Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Nusial
Tak, ja brałam shatavari jakoś przed tamtym podejściem :) w sumie powinnam znowu to kupić bo chyba nie ma skutków ubocznych. Może to to mi pomogło na wzrost amh, ni wiem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusial
Dziewczynki ile są ważne poszczególne badania te które się robi do in vitro? Wiem, ze wirusy na pewno pół roku. A reszta? Np. chlamydia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maror
Z ważnością badań to też często zależy od kliniki. Część badań, które w Novum miały ważność 3 miesięcy, w Parensie nagle były ważne na pół roku. To się właśnie tyczy chlamydii i innych posiewów - zrobiłam w marcu, skierowanie jeszcze z Novum - tam mi zastrzegli, że ważność na 3 miesiące, a w lipcu jeszcze na nich w Parens robiłam ivf i były ok. Generalnie u mnie w klinice jest tak: morfologia i usg piersi - rok, różyczka - całe życie, reszta - 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OOOOLA
Hej dziewczyny czy któraś z was stosowała może ovarin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
Hej dziewczyny, od ok 8 lat staram się bezskutecznie o dzidziusia. W 2012r. dowiedziałam się że mam tragiczne AMH i wysokie lh i fsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
W tym roku po raz kolejny zmieniłam lekarza. Ten zalecił mi ovarin, może któraś z was zażywała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego zleca się zrobienie estradiolu w początkowej fazie cyklu, bo wraz z badaniem fsh oraz lh jest potrzebny do diagnozy czy zbliża się menopauza lub czy już jest. W skład estradiolu wchodzi estrogen,który spada wraz z nadejściem menopauzy. Lekarz, który mówi że on nie jest ważny przy diagnostyce kobiet z niskim amh, moim zdaniem jest tylko kolejnym ginem,który nie przykłada się należycie do swojej roboty. Ja właśnie tak straciłam rok, na chodzenie na monitoringi,branie clo etc. A przy skrajnie niskim amh rok to dużo. U mnie był ogromny estradiol bo jakoś ponad 1300 a fsh poniżej normy coś 3,50, ale lekarka nie zwróciła na to uwagi i stwierdziła prawidłowy wynik fsh. Lekarz w klinice od razu powiedział że to fsh obniżyło się przez estradiol bo była torbiel. Kolejne badania fsh bez torbieli były ciągle w okolicach 10 i na tamten czas to był prawidłowy wynik. Lekarz dobierając leki do stymulacji musi mieć wiarygodny wynik fsh bo przecież te leki podkręcają jeszcze bardziej ten hormon , jajniki działają na pełnych obrotach, wiec jeśli ma się rzeczywisty wynik na poziomie 50-70 a lekarz da leki na taki 4-8 to jak ma się udać stymulacja, już nie mówiąc co się dzieję z przysadką mózgową. Jak estradiol w początkowej fazie cyklu jest 5 lub mniej a jeszcze dodatkowo fsh wysokie to wiadomo że raczej meno się zbliża. Azzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusial
Azzurro to jaki jest prawidłowy wynik estradiolu w tym 2-3 dc? Musze go teraz zbadać jak dostane okres. MI też kiedyś lekarz w Novum powiedział ze mam niskie fsh przez torbiel, ale nie kazano nic więcej badać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
Mój ostatni wynik estradiolu to 19 w 3 dc. To CHYBA FATALNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaret33
Nusial a jak wzrosło AMH po stosowaniu shatavari? Już zakupiłam ten preparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaret33
Ooolaaa nie stosowałam ovarinu, sprawdzilam, ze to zestaw witamin. Łykam te wit osobno po prostu. Jak starasz się od 2012 i wtedy było małe AMH, czy możesz zdradzić jakie było wtedy i jakie masz teraz? Gdzie teraz się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satsie
Żadne fatalnie. W takiej fazie cyklu estradiol powinien być niski. Powtórz go w fazie owulacji w połowie cyklu i wtedy zobacz. Powinien być wysoki. On jest na początku niski, potem rośnie i w fazie lutealnej znowu spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
W 2012 r. lekarz zlecił badanie AMH bo ciężko mu szła moja stymulacja do in vitro (na które wysłał mnie inny lekarz bo powiedział że prze moje jajowody kontrast przechodzi ale pod wysokim ciśnieniem) wtedy wynik to 0,2 od tamtej pory miałam robione kilka razy i było różnie o,3 o,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
Satsie dziękuje za odpowiedz. Ja się gubię już w tych badaniach. Na początku czytałam wszystko co mi wpadło w oczy takie badania, takie leki, taki doktor, takie witaminy. Później dałam sobie spokój zdałam się na profesora z Krakowa i tak prze 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
A on zasypiał nawet w trakcie robienia usg.No ale przecież profesor to z pewnością wie co robi... A na ścianach przychodni i gabinety setki zdjęć dzieci którym pomógł przyjść na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
Moje koleżanki już drugą albo trzecią turę ciąż mają a u mnie nic...Jestem załamana. W tym roku skończę 38 lat. 7 lat starań .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
A jeszcze dodam że przy tak niskim AMH i braku wiedzy ze strony tego lekarza (bo badanie dopiero zlecił w trakcie stymulacji)udało się wtedy wystymulować i pobrać 5 komórek z czego powstały 2 zarodki.Niestety nie przyjęły się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satsie
wiem co czujesz Ola rozumiem, ze nie masz dziecka ja to zadnemu lekarzowi do konca nie potrafie zaufac chcesz podjac jeszcze kolejna probe in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maror
Ola, Zastanawiam sie, czy ten zasypiajacy profesor to nie jest przypadkiem moj lekarz- o nim tez kraza takie opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
Zobaczymy co zdecyduje lekarz mam zrobić jeszcze badanie estradiolu fsh lh. Ten u którego teraz się leczę uważa, że mam szanse. Jak zaczynam powątpiewać to mówi że nie takie przypadki widział i że nie należy się tak bardzo wynikami sugerować bo nie wyniki rodzą dzieci.Ale to nie on będzie stymulował więc jeszcze nic nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaret33
Ola pewnie szanse masz jak każda a nas i tez próbujemy :) jestem po 1 nieudanej próbie w lipcu, i będę podchodzić do kolejnego inf za 2 miesiące. Czy dobrze zrozumiałam, ze masz 1 inf za sobą? Kiedy kolejne podejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaret33
Ola szanse masz jak kazda z nas z niskim amh. Jak rozumiem, to będzie Twoje drugie podejscie do inf? u mnie tez 1 raz się nie udał, powstal jeden zarodek, ale się nie rozwinął do 5 dnia... W jakiej klinice w Krakowie się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaret33
Dziewczyny napiszcie jak po wizytach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satsie
Ja mam wizytę po 17:)jestem w drodze do Krakowa. Dam znać po wizycie jakie leki dostałam. Ciekawa jestem kiedy kaze mi na kontrolę przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooola2
Mój krakowski zasypiajacy do dr. M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maror
Satsie, Nusial, czekamy na wieści. Powodzenia! Ola, to zdaje się ten sam lekarz, co mnie leczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOOLAA2
No i jak nadal zasypia?(bo ja z niego zrezygnowałam jak zmieniał laboratoria na te z którymi aktualnie współpracował, wyniki tyko z tego z żadnego innego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maror
U mnie nigdy nie zasnął, a czekałam na ten moment, bo tyle się nasłuchałam:) Co do laboratoriów,to jest jedna taka bardzo znana sieć, od której nigdy wyników nie uznaje i powiedział mi to od początku, bo narazili zdrowie jego pacjentki, a konkretnie jej poczętego dziecka i aktualnie chyba ma z nimi o to proces. W sumie to mnie do niego przekonało, że stanął bardzo po stronie pacjentki a przeciwko wielkiej firmie. No ale muszę przyznać, że żeby być jego pacjentką, trzeba mieć wyjątkowo dużo cierpliwości i umieć z nim postępować, bo jest potwornie roztrzepany i wprowadza nerwową atmosferę, ja zawsze przychodzę z planem rozmowy rozpisanym na kartce i wypisanymi wszystkimi lekami jakich mi brakuje, bo co niezapisane, to na bank mi przy nim wyleci z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusial
Dziewczynki sorki, że dopiero teraz pisze ale prosto z wizyty pojechałam do pracy i nie miałam kiedy pisać. U mnie wszystko ok, zrobione usg dzisiaj 23 dc, jakieś tam są pęcherzyki antralne, nie ma żadnych torbieli, nie ma przeciwskazań, więc dzisiaj już dostałam leki, pobrali mi wszystkie badania (okazało się, że mi zrobią w cenie, a miałam robic je wszystkie w tym tyg), od dzisiaj mam brać estrofem po 2 tabletki na noc i czekamy na okres. Jak przyjdzie to mam zrobić badanie progesteronu w 1 dc bo podczas ostatniej stymulacji kilka dni przed punkcją był już podwyższony. Jeżeli wyjdzie teraz poprawny to zaczynamy stymulacje. Nowa nadzieja się pojawiła...czekam teraz cierpliwie na okres. Trzymajcie za mnie kciuki, żeby progesteron był niski :) Satsie jak u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusial
Maror a o którym laboratorium mówisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×