Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

witajcie co u Was? ja dzis kupilam sobie przepiękną firaneczkę i zaraz zabieram się za mycie okna. czuje sie dobrze. mialam badania min toksoplazmoza i Hcv. a wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUPILA aż przewertowałam moją mądrą ciążową książkę i wymienione sto nazw serów ale akurat nie Mozarella.Pisze tylko że należy unikać serwów z mleka NIEPASTERYZOWANEGO. A raczej wszystkie sklepowe są z PASTERYZOWANEGO. Można zgłupieć ale ogółem chodzi o to żeby nie kupować serów np. takich wiejskich albo ze spejlanych sklepów z francuskimi serami takich na kg np 'bez opakowania' AGULA ja oczywście nie pracuje ;) Dość się jeszcze w życiu narobie ;) CO MACIE DZIŚ NA OBIAD DOBREGO?Szukam inspiracji...a obiad dopiero na 17.00 gotuje żeby mąż zjadł sobie ciepłe ;) Kupiłam jakąś NOWĄ GAZETĘ "Dobra Mama" przeglądne za chwilę tak z nudów głównie bo niektóre rady z PORADNIKÓW można sobie wsadzić głęboko... O fajnie każda ma praktycznie 'stopke ;) Ja dziś zaczełam tydzień 13 i pod moim suwaczkiem pisze że dzieciątko już ma prawie 6.5 cm długości. A moje dzieciątko tyle miało w 11t6d :) Albo pamiętam w którymś to tyg pisało mi pod suwaczkiem 'Możesz odczuwać mdłości' a ja zygałam wtedy jak KOT od kilku tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA dobrze.Ja się czuje rewelacyjnie ostatnio nie wiem czy przez słońce czy to zasługa wkraczania w drugi trymestr ale jest super. Usg masz w czwartek tak?Który to tydzień będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula - no niestety w nocy wstawanie jest męczące, ja czasami aż mam sińce pod oczam jak potem nie mogę zasnąć. Ja sie dopiero zwlekłam,żeby cokolwiek zjeść od rana. Nic mi sie kompletnie nie chce, a tu stos naczyń do mycia :( Pójdę się wykąpać to może nastąpi jakikolwiek przypływ energii :) Obiad - może coś jednak przygotuję, bo co mąż będzie jadł :P cały dzień siedzę i nic nie zrobiłam :P Jeszcze mnie z Plusa wkurzyli, dzwonią na mój nr tel.a chcą rozmawiać z mężem. To skoro chcą z nim rozmawiać to po cholerę dzwonią do mnie :P wrrrrrrrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No lekarz powiedział że duży własnie...dlatego myślę że będzie DUŻY CHŁOPAK ;) Hahahaha do mnie dzwonią tak wiecznie z naszego banku i chcą z mężem gadać bo mają jakąś tam oferte a ja tłumacze i tłumacze i proszę żeby zadzwonili wieczorem to dam męża ale nie oni znów dzwonią na nastepny dzień jak on jest w pracy.Udarłam się ostatnio już na Pana że ja podam numer do męża i on odbierze ale Pan nie może...Pan może zadzwonić tylko na numer podany a podany mój bo ja rachunki płace przelwami i nie przegadzasz.Przestane odbierac chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem trochę jak to jest bo mają takie procedury i dlatego ten Pan tak się wzbrania :P niestety tak to działa. Mnie coś naszło na ogladanie w necie brzuszków w ciąży :) A w dodatku zastanawiam się kiedy pojawi sie siara, bo chyba Ty Rarity ostatnio wspominałaś coś na ten temat. W necie piszą różnie dziewczyny, niektóre po porodzie inne już nawet w 15 tyg. miały pierwszy wypływ. U Ciebie Rarity jak to było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻABECZKA nie pamiętam dokładnie jakoś od 22-24 tygodnia się zaczeło I potem już zawsze rano jak wstwałam to miałam mokrą koszulkę.Taka żółtawa wydzielina.Nie jakoś ogromnie ale reguralnie. Przeglądnełam ta gazetkę i fajne są ciuszki ciążowe i wózki różne tylko zastanawiam się dlaczego takie ceny kosmiczne!!!Dlaczego nie zrobią rankingu wózków takich do 2tyś maks tylko takie po 3-4 tysiaki Łużeczko ładne zoabczyłam myśle sobie ALE SUPER a za chwile zerkam na cene 995zł łooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja od wczoraj w szpitalu,chyba wczorajsza praca calodzienna dala mi się we znaki i wieczorem poleciała mu krew,nasz żeście z dzieckiem oki ma 5 cm,nie wiem ile tu będę i mam nadzieje ze nic gorszego się nie zdarzy,myślę i L 4 i przestaje w końcu myśleć o pracodawcach,szczególnie ze 1 ciążę straciłam.Pisze z teł,trochę niewygodnie,ale przynajmniej was poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bym się FANTY napiła...dobrze że jade zaraz po małego do przedszkola. Wczoraj się zastanawiałam jak ja będe Młodego zawozić jak już będzie maluch...jeszcze w lecie okej.Ale w zimie? Oszaleje...Ubrać młdego,dziecko odśnieżyć sobie ewentualnie podjazd hmmmm Plusy tego jedynie takie że pewnie schudne bo nie bede miała czasu na jedzenie :) I sie nagimnastykuje też solidnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEITI Ty się nie wygłupiaj nawe tylko idź na L4.Jeszcze jak pierszą starciłaś?Mój gin już dawno by Ci kazał LEŻEEEEĆ! Dobrze że okej z dzieciątkiem!Leż tam odpoczywaj i się oszczędzaj będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulagagula
reni89, juz od dawna jestem na liscie :) tylko sie za dużo nie udzielam :) wczoraj zaczełam 11 tydzien . dziewczynki-koncze prace własnie i spadam do domku, miłego dnia :) do jutra :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nazad ;) to zjem tą Mozarellę na kolację z suszonymi pomidorami ;) dzięki Rarity za sprawdzenie 🌻 u mnie na obiad dziś pieczone udka kurze, pieczone ziemniaki i surówka oraz fasolowa sprzed 2 dni:P ale ja ją sobie daruje bo wczoraj po niej wyglądałam jak w 8. mcu ciąży :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leze,leze już tyłek mi przyrosl do szpitalnego łóżka ,jutro kolejne badanie i maja podjąć decyzje co dalej.niby ciąża nie choroba,ale trzeba na siebie uwazac.zwiekszyli mi dawkę duphastonu,czekam teraz na męża i synka,wczoraj mały strasznie płakał jak musiałam tu zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity - co Ty masz jeszcze śnieg na podjeździe?? u mnie śiegu nie ma wcale :) Keiti - Ty nawet się nie zastanawiaj i idz na L4! Świata nie zbawisz (słowa mojego lekarza gin.) i nie myśl o pracodawcy teraz tylko o sobie i dziecku! Odpoczywaj bo należy Ci się, a praca to nie koniec świata, widzicie jakie to głupie,że każda chce utrzymac prace, a potem jest różnie. Keiti ważne,że jest ok, trzymaj sie tam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny macie racje, mam jakiś problem z kosmowka,lekarz mówi ze roznie moze być,niż się oszczędzać i odpoczywać,co robię nieustannie.wczoraj byłam w coccodrilo sporo wyprzedaży kombinezonów i zimowych i jesiennych welurowych za grosze tylko nie znam płci,strasznie sie czaje na nie.w on mam mieć te genetyczne -prenatalne badania,chyba mnie wypuszcza do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻABECZKA no coś Ty na moim podjeździe aktualnie tylko SŁONECZKO ;) Miałam na myśli przyszłą zimę...jak już maluch będzie z nami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę...zaberam truskawki i idę. Kupiłam dziś sobie truskawki na kg. Zapłaciłam 22zł za kilogram.Troche mnie wcieło ale zaplaciłam! WARTO BYŁO pyszne są bezporównania z tymi w malych paczuszkach po 3.90zł z Biedrony...te smakują jak truskawki mniam ;) I moj lokator też chyba zasmakował bo tak go czuje fajnie jak tam się obraca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula nie zauważyłam :) keiti dbaj o siebie i na l4 marsz! Dobrze, że wszystko dobrze z dzieckiem, teraz to jest najważniejsze a nie praca. Wypoczywaj dużo ;) Dziewczyny już od kilku dni robicie smaki na truskawki, ja w sklepie nie widziałam ale przejadę się na targ dzisiaj i może tam będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiti trzymaj się Kochana, uważaj na siebie i wypoczywaj, teraz Wy jesteście najważniejsi, nie jakiś pracodawca :) Ja też krwawiłam i leżałam w szpitalu w 9tyg, zatrzymali mnie na 3 dni, mam nadzieję, że Ty wyjdziesz równie szybko :) I napisz jak tam szpitalowe jedzenie hehe :P 🌼 Ja się dzisiaj nacieszyłam słońce, a potem zjedliśmy leniwe z cynamonem, obecnie mąż z młodą pojechali na jej taniec, a ja zajadam się winogronami i popijam herbatkę z hibiskusa :) No i poszłam za ciosem - też dodałam suwaczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja bylam na dlugim spacerze z siostra i jej dziecmi;) pozniej bylam na zakupach, zjadlam wlsnie loda i winogronko i musze wziac sie zaraz do roboty bo mam naczynia do mycia i podlogi bo mam psa i strasznie linieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie wyczytałam,że mój maluszek zaczyna w tym tyg. słyszeć i ważne jest żeby do dziecka mówić i śpiewać już teraz. To moje pierwsze dziecko a ja nie pamiętam żadnych piosenek ani kołysanek czy wierszyków :( Polecicie coś co łatwo się nauczyć, coś co śpiewałyście swoim pociechom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis znow dzien przy kibelku.. o 18 jedziemy na ur chrzesniaka Marcina mojego teraz leze bo posprzatalam troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) czytam co tam u Was i tez postanowilam napisac co u mnie. w porownaniu do niektorych ja w ogole nie czuje ze jestem w ciazy, ale juz 15 marca drugie usg (mysle o genetycznym) to bede wszystko wiedziec :) w ogole to zachowuje sie jakbym nie byla w ciazy raczej :) tzn nie pije nie pale itp ale jem wszystko :) brzuch juz mam jak w 5 miesiacu :( szczegolnie na dole juz musze chodzic w ciazowkach a przytylam tylko 2 kilo dziwne w talii przybralam 8cm widze ze duzo dziewczyn bierze jakeis luteiny itp a ja tylko biore femibion do 12 tyg ciazy, to za malo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity ja mam usg 14marca. to bedzie 13 tydzien wg ostatniej miesiaczki a wy tez macie takie płaskie brzuszki w okolicy pępka? rosnie dzidza rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczęta. U mnie 13 tydzień leci, ja przytyłam 3 kg. Ale jak jestem po obiadku, to mnie zawsze "wypycha" Pełne jelita, i trzeba się pozbyć zawartości. Brzuszek się zaokrągla widzę że nieco z tygodnia na tydzień podnosi się ku górze. Ale nadal jak ktoś nie wie, to raczej pomyśli że grubszej kości jestem niż pomyśli że w ciąży. Mój lekarz mówi że 1-1,5 kg/miesiąc przytyć to w normie jest. Ja tam wolała bym żeby jednak nie tyć za wiele ;) hihi. Al enie uniknione przecież prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - ja jeszcze w zeszłym tyg. miałam mniejszy brzuszek, a w tym tyg. jest różnica, także dzidzia zaczyna chyba szybciej rosnąć. Dzisiaj mierzyłam obwód w najszerszym miejscu na brzuchu (okolice pępka) i jak na 15 tc. mam 73cm. Ciekawa jestem jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko masz tylko 73 cm??? wydaje sie ze to malo albo ja jestem taka gruba bo z tego co wiem to ja w talii mam teraz 78 cm ale niestety brzuch zawsze mialam wiekszy ;( jestem ogolnie w miare normalnej budowy ani nei gruba ani nie szczupla no ale brzuch zawsze mialam wystajacy a teraz to juz w ogole.... jednak ukrywam ciaze i tez dla otoczenia jeszcze nie jest widoczna w dodatku zawsze chodze na lekko wciagnietym brzchu - tak juz mam i tez mam przez to troche mniejszy bo jak go 'puszcze luzem' to tragedia hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka1210
witam :) jeśli nie macie nic przeciwko to dołącze do Was :) ja jestem w pierwszej ciąży i termin mam na 30 września, ale gin mówił, że to się jeszcze może zmienić. ogólnie to czuje się strasznie od 6 tyg :( ciągłe mdłości, że strach jeść . jutro mam wizyte u gin i okaże się jakie mam wyniki, bo z toxo coś nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmierzylam sie w okolicach pepka i mam mniej wiecej 87cm a jestem w 11 tyg tragediaaa ale dobrze ze tylko brzuch mi przytyl a reszta nie tak bardzo chyba mam wymiary jak w 5 miesaicu oliwka1210 witamy na forum :) w poprzednich postach jest tabelka to dopisz sie :) jest tu tez pare dziewczyn ktore zle sie czuja wiec nie bedziesz sie czula z tym sama :) trzymam kciuki za wyniki mi wszstkie wyszly dobrze a najlepsze jest to ze grupa krwi z badan wyszla mi A rh+ a w ksiazeczce zdrowia dziecka mialam wpisana AB rh+ niezle co :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×