesniej testowalam na noc mm. Efekty zadne. Na razie karmie dalej piersia, rok gorna granica karmienia jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A uzywamy spacerowki na połlezaco. I pediatra mowila ze zeby mieso juz dawac i najlepszy krolik i indyk. Ze znacznie lepsze od kurczaka. Szkoda tylko, ze krolika to tylko calego mozna kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my nadal w gondoli mam nadzieje ze uda sie do konca maja pojezdzic. U nas gondola ma regulowane oparcie tak ze mozna i na plasko jezdzic jak spi i na pol siedząca jak chce ogladac swiat. Mała zazwyczaj spi bez poduszeczki ale czasami jak zasnie na podusi przy cycku to ja przekladam do łozeczka z poduszka bo inaczej sie budzi. u nas duza poprawa ze spaniem chodzi spac o 19.30 a rano wstaje o d kilku dni o 7.30- w nocy dwa karmienia i probuje je wyeliminować ale ciezko jest. Jak sie mała zorjetuje ze daje wode to zaczyna sie denerowac ;-/ 2013Tatiana - jak ty podajesz wode to wyciągasz mała z łozeczka czy jak to robisz? od razu jak sie przebudzi? światło zgaszone itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze dodam ze godziny porannego wstawania nam sie wydłuzyły wtedy gdy zmienilam małej drzemki- ze zamiast 3 ma 2. w sumie 3h (ostatnia drzemka konczy sie ok 15.30- 16 w moim lidlu dzis dowiezli pamki- zakupilam 3 paczki rozmiar 4 :) moja Ala tez mało wody pije tak z 40 ml dziennie srednio ale podaje jej codziennie moze z czasem sie nauczy. niby jak ma cyca to nie trzeba dopajac ale mi chodzi o nawyk zeby sie nauczyła wode pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj pół dnia na dworze jak wyszłam o 11.30 to wróciłam o 19 na kąpanie. Zaliczyłam park , plac zabaw , działkę , spacerek jak mała spała i umówiłam się z koleżanką na obiad do restauracji. Mąż pracuje nadgodziny więc też wrócił późno. Wiki zmęczona i sobie już smacznie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam napisać więcej ale jest cały czas spam. Będę jutro pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpisalam na poczte. Czekam na odpowiedz. Mojej Kajci nie daje rady zlikwidowac jednej drzemki:( łącznie wychodzi 3-4h. Jak wstanie o 7 (o tej ostatnio wstaje to tak to wygląda: 7 pobudka 9.30-11 drzemka 13.30-14.30 drzemka 17-17.45 drzemka 20.-20.30 spac Czasem ta pierwsza drzemka trwa 2 h a czasem 1.15-to wtedy ta druga trwa dłużej. Moja nie wytrzyma bez snu dłużej niz 3h. a najlepiej jak po 2,5h aktywnosci idzie spac-bez krzyku i placzu usypia w gondoli(używamy jej tylko do drzemek w domu i balkonie) na spacerze spacerówka lekka. Zwykle rano spi na balkonie srodkowa w domu a ostatnia idziemy na spacer koło 16.30 i pada kolo 17:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój dziś lepiej ze spaniem. Wstał 7:00 Drzemka 10 do 13!!(jeszcze tak długo nie spał) Później kolejna 16-17 A teraz na noc 20:30 :) Migra-u nas podobnie.Alan nie siedzi jeszcze,ani nie pełza a chciał by jeść razem z nami :) I tak jak piszesz aż się trzęsie jak widzi ze my jemy.Ale teraz mam sposób,kupiłam w smyku taki hmmm nie wiem jak to się nazywa.To jest taka siatka do której wkłada się np.biszkopt,jabłko,banan zamyka się,ma uchwyt do trzymania w rączce i dziecko się zajada,dzięki temu że jest ta siatka to nie ugryzie dużego kawałka :) Super rzecz!Teraz jak jemy obiadek,to małemu wkładam coś do tego i zajada się też.A przy okazji ta siateczka masuje dziąsła.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, Kuba ostatnio strasznie marudzi na spacerach i tak się zastanawiam nad zmianą na spacerówkę, Dzisiaj byliśmy na ostatniej wizycie u endokrynologa z małym (ostatnia bo wszystkie wyniki wyszły ok) i pytała ogólnie jak mały sie rozwija, czy już siedzi i czy próbuje wstawać - powiedziałam, że jeszcze nie. I ona sama do mnie, żeby małego przenieść już do spacerówki. Hmm chyba faktycznie śmiesznie wygląda w tej gondoli, tym bardziej, że jest długi i troche ciasno już tam ma,mi sie wydawało, że jak sam nie siedzi to lepiej żeby był w pozycji leżącej, no ale w półleżącej widocznie też jest ok. Dziewczyny dostałam maila na pocztę, wysłałam swojego na naszą starą i czekam na nowego:) Tatiana mam jeszcze pytanie do Ciebie, ty myjesz ząbki pastą czy na razie gazikiem i jak często. U nas wygląda to tak ( mamy 2 ząbki) podczas kąpieli przemywam ząbki i buźkę gazikiem zamoczonym w przegotowane wodzie i tak się zastanawiam czy ok i czy nie powinnam częściej, bo w sumie kaszki jemy rano i wtedy nie myję ząbków i chyba tu jest mój błąd. Jak to u Ciebie wygląda lub u innych mam, których maluchy maja już ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek w dzień ma 2, czasami 3 drzemki ale łącznie śpi ok 2-3 h. Już przenieśliśmy się na spacerówkę bo w gondoli robił awantury bo przecież to już duży mężczyzna. Dzisiaj zrobił nam niespodziankę na 7 miesiąc który kończy jutro i zaczął raczkować :) także teraz się dopiero zacznie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×