Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Kini, Edzia - serdecznie wam gratuluję dzieciaczków :) Niech wam rosną zdrowo i grzecznie :) Dziewczyny - bardzo was niepoczytałam za co przepraszam i dużo nienapiszę, bo jestem teraz u siostry na kawce zbożowej :) i na chwilkę poprosiłam ją o kompa by móc do was napisać. A ogólnie jestem u rodziców a oni neta nie mają. Troszkę wypoczywam iż tydzień byłam w szpitalu (wczoraj wyszłam) Mam mało wód płodowych i dostałam skierowanie do Białegostoku do poradni, ale chyba po prostu pojadę do Bociana - tam mnie dr zna ... Martwię się o mego synka ale te ostatnie dni tak mnie kopie że chyba chce mi powiedzieć że jest mu dobrze. Kochany mój. Musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia kini jeszcze raz wielkie gratki bardzo wam zazdroszczę nie mogę się doczekać tego dnia kiedybędę mogła przytulić swoje malenstwo do serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDZIA KOCHANA GRATULACJE CÓRUNI :) CIESZĘ SIĘ RAZEM Z TOBĄ u mnie dziewczyny wszystko dobrze powiem że czuje się kwitnąco (zero objawów ciązy ) i to m,nie czasem martwi ale powtarzam sobie że musi być dobrze nie ma innej obcji . kochane dziewczynki powiedzcie mi w którym tyg poczułyście pierwsze ruchy dziecka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie zrobiły mi się pod prawą piersią ciemne plamy. Czy któraś z was też to ma lub miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ja poczulam pozno bo dopiero kolo 20/21 tyg, i powiem ci ciesz sie ze nie masz objawow bo koncowka to czesto masakra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka- ja tez nie mialam zadnych objawow, jedynie problemy ze snem.. A co do ruchow, to poczulam w skonczonym 17 tygodniu, ale to jest naprawde indywidualna sprawa, jedne czuje wczesniej, inne pozniej, ale najczesciej ok.20 tygodnia wwww Keyt- ja Ci niestety nie pomoge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja poczułam pierwsze ruchy w 18 tygodniu, 20-21 czułam już wypiętą dupkę :) a teraz mała włazi mi w jelita i coraz mniej to przyjemne jest:D Ciesz się, że objawów nie ma, ja też żadnych nie miałam, ale dzięki temu cały czas mogę pracować i nie myślę o głupotach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu.. gratuluję.. :-) Czekamy za jakies zdjecia Malutkiej.. xxx Keyt.. przebarwienia w ciazy są dość czestym zjawiskiem, ale najlepiej pokaz je lekarzowi przy nast. wizycie.. xxx Pozdrawiam resztę Ciężaroweczek i Mamus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millka ja pierwsze ruchu czułam ok 16/17 tc ale tak jak piszą dziewczyny to zależy na pewno poczujesz ok 20 tc xxx keyt ja mam plamy ciemne na lewej piersi to wynik hormonów nie martw się ja się śmieje że sutki mam jak murzynka xxx a u nas nic ciekawego walczę dalej z moimi szalejącymi cukrami mówie wam dziewczyny masakra jakaś .Nati juz mało sie rusza widocznie coraz mniej miejsca ma a ja sie tylko denerwuje i humor jakis zjebany .Mare żeby już urodzić tak bardzo się boje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym dzisiaj zjadla konia z kopytami :) tak mi zapachnialo dzis w sklepie kapusta kiszona , ze musialam sobie kupic i ledwo sie powstrzymalam zeby ja nie zjesc od razu po wyjsciu ze sklepu :) Dzis w koncu przespalam ala noc i jestem w doskonalym nastroju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja.. no nie dziwie się, ze masz dosc.. Brzusio duzy, porod zbliz asie wielkimi krokami, wiec zapewne oprocz dolegliwosci typowo ciazawych dołączyl niepokój. Ale dzis twoje swieto, wiec uszy do gory, spedz milo ten dzien.. xxx paula.. oj, chociaz Ty sie wyspałaś.. Szczesciara :-) Ja juz od kilku tyg. nie mogę.. Budze sie na siusiuco chwilke, do tego znaleźć odpowiednia pozycje graniczy z cudem. xxx kanapko.. nastraszyłaś mnie z tymi wodami.. Teraz cały czas przegladam neta i szperam zajakimis wiadomosciami na ten temat. Szukam jakichs oznak tego "problemu".. I tu pytanie do reszty dziewczyn... Czy Wasi ginekolodzy jakoś szczególnie monitorowali Wam poziom płynu owodniowego? Czy była to jakas sprawa "wyższej wagi"? Ja sie martwie, bo od usg w ok. 26tyg. nastepne bede miala w 35, a potem to juz nie wiem. Boję się, ze cos przeoczą. A ztgo co wyczytałam, to objawem moze byc mały brzucho, badz duzy, przy duzej ilosci plynu.. Moze Wy macie jakies info na ten temat... Kanpako.. życzę Ci, aby wszystko było ok z Twoją dzidzią i aby wszystko się unormowało w twoim brzuszku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja też zazdroszczę przespanych nocy ostatnio mało pije na noc i przesypiam tak do 4 rano ale potem znowu lipa . Oby tak dalej . Wyśpij się za nas wszystkie 👄 xxx loniu właśnie ten niepokój tez mnie dobija i martwięsię tymi cukrami co do wód płodowych to na każdym usg powinni robić AFI i tam masz ile ich jest . mnie robią na każdym ale może dlatego ze przy cukrzycy może być wielowodzie ??? sama nie wiem ,można przez neta zamówię test który sprawdza wydzielinę w pochwy ,te testy sś w stanie powiedzieć czy masz duże upławy czy to wody płodowe .Myślę że jeśli nie widzisz u siebie jakiś wielkich upławów to nie ma się czym martwić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie mam sporo zdaje mi sie tych upławów.. Sorki za "szczerosc", ale ostatnio jak postałam dłużej bez bielizny, to mi normalnie po nogach poleciało. I wydzielina jest taka mleczna, wiec na dwoje babka wrózyła..(podobno przed porodem nabiera takiej barwy, a i upławy mają taki kolor).. Tak, wiem o tych testach.. Na razie poczekam z nimi jeszcze, bo na ostatniej wizycie lakarz niby sprawdzał czy w pochwie są jakieś oznaki płynu.. powiedział, że nic nie ma.. Bad. usg 6go czerwca, wiec nawet jesli nie mam tego zaznaczonego w skier. na usg, to sama poprosze lekarza o oznaczenie tego indeksu AF. Dzieki Kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcz_su
Cześć. Jestem studentką V roku psychologii. Potrzebuję przebadać do pracy magisterskiej nastolatki, które aktualnie są w ciąży. Wypełnienie ankiety trwa ok. 12-15 minut, a ponieważ czas mnie goni, BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC. Ankietę należy otworzyć klikając na link: http://moje-ankiety.pl/respond-44336.html Z góry Wam dziękuję, bo wiem, że u większości z Was sytuacja i tak nie jest kolorowa, a na głowę wspinają się jeszcze studenci. P.S. Sama jestem mamą i naprawdę jest mi ciężko zrobić te badania inaczej niż przez Internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się melduje jeszcze w dwupaku :) nic się nie dzieje czasemtylko zaboli mnie gdzies w cip.. hehe dziwnie może mały mnie kopie po niej heheh jak wu reszty ciążatych mamusiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu na każdej wizycie lekarz pewnie bada Ci pH to jak jest niskie to ok, wody płodowe maja pH zadadowe czyli wysokie, na USG lekarz zawsze ocenia ilośc wód plodowych, ale nie zawsze musi robić to poprzez index AFI, oni to widza na oko czy jest w porządku. Wielkością brzucha tez nie ma co sie sugerować, ja mam bardzo duży, jakbym miała wielowodzie, a wód pl. mam średnio. Ja tez mam mleczne uplawy przez cała ciążę.########################################### Kanapko mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skończy i dzidzia naprodukuje ten płyn owodniowy, oby to były przejściowe problemy. Jesteś już po 30 tyg, już niedługo. ############################################ Edziu moja Blanka pewnie będzie jeszcze mniejsza od Twojej Wiktorii. Jeszcze raz gratuluje.########################################### Dziewczyny zaczynam panikowac! To moj ostatni beztroski weekend, już nigdy nie będzie tak samo... Boje sie jak cholera i mam wyrzuty sumienia ze powinnam być w euforii a jestem zestresowana. ####################%#%########## Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczęta... my dzis pojeździlismy troche po sklepach, m.in. za wanienką i fotelikiem.. I nic nie kupilismy. Musimy miec maxi cosi, chcemy cabrio, a były same peblle.. A z wanienkami mielismy problem. Po pierwsze tylko jedna wydała nam się w miarę stabilna, reszta na tych "płozach" się chybotała, poza tym jakies takie tycie. czy wanienkę wymienia się już po 6 mc? Niby jest tego wszystkiego, ale nie umielismy sie zdecydowac. Nie chcemy wanienki "do wanny" zewzgl. na nasze kregosłupy. Znaleźlismy tez takie nakładki na wanne, na które stawia się wanienkę, i juz sama nie wiem. Co kupowałyście? Moze jakies linki podeslecie..? Z gory dzięki wielkie... xxx Nadzieja.. Ciasno mu, to się rozpycha:-) Mój czasem mi gdzies w moją pachwinę nożkę włoży.. wrrr..dziwne uczucie.. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasieńko.. nie masz sobie co wyrzucac, ze panika przeważa nad euforią. Jestesmy tylko ludźmi i mamy prawo do lęku i obaw. Ale nie martw się, będzie dobrze.. Ba, będzie pięknie, tylko troszke inaczej ;-) xxx Co do tych wod plodowych, to chodzi Ci o przyłozenie papierka lakmusowego czy jak? Mam bad. moczu co wizytę takim papierkiem, ale mysle, ze to bad. białka, czy występuje czy nie... teraz po raz pierwszy mi zbadał, kiedy mu powiedzialam, ze mi sie czasem cos tak saczy.. to po prostu "wlozył palca" a potem polał go jakimś roztworem, i stwierdził, ze jest ok. Ale chyba kupię sobie na własną rękę te testy.Moze gdybym nie zaobserwowała u siebie tej zwiększonej wydzieliny, to bym nie siała paniki, a tak.. :-( Natomiast usg nie mam przy kazdej wizycie, niestety... No nic to.. zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja to prawie nic dla maleństwa niemam bo mój m to leniuch komputer tylko w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tym papierkiem badał ci pH pochwy, jeśli wody płodowe by sie saczyly pH byłoby podwyższone, ja mam zawsze 4,0. Myśle ze to mozna gdzieś kupić. Ja tez USG nie miałam na każdej wizycie. Spokojnie, nie martw sie niepotrzebnie. Jeśli nie robił USG tzn ze pH miałas ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonisławo- muszę ci powiedzieć że mój brzusio jest raczej spory - taki ciążowy. Niby nawadniali mnie kroplówkami i lekka poprawa nastąpiła, ale lekka. Dostałam skierowanie do Białegostoku na konsultacje, ale znajoma tam pani dr ma urlop do 2 czerwca, więc pojadę do mego dr do Bociana. Nie wiem czym się to objawia - jak to mój dr powiedział "mają małe pole manewru" Coś wspominali o kieszonkach, że niby norma jest od 3 a ja mam 5, a po kroplówkach już padały cyfry między 6a8. nie wiem o czym oni mówili bo ja jak coś pytałam to ordynator (taki burak) - odburkiwał mi, więc pomyślałam "całuj się". Pojadę do Bociana w poniedziałek i dr mi wytłumaczy. Niby to nic groźnego tylko trzeba być pod kontrolą. Ważne że synuś rozwija się wg parametrów. Loniu - a między nami jest tydzień różnicy. Piszesz że tez masz upławy. Ja mam ostatnio coraz większe, że muszę 2-3 razy w ciągu dnia zmieniać wkładkę. Nie wiem - może to przez Ginalgin który dostałam dopochwowo i z niego tak wycieka. Napisz jak to u ciebie wygląda. Ja jak nie mam na sobie majteczek to czuję jakby mi się moja piękna mała broszka sie pociła - jest mi mokro miedzy nogami, a jak jestem bez wkładki to mam normalnie plame mokrą na majteczkach. Wprawdzie dr zawsze mnie pyta też "jak wkładki?" No i nie wiem co myśleć. Mówię - muszę spytać w Bocianie - ten dr bardziej konkretny. Tak jak pisze Nadzieja - zamówiłam test który miał pokazać czy pękła mi ta błonka płodowa, ale wg testu niepękła. Więc niewiadomo skad to. Ja planuję zakupy w poniedziałek. Jak wyszłam ze szpitala uświadomiłam że zostało mi tylko 9tygodni a ja nie mam nic. Ani mebli, ani łóżeczka, pościeli, a nawet nie mam popranych ciuszków. Dziś zamówiłam mebelki, poprałam białe ciuszki - w poniedziałek (zależy o której wrócę) poprasuję i popiorę kolorowe. Nie wiem - ja kupiłam proszek Lovella, ale koleżanki mówią ze prały dzieciaczkom w normalnych proszkach. Kurcze - zaczynam się nakręcać. Chciałabym by było dobrze, by niczego niezabrakło. Robię listę zakupów i nie wiem - jakaś krótka. Dziewczyny - może podpowiecie co kupić na początek? Mam na liście łóżeczko, pościel, materac, wanienka, ceratka, wózek. No i nie wiem co dalej - butelke mam, ręczniczek, pieluchy tez mam. Kosmetyki kupię w aptece bo mam karte apteczną ktorą muszę wykorzystać. Ale z takich rzeczy - co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aulalala Aneta.. :-) To Ty musisz miec pokój kąpielowy, a nie łazienkę. Moja tycia, wiec cos takiego na pewno się nie zmiesci, choc zapewne jest bardzo wygodne. Wanienka, przewijak i miejsce na kosmetyki.. Super! Dzieki w kazdym razie ;-* xxx Joasienko - to juz tak gwoli wyjasnienia.. :-) Czyli mowisz, ze dr wkladając papierek do moczu nie bada wystepowania białka w nim, tylko ewent. wody płodowe? Czy ja coś pokręciłam, czy po prostu nie mozemy się "zgadać"? :-) xxx Kanapko.. te normy płynu owodniowego badane usg, a dokładnie AFI (amniotic fliud index) to od 5 do 20 (chyba się nie mylę, ale mozesz zerknąć w google). Jesli teraz masz okolo8, to nie jest źle. Co do tego "sączenia się". Widzisz.. Ja niby wkładki nie musze tak zmieniac w ciagu dnia, choc zawsze cos tam na niej jest. Natomiast zaobserwowałamu siebie razu pewnego, ze normalnie pociekło mi po nodze..Byłam bez bielizny, wiec to zauwazylam, zwykle po prostu czlowiek na to nie zwraca uwagi. Tyle tylko, ze nadal nie wiem, czy to upławy takie czy te wody. ale kupię sobie jakiś test. Słyszałam własnie o specjalnych wkładkach, ale nie wiem co tu u mnie dostane. Co do rzeczy dla dziecka. Ja juz mam wszystko(oprocz wanienki i fot. sam.). No nie wiem co Ci tu podpowiedziec. Zaopatrz się w kilka pieluszek tetrowych i flanelowych, przewijak, nożyczki bądź cążki do paznokci, szczotkę do wloskow. Ja zakupiłam rowniez pod przescieradełko specjalne ceratki, zeby malenstwo w razie a w razie nie pomoczyło materaca (wszystko moze sie zdarzyc). Moze to byc podgumowane przescieradlo. Kupiłam tez takie zabezpieczenie na boki łózeczka, chco to nie jest potrzebne od razu w sumie, ale zamawialismy razem z poscielą. Mam tez taki koszyk Mojzesza dla Malenstwa, zeby moc je przenosic po roznych czesciach mieszkania. Moze tez w tym spac na poczatku. Mamy bujaczek-leżaczek, karuzelkę z pozytywką, matę edukacyjna. Kupiłam dwa rozne smoczki na w razie co(jeden silikonowy), jedną butelkęantykolkową, bo mam oczyw. zamiar karmić piersią. No więc i laktator. Dwa kocyki, do wozka i łóżeczka, no wozek oczywiscie :-) , ja do spania kupiłam na poczatek spiworek na szelkach, rozek. No i kosmetyki, i roznego rodzaju leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu są rózne testy paskowe, takie do moczu na białko jak najbardziej tez, ale jeśli bada Ci wydzielinę pochwową tym papierkiem to jest to papierek lakmusowy i nim się bada właśnie pH, jęśli wkłada do moczu to test na białko. W wydzielinie pochwowej jest bialka od groma, więc pewnie by go nie badał :-) Sprawdz w karcie ciązy powinnaś mieć rubrykę pH, przynajmniej w polskich kartach ciąży tak jest xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx AFI to pomiar wód płodowych w 4 kieszonkach, norma 10-20 we wszystkich, czasami niektórzy mówią 8-20, to zalezy tez od tyg ciąży; Należy pamietać ze wszystkie pomiary na USG są subiektywne... Więc 8 w niektórych ośrodkach to dolna granica normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Joasieńko.. :-) to jestesmy " w domu".. :-) Mnie bada papierkiem mocz, co dokładnie to nie wiem..(sądze ze białko). Taka jestem rozgarnięta, ze się nie dopytałam, a teraz szukam po omacku odp. na moje pytania... ech... Do pochwy raz włozyl palec, potem go polał płynem - tak spr.te ewentualne sączące sie wody. Qrcze.. i piszesz cos o jakichs kieszonkach, Kanapka tez o tym wspomniala.. Musze zerknąć co to, bo nie mam zielonego pojęcia.. P.S. A Ty jaką zakupiłaś wanienkę? Ze stojakiem czy nawannowa, a moze dowannową? Pozdrowionka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj rozmawialam z siostra, co trzeba kupic i mowila, ze koniecznie laktator i ze trzeba go miec ze sba calyczas, bo nigdy nie wiadomo, a potem moze yc za pozno i zapalenie piersigotowe. Poza tym o wanience mowila, ze najlepiej kupic odrazu duza, tylko ztaka wkladka specjalna na bobasa, no i na stojaku. Mowila tez, zeby na porod kupic sobie majtki jednorazowe i jakies takie specjalne przescieradlo na porod, bo ona mowi, ze jej w szpitalu ńie zmienili i lezala 10 dni na zakrwawionym - masakra. Dziewczyny, ja mam kryzys straszny. Wczoraj mialam wizyte dwoch dzieci w domu i mnie to przerazilo. Wszystko mi przewalily, syf zrobily, nie dalo sie pogadac normalnie. D tego siostra opowiadala straszne rzeczy o porodzie, a dzis od rana mam zawroty glowy i nie moge wstac z lozka, bo mam mroczki od razu przed oczami. Normalnie czuje, ze bede zla matka, porod mnie paralizuje, martwie sie strasznie. Rodzice mnie nastraszyli, ze sobie sama nie dam rady po porodzie i ze koniecznie musze zaprosic mame na pierwsze miesiace, zeby do mnie przyjechala, a ja nie dosc, ze nie wyobrazam sobie mieszkac z mama w jednym domu, to jeszcze nie mam warunkow w mieszkaniu, bo mamy tylko sypialnie i pokoj dzienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co tam słychać u mnie ładna pogoda i walczę z cukrem bo po śniadaniu kosmiczny wynik wyskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×