Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Staraczko idź koniecznie zrobić hcg z krwi i będziesz wszystko wiedziała. Bo jeśli to nie ciąża (czego Ci życzę oczywiście) to powinnaś udać się do lekarza w celu uregulowania cykli , może masz coś nie tak z hormonami co przecież często się zdarza lepiej to sprawdzić czy nic złego się nie dzieje. Oczywiście trzymam kciuki żeby to było ''to'' pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkm88
hej. wczoraj nie mialam sil aby tu zagladnac.... bylam u gina, ciazy nie ma ale skoro sie tak uparlam kazal isc na bete... ale nie ide bo chyba dotarlo wreszcie do mnie ze nie ma juz fasolki.... plusem jest to ze ladnie sie oczyscilam i powiedzial ze poronilam juz jakies 2 tyg temu wiec to plamienie moge przyjac jako @. takze pocieszeniem jest to ze nie musze dlugo czekac z kolejnym zafasolkowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja 28
Anitkm kochana wspolczuje ci bardzo straty malenstwa. Domyslam sie jakie to okropne i niesprawiedliwe. Musisz walczyc dalej. Jednymym plusem jest to ze nie zyjesz juz w niepewniosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitkm przykro mi, wiem jak sie czujesz.. Ale musisz przez to przejsc, podniesc sie i walczyc dalej.. Badz dzielna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkm88
no jakos to przetrwam chociaz latwo nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitkm bądź silna , działaj i wracaj szybko tu z powrotem 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja 28
Staraczka obiawy jak na @ to zaden obiaw uuwierz mi ja czullam bol jak na @ przeaz trzy mc ciazy. Idz na bete. Albo zrob jeszcze jeden sikacz i bedziesz miala pewnosc. Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczko wydzielina zabarwiona na różowo to nie żywa krew więc z miesiączką nie ma zbyt wiele wspólnego. Mnie też brzuch bolał, jak cholera na miesiączkę i pstryk ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość massachusetts
hej kobitki, mam pytanko. dwa tyg temu dostałam okres, trwał 5 dni i e 6 dzień kochałam się z narzeczonym i skończył we mnie. bardzo chcemy mieć dziecko, staramy się już od pół roku. i już drugi dzień boli mnie brzuch, jajnik i takie jakby rwanie w dół, oraz często chodzę do toalety, co u mnie nie jest normalne. jest to tydzień po stosunku. czy możliwe że byłyby to najwcześniejsze objawy małej fasolki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini Prześliczny ten wózek, ale jest jedna wada - cena. Jadę dzisiaj po południu do Polski i wracam w poniedziałek wieczorem, także raczej nie będzie mnie na forum. Chyba, że wpadniemy na siebie jutro w Smyku. Myślę, że zawitam tam około południa. Masz też coś takiego, że jak wstaniesz i trochę pochodzisz, to czujesz jakby ucisk na dół brzucha, albo macicę czy pęcherz? Po prostu nie potrafię tego dobrze zlokalizować. Dzisiaj mam we Wrocławiu wieczorem wizytę u ginekologa, to się go zapytam, oby to nie były jakieś skurcze. Miłego buszowania po Smyku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie dziewczyny i pozdrawiam weekendowo! Nie odzywałam się dłuższy czas bo po pierwsze praca, po drugie praca i po trzecie też... Ale jest weekend i jak się jeszcze mocniej zdenerwuję to sobie na zwolnienie pójdę :) Chciałam Wam powiedzieć, że zapisałam się na badania dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży organizowane przez Katedrę Biologii Człowieka Uniwerystetu Wrocławskiego. Poszłam tam z ciekawości a badania mają na celu sprawdzić jak zmieniają się pewne parametry u kobiet w ciąży i na różnych jej etapach. Miałam zrobiony pomiar gęstości kości, zmierzoną siłę dłoni, nagrany głos - podobno głos w ciąży się zmienia ;), wymiary różnych części ciała - wyszło, że jestem asymetryczna - jak każdy, no i jeszcze kilka ankiet do wypełnienia związanych ze stresem. Jako zadanie domowe miałam przez tydzień zapisywać dokładnie co jadłam i ile każdego dnia. Później np. dowiem się coś na temat składu i właściwości swojego mleka ale daleko jeszcze. To tyle z ciekawostek bo wizyta dopiero 27.02 ale ogólnie czuję się ok. Mam pytanie do dziewczyn, które miały badanie przezierności karkowej - czy wynik jest tego samego dnia czy trzeba czekać dłużej. Pozdrawiam Was a szczególnie trzymam kciuki za Gusię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki😘 Sanders wyniki przezierności masz odrazu z odczytu usg , potem ewentualnie możesz rozszerzyć badania o test PAPa. Norma NT jest do 2,5. Każda z nas jest chyba asymetryczna , ale przynajmniej przebadasz się gruntownie ;-) Cieszę się że dobrze się czujesz i z Dzidzią ok. Daj znać jak tam badania ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia ja będę we Wro jutro bo dziś mam mały remont.. Daj znać co kupiłaś fajnego i jak wizyta;-) Mnie boli z kolei z boku , coś mi mała tam uciska i boli jak cholera.. No ale co zrobić . 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Dziewczyny co u was , nadzieja , jeny , marietanka , agaolcia , Lonia ??? I cała brzuchata reszta co tak milczycie? Gusia trzymasz się jeszcze kochana?? kciuki zaciśnięte!!!!!! miłęgo weekendu 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam sie jeszcze :(, i nie mogę się doczekać już tego momentu. A z drugiej strony jakoś nie mogę sobie go wyobrazić, jak to się zacznie kiedy o której czy będę wiedziała... za dużo tych nie wiadomych :D Dzisiaj wzięłam sie za porządki bo położna na ktg powiedziała że nie muszę się już oszczędzać więc umyłam 2 okna wyprałam i wyprasowałam firanki i powiesiłam, przesadziłam 2 kwiatki resztę w wannie spryskałam, wyprałam koc z kanapy żeby był czyściutki jak przyjdzie kruszynka :D (bo bardzo lubią go mój kot i jak nikt nie widzi pies :D ), zaraz jedziemy jeszcze na zakupy po zapas wody (dla mnie) i napojów (dla M). Później jeszcze trzeba umyć podłogi, łazienke. Na koniec włosy, zrobić paznokcie i mogę iść rodzić :D 🌻 A wy jak samopoczucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia jesteś niezła, ja tyle energii nie mam. Ja też się bałam, że nie będę wiedziała, że rodzę, akurat u mnie było tak , że zaczełam plamić i pojechałam do szpitala a miałam 60 km i okazło się że dobrze zrobiłam bo jak dojechałam to już miałam taaakie skurcze że szok, nie da się tego nie rozpoznać. Brzuch jak kamień i ból niestety z kosmosu i tak 16 godzin :) wspominam to super, strasznie Ci fajnie że już niedługo będziesz miała córcie, mi czas się wlecze...jeszcze pół roku masakra. Miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna7089
Czesc dziewczyny, Jstem tu nowa.. Czekam na zrobienie testu w poniedziałek, bardzo chciałabym byc w ciazy. Niestety chyba nabawilam sie grzybicy pochwy, od paru dni mnie swedzi, byłam w aptece dostałam jakiś czopki no i czekam. Bardzo chciałabym zobaczyć te dwie kreseczki.. Czy są tu kobiety które są w ciazy i od poczatku miały problemy z grzybica? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia niesamowita jesteś :) trzymam kciuki mocno za Ciebie ! Agaolcia jak się czujesz? Jak reszta dziewczyn się miewa? Jeny Ty nie miałaś mieć wizyty tak jak jak 11 lutego? U mnie dobrze, czuje się ok, mam sporo pracy. Dzisiaj też do 20 pracuje:) Naszło mnie dzisiaj na fasolkę po bretońsku , zrobiłam cały wielki gar. Nie wiem jak zniesie to mój żołądek :) Co do grzybicy ja nie pomogę, nie miałam problemu. Pozdrawiam Was!! ! marca mam wizytę, myślicie, że w 16 tygodniu powie mi Kto we mnie mieszka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka jak dzidzia się dobrze ułoży to już może ci gin powie kto tam mieszka pod serduszkiem, ja też wiedziałam już tak wcześnie choć na 100 % potwierdzili mi w 20 tyg na połówkowym. 🌻 Martyna co do grzybicy to też nie pomogę, bo na szczęście w ciąży infekcje mnie ominęły. Ale jak coś to idź do lekarza, bo nie wiem czy wszystkie leki można stosować jakbyś była w ciąży. 🌻 Agaolcia fasolka mmm pycha ale już chyba sobie odpuszczę na koniec :D Ciekawa jestem jak to się wszystko rozwinie i jak szybko/wolno to pójdzie :D. A tobie zleci czas szybciutko tym bardziej mając już jedno dzieciatko, nawet nie obejrzysz się a będzie już koniec :D 🌻 Edzia jak tam zakupy w smyku?? I co na wizycie?? Daj znać jak wrócisz do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka, już czuję się ok chociaż miałam dwa dni wymiotów a już mi się nie zdarzało ale może to jakiś wirus bo miałam też ból gardła. Czuję się ok, ciągle się coś dzieję w tym moim brzusiu niby nie boli ale ciągle coś odczuwam. Nadal nie mam apetytu tzn chce mi się jeść ale nic mi nie smakuję to naprawdę męczy już bym chciała odzyskać normalny smak i apetyt. A u Ciebie nadal bezobjawowo? (szczęściara) 😘 Pozdrowionka dla Was mamusie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... chcialabym sie pochwalic, ze od tyg. czuje juz ruchy mojego Synka. :-) Tak, bedzie chlopak, mialam usg w Pl., kolejne juz u nas za tydz., ale chyba sie nic nie zmieni, bo widzialam na wlassne oczy :-P Rychy są niesamowite, czuje je dosc mocno i nie da sie ich pomylic z niczym innym. xx Gusiu..trzymam kciuki :-) xx pozdrowionka dla Wszystkich Mamuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loni gratuluję! Mamy drugiego chłopaczka na forum. Mam cichą nadzieję, że i u mnie będzie synek:) Miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja 28
Lonia kochana juz myslalam ze tylko ja bede z facetem hehe gratulacje syneczka. Dobrze ze wszystko oki marietanka trzymam kciuki za chlopaka. Guzia juz niedlugo;-) kini,agaolcia,edzia anka jeny buziaki dla brzuszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, wlasnie.. niechaj sie "posypują" chłopcy teraz, bo z kim te dziewczynki beda sie bawic :-) Dzieki za gratulacje. Buziaki dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalaaamburkaaa
Witam - dziewczyny nie pisalam jeszcze tutaj, ale podczytuje was regularnie. Mam pytanko do Was - czy odkad poczulyscie ruchy swoich Dzieciaczkow to czujecie/czulyscie to codziennie? Raz, kilka razy, czy moze kilkanascie razy na dzien? Pojedynczo czy "seriami"? Podzielcie sie swoim doswiadczeniem w tej kwesti, prosze. Jestem w 21 tygodniu a pierwszy raz poczulam ruchy w 19 tygodniu i jak jest cisza to wariuje. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze spokojnej ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja 28
Kaalammburkaaa co do kopniakow to sie nie martw malenstwa tak maja ze czassem im sie nioc z dniem myli. I na dniu nie kopia. Moja polozna mowi ze powinno sie liczyc kopniaki ok 28 tc musi ich byc ok. 10 dziennie co do mojego synka to jest dzienn ze kopie jak szalony co godzine partiami po ok 5 a na drugi dzien 5 kopniakow na caly dzien juz sie przyzwyczailam. Podobno jak dzidzia nie kopie ok 12 godzin to warto zwrocic sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, ja odkąd poczułam, to w sumie czuję codziennie. Raz mocniej, raz delikatniej, raz dluzej, raz krócej... Pamiętaj, ze Malenstwo jest jeszcze male, mozesz czasem przeoczyc te kopniaczki. Jesli jestes czyms zajeta, mozesz po prostu nie zauwazyc. Nie martw sie. Bedzie dobrze :-) Sprobuj takiej sztuczki...zjedz cos slodkiego, jakiegos batonika, lub wypij szklanke soku pomaranczowego i poloz sie na troszke.. daj znac, czy podzialalo..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane 😘 Gusia Ty to jesteś jak cyborg kochana , skąd bierzesz te siły? JU nas w sobotę zaczął się mały remont , trochę się przeforsowałam , wieczzorem bolał mnie brzuch i plecy.. To już siedzisz na torbie zwarta i gotowa ;-) Informuj nas jak się zacznie 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Martyna witaj- życzę Ci dwóch kreseczek a jeśli chodzi o infekcje , to jeśli ciąża się potwierdzi to powinnaś zapytać lekarza , bo w pierwszym trymestrze wiele leków jest zabronionych , żebyś nie zaszkodziła sobie i maleństwu pozdrawiam 🌼 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Marietanka może się dowiesz kto u Ciebie mieszka , wszystko zależy od tego jak się Dzidzia ułoży ;-) Moja dłuuugo była ''wstydliwa'' ;-) Życzę Ci oczywiście upragnionego Syneczka ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu gratuluję Syneczka!!! 😘 i co imię już postanowione? ;-) Widziałaś siusiaka to raczej pomyłki nie będzie , możesz kupować błękity ;-) Ja kupiłam kilka różowych rzeczy ale... pewności 100% nie będę mieć aż do końca ;-)Ruchy są super nie? Moje lubi szaleć wieczorami i w nocy ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz kalamburka nie martw się. Dzieci tak jak my , mają lepsze i gorsze dni. U mnie jest tak że czasem szaleje cały dzień a potem dłuuugo nic i zaczynam się martwić .. Każde ma swoją porę ''zabawy'' i odpoczynku , a śpią ok 15 godzin na dobę więc może się mijacie ;-) Czasami są to kopnięcia seriami a czasem delikatne smyranie, różnie. Nie ma napewno w tym regularności.Jeżeli ta przerwa trwa dłuzej wówczas należy iść do lekarza , ale myślę że wszystko jest jak powinno. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia jak tam zakupy? Ja byłam w niedziele , dokupiłam resztę tzn pieluchy tetrowe, flanelowe, matę na przewijak , 2 biustonosze do karmienia , aspirator do noska ,termometr zbliżeniowy, itp. Pampersy i kosmetyki zostawię na koniec. A w C&A były tez fajne promocje i kupiłam sobie płaszcz na wiosnę ale grzybek bo moja kurtka niedługo pęknie ;-) Jeszcze kocyk edukacyjny , pozytywkę i pluszową książeczkę . A w sklepie z wózkami nie byłam bo nie zdążyłam a Ty? Jak wizyta? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Dziewczyny mam pytanie , bo jestem głupia w tej kwesti.. Mianowicie jaka jest różnica między smoczkami tzn. słaboprzepływowy , średnioprzepływowy itd? Co to znaczy i jaki jest najlepszy dla noworodka? A smoczki uspokajacze to kupiłyście takie ścięte na końcu czy takie okrągłe przypominające pierś? Bo słyszałam że kształt musi przypasować Dzidzi ;-) A czy któraś z was ma laktator? niewiem jaki kupić , ponoć ręczne są najlepsze ale ja nie mam zdania na ten temat. Buzka kochane pozdrawiam Mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini z tego co się orientuje smoczek słaboprzepływowy jest dla noworodka (bo wolno płynie i maleństwo się nie zakrztusi), średnioprzepływowy jest dla kilkumiesięcznego bobasa, itd. Na smoczkach powinno być dla jakiego wieku czy 0+,3+,6+ przynajmniej ja miałam w tomee tepee tak oznaczone. Co do laktatora to nie kupuj bo nie wiadomo czy będzie potrzebny jak masz możliwość to pożycz, albo obejrzyj i twój M kupi jak będziesz w szpitalu i okaże się niezbędny to ci dowiezie. U mnie dziewczyny polecały laktator zarówno ręczny jak i elektryczny, także trudno stwierdzić jaki ci przypasuje. 🌻 Kalamburka tak jak dziewczyny piszą ruchy różnie czuć niby głównie po jedzeniu ale moja Ala miała całkiem inne godziny szaleństw, z samego rana, późno po południu i koło 24 jak kładłam się spać to wtedy szalała jak najęta :D, i kopała M jak się przytulał. Teraz jak mam liczyć ruchy od 34 tygodnia to ma być min 6 ruchów na godzinę i w ciągu doby ma być tak przez 3h. Jeżeli przez 3 kolejne godziny nie będę czuła ruchów to szybko do szpitala mam jechać, dlatego często muszę szturchać brzuchol bo Ala ostatnio się zrobiła leniwa i mnie stresuje. 🌻 Loniu ja również gratuluje syneczka. Fajnie że chłopaki zaczynają nam się sypać. 🌻 U mnie nadal cisza, zero objawów .... Ali się nie śpieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×