Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość yerba matel
Cześć dziewczyny, chciałam zapytać ile płaciłyście za pierwsze usg genetyczne u siebie? Nie wiem na jaki koszt się nastawiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGATKA spokojnie możesz kupować jeszcze jedne ;) Ja mam z H&mU JEANSY CIĄŻÓWKI i są super. Jeszcze za taką kase firmówki!W sklepie z ubraniami za zwykłe jeansy z gumką dasz od 100zł do 150zł Chętnie bym sobie kupiła...ale mam 3 pary długich ciązowych do tego dziś kupiłam takie fajne niby ciążówki. A największy brzuch będzie latem jednak. Więc musze sie opanowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yerba matel
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie genetyczne kosztuje noralnie jak wizyta czyli 80zł;) u mnie dzis jakby troszke lepiej;) ale w nocy za to wstawalam a taka spiaca dzis jestem chyba dzis szybko usne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usg mam co miesiąc u swojego lekarza prowadzącego - chodzę prywatnie płacę 120zł za całość wizyty. Oprócz tego można zrobić (u innego już lekarza) USG 3D w cenie ok 150zł. Co do ciuchów tym razem nie kupuję w sklepach nic ciążowego. Raz, że jak dla mnie za drogo, a 2 że w komisach dziecięcych mają maaaase ciuchów ciążowych - również firmowych, a znacznie taniej. W tej ciąży postanowiłam zrobić test naszej wspaniałej służby zdrowia. Mam 2 baaa nawet 3 karty ciąży i chodzę do 2 lekarzy na NFZ i jednego prywatnego(lekarza szpitalnego) i tak sobie porównuję co mówią jakie badania zlecają. I niestety przychylam się do opieki prywatnej :( jak sie zapłaci to sie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczynki, nie wiem czemu ale przestałam dostawać maile o nowych wpisach. Ale nadrobiłam te stracone strony. ide jutro na powtórkę USG genetycznego bo w ub tyg maluch był za mały o 1mm. dziś byłam na tradycyjnej wizycie i profilaktycznie mój obecny gin zrobił mi usg. Maluch machał rączkami. Ależ jakie on ma wymachy :) hihi Fajnie jak się ma widzenie z dzidzią. Wiecie co jeszcze? do tej pory biore luteine 2 dziennie x 2 tabl. I ten obecny kazał mi brać 1 dziennie x 1 tabl. Ale ten mój mój gin powiedział że mam przechodzić z tej dawki 2 x 2 na 3 dziennie x1 tabl. i po woli schodzić a nie tak szybko. i nie wiem co mam zobić. Z moim lekarzem spotkam się dopiero 12 marca. I nie wiem co zrobić. chyba się odważę zadzwonić do mojego jutro. on mnie zawsze uspokaja. tak zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolineczka luteine jak i inne leki wspomagające ciąże należy odstawiać stopniowo - czyli zmniejszając dawkę. Zmniejszaj stopniowo np co 0.5 tabletki do całkowitego odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno się nie odzywałam, witam wszystkie nowe wrześniowe mamy :) jutro mam badania genetyczne, rano jadę na badania krwi (test pappa) a o 16 mam usg genetyczne.. w ogóle badania będzie robił lekarz ginekolog- nigdy jeszcze nie byłam na badaniach u mężczyzny, trochę sie stresuje ;) 6 marca mam też wizytę u mojej ginekolog.. :) trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYBA ja nigdy nie byłam u kobiety ;) Zawsze sami faceci. PSZCZOLINECZKA Ja biorę duphaston 2x1 tabletkę.I po dzisiejszej wizycie kazał mi brać 1x1 tabletkę od jutra poprostu ;) Ja chodzę na NFZ do gina.Ale nie ma sprzętu w gabinecie tylko muszę ze skierowania w innym ośrodku.A wiadomo jakie są terminy. Dlatego teraz sobie poszłam prywatnie i zapłaciłam. Do mnie dziś mama dzwoni że mi kupiła dwie pary legginsów ciążowych. I ja sobie kupiłam dziś do tego spodnie więc pewnie będe miała dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka reni89..............24......23.08.13..........Bielsko-Bia ła...............?.... brzuchatkaXX.....26.........03.09.13..........Warszawa...... ............?.... Blanka1980........33...... 04.09.13..........Wars za wa...............?.... żabeczka1982....31...... 07.09.13..........Krosno........ .............?.... MajonezKielecki..27...... 08.09.13..........Łódź....... .................?.... rybalopika.........29...... 08.09.13..........Poznań..... ................?.... pszczolineczka...29...... 11.09.13..........Stare Babice..............?.... Rarity.............27.......11.09.13..........Kraków......................?..... jestemfit..........25...... 15.09.13..........Dębica..... .................?... Zabka092..........28...... 17.09.13..........Koło(wlkp).. ...............?.... keiti78.............35......18.09.13..........Zielona G...................?.... agi1984............29...... 18.09.13..........Hertford UK...............?.... asiula74..............38....18.09.13..........Łódź... ..................?..... Agatka.09.2013........34....21.09.13..........Wrocław....... .............?... arttella............ 28.....21.09.13..........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ... 23.09.13.........Głogów..... .................?.... kad....................21...27.09.2013.......Dębica... ................?..... jupila...............30.....28.09.13..........Białystok ...................?.... No to mam nadzieje że nic nie zepsułam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę ;) nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka reni89..............24......23.08.13..........Bielsko-Bia ła...............?.... brzuchatkaXX.....26.........03.09.13..........Warszawa... ... ............?.... Blanka1980........33...... 04.09.13..........Wars za wa...............?.... żabeczka1982....31...... 07.09.13..........Krosno........ .............?.... MajonezKielecki..27...... 08.09.13..........Łódź....... .................?.... rybalopika.........29...... 08.09.13..........Poznań..... ................?.... pszczolineczka...29...... 11.09.13..........Stare Babice..............?.... Rarity.............27.......11.09.13..........Kraków.... ..................?..... jestemfit..........25...... 15.09.13..........Dębica..... .................?... Zabka092..........28...... 17.09.13..........Koło(wlkp).. ...............?.... keiti78.............35......18.09.13..........Zielona G...................?.... agi1984............29...... 18.09.13..........Hertford UK...............?.... asiula74..............38....18.09.13..........Łódź... ..................?..... Agatka.09.2013........34....21.09.13..........Wrocław... .... .............?... arttella............ 28.....21.09.13..........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ... 23.09.13.........Głogów..... .................?.... kad....................21...27.09.13.......Dębica... ................?..... Marcopolo.............31....27.09.13..........Legnica..................?...... jupila...............30.....28.09.13..........Białystok ...................?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim ;) U mnie kolejna noc nieprzespana :( Głowa mi zaraz pęknie, całą noc przewracałam się z jednego boku na drugi i nie mogłam zasnąć. Wczoraj odebrałam wyniki testu Pappa, z tego co z mężem tam wyczytaliśmy to wszystko jest ok, jednak pewność będę miała dopiero jak będę miała wizytę u lekarza bo nie bardzo się znam na odczytywaniu tych wyników i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Żabeczka pisałaś, że wyczuwasz delikatne ruchy, ja od 3 dni również czułam takie pojedyncze delikatne jakby kopniaki ale nie mówię nic na razie bo nie jestem pewna czy to rzeczywiście ruchy dziecka czy coś innego ale szczerze powiedziawszy nigdy czegoś takiego nie czułam więc może to jednak dzidzia się rusza? :) Pisałyście o luteinie, ja do dzisiaj brałam duphaston 3 razy dziennie po 2 tabletki, od dzisiaj mam brać luteinę dopochwowo 3 razy po 2 tabletki i czy będzie to jakaś różnica jak nagle odstawię duphaston i przejdę na luteinę? I jeszcze takie pytanie jak daleko aplikujecie tą luteinę? :p Miłego dnia wszystkim życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ja wizyte genetyczna mam 11 marca i wtedy test Papa równiez , pewnie bede sie stresowac, jakis czas temu tez miałam problem ze spaniem, naszczescie sie unormowało - milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej powoli wychodzę z przeziębienia ale wczoraj miałam sytuację awaryjną...od rana lekko plamiłam (jasnobrązowy śluz) i byłam u lekarza - ale nie mojego prowadzącego bo Go nie złapałam - i dostałam też duphaston i jestem tym trochę przybita :( jak zwykłe naczytałam się w necie o skutkach ubocznych a do tego ogólnie jestem przeciwniczką faszerowania sie chemią...a tu taka sytuacja :( we wtorek idę na planowana wizytę do mojego lekarza i się z Nim skonsultuję jeszcze...ale fasolek ma się dobrze - nawet się zaczął ruszać a termin porodu z usg to początek października wychodzi więc chyba muszę zmienić topik:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcopolo1982 , dzięki za info. Tak też właśnie myślałam. z 4 tabletek na dobę, 2 tabletki co 12 h (2x2) zejdę na 3 (3x1) co 8 h. Za dwa tygodnie będę się widzieć z moim już tym głónym ginekologiem. Chyba go uściskam jak go zobaczę. Ależ nasz przybyło, dziewczynki, fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupila, duphaston to progesteron, tj luteina, na podtrzymanie. przy przeziębieniu może miałaś spadek progesteronu w organiźnie. A może brązowe plamienie to z jakiegoś krwiaka ci schodziło? ja taki miałam między6a8 tyg, sasm się wchłonął. duphaston to Ci raczej pomoże a nie zaszkodzi nie martw się :) Wylecz się - to najważniejsze, żebyś temeratury nie dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta. Mam okropny ból w lewym pośladku. Kuje mnie przy chodzeniu, przekręcaniu się z boku na bok, prostowaniu się. Najgorzej jak poleżę na podłodze, wiem że potem juz nie mogę chodzić. Wczoraj wieczorem nie byłam w stanie wejść pod prysznic. Co to może być??? Boję się że to rwa kulszowa. Ale - nie bolą mnie plecy tylko sam pośladek. Miała któraś z Was to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja sie po7obudzilam jak moj M.szedl do pracy i meczylam sie chyba z pol h zeby usnac a po 8 obudzil mnie kurier, zadzwonil ze za 20 min bedzie wiec musialam wstac a tak mi sie dobrze spalo,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ogladalam ddtvn i byl filmik z porodu i pokazali dzidzie jak sie urodzila i az sie poplakalam;) jejku jakie to musi byc uczucie...nie do opisania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Boże, chyba z miesiąc mnie tu nie było!! Okazało się, że tak mi naprawili laptopa, że po 3 dniach padł twardy dysk i teraz piszę z nowego, wczoraj kupionego komputera :o :) W między czasie byłam u siostry na feriach zimowych, wypoczęłam sobie na Roztoczu, pięknie tam jest :) Naskrobałyście tyle, że nie jestem w stanie tego ogarnąć narazie :( Np i witam wszystkie nowe dziewczyny, super, że jest nas tutaj tak dużo :) Widzę, że pisałyście o usg genetycznym - ja byłam wczoraj :) Słuchajcie, mały tak się kręcił, że badanie zamiast 20 rwało 55 minut, skubaniec nie chciał za nic współpracować:D No ale wszystko jest dobrze, przezierność, kość nosowa, przepływy, wymiary - wszystko idealnie :) Mam wprawdzie niskie łożysko, ale dr powiedziała, że nie ma co się martwić i pewnie podniesie się wraz z rozrostem macicy. A jak mój facet usłyszał bicie serca...łzy mu stanęły w oczach, naprawdę :) Też widziałam to w DDTVN i też się poryczałam :P :D:D:D Miłego dnia dziewczynki, buźka!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatkaXX - niestety, nie pomogę, nie mam zielonego pojęcia co to jest :( Może idź do internisty? Nie ma co się męczyć kurczę.. jupilka - nic się nie martw, ja też jestem na luteinie, a teraz przez to łożysko muszę ją brać kolejne 3tyg dłużej.. Co zrobić, lekarz wie, co dla nas najlepsze, trzeba mu zaufać :) reni89 -no ja luteinkę aplikuję tak jak tampon, czyli na długość palca mniej więcej. Moja ginekolog powiedziała, że do połowy pochwy w zupełności wystarczy, ale ja wolę "popchnąć" ją dalej, mam większy komfort. Gdzie ta wiosna dziewczyny?!?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez kielecki a czy luteina po rozpuszczeniu wypływa z pochwy? Ma jakąś barwę? Lekarz kazał mi brać 3 razy dziennie po 2 tabletki a jak bóle brzucha miną to 2 razy dziennie po 2. Jeśli będę zmniejszać dawkę to mogę z 3 razy dziennie po 2 od razu przejść z 2 razy po 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby lekarz wie ale w sumie leki przepisywane sa w ciemno, asekuracyjnie bez zbadania poziomu hormonu - a może przyczyna plamień jest inna i niepotrzebnie się faszeruję lekami? zobaczę co powie mój gin co do bólu pośladku to dziwne - jakiś nerwoból może? albo zapalenie mięśnia? patrzyłam na Wasze zakupy - te pościele do łóżeczka - fajne. Ja chyba kupię takie zielone łóżeczko z Ikei a o tekstyliach jeszcze nie myślałam ;) powiem Wam, że więcej o zakupach dla dziecka myślałam przed zajściem w ciążę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×