Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Ano wlasnie Gusiu, zeby to jeszcze wiedziec, co powiedziec temu lekarzowi.. Jak mam mu powiedziec o skurczach, skoro nie mam pojecia, co je okresla.. Poza tym te klucia w pisi mam nadal i juz zaczelam sie zastanawiac, czy tez czasem nie jestem nosicielką jakichś bakterii w moczu.. Ech, czlowiek zawsze znajdzie sobie jakies problemy... Obawiam sie tylko tych boli okresowych... Trwają dość krótko, ale mogę powiedziec, ze chyba pojawiają sie codziennie.. Az musze przyuwazyc... xxx Co do moich piersi to.. Nigdy nie mialam zbyt duzych, wiec ku radosci M, w koncu moge się poszczycic ladną miseczką :-D Są swędzące, ale sutki (qrcze - to to wkolo, tak), :-P są baaardzo wrażliwe.. xxx Codo seksiku, to chyba zaczyna mi sie chciec, ale ze wzgl. na to, iz do nastepnej wizyty daleko, a lekarz ostatnio troche mnie straszyl nisko polozoną wciąż macicą, to jestem w kropce.. Nie wiem czy ani seksik, ani orgazmik niewskazany? Co tak naprawdę jest tu zagrożeniem..? Wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu.. Przy ivf tez sie bierze @ pod uwagę, ale nie zawsze. U mnie nie mialoby to racji bytu.. Lekarz jako datę wziął sobie zapłodnienie i od tego odjął zapewne (zreszta i ja tak zrobilam do wyliczenia tyg. ciazy) 2 tyg - czyli niby date miesiaczki. Tak, ten co pisalas dla Kini fajny, tak jak i ta Sylvia. Mnie tez sie podobają, ale.. U mnie chodniki fatalne, wiec praktycznie rzecz ujmując muszę brać chyba taki z pompowanymi, ale z przodka obracanymi Wlasnie moje typy to ta rossy Goya i Espiro Modena.. Ale to juz zostawiam M. Ja wypatruję pod względem wizualnym, on ocenia pod wzg. technicznym. Jak wszystko zreszta w naszym domu :-) XXX Biest, a dziekuję. Nie jest źle.. Nie było mnie dziś, bo śpię ile fabryka dała, a potem do pracy.. :-) A co u Ciebie? Już po N. Roku....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loni, z tego co czytałam orgazm nie jest niebezpieczny dla dziecka, odczuwa go jakie lekkie kołysanie. te skurcze nie szkodzą. Ja też muszę poczekać do wizyty, bo ostatnio miałam zakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini, możesz zmałpować mój wózek, nie przeszkadza mi to. Najważniejsze, żeby nasze dzieci czuły się w nim dobrze. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytkę. Czekam na wieśći!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders Gratulacje!!! Witaj na naszym forum. Ciąża po ivf jest prowadzona trochę inaczej tylko do 12 tc, a reszta przebiega tak samo jak przy ciąży naturalnej. Dziewczyny, po ifv tygodnie ciąży liczy się tak samo jak zapłodnienie naturalne, czyli od ostatniej miesiączki, a później i tak weryfikacją jest usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loni- super wózeczki, jeszcze troche czasu mamy na zastanowienie, ja juz od miesiąca myślę a kupic zamierzam dopiero ok kwiecień/maj co do skurczy to w pierwszym trymestrze miałam często, nawet takie bóle które sprawiały że leciałam od razu do lekarza bo tak sie bałam, w drugim bóle,kłócia mineły ale zaczeły sie skurcze łydek, straszne wrecz budziły mnie w nocy i dltego biorę magnez 2razy dziennie i jest lepiej loniu- zrób sobie suwaczek będziemy widziały w którym dokładnie jestes tyg, Ty juz znasz płec ? kini pani w aptece poleciła mi takie witaminy http://www.bangla.pl/opinie/p4734/boehringer-ingelheim-pharmaton-matruelle wczesniej brałam femibion classic a teraz chciałam kupic 2 a ona powiedziała ze te są duże lepsze- zapłaciłam 37zł !! czy Ty sie moze znasz na tym czy mnie naciągneła czy reczywiscie są warte swojej ceny ? czekam na relacje z wizyty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonisława ja magnez biore jak wcześniej pisałam od 7tc, bo wtedy polawiły sie u mnie plamienia i moja ginekolog mi go kazała brać, gdyby właśnie skurcze były powodem plamień. A teraz miewam takie skurcze jakby ktoś w podbrzuszu pompował mi piłkę lub balon i za chwilę spuszczał powietrze. Dlatego teraz dodatkowo do magnezu biorę jeszcze nospę. Ten prąd przechodzący, jak wcześniej pisałaś zdarza się i nic złego nie oznacza. Mi ginekolog mówiła, ze skurcze idą najczęściej od góry brzucha w dół, czyli do podbrzusza. Najlepiej przy następnej wizycie powiedz swojemu lekarzowi i na pewno Cię uspokoi i wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja 28
Lonia normalne skurcze przepoqwiadajace moga sie pojawic ok 20 tc ale nie moga byc bardzo mocne i dlugie i nie moga im towrzyszyc plamienia. Jeslijest odwwrotnie nie ma sie czym martwic. Mnie kloje czesto brzuch bakteri w moczu nie mam. Moze to juz to taka nasz uroda ciazowa hehe kini ja wybralam wozek wczoraj po poludniu dodalam link. Gdzies takm jest. Zmykam do pracy buziaczki w brzusie dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki 😘 Jestem już po pierwszej wizycie , po południu mam kolejną . Z dzidzią ok , zmierzyłyśmy kręgosłup ale za bardzo nie była towarzyska i zasłaniała się rączkami , ale mówię wam dziewczyny takie figury odstawiała że się dr śmiała , nogi nad głową np ;-) Mówię ona bo na 90% dziewczynka i przez sekundę widziałyśmy pisię (mam nadzieję) ;-) Także wszystko ok ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusia wózek wybrałaś śliczny a krzesełko full wypas , fajnie mieć takich dziadków ;-) Jak są chętni na zakupy dla wnusi to korzystaj ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny podoba mi się ten drugi link 4RIDER Musty ale cena zawrotna ;-) Ale tamte też całkiem fajne ;-) Jeny co do witamin to ja tych nie brałam , nie każde mogę ze względu na zawartość jodu. Na początku brałam zwykły Falvit dla kobiet , a teraz mam te co Ty i Gusia Femibion Classic i mają brdzo przyzwoity skład. Najlepiej porównaj z tamtymi , ja ich nie brałam wiem tylko że mają czekoladowy smak ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu ja też się martwiłam jak Edzia czy to nie aby skurcze i lekarz mi wytłumaczył to tak : jeżeli Cię zakłuje na kilka sekund to nie należy się przejmować , jeżeli bóle czy ciągnięcia pojawiają się po bokach brzucha w okolicach jajników właśnie jak na okres też nie. Martwić się należy wtedy jeżeli brzuch boli dołem i na środku , boleśnie i się powtarza. Mówił mi też że skurczy nie da się pomylić z niczym innym i będziemy wiedziały że to to. Łapie -trzyma - puszcza i tak w kółko , taki jest schemat. Do tego twardnieje brzuch , jakby Ci ktoś wsadził kij od szczotki, tak mi to najprościej wyjaśnił. Co do magnezu to lepiej zapytaj lekarza , bo w witaminach też występuje ,żeby nie przesadzić. Też nie wiedziałam co to są skurcze i kiedy jest twardy brzuch , bo niby skąd mam to wiedzieć jeśli tego wcześniej nie doświadczyłam , a on mi powiedział że taki właśnie los pierworódek ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Wózek Silvia mi się podoba , taki klasyczny i w dobrej cenie ;-) Podoba mi się też ten ROSSY GOYA i modena espiro ale najbardziej ten ostatni link turran - jaki śliczny ten grafitowo-czerwony ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz O seks też pytałam i powiedział że to nie ma znaczenia ułożenie macicy i skurcze przy orgaźmie , dziecko odczuwa lekkie kołysanie. Mnie martwiło natomiast co innego . Wyczytałam oczywiście jak to ja hipochondryczka że nasienie zawiera prostaglandyne które powodują rozwieranie się szyjki macicy. Oczywiście działa to dopiero wtedy, gdy na poród rzeczywiście już czas, nie teraz więc jeśli ciąża nie jest zagrożona , nie krwawimy to nie ma przeciwskazań ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja Twój wózek też jest fajny ale ja potrzebuję wieksze koła , sprawdź linki Loni tam jest też podobny do Twojego i ma większe koła ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odpiszę co tam u lekarza, bo dużo mam do pisania, ale jak wyzdrowiję, bo na oczy nie widzę :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózków wiem, że chce lekki, na pompowanych kołach, 3w1 , ale tak przez allegro dokładnie nie obejrzę, musimy się wybrać do sklepu i popatrzeć, dotknąć Ale mnie dzisiaj wyjątkowo piersi bolą ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny z chęcią dołączę. Gusia09.........18.02.2013 ......36t .......Dz........Częstochowa Kini77........... 14.05.2013 ..... 24t ..............Dz?......Jelenia Góra Edzia81 .........20.05.2013 .....23t ....... .......Dz....... Nadzieja28..... 04.06.2013......21t ................Ch Ostrowiec /UK .. Jeny79 ..............................19t................... Lonisława77....15.07.2013 ..... 16t .................. Anka1979 .......30.08.2013 ............................ Marietanka .....21.08.2013.......10t................. Świdnik Agaolcia .........16.08.2013........11t................Radzyń Podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia09.........18.02.2013 ......36t .......Dz........Częstochowa Kini77........... 14.05.2013 ..... 24t ..............Dz?......Jelenia Góra Edzia81 .........20.05.2013 .....23t ....... .......Dz.......Wrocław/DE Nadzieja28..... 04.06.2013......21t ................Ch Ostrowiec /UK .. Jeny79 ..............................19t...................Rybnik Lonisława77....15.07.2013 ..... 16t ..................Łódź/Bxl Anka1979 .......30.08.2013 ............................Legnica Marietanka .....21.08.2013.......10t................. Świdnik Agaolcia .........16.08.2013........11t................Radzyń Podlaski 28 lat, leczenie Lublin zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia gdzie się podziewałaś? ;-) jak się czujesz , wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia09.........18.02.2013 ......36t .......Dz........Częstochowa Kini77........... 14.05.2013 ..... 24t ..............Dz?......Jelenia Góra Edzia81 .........20.05.2013 .....23t ....... .......Dz.......Wrocław/DE Nadzieja28..... 04.06.2013......21t ................Ch Ostrowiec /UK .. Jeny79 ..............................19t...................Rybnik Lonisława77....15.07.2013 ..... 16t ..................Łódź/Bxl Anka1979 .......30.08.2013 ............................Legnica Marietanka .....21.08.2013.......10t................. Świdnik Agaolcia .........16.08.2013........11t................Radzyń Podlaski 28 lat, leczenie Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko ok poza mega dołem. Byłam u lekarza dzidziuś rośnie muszę leżeć bo mam małego krwiaka podobno się wchłonie. Martwie się małym progesteronem biorę dufaston 3x1 i ma być ok. Wegetuję na mojej kanapie chce mi się już wiosny i do ludzi. Strasznie mi niedobrze mam niesmak w buzi i nic mi nie smakuję. Spać nie mogę i ogólnie słabo się czuję ale mam nadzieję że to minie i poczuję się normalnie. Fajnie że powstało to forum. Gusia a Ty mi się śniłaś :) że urodziłaś i zmogłam się dziś zajrzeć do kompa co u Ciebie, muszę walczyć z dołem i nie dać się bo nawet nie chciało mi się podnieść z kanapy :( Co do wózków to ja mam bebecar stylo AT jestem zadowolona, zalety: duża gondolka, koła pompowane i jest na takich przegubach czyli nie na sprężynach bo wtedy wózek jest twardy i na nierównościach podskakuję i nie jest na paskach bo już chyba takich wózków nie ma. Te przeguby ja nie wiem czy to się tak nazywa są fajne można trochę pokołysać i na nierównym terenie fajnie amortyzują. Jeszcze co do porodu nie bójcie się dziewczyny ja jestem chuda ważę 57 kg całą pierwsza ciąże leżałam bo miałam skurcze od 20 tc w szpitalu pod kroplówkami, zero kondycji, urodziłam w 40tc ważyła 3980 bolała musi boleć ale bez nacięcia miałam jeden szef. Jak położyli mi Oleńkę na piersiach to pomyślałam sobie o matko jakie ładne dziecko włosy miala ok 5 cm długości... szogun taki. Zabrali ja nie wiem umyć ważyć i tak dalej a mój m poleciał za tymi położnymi bo zabrali jego dziecko minął po drodze jeszcze ze dwie panie z nogami w górze i pupkami na wierzchu i go wygonili z porodówki zanim się wytłumaczył to ja już z dzieckiem na ręku wstałam i szłam do łożka... i dostałam mega opierdol że dopiero urodziłam i już chodzę śmiesznie było ale naprawdę nic strasznego. Życzę wam wszystkim lajtowych porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini Super, że wszystko ok z malutką. Czekamy na dalsze informacje po drugiej wizycie, może Malutka rano się wyćwiczy i po południu będzie spokojniejsza. Na ostatniej wizycie moja malutka tez miała nóżki i rączki przed oczami, dlatego też śmieszne zdjęcie wyszło na płytce. Ja coś kicham i jakby katar mnie brał, mam nadzieję, że szybko przejdzie, tym bardziej, ze do soboty biorę ten Duomox. Agaolcia najważniejsze, że z Maluszkiem wszystko w porządku, a ten krwiak na pewno szybko się wchłonie, czego Ci z calego serca życzę. Naprawdę Twoja historia z pierwszą ciążą i z tymi skurczami jest pocieszająca, bo ja też leżę, jak dostałam skurczy. Na szczęście w domu i mam nadzieję,że się nie pogorszy, lecz polepszy. A do szpitala wysłał Cię ginekolog, czy sama pojechałaś na izbę przyjęć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ze skurczami trafiałam do szpitala jeśli pomimo nospy i leżenia dostawałam silnych skurczy czyli naprawdę silny ból, bo brzuch miałam twardy cały czas ale jak nie bolało to byłam w domu. W szpitalu spędzałam kilka dni na kroplówkach i do domu i zaraz wracałam i tak było od 20 do 32 tc a później nawet nospy nie brałam nie wiem czym to tłumaczyć ale skurcze przeszły i urodziłam w 40 tc czyli nawet po terminie. Nie martw się Twoja dzidzia jest bezpieczna skurczom nawet jak są silne można przeciwdziałać warto leżeć i unikać stresu i zero seksu. Powodzenia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolcia Wielkie dzięki. Życzę Ci jak najszybszego powrotu optymizmu,żeby jak najszybciej Twój mega dół odszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Edzia ja Tobie też życzę spokojnego przebiegu ciąży oby skurcze już się nie zdarzały i nie głaszcz brzuszka podobno to też stymuluję macicę do skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolcia cieszę się że się odezwałaś i że oki nie możesz się tak martwić to nie dobrze dla ciebie i dzidzi ,wszystko bedzie ok uwierz mi musimy w to wierzyć dziewczyny a ja dzis mało nie umarłam poszłam rano do toalety i moze to ochydne ale powiem wam co się stało zrobiłam nr 2 bleeeeale troche mam problemy .Wycierając tyłek zobaczyłam krew okazało sie że chyba pękło mi jakieś naczynko w odbycie albo coś.Tak czy inaczej tak się wystraszyłam że słabo mi się zrobiło nie mogłam oddychać i z tych nerwów ledwo żyje .Miała ktróas w was problemy z hemoroidami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzcie co ja znalazłam.. wanienka droga jak cholera ale opinie bardzo dobre ze niby nadaje sie dla niemowląt i bez problemu mozna sobie samemu poradzic z kąpielą, słyszała któraś z Was o czym takim ? http://www.okbaby.it/index.php?option=com_content&view=article&id=70%3Aonda-evolution&catid=16%3Abagnetto&Itemid=87&lang=pl agaolciu- ja też pierwszy trymesrt miałam mega doła, tez zaliczyłam natybiotyk ze względu na bakterie w moczu, też miałam krwiaka który na szczęscie ładnie sie wchłonął, nie mówiac o wymiotach, dole psychicznym.. moze to takie uroki i hormony tak nami rządzą stąd to złe samopoczucie, uwierz ok 15tyg wszystko mineło, mam nadzieję ze u Ciebie też szybko sie poprawi samopoczucie, trzymaj sie :* nadziejko- wierze ze sie wystraszyłaś, ja miałam hemoroidy ale nie w ciązy tylko wcześniej wiec ból znam, moze jak sie nie poprawi skonsultuj to z lekarzem. kini.. 90% przyjumuję za 100% ;) wiec gratuluje potwierdzonej córci :) kiedy masz następną wizytę ? miałaś juz ten test obiązenia glukozą ? w ogóle dziewczyny, jecie słodycze w ciązy? bo ja sie umiem powstrzymac, czy to moze miec wpływ na cukrzycę w ciązy czy nie ma żadnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi słodyczami miało być oczywiście ze sie NIE umiem powstrzymać ;)od jedzenia ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny wystraszylam sie okropnie takie coś miałam piewszy raz jak się powtórzy to powiem mojej położnej. co do słodyczy to jem i to częśto jakoś poprawiaja mi humor miałam robione badania glukoze itd wszystko jest ok i wcale nie jest ta glukoza taka ochydna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie od którego tyg czułyście ruchy dziecka ? bo ja tak od kilku dni lekkie pukanie zaczęłam czuc a dzis nic :( i nie wiem czy to normalne ? poza tym boli mnie z boku brzucha tak jakby jajnik po prawej stronie, nie jest to ani skurcz i tylko po jednej stronie.. kurcze zawsze cos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-) doktor powiedział że on się raczej nie myli bo nie zgaduje ;-) no zobaczymy ;-) Mała waży już prawie 700 gram (6900) i powiedział że będzie raczej duża.. :-/ strach pomyśleć.. Następna wizyta 20 lutego ni i dostałam skierowanie na to cholerstwo glukoze!!!! 75ml!! będę siedziała 3 godziny w laboratorium.. radził brać cytrynę bo wtedy jest znośnie.. Matko ja nie używam cukru nie wiem jak to będzie no ale co zrobić , trzeba to trzeba . zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia rozumiem Twój stan psychiczny , gdyby była to wiosna to by była całkiem inna bajka , a tak trzeba leżeć szaro , ponuro itp. Ale to minie zobaczysz , a ten dziwny posmak w ustach taki metaliczny minie.. Płucz płynem do płukania , gumy miętowe , rzucie natki ponoć pomaga. Co do porodu to super szczęściaro ,żeby każdy był taki to by było pięknie na świecie ;-) Ja staram się nie myśleć o tym , bo się tylko nakręcam i mam projekcje.. Krwiak się wchłonie zobaczysz , odpoczywaj i leniuchuj bo co innego możemy robić , potem już nie będzie można się wyspać ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja no niestety , raczej to hemoroidy i nie ma w tym nic obrzydliwego. Niektóre z nas mają do nich predyspozycje a w ciąży szczególnie.. No ja też. Przez moje problemy z tarczycą , miałam co tu ukrywać zaparcia no i.. wychodowałam sobie jednego :-( pojawia się i znika no i czasem krwawi. Co ci mogę poradzić , to jeśli wcześniej nie miałaś takich problemów to powinnaś szybko się z tym uporać. Oprócz diety i tego żeby nie dopuszczać do zaparć jest maść AVENOC którą można stosować w ciąży . Tylko to jest zewnętrzna maść tylko na pupę , do środka nie ;-) spróbuj powinno pomóc ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny wanienka fajna ale droga okrutnie.. Myślę że poradzisz sobie i ze zwykłą do której można dokupić leżaczek albo taką specjalną gąbkę ;-) Będę mieć właśnie teraz glukozę i nie wiem jak to będzie a co do słodyczy to powiem Ci że jak mnie najdzie to jem ;-) ale nie całą czekoladę tylko dwie kostki . 2 rafaello itp ;-) czasem tak mam ale na szczęście można zapanować. Nie wiem jak to się ma do cukrzycy ale w książkach dla ciężarnych radzą że im mniej tym lepiej , alw z drugiej strony to od czego są zachcianki?? ;-) Ruchy dziecka u mnie póżno ok 23/24 tydz . Na początku myślałam że coś jest nie tak że to właśnie skurcze ale to może być to ;-) bardzo uciska mnie na pęcherz , nisko leży i to w poprzek, zrobiłam nawet badanie moczu bo myślałam że infekcja ale nic nie wyszło. Także nie martw się tym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszam się jako najmłodsza stażem - dziś jest 6 tydzień i 1 dzień a termin porodu... 17.09.2013! Słyszałam dziś moje maleństwo, które dr G nazwał bardzo dużym 4,69 mm:-) No i tylko zamiast wielkiej radości czai sie strach - jak szczęśliwie dotrwać do końca... Dziewczyny, jak ze zwolnieniem lekarskim? Korzystacie i od kiedy? Pytanie wynika z powodu bardzo stresującej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanders- gratuluję :) ale super :) mamy nową mamusię :) jejku zawsze jak czytam o tych początkach to sie rozczulam ;) sanders poczatek pięknej przygody przed Tobą :) życzę spokojnej i pięknej ciązy spędzonej w naszym towarzystwie :-D co do zwolnienia to ja od 5tyg jestem na L4 bo do pracy mam 60km i duży stres wiec nawet sie nie zastanawiałam.. poza tym ze zus płaci mi jak chce bo moja firma ma tylko kilka osób i przejął mnie zus to dostaję kase na raty i to takie ze doliczyc sie niczego nie mogę, mam nadzieje ze u Ciebie nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny co do ruchów toja gdzieś od 16/17 tygodnia ale to nie były typowe kopniaki tylko tak ze czułam że coś się tam rusza i takie miziania do tej pory tak czasem mam i nie zawsze .Jest czasem tak że nie czuje ruchów dwa dni a pózniej znowu dzieciaczki podobno mogą sie ruszac tez w nocy więc sie nie przejmuj.Co do wanienki to ja kupie normalnai dokupie tylko taka dużą gąbkę i bedzie dobrze . xx kinius Gratulacje córeczki:)jaka juz duża rośnie jak na drozdzach hehe glukoza nie jest taka zła mnie przyponima lemoniade nie jest bardzo słodka troszke i ma posmak cytryny da sie przezyc tez się bałam ,ale poszło.:) xx sanders ja niestety nie korzystam ze zwolnienia:( nie ma łatwo maleństwo wielkie :) i pewnie cudowne ciesze sie bardzo że jest tu nas coraz więcej ,teraz będziesz żyła od usg do usg hehe bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie wieczorkiem. Ja dzisiaj miałam ktg i pogaduszki z położną, skurczy zero Alunia ładnie fika i serduszko ładnie pracuje, ale nie było lekarza i dalej nie wiem jaka jest już duża. Za tydzień kolejne ktg + wizyta, może wtedy się dowiem :D 🌻 Sanders gratuluje i witamy serdecznie. Podaj dane miasto, termin porodu, to cię dopiszemy do tabelki 🌻 Agaolcia to szkoda że twój sen nie był proroczy :D choć do 24 jeszcze mam czas, a przynajmniej szybko urodziłam?? :D Leż i odpoczywaj dużo dziewczyn ma krwiaki i same się wchłaniają, więc na pewno będzie dobrze.Jeszcze trochę się pomęczymy i będzie wiosna :D, ważne że powoli dzień się wydłuża i jest jaśniej a nie godzina 16 i ciemno jak cholera, wtedy to człowiek jak nic depresję może załapać. 🌻 Jeny ta wanienka zajebista nie mówiąc o innych rzeczach z tej serii, nawet pokazałam M to się śmiał żebym już nie wyszukiwała rzeczy dla naszej księżniczki, ale cena też niezła, no ale w końcu to mini jakuzzi :D. Co do słodyczy to jadłam ale nigdy nie miałam jakiegoś strasznego parcia na słodkie, a co do cukrzycy jak będzie miała się pojawić to i tak się pojawi. A obciążenie glukozą nie jest takie straszne, jak to mówią niektóre kobitki. Dobrze mieć cytrynę i dolać sobie do wody popijając glukozę ale niedużą ilość to łatwiej pójdzie. Ja ruchy czułam późno koło 22 tyg jak nie później i to zaczeło się właśnie od takiego smyrania od środka, dopiero z czasem zrobiły się z tego typowe ruchy jak dzidzia podrosła :D, a teraz to już wogóle. Nawet czasem trzęsę brzuszkiem żeby się ruszyła ta moja małpka bo jest leniwa a ja się zaczynam stresować wtedy :D 🌻 Kini to super że dziewczynka. :D Glukozę da się przeżyć, ja też nie słodzę wogole a dałam radę fakt ulepek jak cholera, ale na raz jak kielicha nie oddychać i od razu popić niewielką ilością wody :D 🌻 Idę poleżeć bo od siedzenia już mnie krzyż zaczyna boleć :/ Miłej nocki kochane. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×