Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

mieszkam pol na pol bebilon 1 z comfort - tak juz od 8 tygodni i bylo dobrze, myslalam ze moze szyjke obtarla pielucha tetrowa ale teraz cale cialko jej sie zmienia, w czwartek nic pediatra nei powiedzial ale niech dzis inna ja zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
TANTM ROSA sie podmywasz ale nie splukujesz. Robisz roztwor najlepiej w jakims sloiczku i kubeczkiem na kibelku wystarczy ze przelejesz sobie. oczywiscie to po kazdym zalatwieniu się. A wieksza iloscia podmywasz sie jak co dzien np rano po nocy i po kapieli. acha i wygotuj sobie w pralce reczniki, a dla meza polecam posmarowanie jego "pindelka" clotrimazolem, bo on moze miec na sobie bakterie, skoro sie kochaliscie. Ja mam czesto zapalenie pecherza i maj maz smaruje sobie wtedy "swoje" i potem jest ok. Dziwi mnie ze lekarz ci tego nie powiedzial. Tak samo jest z zapaleniem pochwy. Partner tez musi cos brac, bo inaczej wszystko wroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak to jest z farbowaniem wlosow?bo mam straszne odrosty...nie moge juz na siebie patrzyc...na razie i tak nie mam sily na fryzjera ale jak tylko dojdze do siebie musze cos zrobic z tymi wlosami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.Ja w pracy dzisiaj do 14.Ale wczoraj sie kiepsko czulam tak mi sie chialo pizzy i zamowilismy z mezem i chyba sie nia strulam brzuch mnie masakrycznie bolal ale dzisiaj juz lepiej.Jade na weekend do mamci pobyczyc sie troche i do babci na urodzinki i tak zleci weekend.Jeszcze jade z mala na kontrole do lekarza bo chorowala mi ostatnio ale juz lepiej sie czuje chyba jej minelo.Z farbowaniem ja juz nie pamietam jak to jest ale chyba w pierwszych miesiacch nie mozna cos mi sie tak obilo o uszy ja tez powinnam pomyslec bo na wiosne trzeba jakos wygladac hehehehhe Milego weekendu wszytskim zycze i odpoczywajcie:)U nas zima na calego a juz myslalam ze nie wroci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniqell moze ma lekka nietolerancje laktozy i przy wiekszej ilosci jej wychodzi corciavmojek przyjaciolki tak miala jak malutka byla ,potem z tego wyrosla. Ale najlepiej idz do lekarza ;) Gosiu u mnie za oknem sloneczko. Pozatym tak grzeje ze w mieszkaniu bez zasloniecia rolety do polowy telewizji nie widac, bo sie slonko odbija , uchylilam balkon i przyjemny wiosenny wiaterek wlecial mi do mieszkanka :D a najlepsze to ze mam jeszcze 1,5 godzinki zanim wyjade na uczelnie! Ide na slonko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagaOna
Witam dziewczyny. Podczytuję Was od początku, ale nie miałam odwagi napisać. Też jestem w ciąży ale pierwszą wizytę u lekarza mam dopiero 12.03 (i to jeszcze prywatną bo niestety na nfz to dopiero w kwietniu, to moja druga ciąża więc nie chiałabym zmieniać lekarza). Mam pytanie do Moniguell(przepraszamjeśli przekręciłam nick) pisałaś ,ze byłaś wyrwać zęba.Lekarz się nie sprzeciwiał temu? Mnie czeka to samo i właśnie się boje i zastanawiam się czy nie poczekać z tym do rozwiązania bo stomatolog powiedziała mi ,że nie można znieczulenia dać ciężarnej ale z drugiej strony jednak są te bakterie i one mogą zaszkodzić płodu dziecka i już sama nie wiem co zrobić. będę romawiać na ten temat we wtorek z ginekologiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michasiowa76
Witajcie kochane, Bylam w w czwartek (ciąża 7 tydz. 4 dni) na usg i zobaczylam wreszcie bijace serduszko :-) Wg lekarzaa jestem w 6 t.c. Dzidzia ma 62 mm, tętno 160/min. Troszke sie martwie, ze dzidzia jest mala i ze to tetno jest za wysokie.. A jak bylo u Was ? Poniewaz mam skonczone 36 lat to doktor kazal mi isc w 12 tyg. na badania genetyczne do dr Roszkowskiego w Warszawie, ktory jest wybitnym doktorem od usg genetycznych (i faktycznie sprawdzilam, ma 190 pozytywnych komentarzy na znanylekarz.pl, koszt wizyty 400 pln). Ciesze sie bardzo ale i niepokoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od lezenia boki bola. Mam dosc. W dzien czuje sie dobrze a wieczlrem to jakbym miala umrzec.Dotrwac do wizyty mam w srode. Tak sie boje zeby ten krwiak nie rosl.Izeby malenstwu nic sie nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika odpoczywaj i sie nie stresuj ja wiem ze tak latwo jest powiedziec i ze kazda na swoj sposob wszytsko przezywa ale trzeba byc dobrej mysli wiara czyni cuda.I nie dziwie ci sie ze masz dosyc lezenia bo ile mozna ja musze byc na chodzie caly dzien bo bym zwariowala lezac ale mus to mus kochana robisz to dla swojego malenstwa:)Glowa do gory bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia3111 ja planowałam się ufarbować przed świętami, ale nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciąży. Jak byłam u lekarza to zapytałam co o tym sądzi i zdecydowanie odradził farbowania i używania lakieru do włosów w pierwszym trymestrze. Coś tam mi ta moja gin gadała, że jak by to był chłopiec to luzik, ale dla dziewczynki mogło by zaszkodzić, a że to dopiero 6tc to nie wiadomo kto się kryje w środku. Ja na pewno będę się farbować, ale dopiero w 4mc, wolę nie kusić losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa-ona....dzieki ja teraz tez nie zamierzalam bo nie jestem w stanie przez mdlosci i wymioty...wiec tez poczekam do konca I trymestru...ale calej ciazy nie wytrzymam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny...dawno mnie tu nie bylo ponieważ mialam załamanie...3 tyg.temu byłam chora na gardło i brałam antybiotyk a w tym tygodniu złapala mnie grypa...koszmar...gorączka prawie 39 st. strasznie sie bałam...trafiłam na nocny dyżur...lekarz mnie straszył powikłaniami...zabronił brać jakiegokolwiek antybiotyku tylko apap...w tej chwili już nie gorączkuję...piję dużo wody z sokiem malinowym,imbirem i cytryną...mleko z czosnkiem i masłem...mam nadzieję ze z dzieckiem wszystko ok...mam wizytę w następny poniedziałek...w ten poniedziałek co byl byłam u swojego gina i po raz pierwszy widziałam swoją dzidzię...miała prawie 2 cm był to 9 tydz. Lekarz przepisal mi luteinę dopochwowo i nospę bo skarżyłam sie na bóle w krzyżu... pozdrawiam Was wszystkie gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polozna2013
Proszę Was.... przyszłe mamy o wzięcie udziału w badaniu- wypełnienie mojej ankietki do pracy magisterskiej dotyczącej samopoczucia w ciąży. Jest anonimowa i szybciutko się ją wypełnia. Z góry dziękuję każdej kobietce ,która poświęciła chwilkę ;) Pozdrawiam... http://moje-ankiety.pl/respond-39095.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama obecna i... przyszla
moniqell - moja mala tez ma taki eplamki, miesiac temu bylam z nia u lekarza, to atopowe zapalenie skory. Zmienilam jej kosmetyki na emolium, daje mniej porcji mleka, teraz jest lepiej, choc czasem pojawiaja sie na szyjce nowe plamki ktore rozdrapuje sobie niemal do krwi. musze z nia isc do dermatologa albo alergologa, sama nie wiem, mam nasdzieje ze to nie jest skaza;( Mala dzis obudzila sie z zatkanym nosem, coagle marudzi, a jutro ten nieszczesny chrzest ehh... Dziewczyny powiedzcie, czy Wasze rodziny juz wiedza o ciazy? my planujemy powiedziec dopiero jak skonczymy pierwszy trymestr, oprocz rodzicow. bo powiemy im jutro. Tak sie boje ze cos sie moze stac, ta poprzednia cesarka, szybka ciaza... Z coreczka na poczatku musialam lezec, bo krwawilam, ogolnie cala ciaze zamiast sie cieszyc to przeryczalam ze strachu o dzieciatko... zwlaszcza ze to byla moja druga ciaza, bo pierwsza poronilam. Milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecna mama-u mnie wszyscy wiedza i wszyscy sie bardzo ciesza odrazu powiedzielismy nie czekalismy.U mnie zawsze jest tak w rodzinie ze kazdy o wszystkim jest na biezaco poinformowany:)W pracy tez bo to firma rodzinna wiec tatus szef jest tez zadowolony wiec nie przechodzilam stresu z tym zwiazanego:)Milego popoludnia uciekam zaraz po pracy do mamusi na rosolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona, ja dostalam ta infekcje jakos w lutym jak juz bylam w ciazy od konca stycznia juz nie wspolzyjemy bo a to gosci mielismy, potem moje zle samopoczucie, mdlosci no i teraz ten grzyb, dluga posucha sie zapowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w rodzinie też juz wszyscy wiedzą. w pracy powiedziałam szefowej i koleżance nikt więcej nie wie...szefowa też milczy...wyslaął mnie na urlop zalegly...poźniej troche wrócę i pojdę na zwolnienie...od jutra zacznę 10 tydz. dziewvzyny a jak u Was z waga widzicie juz jakiś wzrost? ja się staram nie jeśc slodyczy... w poprzedniej ciązy pozwoliłam sobie i troche za dużo przytyłam ponad 20 kg. a wiadomo że z wiekiem ciężej się zrzuca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michasiowa nie martw sie te wymiary na kazdym sprzecie moga wyjśc z mala roznica, jakby coś bylo nie tak lekarz by Ci powiedzial. Malika wspolczuje tego lezenia, ale pamietaj ze to minie, teraz najwazniejsze jest maleństwo. Moze niedlugo krwiak zniknie czego Ci zycze z calego serca. Mój M zrobil dzis na obiad pizze, pierwśźy raz od miesiaca sie najadlam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika ja też miałam krwiaka i odklejające się łożysko w 11 tyg. ciąży przy pierwszym dziecku ale wszystko dobrze się skonczyło ponieważ krwiak sam się wchłonął a łożysko się spowrotem przykleiło... będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy zamiar poinformować rodziców w święta:) a co do całej reszty rodziny i znajomych to pewnie dotrze pocztą pantoflową, nie zamierzamy się jakoś specjalnie chwalić jak już będzie widać to i tak się wszyscy dowiedzą:D chociaż jęzor mnie swędzi:D Ja nie ważyłam się od czasów gimnazjum, nigdy nie miałam takiej potrzeby tym bardziej, że do najszczuplejszych nie należę:) jak mnie gin zważy to będę wiedziała i pewnie pani doktor będzie kontrolowała przyrost wagi. Boję się, że w ciąży przekroczę setkę:( i mi tak zostanie, ale mam wielkie zamiary od razu po porodzie ostro wziąć się za siebie i mam nadzieję, że mi się to uda i będę wyglądała lepiej niż przed ciążą:) ehhh można sobie pomarzyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moniqell zasyp jej paszki i pod brodą pudrem A na zmiany skórne ja stosuje diprobase 🌼 Leczyć zęby w ciąży można ale najlepiej po 3miesiącu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku po co ja tej pizzy tyle zjadlam, teraz umieram z przejedzenia :-( dwa spacerki nie pomogly :-| a jak zimno i wietrznie dzis, do tego zaczyna mnie mdlic grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Julita dobrze radzi a jak nie masz to zwykla maka ziemniaczana, u nas pomagalo na rozne odparzenia. A co do Azs to moje dziecko je ma od jakiegos czasu, ma taka skore w ges i czesto sie drapie. Czekaja nas testy z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam tez doktorka kazala uzywac Emolium. Ale to w skladzie mialo albo jakies orzechy, albo migdaly. W kazdym badz razie po tym wyskoczylo uczulenie. Synka mylam w Oilatum, dokad wyskakiwala alergia na inne kosmetyki. Na odparzenia Alantan zielony w masci. U nas sie sprawdzalo. Ja tez jestem alergiczka, wiec wszystko testowalam najpierw na sobie. Fajne byly tez probki ze szpitala. Emolium na szczescie tam bylo, wiec nie wywalilam kasy w bloto. Reasumujac, kazdy ma inne predyspozycje do uczulenia, rozne skladniki wywoluja reakcje, wiec tylko zostaje testowanie na uczulonym. Tak samo jest z alergia pokarmowa. Eliminacja skladnikow i obserwacja sa skuteczniejsze niz testy z krwi. To sa slowa pewnej alergolog. Kiedys nie wierzylam. Teraz wiem, ze miaia racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze moze byc alergia na witaminy. Jedna z wit. D posiada w skl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adzie anyzek, ktory silnie uczula. Nie pamietam jak sie nawzywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla mam, ktorych dzieci maja alergie, a jadaja sloiczki, polecam sloiczki Gerbera. Po Bobo Vitach i innych Hippach, bylo uczulenie. A niby i to i to jablko czy marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×