Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Cześc dziewczyny, ja dzisiaj zaczelam 13 tydzien:) dalej mi niedobrze, i dalej nie mam przyjemności z jedzenia...od słodkiego dalej mnie odrzuca a dzis to nawet buraki mi nie smakowały... Tylko SYSTEM mdłosci sie zmienił:D bo rano nie jest mi tak niedobrze-gorzej wieczorem :) Tez kilka razy mowilam ze nie chce juz byc w ciazy bo czuje sie okropnie wymeczona. A na wadze dalej mam 2 kg na plusie-tak juz od 8 tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace no czytałam że nie można, juz sama nie wiem w czwartek zapytam gina. A badanie genetyczn jest refundowane jeśli ginekolog stwerdzi jakieś nieprawidłowości, jeśli jest się w grupie ryzyka wad czyli po 35 roku życia lub urodziło się dziecko obciążone wadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wymiotów ani razu nie było w tej ciąży z synkiem miałam raz w 25 tygodniu ciąży . ale meczą mnie okropne "poranne mdłości " zaczynają sie po 18 godzinie . tylko dzisiaj coś czuje brzuch wzięłam jedną no spe i pomogło . xxxxxxxxxxxx a jeśli chodzi o oddawanie krwi honorowo to w ciaży waśnie tego mi brakuje ze nie wolno mi . a poźniej chyba pół roku po porodzie . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ale ja nie jestem w grupie ryzyka, mam 25 lat, nie mam jeszcze dzieci i w rodzinie nigdy nie było przypadku chorób genetycznych. A jestem zapisana na genetyczne właśnie na NFZ. Nieprawidłowości też żadnych nie stwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czwartek idę do swojego lekarza i spytam sie jego o USG genetyczne a teraz już idę sie szykować spać i synka mojego . pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam ze badanie genetyczne jest refundowane jeśli kobieta jest po 35rż bądź są jakieś wskazania przez lekarza. U mnie u lekarza do którego chodzę prywatnie takie badanie to koszt ok.200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nus27...jak ja cie rozumiem....mam dokladnie to samo...i tez mowilam mezowi ze nie chce juz tej ciazy, choc dzidzia byla wyczekiwana...te nudnosci potrafia wykonczyc psychicznie.... Ktoras z dziewczyn mowila o cukierkach mietowych faktycznie pomagaja...ale i tak swoje musze odhaftowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona ja z tej firmy co chcesz lozeczko to widzialam super dostawke do naszego lozka, jutro ja kupuje, lozeczko juz kupilismy bo byla okazja 30 euro z prawie nowym materacem, jeszcze babka 2 przescieradla dorzucila i ochraniacz na materac a wyglada jak nowe wszystko. Ta dostawka, nie wiem jak to sie nazywa, cosleeper po angielsku, tez piekna z materacem, ochraniaczem na sczebelki i moskitiera (raczej sie nie przyda w zimie) i tez 50 euro wiec nieduzo a przynajmniej nie bede wstawac do dzidzi na karmienie w nocy. Do tego sa plozy do bujania i kolka takze fajna sprawa. Juz wiem to sie nazywa dostawne lozeczko dzieciece Klups Piccolo. Co myslicie o takim rozwiazaniu? Ja chcialam spac z dzieckiem posrodku ale tatus sie nie zgodzil bo sie boi, ze uderzy je w nocy albo przygniecie :( Ciuszkow nie kupuje a tak jak ktoras z Was napisala, chyba Aasiula (nie mam podgladu) bede miala polskie babyshower, moja przyjaciolka stwierdzila, ze w Polsce tez to jest modne i ze mi zrobi, beda same dziewczyny i prezenty, impreza u niej w ogrodku jak bedzie cieplo, wstepnie w lipcu wiec sie wstrzymuje narazie z tymi 'drobnymi' zakupami. Uff ale sie rozpisalam :) dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie a ja juz na nogach muszę jechać na Wrocław na giełdę i cały dzień dzisiaj pracowity mam troszke zamówień . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy zlapal mnie skurcz w obie nogi naraz. Na sniadanko wcielam pomidory z rzodkiewka i smietana, a teraz zmykam szykowac sie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi mnie bardzo męczyły skurcze w nogach jak byłam z synkiem w ciaży . to są objawy braku magnezu w organizmie . kawka cola bardzo wypukuje go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka83
Witam :) niestety ale skurcze będą nad teraz łapać i zgaga się zacznie :( ja dopiero w ciąży odkrylam co to zgaga bo wcześniej nigdy jej nie miałam. Wczoraj miałam pierwsze smarowanie kremem na rozstępy bo mimo ze na wadze nie przytyłam to brzuszek mocno widać :) także zaczynam codzienne smarowanko Miłego dnia ciężarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
witam my juz po obowiazkowym jedzonku :) moj mezus wczoraj mial ubaw ze mnie - zjadlam banana ktorego wrecz nie cierpie, ale jakos tak wczoraj spojrzalam i mnie naszlo.... :D Zrobilam sobie wczoraj tosty i dochodze do wniosku nie moge jesc sera zoltego przypieczonego. Dostaje bolesci zoladka - w koncu napilam sie troche coli i jak mnie ruszylo to rzyganko do kibelka bylo. Dziwi mnie tylko ta sprawa porannego jedzenia - jak wstane musze od razu robic sobie kanapki bo nie daje rady posiedziec np ze 20 min wtedy zaczyna mnie rwac do wymiotow, ze malo sie nie udusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona ciąża to jest bardzo dziwny stan . ty banany a ja kiwy wcinam których nigdy nie lubiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
malawronka - pochwal sie jaki mialas wózek A no wlasnie z tym jedzeniem to roznie moze byc, fakt jest taki ze na nic mlecznego nie moge patrezc zadne jogurty do mnie nie przemawiaja o mleku juz nie wspomne. I co ja mam z tym zrobic?? A powinnam cokolwiek ale nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do usg genetycznego to wydaje mi sie, ze jak ktos chodzi na nfz do ginekolog robi miedzy 11-14 tyg takie badanie bezplatnie... skoro ma dsotep do sprzetu to czemu mialby tego nie zrobic? bo jest poprostu dokladniejsze usg, i nie rozumiem czemu mialybysmy za to placic o.O ja sie nie spotkalam nawet z informacja, ze za to sie placi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona nie pamiętam z jakiej firmy . poźniej poszukam na allegro jaki to jest i podam link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny usg z sama przeziernoscia karkowa moze i jest bezplatne natomiast ja dostalam skierowanie do poradni genetycznej i bede miala cale genetyczne zrobione i usg i krew. Bezplatnie. Trzeba sie wycwanic w tym kraju bo inaczej sie nie da. Mi dal bo to fajny lekarz starszy facet i swietny poloznik. Wy jak cjcecie wyrwac je bezpltnie powiedzxie lekarzowi ze w rodzinie byly przypadki choeob genetycznych i Wam da skierowanie. Moja kolezanka tak dostala. Miala isc prywatnie bo chciala byc spokojna alelekarz ja pytal po co skoro jest mloda itp i powiedziala ze w rodzinie byl ze zespol downa dla swietego spokoju idal jej skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosie Gumgee
Dziewczyny, pozwolicie, że się do was dołączę :). Właśnie kończymy w dwupaku 10 tydzień. Mi pani doktor na NFZ dała skierowanie na USG, powiedziała, że zmierzą przezierność karkową i takie tam, dała cztery adresy gdzie takie robią, więc obstawiam że będzie genetyczne. O żadnym płaceniu nic nie wspominiała, zobaczymy co będzie :D. Póki co cycki mnie bolą jak cholera, ale widzę, że to standard. Mdłości mam, ale przechodzą jak coś zjem, więc jem ciągle... Ostatnio strwierdziłam, że chyba dosyć ciasteczek i zdrowiej będzie zjeść jabłko, więc jabłka i banany znikają w tempie zastraszającym. Was też odrzuca od niektórych rzeczy? Ja na przykład nie jestem wypić herbaty. Funkcjonuje tylko na kawie ince z rana i potem na zmiane soki albo woda. Odrzuca mnie też od jajek, a tu święta idą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosie Gumgee a ja wlasnie kocham herbate i pije jej mnostwo a przed ciaza, no tez lubilam , ale nie jakos tak szczegolnie... teraz moge pic tylko herbate hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Rosie:) Ja mam odrzucenie od mleka, słodyczy(cukierków ciast czekolad) zupy na wolowinie i ostatnio jeszcze buraków które uwielbiałam:) Bułki z ziarnami tez nie podchodza, jedynie bułki pszenne na zmiane z chlebem razowym. Mdłości też mam jak niczego nie jem co 2 h ,może byc i kanapka jedna albo kisiel(budyń odpada) albo banan ale musi byc. Zauwazylam że dzieki temu ze jem czesto a malo nie mam wogóle problemu z zaparciami i jeszcze zołądek mi sie zmniejszyl bo np. na obiad jestem w stanie zjesc pól porcji takiej jak do tej pory. np wczoraJ ZJADLAM JEDEN MAŁY MIELONY JEDEN OGÓREK ze słoika I 1 ZIEMNIAK.Zwykle jadlam wiecej ogórkow i ziemniaków do kotlecika:) herbate moge pic litrami z cytryną-tylko nie za słodką. Dzis musialam sobie kupic sterimar do nosa bo mam tak sucho w nosie ze rano mam krew i strupki:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja mam dziś Usg Genetyczne. Mam nadzieję że wszystko ok bo ostatnio usg miałam w 5tyg i pęcherzyk był jeszcze pusty Teraz zaczęłam 13tydz. Jestem dobrej myśli. Mdłości mi minęły,wpierdzielam wszystko ale czasami coś mi nie podejdzie. W pierwszej ciąży przytyłam 22kg.W 4miesiące spadło mi 18kg. Teraz staram się nie jeść tyle słodkiego bo nutella jest moim przekleństwem Mam nadzieję że teraz będzie syn bo w ciąży z dziewczynką wszystko mi poszło w dupsko niestety. Za 3 godz usg i już mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
JULITA wszystko bedzie ok trzymamy kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosie witaj Xxxxxxxx Julita bedzie dobrze trzymam kcuki. Xxxxxxxxx A ja w pracy sie mecze mialam troszke roboty na zginalam sie i teraz troszke brzuch czuje . Musza troszke teraz odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×