Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

kini To nieźle zaszalałaś, widzę, że niedługo będzie u Ciebie stał cały pokoik gotowy z wyprawką i wszystkim. A w ikei jaki materacyk kupiłaś? Ja chcę kupić takie łóżeczko - tapczanik 140x70 i nie wiem czy tam takie są, ale jak będę za 2 tygodnie to też pobuszuję. Ja zakochałam się już w smyku, jak weszłam na stronę internetową, bo też można kupić tam rzeczy przez internet, ale sama wiesz najlepiej wszystko dokładnie obejrzeć i dotknąć. A do kiedy jest tam ta promocja i gdzie byłaś w smyku, tzn na jakiej ulicy? Spisałam już sobie co chcę w smyku kupić, więc myślę, że szybciej mi to pójdzie. Mi bardzo podobają się też rzeczy z Motherhood i w smyku też mają. A ubranka też są bardzo ładne z firmy bamarnicol (www.bamarnicol.pl), pościel też jest bardzo ładna na www.poscieldladzieci.pl i www.amy.pl A czy dałąś radę obejrzeć wózki i czy może coś znalazłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG gratuluję, patrzę na Twoją stopkę i łezki się kręcą, przykro mi, że tyle przeszłaś, wiem jak to boli, ale to już za Tobą a teraz ciesz się swoim szczęściem będzie wszystko dobrze. Trochę podobne nasze historię i ja też zaszłam bardzo niespodziewanie bo w naturalne poczęcie już zupełnie nie wierzyłam i póki co szczęście moje trwa, boję się bardzo i Ty też na pewno będziesz się bała ale im dalej im większa ciąża to troszeczkę lepiej. Trzeba być dobrej myśli, strasznie się cieszę, że udało Wam się i życzę cudownej ciąży, mdłości świadczą o tym, że wszystko jest dobrze, ciąża się rozwija. Marietanka kiedy masz usg? Kini ciasto upieczone, zjedzone :) Edzia super, że już wszystko ok, nie musisz leżeć to ważne już nie musisz bać się o skurczę. Zupełnie inaczej ciąża przebiega jak można żyć normalnie, ja pierwszą przeleżałam i ciągnęła mi się strasznie. Dziewczyny słyszałyście coś na temat szczepień ciężarnych w celu ochrony dla zarodka przed kokluszem (krztusiec)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co moge wziasc na przeziebienie?? Glownie na gardlo. Bede wdzieczna za jakiekolwiek info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agolcia to bylo wzruszajace... Wierze, ze teraz bedzie dobrze, w srode ide do lekarza. A powiedz mi Ty bierzesz jakies tabletki??? Mam w domu luteine, ale poki co nic nie lykam, wiem ze powodem moich strat nie byl zbyt niski progesteron, a luteina chyba glownie na to jest prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu to tak jak u mnie , ja też nie miałam żadnych odczuć w tej kwestii. Na początku mięsa 0 , ogórki , kapusta , kwaśne żelki. Ale potem przeszło. Znajomi też mówią że będzie chłopak bo ja ''dobrze'' wyglądam a ponoć to córka ''odbiera'' urodę ;-) Mój lekarz powiedział że to są opowieści leśnej treści i żeby w to nie wierzyć ;-) No też jestem bardzo ciekawa kogo tam skrywasz w środku ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny tak ,pościel , ręczniki i materac kupiłam w Ikea , wysyłam linki. Butelki Aventu kupiłam w smyku i na allegro. Masz rację , noworodek ma spać na płasko , ale jak kupiłam kołderkę to odrazu podusię , przyda się na później. Co do rozmiarów to powiem Ci że ja ubranek na 56 mam dosłownie kilka , może na dwie, trzy zmiany gdyż nie wiesz jakiej długości dzidzia się urodzi , poza tym takie ciuszki zdążysz założyć ze dwa razy i za małe. Ja kupuje nie mniejszcze niż 68 (mam kilka 62 ale też niedużo) a nawet 74 bo takie wiem z doświadczenia mojej siostry będą najbardziej potrzebne. Materac kupiłam w Ikei , piankowy z jakimś wsadem , rozmawiałam z Panią z obsługi i mówiła że te są najbardziej popularne i raczej dla noworodka nie kupuje się sprężynowych , dopiero póżniej , ale to jak kto woli ;-) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40213245/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60161325/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50113938/#/00122252 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60028510/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00028508/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40116386/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30194836/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10124731/ http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00150551/ zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kupiłam jeszcze myjki , i specjalny podkład pod prześcieradło na materac ma taką ceratkę od spodu a frotte na górze. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Marietanka Franio fajnie ;-) Dla dziewczynki Alicja ślicznie , mamy już jedną ''forumową'' Alusię ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka jeszcze trochę wytrzymaj , i będziesz mogła kupować ;-) Ale faktycznie ciężko wyjść ze sklepu , weź prowiant ;-) I toaleta musi być blisko ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia w Ikei też są łóżeczka- tapczaniki ale musisz zwrócić uwagę czy nadają się dla noworodka i czy są bezpieczne. Bo patrzyłam tez na takie i niektóre są tylko dzienne , trzeba pytać i czytać . Ja też buszuję na stronie Smyka ale powiem Ci że online nie ma takich fajnych cen jak w stacjonarnym ;-) I wiesz co , co do różnic w cenach i asortymencie mimo że jest to sieć to też jest różnica , ostatnio na święta szukałam lalki Monster High dla siostrzenicy i różnica między Magnolią a Bielanami była znacząca , prawie 80 zł ;-) J a byłam w Smyku na Bielanach na Auchanie , ponoć ta wyprzedaż trwa przez luty , więc jak przyjedziesz to koniecznie zajrzyj ;-) Tak są Matherhood a ciuszki kupiłam z Disneya i Coolclub , super gatunkowo. Ale jak będziesz zobacz te sukienusie , pajacyki... cudo. Pościel tez była ciekawa ale już byłam zmęczona bo to był ostatni przystanek i wpadłam tam na szybko ;-) Pojadę znowu ok 10 lutego jak M dostanie wypłatę ;-) Wózków nie zdążyłam obejrzeć ale był duży wybór , zobaczę następnym razem. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia powiem Ci że ja nie słyszałam o tych szczepieniach , ja się boję nawet na grypę zaszczepić szczególne w ciąży ,ale popytaj lekarza , może warto ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka Ty jesteś w pierwszym trym więc najlepiej to nic nie brać , tylko domowe sposoby. Później można brać syrop Stodal , tantum verde spray , tabletki do ssania Homeovox . Jeśli masz katar to woda do nosa , a póki co to miód, cytryna , witamina c, czosnek, Jeśli boli Cię gardło to płucz wodą z solą , szałwią albo nawet płunem do płukania ust. Jeśli to zwykłe przeziębienie to powinno pomóc ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko ja mam niski progesteron wiec biore duphaston. Na poczatku ciazy tez bylam chora dostalam tabletki dla ciezarnych prenatal grip care i do ssania propolki i wit c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D kiniii no i jak tu przy Tobie wytrzymac bez zakupów ;) mąż mi mówi spokojnie jeszcze mamy czas... a ja oglądam te Twoje linki i całą sie az trzęsę ;) dzieki, nawet nie wiedziałam ze takie rzeczy tam są, te ręczniczki kąpielowe śliczniutkie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpowiedz:) Kini nim sie obejrzysz wszystko dla dzidzi bedziesz juz miala:) kilka rzeczy pewnie spapuguje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolcia, mam usg 11 lutego o 15 30, to będzie 12 t 4d . Polecił mi mój lekarz doktora Bartosiewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini To rzeczywiście wiele rzeczy kupiłaś. Ja jestem często w Auchan, jak jestem w Polsce to niemal codziennie, także na pewno zajrzę do smyka i wyjdę z pełną torbą, oby tylko jedną. Dlatego się pytałam czy ceny w sklepie są jednakowe jak online, bo pisałąś wcześniej o obniżce 50%, a online jest tylko 35%, a wybór naprawdę niesamowity. Najchętniej wszystko bym kupiła. Kiedy masz kolejną wizytę kontrolną i czy robiłąś już to badanie z glukozą? Ja mam jutro wizytę i nie wiem czy będą mi juz to robić czy kiedy, bo moja ginekolog właściwie nigdy nie mówi mi, co będzie następnym razem. Także wypytam się jej jutro tez o moją szyjkę, bo to mnie niepokoi skoro najpierw przy badaniu przez pochwę miała 34,7mm, a po 9 dniach leżenia w szpitalu badając przez brzuch tylko 21mm. Rozumiem, że jakaś różnica byłaby, bo prze brzuch tak dokładnie nie da się zmierzyć, ale żeby aż tak wyniki się różniły. Także dam znać jak będę po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny mój też tak mówi : spokojnie ''rilax'' a mnie tyka zegar nad głową ;-) Jest o wiele więcej ale nie ma wszystkich rzeczy online , musisz się wybrać osobiście ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka proszę bardzo , ja już podgapiłam kilka rzeczy od dziewczyn ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia z jedną cięzko będzie Ci wyjść ;-) No wiem na necie nie ma tylu ''atrakcji'' jak w sklepie ;-) Ja mam skierowanie na badania , w tym glukozę i muszę zrobić w tym tygodniu. Muszę się jakoś zebrać , może jutro albo w środę. Dał mi odrazu 75 ml ale najgorsze jest to że muszę siedzieć 3 godziny w laborat. Oprócz tego mam zrobić CMV IGG i CMV IGM , HBS ANTYGEN i morfologie. Edzia badanie szyjki przez pochwę jest zawsze precyzyjniejsze bo widać ja od środka. Owszem napewno wyniki się różnią ale nie mam pojęcia czy aż tak znacznie. Zapytaj , niech zbada po co mam się niepotrzebnie niepokoić. Najważniejsze żebyś dobrze się czuła i nie miała skurczy ani bóli. Ja też muszę o wiele sama pytać ;-)Odezwij się jak tam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini Ty pieruno ;) pojechałam do smyka ! i normalnie szok ! takie ubranka piękne i takie przeceny, wyszłam z pełną reklamówką, chlop mnie zatłucze jak wróci z pracy ;) kupiłam bodziaki, spodenki, kaftaniki, skarpetki, czapeczki, pajacyki ahhh :-D teraz to i ja czekam na 10 i wypłatę męża ! dzięki za cynk kochana naprawdę śliczne ciuszki w super cenach, jak zapytałam do kidy te przeceny to mi odp ze nie wiedzą i ze w każdej chwili mogą sie skonczyc ale Ty cos mówiłas ze do konca lutego tak ? odebrałam dzis też wyniki krwi i wyszła mi kreatynina ponizej normy mam 37,2 a norma od 44.. co to znaczy wiecie może ??? edziu daj znac jutro jak po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza2013!
Gratuluje wszystkim zaciążonym, wiem jakie to wspaniałe uczucie kiedy ma sie w sobie 2 serca. Cieszę się niezmiernie, że mogłyście i Wy dołączyc do grona mam. Jeśli są tu mamy z Warszawy to zachęcam do dzielenia się swoją radością z innymi! Już 19 lutego odbędą się pierwsze darmowe warsztaty dla mam w ciąży na których można będzie wysłuchać ciekawych wykładów, poznać inne Brzuchatki oraz otrzymać upominki. Więcej informacji na: http://brzuchatki.pl/forum/index.php?topic=311.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny Ty wariacie , wiedziałam że polecisz ;-) i co fajnie tam ;-) Tak mówiła Pani że do końca lutego , ale wiadomo że jest to uzależnione od ilości towaru i głodnych Mam :-D . To super że zakupy się udały , myślę ze Twój M da się ugłaskać jak mu pokażesz co kupiłaś ;-) Myślę że kreatyniną nie powinnaś się przejmować . Znalazłam coś takiego : ''Należy także pamiętać, że niewielkie podwyższenie stężenia kreatyniny może być związane z przyrostem masy mięśniowej lub stosowaniem suplementów zawierających w swoim składzie kreatynę. Obniżenie stężenia kreatyniny we krwi nie występuje często. Jego przyczyną może być głodówka, zanik mięśni lub stosowanie kortykosteroidów. Może wystąpić także podczas ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini jesteś kochana- też to znalazłam o tej głodówce ;) uwierzyłabym gdyby nie fakt ze przytyłam juz 8kg !!!!! mężowi pokazywałam po jednej sztuce ;) podobały mu sie i nawet powiedział.. nooo i widac ze takie dobre gatunkowo :-D powiedziałas ze tych na 54 kupiujesz na kilka zmian tzn na szt ile ? ale u mnie w rybniku nie ma wózków np a w sklepie online są i kafataniki tez widziałam a w sklepie zwykłym nie ma wiec moze jeszcze zamówie cos przez internet, a pózniej polece do ikei :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny no zagłodzona raczej nie jesteś , ja też mam ok 7-8 na plusie od początku. Pocieszam się że to nie dużo , bo moja młodsza o 8 lat siostra przytyła w ciąży... uwaga! 29 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! była jak czołg a teraz jest chudsza niż ja byłam przed ciążą , mnie by było ciężko zrzucić taką masę.. Ja ciuszków na 56 mam dosłownie kilka tzn ze 3 pary body , 3 pajacyki 3 rampesry, 3 kaftaniki i to wszystko. Mniejsze to są juz chyba na wcześniaki ;-)Mojej koleżance urodziło się w grudniu dziecko 59 długi i ciuszki które miała na 54 - 56 nawet nie założyła. Ja kupuję od 64 wzwyż ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę to ja mam 4kg na plusie , będę słoniem:) Fajne te rzeczy Kini kupiłaś, zazdroszczę Wam tych zakupów:) U nas jeszcze troszkę za wcześnie. Dobrej nocki Kochane, kolorowych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka... mam wizyte w tym samym dniu i o tej samej godz. co Ty.. :-) Przejrzalam oferte Smyka.. Zajrze tam na pewno, a kupie, jesli bede wiedziala dla kogo, chł czy dziewczynki.. Ja mam zamiar jednak kupic na 56, my raczej nie z tych wielkich z moim M, wiec dziecko chyba tez nie urodzi sie duże, choc pewnie nie ma reguły.. Zaryzykuję. Tez nie mam zamiaru przesadzac z iloscią, najwyzej pozniej jeszcze dokupię. Dobrej nocki P.S Kini... ta Dolores Śledź nie chce mi wyjść z głowy.. :-D A nasza lista imion znow sie skróciła.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zrobiłam wczoraj progesteron wynik 19,84 masakra jakaś biorę dufaston, co ja mogę z tym zrobić mój lekarz się tym nie martwi teraz wizytę mam w czwartek i w sumie nie wiem co powie... Czemu tak jest jaka może być przyczyna niskiego progesteronu i w ogóle czy utrzymam ta ciąże z takim poziomem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolciu ja do 14tyg brałam duphaston 3x1 i luteinę dopochwowo 2x2 wiec bardzo dużo, ok 13tyg pracę przejmuje łożysko wiec stopniowo odstawiałam, trochę dziwny ten lekarz, moze skonsultuj to jeszcze z innym jesli nie czujesz sie u niego bezpiecznie zwłaszcza ze masz za sobą poronienia.. marietanka- ja też sie nie mogłam doczekac zakupów, tak sie bałam ze zapeszę.. po połówkowych hamulce puściły :-D kini kini :) ja jestem na dobrej drodze zeby ok 30kg przybrac :-I obudziłam sie dzis w nocy o 3 i mi sie te Twoje majtki przypomniały po poporodowe- jak to są ?? a jakich kosmetyków zamierzasz używać przy dzidzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny ale brałaś leki bo miałaś niski poziom czy nie sprawdzałaś wyniku progesteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sprawdzałam, poprostu trafiłam na lekarke która dmucha na zimne, leczyłam u niej niepłodność, trwało to rok, miałam torbiel na jajniku, póżniej laparoskopię i w 3 cyklu po sie udało, od samego początku dawała mi najwiekszą ochronę zapobiegawczo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolcia mi się wydaje , że masz w normie progesteron. Prawidłowe stężenie hormonu w surowicy krwi u kobiet wynosi: - po owulacji 1 - 28 ng/ml; - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml; - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml; - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml. Może Twój organizm mniej przyswaja, ale nie ma powodu do zmartwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny widzę że myśli masz cały czas zajęte ;-) Majtki mam tej firmy z linku bezszwowe tylko dużo wyższe za pępek tylko linku nie ma. One są takie lekkie że ich wogóle nie czuć i bardzo się naciągają. Kupiłam w sklepie z bielizną , przy okazji koszulki do karmienia . http://www.darex.torun.com.pl/index.php?page=showcat&id=31&lang=pl http://sklep.lupoline.pl/product,pl,2339,Model-1336,.html http://sklep.lupoline.pl/product,pl,2168,Model-1271,.html Co do kosmetyków to będę używać raczej aptecznych typu Emolium , Balneum , Oilatum Soft , Atoperal itp. Są bezzapachowe i antyalergiczne raczej.Z kosmetyków drogeryjnych to tylko w grę wchodzi Hipp i niektóre firmy Rossman. Wysłałam Ci kiedyś chyba taki link o kosmetykach , to popatrz sobie które warto a które nie. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Marietanka nie będziesz słoniem , każda z nas tyje w swoim tempie. Grunt żeby się nie opychać i mieć trochę ruchu ;-) Poczekaj może dobije do setki hahahaah , nigdy nie wiadomo ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia , skonsultuj się z innym lekarzem dla swojego własnego spokoju , zwłaszcza po Twoich przejściach. Może to nic takiego ale upewnij się . Ja na początku ciąży pamiętam miałam z 19 progesteron a za kilka dni ze 27 i w górę , ale każda z nas jest inna przecież. Mój ginekolog kontroluje moją tarczycę ale ja i tak jestem pod kontrolą endokrynologa , wiesz tak jest bezpieczniej i wiesz że zrobiłaś wszystko. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzLoniu - Dolores jest absorbująca wiem ;-) za mną ''też chodziła'' , szczególnie jak wołają : Dori , Dolori ;-) Ja też nie należę do wysokich , mam 158 cm w kapeluszu i każdy dodatkowy kilogram odrazu jest widoczny. M raczej też nie , ale za to dziadek jest wysoki i wielki i w jego rodzinie rodziły się dzieci po 5-6 kilo!!!!! Boże... Nie chcę nawet o tym myśleć. Ta moja koleżanka co urodziła takie ''długie'' dziecko też nie grzeszy wzrostem ani mąż , więc nie ma reguły ;-) A ciuszki to zawsze przecież można dokupić ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Miłego dnia dziewczyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogadam z lekarzem może doda mi jeszcze coś np luteine, ja ufam temu lekarzowi on mi tłumaczył, że to jest norma itd. pytałam też w Białymstoku meilowo, odpisał mi żeby brać duphaston i będzie ok, a objawów niedoboru czyli ból brzucha plamienie nie mam więc się tym nie martwią, ale jak czytam internet to się załamuję. I zastanawiam się czemu tak jest jaka jest tego przyczyna. Myślę i nie wiem do kogo mogłabym jeszcze pójść żeby to skonsultować.Powtórze w innym labolatorium i o innej porze bo to podobno też ma znaczenie i zobacze co w czwartek się dowiem, wrrrr zawszę pod górę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolcia, nie wiem czy Twój wynik jest dobry czy nie, ale ja bym skonsultowała też z innym ginekologiem, tak po prostu dla świętego spokoju, po co masz się niepotrzebnie martwić. Mi ginekolog tylko raz czy 2 zrobiła wyniki krwi, a potem nie kontrolowałam, ale pomimo tego progesteron brałam do początku 19tc. Właśnie wróciłam od mojej ginekolog, powiedziłam jej całą historię pobytu w szpitalu itd i to, że jestem po wyjściu ze szpitala bardziej niespokojna niz przed w związku z ta szyjką. Zmierzyła mi usg przezpochwowym i powiedziała, że długość szyjki wynosi 32mm, więc ok ( wkońcu 21mm a 32mm to wielka różnica). Mam nadzieję, że tak pozostanie, bo jak na razie to mam juz dosyc tych niespodzianek. Teraz następną wizyte mam 5 marca. Na razie moje Maleństwo leży dupką w dół, ale to nic nie znaczy, bo jeszcze ma dużo miejsca, na obracanie się. O glukozie nic nie mówiła, może zapomniała,ale mogę jeszcze raz podejść i się zapytać, robic czy nie. W każdym bądź razie chyba jestem o mój cukier spokojna, bo ani w moczu ani w krwi nigdy się nie pojawił, więc nie wiem czy w ogóle to badanie powinnam robić? A jak Wy uważacie? Kini pisałaś, że dostałaś skierowanie na glukozę. Musisz iść do jakiegokolwiek laboratorium? Musisz za to płacić czy płaci fundusz zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, bo zapomniałam. Ja od początku ciąży przytyłam 5 kg, więc chyba nie jest źle, ale dzisiaj nie dopiełam się w moje jedne spodnie, które nosiłam przed ciążą. Także coś zaczyna się dziać z moim ciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia cieszę się że wszystko w porządku i że jesteś spokojniejsza. Ja wszystkie skierowania na badania od mojego ginekologa ma na nfz , mimo że wizyty są prywatne . Każda kobieta w ciąży musi zrobić test z obciążeniem glukozy między 24 a 28 tygodniem. I tylko tak można sprawdzić czy grozi Ci cukrzyca ciążowa , wyniki krwi i moczu możesz mieć w normie. Może Twoja lekarka zapomniała , zapytaj. Dostałam jeszcze doddatkowo na cytomegalię , wirusy wątroby , Tsh i morfologię. Powinnaś zrobić ten test. W zwykłym laboratorium , tylko wybierz się rano na czczo i wcześniej musisz kupić tę glukozę w aptece do rozpuszczenia i w laborat Ci przygotują. Pojemność zależy od tego jaką lekarz Ci przepisze , ja dostałam odrazu 75 ml , żeby nie powtarzac ponoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia moja Mała też leży dupką i to na samym dole , jak zacznie wierzgać to mam wątpliwości czy to ruchy czy skurcze.. Bo kopie mnie centralnie po szyjce macicy i pęcherzu , nie chce wyżej ;-) Też tak masz? jak leżę to czasami w okolicy pępka Ją czuję ale zdecydowanie lubi dół brzucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×