Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

No co jest????????????? Nie chce mi wkleic posta, wyskakuje mi ze moja wypowiedz zostala potraktowana jako spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca na dobre wieści
AnetaG84 wizytę mam na 19, ale tam zawsze trochę trzeba odczekać, za to lekarz super, więc warto. Pewnie odezwę się wieczorkiem, jakiekolwiek będą wieści. Z tymi snami to na pewno w skutek nadmiernego myślenia :P I tak całą ciążę? Rany, jak Wam się udaje nie zwariować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca na dobre wieści bedzie dobrze zobaczysz cała ciąże towarzyszy mi lęk i niepokój widocznie już baby tak maja .Chyba nic na to nie poradzimy musimy wierzyc że będzie dobrze trzymam kciuki za wizyte daj znac koniecznie jak się ma maleństwo xx aneta ze snem tez mam problemy starj sie nie pić duzo na noc jak nie bedziesz musiała wstawac do lazienki to może jakos prześpisz mnie sie czasami udaje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganna czy to nie dzis mialas miec usg ? Daj znac co Ci lekarz powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja tez ostatnio mam problem ze snem. Wieczorem usypiam bardzo szybko , ale okolo 2-3 w nocy jak w staje do kibelka to juz jest po snie . Czasami lezez tak do rana, czasami o 5-6 uda mi sie przysnac. Nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- ja tez nie wiem, ale duzo kobiet w ciazy tak ma.. Moze wplyw na to maja emocje, nie mam pojecia, ale taka bezsennosc potrafi czlowieka wykonczyc.. W kazdym badz razie zniose wszystko, oby tylko moje malenstwo bylo cale i zdrowe:) Dzisiaj caly dzien daje o sobie znac, kopniaczki przybieraja na sile, dostalam kilka takich solidnych:) zdaje sobie sprawe, ze prawdziwy kopniak to sie dopiero pojawi, ale to co teraz czuje, jest niesamowite:) wwwwwwww Dziewczyny jak tam wizyty? Czekamy na dobre wiesci wwwwwwwwww Lonia, Jeny co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Anetka.. U nas w miarę.. Ochłodziło się bardzo, jest 12, 13 st., coś strasznego! Ręka cierpnie, palce drętwieją, wczoraj bolało mnie w lewym boku, wyczytałam, ze moze to byc kolka, a moze to byc ucisk Małego na jakies narządy. Do tego problemy w nocy zze spaniem, czyli jak u Was. Takze po staremu :-D Nadziejko - uważaj na siebie. Własnie to wychodzenie z wanny jest dość niebezp., musisz na siebie uwazac, wszystkie musimy. Szcegolnie teraz, kiedy ten srodek cieżkości nam sie zmienil.. Na prostej drodze mozna sie potknąć. Dziewczyny, ja tez ma takie koszmarki co jakis czas.. o dziecku, o mężu.. Ze coś z nimi nie tak, że M mnie zostawi, ze zdradza.. hehehhe Miejmy nadzieję, że to tylko złe sny :-) xxx Ściskam.. xxx P.S ależ długo te nowo upieczone mamuśki każą nam na siebie czekac.. xxx Jeny - a Ty co? Strajkujesz? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia- u nas identyczna pogoda, ale ponoc w weekend ma byc pieknie, zobaczymy:) Hehe, ja tez miewam sny, ze maz mnie zostawia zdradza itd Ehh, co robia z nami te hormony:) Milego wieczoru dziewczyny, ja zmykam obejrzec Lekarzy, a pozniej bede walczyc z bezsennoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jak tam samopoczucia ja odpoczywam po ślubie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca na dobre wieści
dobre wieści są! :) Jest piękny pęcherzyk i ciałko żółte w środku i mikroskopijna mała fasolka! Nie było widać jeszcze serducha, ale mamy wizytę w następny poniedziałek i coś już powinno być więcej. Dziś mamy 5 tydzień i 2gi dzień, a pani położna wyliczyła wstępnie termin na 15 stycznia 2014! Cieszę się bardzo, ale jeszcze większe szczęście będzie jak zobaczę bijące serduszko! Narazie jeszcze zachowawczo podchodze, ale lekarz twierdzi, że nie powinno być problemów. Dostałam Duphaston na podtrzymanie (czy to stała praktyka?), mamy odpoczywać i czekać na przyszły poniedziałek! jest cudnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loniu pocieszę cie że mnie oprócz cierpnięcia i drętwienia jeszcze jest spuchnięta masakra najgorsze że nie można nic z tym zrobić, co do koszmarów to ostatnio nie ma kiedy mi sie cos przyśnić bo nie śpie heheh ale sny takie głupkowate to norma wśród ciężarnych więc luzik xxx keyt opowiadaj jak po ślubie no i oczywiście Gratulacje 🌻 xxx oczekująca u mnie w 5 tygodniu nie było nic widać serduszko ok 7 tc więc jest dobrze teraz się ciesz kochana .Dupka bierze sie zapobiegawczo tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, dzis mam badania, wczoraj wracalam z urlopu. dam znac po poludniu. Dziewczyny, moj brzuch jest ogromny. Ja mimo ze jestem chuda, to mam naturalnie wystajacy brzuch i teraz tylko go podkreslilo. Wygladam jak w polowie ciazy i w nic sie nie mieszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to po ślubie niema różnicy tyle że obrączka na palcu jak to mój już teraz mąż powiedział w żartach koniec szlajania się. Moje maleństwo zaprotestowało wczoraj i mało się rusza też tak macie/miałyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co taka cisza???? piszcie dziewczynki co u was i waszych maleństw ??? ciekawe co u kini i edzi jakos długo nie ma od nich wiadomości widocznie zapomniały o całym świecie z maleństwami w ramionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko ja ostatnie zakupy właśnie jadę robić i ciagle cośtam dorzucam do torby. Poza tym ostatnie porządki robimy w domu, co by był czysciutki. W oknach chwilach czytam książkę - język niemowląt, sciagnelam z netu. Szczerze Wam polecam, zamierzam te rady wykorzystywać, wydają mi sie bardzo sensowne. Książka napisana w bardzo przystępny sposób jak na poradnik, których normalnie nie czytam. ##################################%######## Keyt wszystkiego dobrego w małżeństwie! Oczekujaca to świetna wiadomość, bardzo sie cieszymy. Uważaj tylko na siebie i nie szalej z tymi oknami. Te pierwsze tygodnie sa najważniejsze i trzeba sie lenic. I bardzo dobrze ze bierzesz Duphaston, tak zapobiegawczo, ale będziesz spokojniejsza. ########################################### Nadziejko, Jeny a Wy już torbę spakowalyscie? U mnie na koniec bakterie w moczu sie przyplataly, jak zrobię posiew to wynik w poniedziałek- to będzie za późno żeby zacząć antybiotyk. Idę kupić jakieś ziołowe leki, chociaż wcale w nie nie wierze, będę dużo pić i tyle. Na szczęście nie mam objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasienka mi na bakterie pomogly tabletki prenatal uro care, specjalnie dla kobiet w ciazy, zurawina w czystej postaci. Do tego vit.C 2xdziennie na zakwaszenie moczu.. Mialam infekcje, a nie chcialam lykac antybiotykow, wiec z moja gin zdecydowalysmy, ze sprobujemy w ten sposob i zadzialalo :0 a i do tego jeszcze herbatke Urosan, to tez na drogi moczowe, no i tak jak mowisz duzo wody.. wwwwwwww Nadziejka- u mnie kolejny leniwy dzien, w nocy nie spie, a w dzien moglabym non stop, ale nie chce sie przestawic, zeby czasem juz mi tak nie zostalo, wiec ucinam sobie tylko mala drzemke i tyle wwwwww Oczekujaca- moje gratulacje, teraz aby do przodu. Jestem pewna, ze w poniedzialek zobaczysz bijace serduszko:) wwwwww Morgana- koniecznie daj znac jak juz bedziesz po wizycie... wwwwww Dziewczyny- ja jutro ide do lekarza, co prawda czuje maluszka, ale mam stracha, jak przed kazda wizyta, takze trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja już po wizycie. Wszystko w porządku, dzidzia cała i zdrowa, więc odetchnełam. Dzis widziałam ją bardzo krótko (zwłaszcza, że najpierw na USG nie mogłam rozpoznać, musiałam się pytać lekarza, gdzie jest głowa), jutro na badaniach prenatalnych na pewno się jej przyjrzę dokładniej. Bardzo to miły widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasienka ty tez juz na wylocie ja tydzien po tobie torba juz spakowana czekam i czekam i doczekac się nie mogę już bym chciała urodzić ,ale jak dziś w nocy złapał mnie dziwny ból w brzuchu to się tak wystraszyłam że rodze że usnąć nie mogłam hehehe co do książek to ja czytam pierwszy rok z zycia dziecka tez fajna xxx Aneta ja też bym ciągle na dniu spała aż mi się oczy zamykaja ale też nie chche się przestawić musimy się przemęczyć jeszcze trochę trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę xxx Morganna cieszę się że jesteś szczęśliwa takiego widoku się nie zapomina pomiziaj brzuszek od cioci Nadziejii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasienka i inne dziewczyny szczerze polecam tą książkę język niemowląt tracy hogg mnie ona bardzo pomogła zrozumieć co chce mi przekazać moje dziecko i wydaje mi się że jest mi dużo łatwiej i nie mam z nią problemów. Mam duzo czasu dla siebie dla M dzięki tej książce. 🌻 Kini Edzia co tam u was?? Nie mogę się doczekać relacji ? :D 🌻 Buziaki dla wszystkich mamusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu tez czytałas ta książkę? Cieszę sie ze o tym napisalas bo szukałam Mamuski, która skorzystała z tych rad, wydają mi sie naprawdę cenne. Ale jak opowiadam o tym komuś to sie wszyscy śmieją, ze to niemożliwe i ze nie można tresowac dzieci, dla mnie ta książka pokazuje właśnie ogromny szacunek do niemowląt. Miło ze jest ktoś z doświadczeniem ze mozna dzięki temu ułatwić sobie życie. Gusiu a udaje Ci sie żeby Alunia nie zasypiala przy karmieniu?################################# Gusiu polecam Ci tez książkę: Bobas lubi wybór, na temat wprowadzania pokarmów. Kilka moich koleżanek to stosuje i tez szczerze polecają a ten temat zaraz tez będzie Cię dotyczył. Nie jest może tak fajnie napisana jak ta, ale rownież bardzo sensownie. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kochane wreszcie do was dotarłam ale teraz mam czytania a czytania :) he he pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetaG84 kochana piszesz o problemie ze spaniem ja też tak mam na początku do jakiegoś 11 tygodnia ciązy to spałam dzień i noc a teraz długo siedzę po nocach ;( siku to wstaje z 6 razy w nocy (zależy też od dnia ) i 6 rano a ja już się budze i koniec spania :( ale w dzień drzemka musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca na dobre wieści
Dziewczyny, dzięki za dobre słowa i gratulacje. AnetkaG84, nadziejka, keyt1211, Joasieńka, Morganna86, lonisława77, agaolcia, paula-11 - jesteście nieocenione, dzięki! To dopiero początek- 6 tydzień, a ja spać już nie mogę. Też tak miałyście? W dzień najchętniej zasnęłabym na stojąco koło 14 (a do 16 pracuje, więc nie ma takiej opcji). Rano budzę się o 4/5/6 i koniec spania. Strasznie to męczące, jestem dziś wykończona, kompletny spadek formy. Czy to normalne? Nie mam żadnych mdłości, choć powinny się teoretycznie już zacząć. Czytałam gdzieś, że jak mdłości są to jest dobrze, bo to świadczy o wysokim poziome pożądanego hormonu. To jak ich nie ma to co? Nie mogę doczekać się poniedziałku, żeby upewnić się, że wszystko ok. Znalazłam też gdzieś informacje, że po 12 tygodniu diametralnie spada ryzyko poronienia i chyba tym trochę się też martwię (chociaż staram się o tym nie myśleć, bo to i tak nic nie da i nic nie zmieni). Zaplanowaliśmy sobie, że jak w poniedziałek wszystko będzie dobrze to zaprosimy do nas rodziców 26 (dzień matki + nasza pierwsza rocznica ślubu) i powiemy o wszystkim :) Trzymajcie kciuki i dajcie znać co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka- witamy na forum:) ja Ciebie pamietam z inseminacji, malo sie udzielalam, wiec pewnie mnie nie kojarzysz, ale ja Ciebie tak:) ciesze sie, ze sie udalo.. wwwwww Co do spania- to zasnelam gdzies ok 1, potem oczywiscie wstalam na siusiu, a od 5 juz nie spie.. Pewnie wplyw na to ma tez stres, bo o 13 mam wizyte i nie potrafieprzestac o tym myslec, az mnie glowa rozbolala ehh.. wwwwwwww Oczekujaca- nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze. Co do mdlosci, to ja je mialam zanim dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, a w 5 bodajze w 5 tyg totalnie zniknely. Nie ma reguly, jedne maja cala ciaze, jedne przez chwile, inne w ogole. W moim otoczeniu na 5 ciazarnych tylko jedna miala mdlosci, takze tym sie nie sugeruj.. A to co pisza w necie, czy w ksiazkach... kazda ciaza jest inna, u mnie np. nie wystapily zadne z podanych objawow, nie przeszkadzaly mi zapachy, nie mialam wstretu do jedzenia, nie bylam senna, nie czulam sie zmeczona ani nie miewalam humorkow. Pozniej sporadycznie cos sie pojawialo, ale to po 10 tyg. Takze glowa do gory, musi byc dobrze:) A spanie, a wlasciwie niespanie faktycznie jest uciazliwe i powiem Ci tylko, ze ja te problemy mialam od 6 tyg i trwaja do dzis... wwwwww Jeny- gdzie sie podziewasz???? wwwww Milego dnia dziewczyny. Z niecierpliwoscia czekam na nasze swiezo upieczone mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca, pamiętam, że myślałam sobie, jak Ty: "O jeju, czemu ja nie mam żadnych objawów? Ja chcę mdłości!", aż do momentu, gdy przyszły jakoś w 7-8. tygodniu. Od tego czasu je przeklinam. Także serio, nie martw się, nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca na dobre wiesci ja w tych pierwszych tygodniach ciazy o 14:00 to spalam obojetnie co by sie dzialo i gdzie bym nie byla :) , wieczorem usypialam szybko, ale o 6:00 juz nie spalam. Wczoraj po 21godz juz spalam ,ale o 2:00 jak wstalam siku to juz bylo po spaniu do rana. mam do Was pytanie - lekarz przepisal mi zelazo sorbifer i uprzedzil ze moge miec po nim zaparcia. Mam go brac 2 razy dziennie , ja tym czasem po jednej tabletce na dzien mam biegunki i delikatny bol brzucha. Bralam go dopiero dwa razy. Czy sadzicie ze organizm moze sie przyzwyczaic, pobrac go kilka dni ? czy od razu zadzwonic do lekarza i powiedziec. Czy ktoras z Was miala taki problem? Zamecze Was dzisiaj, ale jeszcze jedno pytanie.Wedlug wyliczen doktora to wczoraj mialam 11tydz i 5 dzien ciazy, czyli jestem w 12 tygodniu i za dwa dni rozpoczne trzeci miesiac i II trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca na dobre wieści
Paula na kiedy masz termin? Łapiesz się jeszcze na 2013, czy już 2014? Ja jestem pare dużych kroków za Tobą (dziś mam 5 tydzień i 4 dzień, czyli leci tydzień 6) i mam termin na 15 stycznia 2014. Tu jest fajna rozpiska tygodni i trmestrów, no i opis każdego - faje informacje, może Tobie też przypadną do gustu: http://www.netmama.pl/magazyn/ciaza/tygodnie-ciazy/ wg tego II trynmestr zaczyna się od 13/14 tygodnia, więc wszystko wzkazuje na to, że jest tak jak piszesz :) Zazdroszczę i czekam sama na ten czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×