Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

żabeczka1982 u mnie OM 25.11. , a poprzedni cykl mamiałam 39 dniowy. I zapłodn. też 15. a termin z miesiączki mam na 1.09, a z USG na 11.09 Ale nic się nie martw, ta data zawsze się porusza +/-kilka dni. Lekarz mi powiedział że to poprostu od zmierzenia dziecka zależy, tu o milimetry chodzi podczas pomiarów na zwykłym usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Dziewczęta! Chciałabym dołączyć do Waszego sympatycznego grona, jeśli pozwolicie:) Podczytuje wasz topik, bo ja również mam termin na wrzesień, więc jestem żywo zainteresowana tematem. Czy mogę się podłączyć? Żabeczka1982 byłam bardzo ciekawa jak tam Twoje USG, bo mamy zbliżone TP i OM też miałyśmy podobnie, ale napisałaś, że u Ciebie coś się teraz 'rozjechało', więc może oprócz informacji od Reni89 moje bedą dla Ciebie przydatne... Tak więc OM 28.11.2012, owulacja 11.12.2012, TP 04.09.2013. Dziś zaczęłam 12 tc, a to pierwsze ważne USG mam na 19.02 (wtorek) i będzie to ostatni dzień 12 tc. Chociaż do tej pory miałam już 3 USG kontrolne, więc widziałam jak bejbik rośnie. Na ostatnim USG tydzień temu 5.02 (ostatni dzień 10tc) dzidziuś miał 3,5 cm, co według wieku ciaży z USG dawało 10t3d, czyli był o 3 dni większy. Natomiast myśle, że Ty miałaś po prostu dłuższy cykl niż ja, tak więc skoro owulacje miałać 15.12, czyli 4 dni później niż ja, to TP będziesz też mieć na około 8/9.09 (ja mam 4.09). Tak więc USG pokazuje, ze wszystko jest u Ciebie w porządku i ten pierwszy TP chyba był źle obliczony.. I tak sobie myslę, że będzie się to u nas dość płynnie zmieniać - przecież dzidzuś niekoniecznie musi rosnąć idealnie jak w książce, każdy jest inny i w jeden tydzień urośnie trochę więcej, w inny mniej i to też jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka u mnie ostatnia miesiączka była 18.11. do zapłodnienia musiało dojść zaraz na początku grudnia, niestety nie jestem w stanie stwierdzić kiedy miałam owulację bo cykle zawsze miałam nieregularne ale jak robiłam test ok 14 grudnia to już były 2 kreski, co prawda druga blada ale z każdym dniem wychodziła coraz ciemniejsza więc stąd stwierdzam, że zapłodnienie było na samym początku grudnia. Wczoraj lekarz zmierzył dzidzię i ma 6.20cm czyli to 8cm które wyszło na poprzednim usg musiało co innego oznaczać a wczoraj specjalnie pytałam lekarza o długosc dziecka i wyszło właśnie 6.20cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka1980 - masz racje u mnie cykle są 33 dniowe i dlatego różnica między 28dni jakie sa brane pod uwage do obliczenia terminu porodu dały rozjazd o prawie tydzień. Mój dzidzius wg usg wczoraj miał 10t3d a ja zaczęłam 12 tydzień w poniedziałek. Ale przyszło mi do głwy jeszcze coś - mogłam sie pomylić z OM o tydzień bo nie zapisuję, ale to juz ostateczność w zasadzie raczej powinnam mieć dobrze określone. Ale może też byc to iż ja jestem drobna i mój dzidziuś może mieć geny po mnie i byc mniejszy, bo nie musi miec przy porodzie 58cm, może miec 50cm i tez bedzie dobrze. Każda z nas jest inna i fajnie,że możemy tutaj porozmawiac i wymienić sie swoim uwagami. Cieszymy się,ze jest nas coraz wiecej bo nigdy za wiele rozmów w tak ważnym dla nas czasie. Blanka to Twoje pierwsze dziecko? Napisz cos o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 - dokładnie tak jest,ze różnica miedzy nami jest te 2 tyg. i lekarz powiedział mi, że to badanie najwczesniej za 2-3 tyg. teraz juz wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka to moje pierwsze dziecko. Do tej pory żyłam dość intensywnie, praca, wyjazdy, itp. i tak jakoś odwlekałam myśl o dziecku. Ale pod koniec zeszłego roku nagle wielkie bach! poczułam, że chce mieć dziecko i to już teraz! I tak zabraliśmy się do pracy i w 2 miesiącu działań się udało:) Mam nadzieję, że będzie dobrze chociaż juz były przeboje. Od lat co jakiś czas mam problemy z kręgosłupem i złapało mnie właśnie jakieś 3 tygodnie temu, bez przeciwbólowych bardzo się męczyłam i musiałam pojść na tydzień na zwolnienie, bo przestałam wogóle chodzić, ból straszny. Dodatkowo pod koniec 10 tyg. w tym stresie zaczęłam plamić (1 dzień) i dzień później miałam to USG. Na szczęście z dzidzusiem było wszystko w porządku, serduszko biło (169/minutę), 3,5 cm, ruszał się, więc odetchnęłam. Teraz biorę luteinę i magnez+B6, za tydzień to pierwsze ważne USG i mam nadzieję, że będzie dobrze. Ale w końcu musi być - będziemy Mamami:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
WItajcie, powiem Wam ze bylam dzis a takim targowisku i jeden chlopak sprzedawal piękne kaftaniki i spioszki za 5 zł:) takie frotkowe mięciusie i ,,,,,,,,,,nie moglam sie oprzec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny ale wam zazdroszczę, ze juz jesteście po usg ja jeszcze tyle muszę czekać :/ Witam nowa mamuske super ze nasze grono sie powiększa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o kręgosłup, to jest już o niebo lepiej - wróciłam do pracy. Mi bardzo pomogły masaże i specjalne taśmy rehabilitacyjne (takie jak np. noszą sportowcy w intenswnych kolorach). Piszę gdyby kiedyś któraś z Was odczuwała problemy z kręgosłupem (czego oczywiscie nie życze:)), ale wiem, że w ciązy tak bywa - takie taśmy naprawdę bardzo pomagają i bardzo polecam. Ja jak tylko dostanę zielone światło od rehabilitantki, to zacznę chodzić na ćwiczenia dla kobie w ciąży, a później trzeba będzie pomyśleć o pasie ciązowym. W ciązy działa hormon zwany reklasyną, który rozluźnia stawy i takie problemy mogą się zdażać, ale można sobie z nimi proadzić bez przeciwbólowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arttelaa ja jeszcze za ciuszkami nie patrze ale natomiast poszukuje wózka. Kurcze chyba Będę musiała kupić podwójny. Dziewczyny jeśli macie jakieś doświadczenie z podwójnymi wózkami albo słyszałyście jakieś opinie proszę dajcie mi znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tut tu ru
tutaj dziewczyny są spoko, pewnie, że można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
hej 🖐️ mam takie pytanie - bolał Was brzuch na początku ciąży? bo mnie pobolewa cały czas - podobny do bólu miesiączkowego ale czuje go kilka razy dziennie przez chwilę. lekarz niby mówił, że to nic niepokojącego ale ciekawa jestem czy też Wam takie pobolewania dokuczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin na koniec września - nie przejmuj sie takie bóle są raczej normalne wiec nie masz się o co niepokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pobolewał, ale było to bardziej uczucie rozciągania macicy niż ból przedmiesiączkowy. Taki ból jak przy miesiącze miałam tylko w jej terminie, kiedy bolało, a okres nie przychodził... Jeśli bardzo boli zawsze możesz wziąść No-Spa, która jest wręcz zalecana przez ginekologów przy silnych bólach, bo zapobiega skurczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
niby wiem, że mogą sie pojawić ale i tak niepokoje się ;):O a tak z innej beczki - wiem, że jeszcze dużo czasu ale myślicie już o wyborze wózka? bo ja pooglądałam trochę Allegro i poczytałam fora i zgłupiałam :O taki wybór i każdy wózek ma wady i zalety :O a do tego jestem taki typ co wszystkie zakupy planuje, sprawdza parametry (nawet te, o których nie ma zielonego pojęcia :D) więc czeka mnie teraz wózkowa katorga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
dziewczyny zauważyłam, że prawie wszystkie macie w nickach rok (urodzenia?) - to przypadek czy zunifikowałyście sobie nazwy użytkownika? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabeczka czyli już wyjaśniła się sprawa wzrostu maluszka ;) Najważniejsze, że wszystko jest w porządku ;) Blanka o jakich taśmach dokładnie mówisz? :) Ja również mam problemy z kręgosłupem, dlatego min siedzę na zwolnieniu bo długo nawet nie mogę wysiedzieć bo tak boli... Niestety mieszkam w małym miasteczku i tutaj raczej ćwiczeń i innych rozluźniających zabiegów dla kobiet w ciąży nie ma, o szkole rodzenia można zapomnieć. Bóle brzucha w ciąży są normalne, mnie do tej pory męczą niestety. Dzisiaj też mnie pobolewa. Jesli bóle są uciążliwe to możesz wziąć nospe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiti również witamy ;) Nazbierało się nas trochę i super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brakuje mi miejsca gdzie mozna pogadać, :) czy wy tez macie jakas tabelke? zastanawiam sie czy ktos ma podobny termin porodu? czy któras miała usg genetyczne i test PA-PA? i jest w ciazy ok 35 roku zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli liczby w nikach mówią o naszych rocznikach to Keiti chyba jesteś z nas najstarsza. Tabelki widzialam na innych forach i sama sie zastanawiałam nad nią. Fajnie byłoby taką zrobić miałybyśmy latwiej rozpoznać która kiedy ma termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś oglądałam wózki na allegro i póki co najbardziej do gustu przypadł mi graco symbio, opinie też ma dobre ;) Keiti miałam wczoraj usg genetyczne i test Pappa, którego wyniki będę miała za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym bólem kręgosłupa to i ja mam problemy, kiedys nadwerężyłam i mam skrzywienie w odcinku lędźwiowym,a przy okazji rtg dowiedziałam sie że brakuje mi jednego kręgu w lędźwiach. Czsem jak coś mi sie przestawi to z łóżka nie wstane i tylko zastrzyki pomogą. Troche się martwię jak to będzie później jak brzuch będzie duży i bedzie co dźwigać. Blanka Ty pisałaś o jakichs pasach więc pewnie sie rozglądnę. Któraś z Was pisała o dacie urodzenia w nicku -u mnie faktycznie 1982 to data urodzenia, mam 31 rok i to pierwsza ciąża. Dziewczyny fajnie,że jest nas coraz więcej. Keith78 - witaj wśród przyszłych mam. Ja wczoraj też nie mogłam się oprzeć i poleciałam do sklepu pooglądac ciuszki :) A co do wózka to mam nadzieję,że rodzice albo teściowie zrobią nam prezent i nie trzeba będzie sie głowić jaki wybrać. U mnie taki zwyczaj w rodzinie,że dziadkowie kupuja wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! No to może zanim na dobre zagoszczę na Waszym temacie, kilka słów o sobie: Mam 27 lat, jestem w 12 tc, termin mam na 8.09, mam już 9letnią córkę. Dzisiaj mam usg kontrolne (miałam plamienia w 6tc), a niebawem czeka mnie usg genetyczne (czekam na wyznaczenie terminu). Miło się do Was dołączyć :) Mnie bóle brzucha dokuczały do 9tc i powiem szczerze, że przestały wtedy, kiedy zaczęłam brać luteinę. Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale może coś w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×