Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Bella84
niech puchną niech puchną :D jutro prześlę ci okłady zimne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Beta 198,3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Bella moje ogromne gratulacje!!!! Wierzyłam bardzo mocno, że Ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda dziekuje kochana ciesze sie okrutnie , ciekawa rzecz bo beta nirma 1-3 tydz to 6-71, a 4 to 10-750, a jakim cudem moge miec 4 tydzien skoro iui byla 2 tyg tenu w poniedzialek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może bliźniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok juz wszyzstko wiem lekarz do mnie dzwonil:) dziekuje kochane ze mnie wspieralyscie:) jestem chyba teraz najszczesliwsza w swiecie :) dalej bede was podczytywac oczywiscie i zaciskam kochane mocno kciuki by i Wam sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonia37
Bella - gratuluję!!! Zaczęła się dobra passa :-) Dokładnie tak samo jak u mnie! Beta też była bardzo wysoka 170 w 24dc! A po dwóch dniach 496,2! A po następnych trzech 2342! I mam jedno dzieciątko w środku :-) Pamiętaj, żeby się nie stresować jak będziesz plamić cały czas, oczywiście leż i odpoczywaj (z luteiną :-) ) , ale nie załamuj się jak zobaczysz krew w czasie gdy powinna normalnie wystąpić @ za ok.miesiąc. Gratuluję Ci i odpoczywaj!!! A u mnie dzisiaj zaczął się 9 tydzień, czuję się bardzo dobrze, mdłości żadnych, tylko bolące piersi. Następna wizyta za 4tyg.+ badania prenatalne. Pozdrawiam Was Kochane i życzę aby co tydzień takie wiadomości gościły na tym wątku! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Loniu mi lekarz kazal przyjsc w przyszla sobote i zrobic wtedy badania ft4 , tsh, progesteron i bete, a Ty widze powtarzalas ta bete szybciej, tak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko dodam, że ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej @ i skoro IUI miałaś 2 tyg.temu to teraz jesteś w 4 tyg. ciąży, o ile nie jest już to 5 tydz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dzisiaj robiłaś betę to następną powinnaś zrobić w środę rano, poczytaj na temat :jak powinna przyrastać beta. Ja później jeszcze powtórzyłam po następnych 3 dniach, ale tylko dlatego, że jeszcze nie wierzyłam w ten naturalny cud! Na początku beta powinna się podwajać (+-), a ok.7 tyg.zwalnia przyrost i podwaja się co 4 dni. Ale z tego co mi lekarz mówił to później już się nie robi bety, ponieważ będziesz miała regularnie robione USG i ono potwierdza czy wszystko z ciążą jest dobrze. Jeżeli chodzi o bad.tarczycowe to mnie ginekolog kazał umawiać się osobno do endokrynologa (z powodu niedoczynności i Hashimoto) i mam co 2 tyg.powtarzać TSH, FT3 i FT4. I zawsze razem ten zestaw!!! Nigdy samo FT4 czy TSH. Ja nawet bez jeszcze aktualnych tych badań od razu miałam podniesioną dawkę Euthyroxu z 75 --> 100. TSH teraz spoadło mi trochę poniżej normy, ale nie ma to znaczenia, ponieważ stosunek FT4 do FT3 jest ważniejszy, a w moim przypadku jest b.dobry 0o.60%. Obowiązkowo dostałam też jod Jodid 200 (normalnie przy Hashimoto jest on zabroniony, ale w przypadku ciąży ważniejsze jest zdrowie dzieciątka). Na Twoim miejscu jeszcze dziś umówiłabym się do endokrynologa, jak najszybciej, zrobiła jutro na czczo badania tarczycowe i poszła na wizytę. Ginekolodzy sami nie są w stanie poprowadzić ciąży przy Hashimoto... W naszym przypadku w czasie ciąży bardzo wzrasta zapotrzebowanie na FT4 i musimy bardzo przestrzegać tych badań, aby dziecku nie zabrakło tego hormonu zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach. Nie chcę tutaj pisać o tym, ale w internecie znajdziesz bardzo wiele informacji na temat ciąży przy Hashimoto. Oprócz Jodidu 200 dostałam obowiązkowo: wit.B12, Magnez+wit.B6, Omega forte, wit.D 2500, Kwas Foliowy 5mg (tylko na receptę). Co 4 tyg robię morf., mocz, progesteron, żelazo i ferrytynę. Co dwa tyg. wszystkie tarczycowe, ja jeszcze dodaję do nich aTPO i aTG :-) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu ja do tej pory miala. Zawsze do re tsh ft4 anty tpoitd, nie podejrzew sie u mnie zadnych problemow tego typu jak dotad :) swoja droga moj cudotworca gin jest tez endokrynologiem wiec mam 2 w 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella suuuper!! bardzo się cieszę!!:) i gratulacje!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Dziekuje Justka:) teraz sie zatanawiam czy suplementacja dhea miala w tym swoj udzial :) przy niewiele wyzszej dawce gonalu niz poprzednio miala. 2 pecherzyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Witam Dajecie dowód dziewczynki na to, że mimo niskiego AMH udaje się zajść w ciążę, suuuper! oby więcej takich wspaniałych wieści :) Bella84 gratuluję! :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Dodam.. ...w ciągu 2ch miesięcy brania Vit D (2000j.m.) mój wynik tejże Vit podniósł się zaledwie z 25 na 32, tak więc nie ma jakiegoś większego ryzyka przedawkowania tak szybko, bo miałam obawy czy nie za duża jednorazowa dawka (ulotka wskazuje by nie przekraczać dziennej dawki tj. 1000j.m.) Pozostałe wyniki (FSH, Prolakt,AntyTPO) będę znała jutro... aż się boję... eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Sadee a suplementujesz sie dhea? Jak nie to moze pogadaj z lekarzem o tym? Trzymam kciuki za dzisiejsze wyniki daj koniecznie znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Bella kochania nie, nie stosowałam nigdy DHEA. Poczytałam troszkę teraz o tym w sieci i rzeczywiście jest bardzo wartościowym hormonem (tzw. hormonem młodości fiu fiu) i jak go tu nie brać ;) Warto go stosować tym bardziej w naszym przypadku gdzie pojawia się problem z zajściem w ciążę. Znalazłam fajny artykuł,który daje do myślenia :) http://www.biomedical.pl/aktualnosci/dhea-molekula-mlodosci-i-plodnosci-1038.html Koniecznie pogadam przy kolejnej wizycie u mojego gina. (endokr./ginek.) i zobaczę ja się wypowie w tym temacie, chociaż on to do takich właśnie "wspomagaczy" nie jest przekonany, a ja tak ;) Tak czy owak niech się wypowie czy w moim przypadku, mając na uwadze moje wyniki nie zaszkodzi sobie to brać, bo nie ukrywam, ze jestem ZA i chętnie zaczęłabym go stosować :) Oczywiście dam znać jaki będzie wynik FSH (ostatnio miałam tragiczny ) :( no jestem też ciekawa czy spadła mi Prolaktyna i AntyTPO. Bella Twoja radość musi być przeogromna :) wierz mi cieszę się razem z Tobą / Wami tymi dziewczynami co mogą już doświadczyć tej radości :) Wszystkiego dobrego! :) Odezwę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Mam wyniki. Nie ogarniam tego mojego FSH, co zarazem mnie ucieszyło! :) Jak to jest możliwe żeby FSH: - w 2012r wynik był raz 7,30 w następnym m-cu 35,97 ! :( - w 2014r wynik był raz 31,47 w następnym m-cu 55,19 aaa teraz z czerwca co mnie mile zaskoczyło ----- 4,77 !!!!!!! szok! :) Jak mam to interpretować? Jestem zdumiona, co Wy na to dziewczynki? Martwi mnie trochę - AntyTPO ze 151,20 spadło niewiele, bo na 148,80 Natomiast Prolaktyna też wysoka, wzrosła z 18,03 na 30,27 :( Biorę Bromergon (poł tab. na noc co 2 dzien) i Eurythox 25 (1 tab. rano) TE MOJE FSH ZASKAKUJĄCE, PRAWDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki poprzednio podałam nie z 2012 roku a 2013! i 2014 :) to wszystko z pośpiechu ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, jeśli mogę się wtrącić w kwestii witaminy D3. Najnowsze publikacje mówią, że dawka podstawową dla dzieci jest dawka 1000 jednostek dla dzieci do 18-go roku życia i od 18-go roku życia wszyscy dorośli żyjący w naszej szerokości geograficznej powinni przyjmować dawkę podstawową 2000 jednostek. Z racji tego, że też mam niedoczynność tarczycy od 15 miesięcy przyjmuję dawkę 2000 jednostek. Jeśli macie niedobór witaminy D3, to niższe dawki niż 2000 jednostek nie uzupełnią braków, bo 2000 to dawka podstawowa. Nie sugerujcie przestarzałymi normami. Bez problemu można kupić witaminę D3 bez recepty w dawce 2000 jednostek, np. D Vitum czy Vitrum. Przecież niekoniecznie musi to być drogi Vigantoletten na receptę ;) Wasz topik doczytałam prawie do 70-ej strony i nasunęła mi się taka myśl w związku z tą rezerwą jajnikową i witaminą D3. Część z Was zaobserwowała poprawę rezerwy po przyjmowaniu witaminy D3 a część nie. Wydaje mi się, że powodem jest właśnie fakt, że niektóre mają problemy hormonalne, a tym samym rezerwę jajnikową na wyczerpaniu z NIEDOBORÓW m.in. właśnie witaminy D3, a druga część niestety ma to uwarunkowane genetycznie i dlatego suplementacja nie pomaga. W każdym razie KAŻDA z Was i nie tylko powinna przyjmować witaminę D3 w dawce 2000 jednostek dla własnego zdrowia i dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Sadee, moje fsh raz bylo ok 29 potem ok 9, jak poszlam z wynikami do lekarza to generalnie tym 29 byl przerazony i zdumionyzew tak mlodym wieku to mam dodatkowo wtedy zrobil mi usg i wyszlo ze jeden jajnik niemy a drugi mial 1 pecherzyk antralny wiec ogolnie lipa, po jewaz w kolejnych cyklach fsh mialam ok 9-9,5 a w jajnikach po 4 pecherzyki antralne w kazdym lekarz stwierdzil ze widocznie raz na jakis czas moje jajniki gorZej pracyja, w zdrowym organizmie fsh powinno byc niskie a jajniki j tak same powinny produkowac pecherzyki i owulacje, jesli jednak fsh rosnie tzn ze jajniki odmawiaja pracy i potrzebuja bodzca by je zmusic do roboty. Przy wysokim fsh nie ma sensu stosowania stymulacji hormonalij bo jak mi to tlumaczyl to mowil ze oni przez leki wlasnie pobudzaja jajniki dajac zastrzyk z kombinacja fsh i w ten sposob sa w stabie dojsc do fsh na pozimiome ok 14, wiec jak no ja juz mjalam wynik ok 29 to mi stymulacja w tamtym cyklu nic nie dalaby bo juz sa tak leniwe te jajniki ze nic ich nie ruszy, natomiast jak masz w tym cyklu tak piekny wynik jak 4,77 poprostu przepiekny to moze sprobuj iui? U mnie za 3 razem poskurkowalo choc tracilam nadzieje ...:) a masz teraz stymulacje hormonalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz naprawde super fsh, ja bym z taki. Od razu probowala stymulacji hormonalnej np gonalem bo mi lekarz dawal wariant clo lub gonal lub naturalnie ale powiedzial ze gonal najlepszy choc najdrozszy... Wiec jakmialam tylki fsh ok to od razu byl sms do lekarza wizyta i stymulacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do prolaktyny to ja bralam dostinex 1/4 tab co tydzien, duzo drozszy od bronergonu ale rzekomo lepszy, mija prolaktyna kiedy byla ponad 55 :p a teraz ok 10-12 :) pier zaczynalam od 1/2. TB co tydzien i tak przez miesiac a potem 1/4 i tak juz od roku na tym lecialami bylo oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Mało tu piszę ale cały czas śledzę wasze zmagania:) Ja już jestem po drożności jajowodów i jest ok,teraz czekam tylko na wizytę u lekarza i chcielibyśmy podejść do inseminacji. Saadee mi endokrynolog poleciła na AntyTPO selen , bardzo mi zbił przeciwciała w ciągu miesiąca ( miałam przekroczoną normę ponad 60 razy a teraz tylko 5 razy ) ja do tego dołożyłam sobie orzechy brazylijskie i tran do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13: Loniu, mam do Ciebie ogromną prośbę. Czy możesz zajrzeć na forum z komórką dawczyni i popisać nam trochę o suplementacji wit. D, dziewczyny mają ,mnóstwo pytań. Będę Ci wdzięczna za pomoc. Basiu na przykładzie Belli moge Ci napisać, ze inseminacja też przynosi dobry efekt :) Trzymam kciuki. Bella odzywaj się czasem, bo zaglądam tu, by Was czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Bella Słuchaj tak się nakręciłam na tą inseminację, ze szok ;) Nie ukrywam, ze też myślałam o tym jakiś czas temu, później pojawił się problem z FSH wiec dałam sobie na luz i zajęłam się zbijaniem w miedzy czasie AntyTPO i Prolaktyny. Teraz przy takim FSH aż szkoda byłoby nie spróbować insemki tym bardziej, że nie wiadomo jaki wynik z tego badania osiągnę w następnych cyklach. Teraz to jest wprost nie do uwierzenia, ze z 55 spadło na 4,77 - niesamowite, ciekawe jak mój gin to zinterpretuje ;) Po wyniku FSH - 55 spojrzał na mnie wymownie "pani to już nie ma co liczyć na dziecko" w sumie nie ma się co dziwić, miałam tego świadomość, a tu niespodzianka tak naprawdę nie do wytłumaczenia, cud... Tylko, że właśnie jesli stymulacja gonalem (jestem za) to od kiedy przyjmuje się go? Bo ja np CLO brałam od 5 d.c. przez 5 dni co byłoby teraz niemożliwe ponieważ jestem dziś w 5 dniu, a wizytę mam dopiero na poniedziałek tj. 11 d.c. i nie mam przepisanego gonalu. Aleeee mam w zapasie CLO ;) hehehe a moze by tak łyknąć sobie i nie przyznać się lekarzowi ;) hehe sorry puściłam wodze fantazji ;) Domyślam się, że po stymulacji przy inseminacji większa szansa jest na powodzenie po gonalu niż na cyklu naturalnym, prawda? Ale jestem skołowana.... Jestem tylko ciekawa od kiedy bierze się ten gonal? ????? Basiu powiadasz selen, orzechy brazylijskie i tran. Dobrze wiedzieć, dzięki, zaopatrzę się ;) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cocococococococo
Saadee kochana lykaj clo po jednej dziennie i pedz na monitoring i w tym czasie bardzo odżywiaj endometrium.Jak masz takie fsh to rob IUI .Ja bym tak zrobila.To ja Coconut nie chce mi się logować. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
Coco ale ja mam ponad roczną przerwę od CLO, mam sobie teraz go zapodać? ;) to była taka myśl przez chwile, ale widzę że nie tylko ja bym tak zrobiła ;) Rozumiem, że później gdy by coś nie poszło tym cyklu, można bez problemu przejść no na gonal? Przyznaje nigdy nie wtajemniczałam się w temat ;) Odżywiać endometrium? orzechy, migdały, czy coś jeszcze o czym nie wiem? :) Wiem, ze Estrofem jest takim lekiem, pogadam o tym z lekarze w pon. na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszperałam trochę w sieci szukając coś o endometrium i trafiłam na stronę, którą dzielę się z Wami: http://www.rodzinko.pl/chora-tarczyca-hiperprolaktynemia-endometrioza/2618-endometrium-informacje.html Zwróćcie szczególną uwagę na: 3. Leki na receptę - i ta nasza często poruszana tu Witamina D3 !!! :) Zmykam spać, bo późno już, a jutro do pracy trzeba wstać ;) Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ja ogolnie to nie jestem za tym by brac cos bez konsultacji:/ a masz numer tel do swojego gina? Moglabys mu napisac wtedy smsa, umnie w klinice daja nr tel pacjentkom by mogly och nekac po nocach :p co do gonalu to jest on podawany w zastrzykach w brzuszek, za opakowanie gdzie jet 300 j ( np do in vitro niektore maja wlasnie dawke 300 j dziennie!!)placilam 340 zl, przy 1 iui mialam dawke 37,5 j wiec malutka od 4 -11 dc- nie udalo sie, a przy 3 iui szczesliwej mialam 50 j od 3-10 dc, gdzie 9 i 10 dc w iskalam resztki z biezacego opakowania bo niby producent daje zawsze wiecej niz te 300 j i z poprzedniego opakowania i w sumie tak to wygladalo, igielka jest mala wiec do przezycia :) tylke ze mi lekarz zawsze kazal przychodzic na wizyte 2-3 dc, nawet gdy okre mi sie przesunal i nie bylo miejsca to pisalam mu smska a on wbijal mnie miedzy inne pacjentki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×