Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Nadzieja nie wcięło Ci posta tylko doda się później , zauważyłam to ;-) No tak właśnie widziałam że tam są smoczki i chyba kupię na wszelki wypadek . zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu , ja zamierzam karmić , ale wiesz nigdy nie wiadomo.. Czy będę mieć pokarm, czy dzidzia będzie chciała ssać itd. Lepiej się przygotować , choć i tak nie wszystko jesteś my w stanie przecież przewidzieć. Mojej koleżanki dzidzia od urodzenia wyobraźcie sobie nie umiała jej ssać.. Próbowała w różnych pozycjach i nie.. wściekała się mała bo była głodna , denerwowała się ona.. I wyobraźcie sobie że ściągała pokarm i z butelki ssało a z piersi nie.. i tak męczy się już 7 miesiąc. Także kto to wie ;-) A do poduszki to trochę cierpliwości , przyzwyczaisz się ;-) powiem Ci że ja do II trym i ciut dalej chodziłam w swoich spodniach. Wybrzuszyło mnie w ciągu 2-3 tygodni ;-) Długo nosiłam tuniki i legginsy. Warto mieć 2 pary spodni z panelem , są naprawdę bardzo wygodne. Ja kupiłam na allegro z hm mama , takie elastyczne rurki polecam. Naprwadę kilka rzeczy wystarczy , przecież to odzież przechodnia , która będzie potem leżeć , lepiej kupić coś dziecku ;-) Loniu - niejedna , niejedny........ :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te butelki tome tepee bardzo fajne sama się zaopatrzyłam w taki zestaw plus te smoczki 0+,3+,6+, jak nie od razu to później wodę można dać czy herbatkę czy coś tam :D. Ja to ich raczej użyję bo pewnie wrócę do pracy po paru m-cach to nawet odciągane mleczko będzie dostawać zakładając że będzie go tak dużo :D. Co do sapania na plecach to jak tylko brzuszek zrobi się większy to same będziecie się układać na boku bo będzie wygodniej oddychać, niby najzdrowszy jest lewy ale ja śpie głównie na prawym i jest ok, mając poduszkę między nogami i pod głową :D. Jak znajdę listę z wyprawką co mniej więcej powinno się mieć dla dziecka to zamieszczę tak dla orientacji żeby sobie odznaczać co się ma a co potrzeba jeszcze, przynajmniej ja to tak robiłam, bo wiadomo że nie kupuje się wszystkiego w 9 m-cu (bo z kasą człowiek by nie wyrobił) tylko tak delikatnie można zacząc na przełomie 6 i 7 m-ca i systematycznie coś sobie dokupywać i zaznaczać. Dobra znikam do spania bo rano do pracy. Ale w środę mam wizytę u gina na badanie ktg to może sprawdzi ile mała waży teraz bo chyba jej sie przybrało bo brzucholek coraz cięższy :D Co do tygodni ciąży to napiszcie jak jest źle bo ja sobie liczyłam na oko, w porównaniu do mnie. Miłej nocki mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny i ja do Was kochane dołączam. W celu naszej listy , jestem z Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podoba mi się to forum i na pewno wspólnymi siłami znajdziemy wiele cennych rad. Pozdrawiam wszystkie mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu ja jestem w 8 tygodniu i 4 dniu ciąży jestem z Legnicy. A ta pomarańczowa żyć bez nas nie może. Chyb żal ściska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jakie wózki kupujecie? Kini widziałam, że pisała o retro wózku. Tego jest tak dużo :) Na pewno musi być lekki:) Może coś oglądałyście i polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ;-) Edzia cieszę się że lepiej się czujesz , napewno te dolegliwości miną zobaczysz ;-) U mnie są takie dni że brzuszek mi ciąży , ciągnie w dół zwłaszcza wieczorami , i nie mogę dużo zjeść bo mi niedobrze i czuję się taka nadęta ;-) Wieczorne ułożenie się też zajmuje więcej czasu niż kiedyś. Ale wiadomo że teraz idziemy pod górkę ;-) Chciałam was zapytać o piersi. Wszędzie na portalach i książkach piszą że bolą , rosną , są nabrzmiałe , tkliwe itp a u mnie nic.. Wydaje mi się że ja nie będę nigdy miała w nich mleka ;-) dopóki brałam duphaston to bolały a teraz nic , są jakby po okresie.. czyli takie wiecie jakby powietrze z nich upuścić. Miała któraś tak? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anka79 bardzo się cieszę że słyszałaś swoje maleństwo , cudowna chwila prawda? ;-) no mów co tam mówił G i czy Ci gratulował ? ;-) proszę o szczegółową relację ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz marietanka , jeny dziś po południu usiądę pooglądać wózki to jak coś fajnego będzie dam znać. W jakiejś gazecie chyba ''mam dziecko'' była reklama fajnych wózków , to potem sprawdzę . buziaki odezwę się póżniej lecę na zakupy 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejja 28
Kini ja czytalam ze kazda kobieta ma pokarm tylko trzeba dbac op nie i doostawiac kiedy sie da. I ze malenstwu wystarczy nawet kilka. Lyczkow. Mysle ze nie masz sie naraziie co marwic. Dziewczyny jak wroce do domu to podam link z wozkiem bo juz wybralam. Nie jest drogi 3 w 1 atesty ma i chyba tez ten wybiore. A dziewczyny co z sexem? Chce wam sie? Hehe bo mnie ciagle nic i moj J tez nie chce bo ssie boii ze cos tam malemy zrobi gluppol hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę kupić butelki, porządne, wygodne do mycia i wyparzania. będę karmić butelką. Weszłam na allegro, popatrzeć na ciuszki, jakie to wszystko jest piękne. patrzyłam na te zestawy używanych, cudo. Nie mogę się już doczekać jak dowiem się kto tam we mnie siedzi:) Zastanawiam się w co się ubiera takiego sierpniowego bąbla w lecie? Jeju jestem taka zielona, i coraz bardziej przerażona. Jak to jest z magnezem w ciąży można? A co do seksu, to niestety libido -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. cos ten rogal mnie powoli irytuje.. nie wysypiam sie.. nawet jak sie uloze boczkiem, to budze sie na plecach i przechodzenie przez tego ogromnego weza w nocy do toaltety, to nie lada wyczyn... xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za te trzy posty pod rzad, ale kombinowalam, zeby wyslac te linki i nic z tego.. teraz zmykam do pracy, wejde wieczorem i sprobuje ponownie.. milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejko to wklej jak wrócisz, jestem bardzo ciekawa.. kini- ja mam odwrotnie z piersiami tak bolą ze az płakac sie chce, jak zdejmuję stanik to jakby mi po 3kg na kazdej wisiało dosłownie.. tez sie martwie bo w lewej piersi mam tego gruczelowłókniaka którego nie zdązyłam usunąć bo przed terminem operacji dowiedziałam sie o ciązy i ciekawa jestem czy w ogóle będę mogła karmic.. ale to tym bede sie martwic póżniej.. loni- Ty mi mnie przypominasz ;) wiedzę ze podobnie sie meczymy ;) uszy nas bolą, spac sie nie da na lewym boku ;) a to dopiero początek ! ja jak wstaję to jak słoniątko, maz często podbiega i mówi juz pomagam juz pomagam ;) jak do inwalidki :-D co do sexu to mój maż z ksiązki w oczekiwaniu na dziecko ten rozdział przeczytał bardzo dokładnie ;) póki z szyjką jest ok to robimy to raz w tyg w sobotę wyznaczyliśmy sobie dzien :-D boze zabiłby mnie gdyby wiedział ze Wam to piszę hihih ;) jesli chodzi o wózki to mam 3 na oku na razie i nie mogę sie zdecydowac, muszę jechac do sklepu dotknąć, z ciuszkami też ledwo sie powstrzymuję, niech juz będzie 31 !! kini a Ty jutro :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini pisałaś ze masz krzesełko do karminia.. wklej linka jakie masz co ? pliss :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu bo zawsze zapominam Cię zapytac.. Ty byłaś w szkole rodzenia ? a Wy dziewczyny planujecie sie zapisac ? obejrzałam dzis poród na you toubie i poryczałam sie ze nie dam rady !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam się jak durna i całego posta mi wcięło!!! Później się odezwę dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka u mnie do 2 trym seks nie istniał... Nie chciało mi się ale też byłam za bardzo skupiona na swoim brzuchu , jakoś tak psychicznie nie mogłam ;-) ale za to od jakiegoś 22 tyg zaczynają Tobą szarpać takie hormony że nie masz na to wpływu ;-) że tak powiem , pierwszy raz jest ''najgorszy'' a potem już ok ;-) Także seksujcie się ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz marietanka , nie zamierzasz wogóle karmić piersią? Ja nie wiem jak to będzie ale spróbuję ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny ja mam takie coś , nie zupełnie identyczny model ale coś w tym stylu http://allegro.pl/chicco-krzeselko-do-karmienia-polly-2w1-wyprzedaz-i2938413510.html moze troszkę starszy model ale na tej zasadzie. Stolik możesz potem odczepić i przysunąć krzesełko do stołu jak maluch podrośnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny mój też nie wie wszystkiego o czym piszę na forum . Gdyby wiedział że ''opublikowałam'' kiedyś dla którejś z dziewczyn parametry nasienia hahahaha :-D Co do porodu to przeraża mnie ta wizja , ale wiem że muszę przez to przejść.. Ostatnio też ryczałam , gdzieś w gazecie był opisany poród i cc. Co do szkoły rodzenia to myślałam o tym , u nas w szpitalu jest od 26 tyg chyba. Warto iść bo mówią tam dużo ciekawych rzeczy , tym bardziej że dla większości z nas to pierwsze dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ! tez taki chce, a od kiedy dziecko zaczyna takiego używać ? bo zakup go planowałam póżniej, kurcze ja nic nie wiem ;/ opieka na dzieckiem to dla mnie czarna magia, ten mój babel nawet nie wie jaką ma zieloną matkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło że wpadłyście , już się stęskniłam ;-) pozdrawiamy ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny można go używać jak dziecko już stabilnie siedzi , tam w środku są szelki także nie wypadnie. Spokojnie Jeny żadna z nas nie wie wielu rzeczy , ale jak to mówią samo przyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pytanie do Kini77 i anki1979: podobnie jak Wy, jestem pacjentką dr G Jutro idę na pierwszą wizytę po Jego urlopie a tym samym z moimi (dobrymi) wynikami. Czy pan doktor długo jeszcze sprawuje pieczę nad pacjentką w przypadku stwierdzenia ciąży czy od razu prosi aby poddać się opiece swojego ginka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Robiąc moją listę na temat wyprawki korzystałąm z czasopisma "M jak Mama" i ze strony www.superbobo.pl (po prawej stronie jest dział Wyprawka dla niemowlaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders78 ja byłam dziś u niego ostatni raz, bo doktor nie prowadzi ciąży. Polecam Ci go z całego serca. On jest taki małomówny i sztywny, czasem się uśmiecha, ale ma duże sukcesy w zaciążaniu. Życzę Ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini Z tymi piersiami, to ja też tak mam. Są dni, kiedy są twardsze, a często tez i miękkie. Te obwódki wokół brodawek też są czasem ciemno brązowe i duże, a czasem jasne i mniejsze. A powiększyc też mi się aż tak duzo nie powiększyły, także chyba tak musi być. Czytałam, że często do zmian w piersiach dochodzi dopiero w 8 miesiącu ciąży. A od pru dni zauważam u siebie, że na jednej z piersi pojawia się taka ciemniejsza i wyraźniejsza żyła, która dochodzi do brodawki. W "naszej" książce napisane jest, że tworzą się drogi doprowadzające mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem myslałam o tym wózku koleżanka go ma i jest zadowolona jest podobno lekki i wzrotny allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-4w1-seka-carlo-lux-aluminium-i2953389017.html jak obejżycie to powiedzcie co sądzicie? a wiecie co się dzieje z Agaolcia no i anitkm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders78 dr G nie prowadzi ciąży. Po udanym zapłodnieniu , lub naturalnie jedziesz jeszcze na jedną wizytę kontrolną i ''żegnasz'' się z kliniką że tak powiem ;-) Musisz wówczas znależć ginekologa w swoim mieście który poprowadzi Twoją ciążę. Sanders przepraszam , nie pamiętam , Tobie się udało , czy jedziesz z wynikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×