Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Anulka- mi np. opatrunek sciagneli kilka godzin po cc i jak przychodzila polozna ogladac rane to sama psikala mi octaniseptem. Jak pytalam czy czyms to smarowac to mowili ze nie.. wwwwww LisaPanda- ja tez nie liczylam ruchow, bo chyba bym zwariowala. Zwracalam tylko uwage na to czy mala jest aktywna. Miala swoje pory na figle i zaczynala wtedy wariowac to bylam spokojna. wwwwwww Zamala- gratuluje, na pewno wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dodalo mi calego postu.. Anulka- mi juz w szpitalu psikali octaniseptem, zaraz po sciagnieciu opatrunku, a smarowalam sie jakis tydzien, moze troszke dluzej. Teraz niczego nie stosuje a blizny prawie w ogole nie widac. Duzo pewnie tez zalezy od organizmu jak reaguje na takie rzeczy. U mnie nigdy nie bylo problemu z gojeniem ran i pewnie dlatego teraz tak ladnie i szybko sie uporalam z rana po cc. Trzymam za Ciebie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja właśnie po przyjęciu do szpitala. Nic ciekawego się nie dzieje w sensie porodowym. Na szczęście o 8.00 planowane ciecie. Jeszcze tylko przetrwac noc i się uwolnie od brzucha. Wiem pewnie jak to czytacie to możecie pomyśleć ze wyrodna matka jestem. Ale ja jestem tak zmęczona juz ta ciaza i tymi dolegliwościami ze ciężko sie cieszyć ze dziecko będę miala. Podziwiam kobiety ktore rodza duza ilosc dzieci i przechodza przez trudy ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie mam do was pytanie. Mój synek ma 9 tygodni i mamy z nim taki problem, że po każdej kąpieli urządza nam mega wrzask. Nie wiem czy coś robimy nie tak jak należy... Do tej pory wystarczało podanie butelki, ale od ok 2 tygodni jest tak rozzłoszczony że nawet to go nie uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borysia- u mnie było to samo. Więc wprowadziłam ćwiczenia i wymyśliłam do nich piosenkę. Do tego troszkę oliwki i masaż - brzuszek, rączki, nóżki - u mnie rewelacja - wycisza do momentu ubierania ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamała serdeczne gratulacje!!!!:)Napewno wszystko będzie dobrze! zzzzzzzzzzzz Anulka powodzenia już jutro będziesz tuliła swoje maleństwo:D zzzzzzzzzzzz Keyt co u Ciebie? udało Ci się w końcu porozmawiać z mężem? zzzzzzzzzzz LisaPanda w sumie ja też mam twardy brzuch zazwyczaj wieczorem czy popułdniu, ale badania zawsze mam w normie i szyjka ok! zzzzzzzzzzz Dziewczyny mam do Was pytanie jak to jest z tymi r*****i, jak często powinno się je czuć?Ja jestem w 20 tyg i w sumie małego czuje rano a później już kiepsko z tym wieczorem coś tam słabo czuje nawet nie wiem czy to ruchy!W sumie na 100% bryka rano, ale to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kanapko, tylko synek tak się rzuca, że ledwie udaje mi się pupke posmarować i pampersa założyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiula- w 20 tyg to jeszcze roznie bywa z tymi r*****i, niektore kobiety w ogole nie czuja na tym etapie ruchow, takze nie ma czym sie martwic. Z czasem beda intensywniejsze i czestsze. U mnie takie mega kopniaki zaczely sie ok 28 tyg, wtedy tez znalam juz rozklad dnia mojej kruszynki, wiedzialam kiedy spi, a kiedy ma pory na brykanie. Takze cierpliwosci- za kilka tygodni tez tak bedzie u Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aneta troszkę mi lepiej:)myślałam, że jakimś innym przypadkiem jestem bo wogóle małego czuje od kilku dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borysia80 ja tez konkretne ruchy poczulam ok 24 go tyg albo i dalej ale tez jakoś tqk późno o się martwiłam.a potem będZie Cie tak kopać ze nie bedziesz mogła odetchnąć ;-) cierpliwosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny udało mi się z nim porozmawiać ale było dobrze do wczoraj teraz mam w domu dziecko no i kaleka męża wyobraźcie sobie że mój wspaniałomyślny mąż pojechał wczoraj na mecz no i wrócił kuśtykając dzisiaj poszedł do lekarza i okazało się że ma skręcony staw skokowy i przesuniętą torebkę stawową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt bedziesz miala wiecej roboty bo przy dziecku i przy mezu, ale moze to wam wyjdzie na dobre. On nie bedzie nigdzie wychodzil, bedziecie wiecej czau razem spedzac i bedzie wiecej okazji do szczerych rozmow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobilam dzis wyniki i sie okaze co z ta moja cholastaza. Mam nadzieje ze bedzie ok, cialo mnie juz duzo mniej swedzi. Spakowalam juz torby do szpitala, mam nadzieje ze o niczym nie zapomnialam.*********************************************************** Mamusie czy wasze dzieci to na plasko spaly czy podkladalyscie cos pod materac ? Kupilam taki klin specjalny, ale wydaje mi sie ze jakos za wysoko jest . Czy takie malenstwo przykryac kolderka, bo slyszalam ze koykiem jak jest cieplo w domu bo kolderka za puchata i duza i zeby sobie na buzke nie naciagnelo dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula klin nie jest za wysoko , celowo robią standardowe wymiary. Emilka śpi na nim od poczatku , dzieki czemu byłam spokojna o zaksztuszenia myślę że to ważne. Co do kołderki to faktycznie sa za duze i za ciezkie na poczatek, moja spała pod kocykiem, mozesz go tez ubrać w poszewke. Albo tylko w spiworek i kocyk. Pamietaj żeby rączki dziecka zawsze były na kocyku , bo jak je przykryjesz moze zarzucic sobie na głowe. Mnie tak kilka razy sie zdarzyło ze sie nakryła głowe pielucha tetrowa , tak ze pózniej jej juz nie dawałam do łózeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj u lekarza, przebadał wzdłuż i wszerz i jest ok, ale dał dużo magnezu no i kazał więcej leżeć. I zabronił jechać na cmentarze w piątek :( Z Małym w porządku, szyjka też się nie skraca na szczęście. Byłam dzisiaj w sklepie, było tak duszno, że zrobiło mi się słabo, i tak sobie myślę, że dolegliwości ciążowe każdego dopadną, jak ominęły mnie wymioty w pierwszym trymestrze, to trzeci zapowiada się wesolutko... I kręgosłup, i twardnienia, i nacisk na pęcherz, pięknie ;) --- Anulka, jak tam? Masz już małego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- ja akurat nic nie podkladalam pod materac, z tym ze moja mala kocha spac na boku.. I tak jak pisze Kini- kolderka za duza i za ciazka.. Ja bylam przekonana, ze bede uzywac kolderki, ale jak polozylam mala do lozeczka i przykrylam kolderka, to nie dosc ze komicznie to wygladalo, to jeszcze taka przytlaczajaca ta koldra byla. Wiec mala spi pod kocykiem i na dobra sprawe ani podusia ani kolderka przez dlugi czas mi sie nie przydadza. wwwwwwwwwww LisaPanda- najwazniejsze, ze wszystko z maluchem ok:) zobaczysz, ze jak urodzisz to bedzie Ci brakowac tych dolegliwosci ciazowych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak malenstwo spi pod samym kocykiem to jak ubieracie do spania ?Temperatura w pokoju jaka ? czytalam ze w dzien 18-19 stopni a w nocy 21. A u Was jak jest ? Na noc body na krotki rekaw i pajac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AST i ALT po lekach spadly mi i mam w granicach normy , a trzeci wynik GGTP mam jeszcze podwyzszony, ale mniejszy niz ostatnio, takze leki dzialaj :):):):) Hura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- u mnie w mieszkaniu jest ok.19-20 stopni, tak samo w nocy. Moja mala przez dzien jest ubrana w samo body na dl.rekaw i polspiochy, a na noc zakladam jej samego pajaca, pod spod juz nic nie daje.. Na plecach albo na karku sprawdza sie czy maluchowi nie jest za zimno albo za cieplo, moja jest cieplutka( ale nieprzegrzana) wiec mysle, ze taki ubior jej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - ja nakrywam kocykiem. Ale zakupiłam teraz śpiworek i wiem że się nierozkryje - dobra sprawa. A mój synuś śpi na boku i mam taki wałeczek i podkładam mu pod plecki, ale mozesz pieluszkę lub kocyk zwinąć w rulonik. Teraz to już się wierci więc i czasem i na plecach śpi. A śpi w samym pajacyku. A pod łóżeczko podłożyłam takie drewniane klocki. Borysia - u mnie początki też tak były. Weź troszkę oliwki i masuj go i mów do niego albo jakąś piosenkę wymyśl. Ja mam piosenkę taką " I zginamy nóżki, prostujemy nóżki, tak z Damiankiem dzis ćwiczymy brzuszki" i zginam my te nóżki, albo robię roweryk i śpiewam "I roweryk jedzie do Damianka jedzie, poprzez góry, lasy,pola" i uwierz mi - nawet nienapina nóżek - leciutko ja ma odprężone. Jest jeszcze 3 zwrotka "i na boczek lewy i na boczek prawy-tak Damianek dziś nabiera wprawy" Wszystko śpiewam po 2 razy i zginam nóżki bądź trzymam go za kolanko i rączki i na boczki przewracam. Albo lubi jak mu robię "kolanko" piętką dotykam kolana i mówię "kolanko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula u nas też jest tak między 19-20 st. ja ubieram body z krótkim i na to pajac , mała nie śpi w śpiworku tylko pod samym kocykiem. w dzien do zazwyczaj leginsy i bluzka albo body i sukienka. Raczej lekko ubieram. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko ale mnie rozbawiłaś tym śpiewaniem , fajnie to musi wygladac ten wasz rytuał ;-) musisz koniecznie nagrać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez jest 19-20c i Ala spi albo w pajacu albo body dl rekaw i spiochy lub polspiochy a w dzien to body i polspiochy albo rajtki bo najwygodniejsze do raczkowania :-). I na noc przykrywam kocykiem bo kolderka tez dluzszy czas nie bedzie uzywana bo tez taka wielka i przytlaczajaca sie wydaje, przynajmniej przy drugim juz o tym bedziemy wiedzialy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest 21-22, chyba że okna otwarte ale to długo się nie da bo głośno od ulicy. ale czytając was chyba przesadzam bo mała śpi z rękawkiem krótkim i pod kocykiem. samo body z krótkim jej zakładam i skarpetki. ewentualnie pajac ,a le mam wrażenie, że jej gorąco. Kołderki jeszcze nie użyłyśmy choć jak szyłam połowę tego co jest w standardzie. My śpiewamy : 1,2,3 tu wróbelek patrzy, 4,5,6 dajcie mu coś jeść, 7,8 ziarnka mu wyniosę, 9,10 jedz wróbelku jedz. i oczywiście " Księżycowy kamień"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) ja juz mam swojego ssaka na świecie od wczoraj rana. Cesarka szybka bez jakis wiekszych problemow. Moj maly popcorn wazy 4kg i ma 55cm. Dostal 9 pkt ;). Pol fnia wczoraj na mnie spal do 1 w nocy. Oddalam go praktycznie na badania i przewijanie bosama nie mmogłam wstać. Czekam teraz az mi wyciagna cewnik i chce juz pochodzic ;) z laktacja idziemy do przodu a Maly zasysa jak odkurzac. ,) pozdrawiam wszystkie mamy i ciężarówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic nowego myślałam że jak jest w domu z powodu tej kostki to będzie lepiej ale nie jest niema jak porozmawiać bo gra lub ogląda filmy teraz jeszcze wokół niego chodzę a on zamiast podziękować to jeszcze narzeka. I pretensja bo noga boli jakby to moja wina była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt bardzo mi przykro,bo liczylam na to ze wam to pomoze jak maz bedzie w domu.********* Morgana turlasz sie jakos? :)ja jeszcze daje rade, choc czasami jest ciezko.czasami to mam wrazenie ze zaraz zaczne rodzic.masz skurcze? do7.11musze wytrzymac bo to bedzie 37tydzien i wzyte mam u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×