Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Witajcie drogie koleżanki :-) Ja tylko na chwilkę, chciałam Wam wszystkim serdecznie pogratulować i życzyć spokojnych ciąż i lekkich rozwiązań :-) Gusia, fajny pomysł z drugą odsłoną wątku. Mam nadzieję, że do nas też będziecie wpadać :-) Pozdrawiam Was gorąco i przesyłam buziaki ode mnie i Bartusia. trzymajcie się cieplutko w te chłodne dni :-) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne Kasiu że będziemy zaglądać do Was bo powoli każda z nas będzie potrzebować rad od Mam które już opiekują się maleństwem i mają doświadczenie a u was z każdym dniem ono się zwiększa :D, bo my na razie konfrontujemy nasze ciążowe dolegliwości i wyprawki dla naszych skarbów. Też serdecznie i cieplutko pozdrawiam Ciebie i Bartusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko bardzo fajna ta lista co przesłałaś no może tetrowych pieluch tyle nie będzie potrzebnych (wystarczy ze 20 szt) wg mnie i zamiast gruszki do noska fajniejsza jest frida lub sopelek. 🌻 Zmykam do pracy. Trzymajcie się cieplutko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders78 ja właśnie przez stresującą pracę jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży i chwalę sobie. To czas dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny, nadzieja, Kini dzięki dziewczyny 🌼 Kini gratuluję córeczki, fajnie mieć córeczkę kucyki, sukieneczki itd. ja teraz zamawiam chłopca ale jak będzie dziewczynka to też super, aby zdrowe. Sanders gratuluję, powodzenia. Gusia było bez szczegółów :) ale już niedługo i na pewno dasz sobie świetnie radę Ty to jesteś dzielna kobietka całą ciąże w pracy nie spowolnilaś więc kondycje masz urodzisz migiem życzę Ci tego. Miłego dnia mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu- nie wiem czy mi się to sniło ale czy Ty jesteś z katowic ? jeśli tak to gdzie rodzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny jestem z Częstochowy ale leczyłam się w Katowicach i miałam rodzić w Bytomiu, no ale w końcu stanęło na tym że rodzę w Cz-wie bo cholera wie jakie bedą warunki na drodze w ciągu m-ca a nie chciałabym utknąć w polach :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak bo Ty rodzisz juz niedługo i pewnie zima w pełni będzie.. nie wiem czy słyszałaś w katowicach o szpitalu zakonu bonifratów, bardzo kobiety go chwalą, ja mam do niego ok 60km jakas godzinę i sie zastanawiam czy to ma sens ? bardzo chciałabym tam rodzic ale nie wiem czy dojade, czy zdąze itd.. u mnie w rybniku porodówka w szpitalu ma straszne opinie i nie wiem co robic, poza tym powiedz to trzeba sie jakos wczesniej zaopowiedziec ze chcę tam rodzic ? Ty byłaś oglądac ten szpital w którym będziesz rodzić ? poza tym znieczulenie jest w cenie ? co to jest ten poród rodzinny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny nie musisz się zapowiadasz tam gdzie pojedziesz tam rodzisz, nawet jakbyś była w inny województwie. Ja akurat byłam oglądać szpital z położną ze szkoły rodzenia, ale w sumie za dużo nie widzieliśmy bo akurat porodówka była w generalnym remoncie i otwierają ją 1 lutego :D, a na tam gdzie jest terach chwilowo leżałam jak miałam laparoskopie więc widziałam jak wygląda. U mnie niestety nie ma czegoś takiego jak znieczulenie zzo, nawet jakbym chciała zapłacić, ale to w każdym mieście jest inaczej. Jest tylko Dolargan lekki środek przeciwbólowy ale to środek narkotyczny i położna odradzała że podany w złym momencie może mieć zły wpływ na dziecko, więc wole go nie stosować W Bytomiu mają TENS są to delikatne prądy podobno łagodzące ból, i gaz rozweselający który dziewczyny polecały. Ale to i tak zależy od naszego organizmu, jak będzie reagował. A poród rodzinny to taki kiedy twój M trzyma cię za rękę, oddycha z tobą i ogólnie cię wspiera w tych "ciężkich" chwilach a później dumnie przecina pępowinę. :D Ja bardzo chce mieć poród rodzinny ale nie wiem jak z tym będzie bo od 7 stycznia jest wprowadzony zakaz porodów rodzinnych i odwiedzin w szpitalu (przynajmniej w Cz-wie), więc jak coś będe musiała dać radę "sama" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusia gteż fajne to łóżeczko ja bym takie chciała kupic jak bede u moich rodziców ,zawsze moge je wszedzie zabrac i poręczne wszystko ma czego trzeba . wiesz może co z anitkm? jakos nic sie nie odzywa mam nadzię że wszystko u niej oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1lepszy
JUZ NIE CZEKAM NIE WIERZE NIKOMU NAWET DZIECKU ZE UR SIE ZDROWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1lepszy
PORONIŁAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1lepszy
JUZ NIGDY NIE BEDE MOGŁA MIEC DZIECKA JUZ NIGDY NIE BEDE WSPOLZYC Z MEZCZYZNA JUZ NIGDY NIE BEDE MATKA JUZ NIGDY NIE POWIENM MOJA KRUSZYNO JUZ NIGDY NIE ODWAZE SIE WYJSC Z MIESZKANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1lepszy
JUZ NIGDY NIE CHCE CZUC SIE KOBIETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejko bardzo ładne, ja też kupuję drewniane i tez białe z ikei akurat mi sie spodobało wiec juz nie szukam dalej a teraz zobaczyłam to turystyczne od gusi i mnie zatkało bo cudne jest i rzeczywiście ma wszystko co trzeba i nie takie drogie, a jak myślice kiedy mniej wiecej trzeba miec juz skompletowaną wyprawkę tzn własnie łózeczko, wózek, ubranka i wszystko co trzeba ile wczesniej przed porodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny wydaje mi się ze jak wszystko ok to tak 1,5 m-ca to min, ja starałam się mieć tak 2 m-ce prze, bo teraz w 9 mc-u to ani siły ani chęci na łażenie nie mówiąc o praniu prasowaniu tych maleństw i wszystkiego, i pomimo że miałam liste to ciągle coś wychodzi że jednak się przyda :D, tak jak wczoraj się dowidziałam od położnej że do szpitala trzeba mieć mydełko dla dziecka, a jak i mydełko to i mydelniczka by się przydała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 1lepszy jesteś jedną z forum, czy nowa? Skąd ten akt desperacji? Dziewczyny na nowym forum naszych koleżanek dalej pomarańczowa wojna, SZOK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu- liczyłaś ile mniej więcej to wszystko Was wyszło ? ja na razie nie ogarniam, rozglądam sie póki co a jeśli chodzi o ten kontakt z położną to ona będzie przy porodzie ? bo ja pierwszy raz słyszę zeby położna az tak sie udzielała prawdę mówiąc, też sie zapiszę do szkoły gdzie są połozne z mojego szpitala, fajnie ze masz taką pomoc, pewnie sie czujesz spokojniejsza.. jejku ja juz przeżywam ten Twoj poród :) mam nadzieje ze pojdzie gładko i musisz nam tu wszystko opowiedziec a jeszcze mam jedno pytanko, dzidzius będzie spał z Wami w pokoju czy ma swój własny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja tezmyslęjak gusia że gdzieś z mc przed pózniej nie będziemy w stanie w sobote napisze moja liste wyprawkową zobaczymy jakie wy macie typy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą... Jeny,... pisalas o suwaczku.. podeslij stronke do nich, zebym wiedziala jak zrobic... I mam jeszcze jedno pytanie.. Ty jestes 4 tyg. przede mną.. Kiedy dostalas brzuszek? Ja wciąż mam taki jakis rozdety.. Juz sie niecierpliwie i chcialabym widziec ( a inni oczywiscie aby wiedzieli), ze jestem w ciazy, a nie ze najadlam sie kapusty z grochem ... :-) Dzis kupilam sobie pierwsza bluzke, typowo tak krojoną na brzusio, choc nie w sklepie z ciążową odzieżą. U nas teraz krolują wyprzedaze, wiec sie dzis wybralam. Musialam tez zakupic sobie rajstopy, wszystkie, ktore mialam do tej pory, piją mnie w brzunio. Szukalam cos na dzialach ciazowych, ale te ciuchy jakies takie jak z zeszlej epoki, katastrofa.. No i jeszcze sukienke i taki wiekszy sweter, a la tunika.. Ogladalam w HM ciuszki... O rany... jaka slodycz.. Skarpeteczki: Mum + Dad = Me... hehehe Nie było nic o kapuście i bocianach.. :-D Co do łóżeczka to tak jak Gusia, turystyczne na razie rzadzi, ale to tylko i wylacznie ze wzgl. na koty w naszym domu. Do nich jest moskitiera na gore do przykrycia.. Przynajmniej bylabym spokojna, ze koty nie wlażą na dzidzię. Mąż moj wymyslil, ze moze i normalne da rade, ale z ta woalką, i trzeba bedzie zakrywac lozeczko.. Najgorsze pewnei beda pierwsze miesiace, kiedy kot bedzie ciezszy od Malenstwa, potem moga juz spac razem.. :-) Oczywiscie odwiedzimy Ikee. Ja lubie dotknąć.. Nie jestem przekonana do zakupow przez internet. Przypuszczam, ze z wozkiem bedzie hardcorowo.. Tutaj ceny zwalają z nog. Mamy zamiar zakupic juz w marcu, przy okazji swiat w pl., choc oczywiscie mam schize, czy to aby nie za wczesnie.. ?! Zobaczy sie zreszta jeszcze.. Chyba Nadziejka pytala, kiedy "zamknąć" wyprawkę. Ja juz chyba większa czesc chcialabym miec kupiona w kwietniu,czyli dosc wczesnie, ale nie chce miec tego na glowie, kiedy zaczną sie upaly i puchnięcie nóg. Poza tym moj M. pracuje do 17.30, wiec zostaje nam tylko sobota, w niedz. tu mają pozamykane. Ale sie rozpisalam.. Buzka dla Wszystkich i witamy nowe Ciężaróweczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki ;-) U mnie dziś zabiegany dzień, niedawno wróciłam do domu i jakby tegoo było mało to mnie udało się wyjść z grypy a teraz mojego M coś bierze...:-( matko i tak w kółko.. kiedy będzie wiosna. Do tego jest tak okropna pogoda , ani grama słońca tylko szaro , buro i ponuro :-( Edzia jak się czujesz lepiej? Do końca tygodnia bierzesz antybiotyk? Jak Mała daje znać o sobie ? ;-) Kiedy masz wizytę? Ja dowiedziałam się na tym badaniu poprawkowym że to trzecie badanie w 30-którymś tygodniu jest już płatne , ale nie wiem ile co i jak , a Tobie mówili , jak jest u was? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kasiu witaj , wpadam czasem na wasze forum poczytać o perypetiach ''mamusiowych'' i bezcennych radach , już niedługo i nas to czeka ;-) Pozdrowienia dla Ciebie i Bartusia 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja dzięki za listę , już wydrukowana ;-) niedługo mam zamiar wybrać się na jakieś zakupy bo coraz mniej czasu zostało i nie wiem czy ze wszystkim zdążę a jestem w lesie.. Nic nie mam przygotowane jeszcze.. A le to bez sensu chyba żebym już prała ubranka prawda? za wcześnie jeszcze tak myślę. Jeśli chodzi o łóżeczko to ja mam takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90115997/ potem i tak zamierzam kupić turystyczny kojec na kółkach żeby go ciągać za sobą po mieszkaniu :-) O właśnie takie jak Gusia chce kupić ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Sanders jeśli chodzi o zwolnienie to chyba wszystko zależy od rodzaju pracy , Twojego samopoczucia i szefostwa.. Ja pracuję w aptece i mam kontakt z wirusami ale także trzeba też fizycznie pracować (rozłożyć towar i taszczyć kosze z lekami) więc ''wygonili'' mnie odrazu , także jestem na zwolnieniu od 8 tygodnia , wcześniej miałam urlop. Anka79 ❤️ mam nadzieję że lepiej się czujesz? Tak weszłam dziś zobaczyć to forum , nawet ciekawie się zapowiadało ale znowu to samo.. same się zagryzą i po co .. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz lepszy1 jeżeli to nie żart , to bardzo współczuję.. :-( ale poronienie to nie koniec życia przecież , trzeba się podnieść.. Trzymaj się. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny u nas dzidziuś będzie z nami w sypialni i tam będzie łożeczko. Będzie mi wygodniej do niego wstawać w nocy , a poza tym będę też spokojniejsza mając je przy sobie , bo nie zostawiłabym noworodka samego w innym pokoju (odrazu mam wizje śmierci łóżeczkowej i zachłyśnięcia ) A potem zrobimy pokoik jak podrośnie , który jest w drugiej części mieszkania. Zamierzam też kupić elektroniczną nianię z ekranem. Moja siostra miała wspaniała rzecz, szczególnie jak się ma dom , lub rozciągnięte mieszkanie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu co do brzuszka to musisz poczekać ;-) do 2 trymestru i ciut dalej byłam płaska jak deska ;-) już myślałam że nigdy mi nie urośnie ! wybrzuszyło mnie dosłownie w ciągu 2 tygodni i musiałam na szybko kupić jeansy ciążowe bo wszystko mnie piło i bolał brzuch. Niestety masz rację większość tych ubrań to modele przedpotopowe , wielkie wory i namioty .. Jeśli chodzi o spodnie to polecam hm mają fajnie skrojone rurki , proste, biodrówki jakie chcesz i fajne fasony. Ciekawe ubrani też są w bon prix zajrzyj na ich stronke , fajne tuniki skrojone , nie wory na kartofle ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Acha dziewczyny , bedąc na tym nowym forum staraczek dowiedziałam się że ta Majka30 była w ciązy pozamacicznej i jest już po zabiegu :-( szkoda i przykro że takie rzeczy nas spotykają ,ale mam nadzieję że szybko dojdzie do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny kontakt mam z położna bo od wczoraj co tydzień mam chodzić na ktg tam leże 20 min to w tym czasie sobie z nią gadam i o wszystko pytam co mi się przypomni. Pod koniec też tak na pewno u was będzie :D, a zawsze to lepiej jakąś buzie znać która będzie przy porodzie. Tak Alunia będzie z nami spała ze dużo u nas remontu żeby dorabiać jej pokój a jak będzie większa tak 2-3 latka to przeniesiemy ją do pokoju pół piętra niżej, bo nasz dom był po chińsku budowany i składa się z półpięter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini.. to ja musialam cos przegapic w tym HM, bądź.. asortyment moze sie rozni... Wejde tam za kilka tyg. po spodnie raz jeszcze. Dzieki xxx Jeny.. Ja oczywiscie chce ustawic lozeczko w naszej sypialni, choc moj M. uparcie twierdzi, ze trzeba juz "od malenkiego" :-) uczyc dziecko samodzielnosci i ma byc w drugiej sypialni.. heheheh Na co ja mu, ze po co dawac dziecku cyca, moze niech od razu otworzy Mu lodowke i niech sie samo obsluguje.. :-) Wiem, ze i tak bedzie na moim, wiec tak - nasza sypialnia.. :-) xxx Kasiu - wlasnie - witaj :-) Ja rowniez wpadam poczytac, choc sie nie udzielam... Pozdrowionka P.S. jesli chcecie poczytac o wyprawkach, to ja znalazlam cos takiego.. http://www.ciazowy.pl/artykul,wyprawka-do-szpitala,109,1.html http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/Wyprawka-noworodka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu widziałam przypadkiem na forum Mamusiowym że pytałaś o dolargan.... To paskudztwo starej generacji z całą listą skutków ubocznych niestety dalej praktykowane. Podali mi go dwa razy w życiu. Raz przy histeroskopii raz przy hsg. To była najgorsza trauma w moim życiu , mój orgaznizm zareagował tak że dostawałam takychardii i serce mało mi z piersi nie wyskoczyło, myślałam że umrę.. Ze wszystkich przykrych badań w walce o dziecko , podanie tego środka było dla mnie najgorszym przeżyciem,To było straszne jeszcze teraz jak sobie pomyślę to mam dreszcze. Jeszcze długo do siebie dochodziłam , miałam lęki.. Głupi jasiek powinien uspokajać , otumanić - u mnie zadziałał odwrotnie. Jeśli chodzi o poród to jest pierwsza rzecz o która zapytam, nigdy już nie pozwolę sobie tego podać. Wolałabym rodzić na żywca niż żeby mi mieli podać to świństwo. Jeśli w przyszłości będą musiała mieć hsg to wolę na żywca i ból niż to przeżyć jeszcze raz.Oczywiście nie na każdego tak działa , ale tego nie wiesz póki Ci nie podadzą , słyszałam też że nie jest dobre dla dziecka. To moje zdanie oczywiście ale myślę że Twoja położna to mądra kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini czyli dolargan to inaczej głupi Jaś ?? Na mnie źle jakoś nie wpływa, ale ogolnie to była przywalona konkretnie a wolałabym wiedzieć co się dzieje ze mną i z dzieckiem. I to była już druga położna która to odradzała i mówiła o szkodliwości dla dziecka. Także też wolę na żywca niż ma to nam czy jej zaszkodzić. Dziwne że w ogóle podają takie świństwo jak ma zły wpływ na dziecko. 🌻 Zmykam do pracy, ale tylko do 12 :D 🌻 Też byłam na tamtym forum i widziałam że już się zaczęło, ale tak jak na inseminacji same się nakręcają, zamiast zignorować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×