Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Witam, mojego znowu wysypało :( Zastanawiam sie czy isc do jakiegos innego lekarza niz mój pediatra u którego bylam 2 razy i jakos nic mi nie zaleciła, a jest przeciwna sterydom, ale moze jakas maśc przeciw swedzeniu? Może znacie jakies bez recepty, Hickary stosujesz cos ? Noc taka jak zwykle, czyli z czestym budzeniem. Otstanio po godzinie snu koło 20.30 budzi sie z placzem i musze go wziac na rece przytulic i jak odłoze to dalej spi, co to mzoe byc moze zeby? potrzeba bliskości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ja nie stosuje zadnych masci, bo u nas po odstawieniu alergenu wysypka znika po okolo 2 dniach. Moja mala budzi sie po zasnieciu po pol h - od zawsze. I musi sie przytulic, dostac cycka i spi dalej. A niezjadlas nic nowego? My zaraz lecimy sie inhalowac i jesc sniadanie. Wiki zdrowieje i noc byla fatalna- zasnela o 22, pobudki: 22.30, 24, 3.25 (nie spała do 6), 8. I juz nie ma spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A janie mam koncepcji na sniadanie, calkowicie nie wiem co zjesc... chyba zupe z obiadu. Pieczywo - nie, jajka -nie, mleko - nie, platki - nie, kasze - nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka16- co do budzenia to nie pomogę, bo mo maluch dokladnie tak samo robi. Najlepiej byłoby jakbyś wybrała się do alergologa, na pewno na tym etapie coś poradzi i może przepisze jakąs maśc bez sterydów, taka do zrobienia, albo jakąś gotową. Hickary- może upiecz sobie chleb bezglutenowy (przepisów pełno w necie ) i do tego jajeczko przepiórcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary ja wlasnie robie sobie szpinak. Z nowych rzeczy tesciowa mi zrobiła pasztet i go jadłam i gotowaną szynke i chyba to mi zaszkodziło albo marchewka podejrzewam :/ Co do tego alergologa u mnie w miescie nie ma za bardzo do kogo isc. Szkoda mi maluszka mojego, ale w dzien jest on bardzo pogodny wiec jakby go to bardzo bolało to by chyba płakal prawda...? moze dla niego nie jest to az tak uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Agraffka- przykro, ze malutkiego opsypalo:(. Co do nocy...to ja nie wiem ale jak moj zaczyna plakac, to daje mu cumelka, glaszcze po glowce i szeptam: ciiicii....pomaga bez wyciagania z lozeczka. Ale co dziecko to inna bajka:). U mnie dalej sypie snieg i wieje wiatr, brrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze dzieci zloszcza sie i placza , gdy zmieniacie im ubranko? Moj nie cierpi jak mu wkladam body i mi wrzeszczy....nie wiem o co mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moja wlozenie smoczka i ciiiiciiii nie dziala - zaczyna wrzeszczec i sie rozbudza calkowicie ;) Wiki tez krzyczy przy ubieraniu, jeszcze z 3 tyg temu mozna bylo ja przebierac i sto razy a teraz maraton ;) spodnie, ok - wszystko co na rece - beeeee ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- u mnie tez ze spodniami jest ok ale gora to krzyki:). Matko, slyszalam dzis o 6- letnim chlopcu, ktory umarl z glodu...wazyl 6 kg. Czy my mamy 21 wiek, gdzie my zyjemy, co za matki sa w naszym kraju? Nie mam slow...wciaz sie slyszy o pobiciach niemowlakow, morderstwach dzieci....co sie dzieje??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od nas 3 filmiki na dzien dobry: 1) Pierwsza inhalacja: http://w674.wrzuta.pl/film/21PHRlr69KH/mvi_1491 2) Teraz juz jestem taka gosciowa, ze siedzwe z maseczka: http://w674.wrzuta.pl/film/akEnLuVHjJF/mvi_1495 3) Zabawki w nagrode - Wiki jeczydło - http://w674.wrzuta.pl/film/9k4XObshM67/mvi_1509 Wiki zasnela, ledwo zyje... ale ide zrobic obiad. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- fajne filmiki:) Dziewczyny, ile wy dajecie jedzenia dzieciom na mm? Ja planuje: 4x 180 ml mm, sloiczek z kroliczkiem, pol sloiczka jablka z kaszka manna. Ale czy to nie za duzo? Moze zmniejszyc ilosc mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odezwę się później, bo w sobotę zazwyczaj jestem zalatana. Odpowiem tylko mamie bruna. Tu masz link, jak w poszczególnych miesiącach się karmi mm dziecko http://forum.gazeta.pl/forum/w,632,71001263,71912589,co_moze_zapropoonowac_pediatra_.html Wklej link i polacz razem bez odstepow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Jesli moge, zapytam o cos jeszcze te mamusie które karmią naturalnie: Co jecie? Czy jecie smażone rzeczy? Jakie warzywa oprocz burakow, marchwi, pietruszki kukurydzy... Jakie owocki, oprocz moreli, jablek i bananow? Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywa ze jadam smazone, ale zwykle na parze - malej robie to i sobierzucam.. Mam ograniczona diete - bez glutenu i nabialu. Warzywa jem wszystkie oprocz kapusty, grochu i fasoli. Tak samo z owocami. Oprocz cytrusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obżartuszku ja jem wszystko włączając fasole, kapuste, cytrusy, czekolade. Małej nic nie jest. kiedyś jadłam śledzie i albo to zbieg okoliczności albo faktycznie jej nie smakowało bo dość niechętnie ssala. Wprowadzałam stopniowo ale wszystko. pewnie jak by jej coś było to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka - jak mój miał swędzącą wysypkę, to uratował nas krem atoperal baby (ważne żeby był baby bo on ma składnik przeciwświądowy), bez recepty ok. 35-40zł Mamabruna - Sebastian kończy jutro 5 miesięcy i od tygodnia ma lepszy apetyt. Teraz zjada 4x120-150 ml mleka (od jutra juz tylko nutramigen, kończę z karmieniem piersią), obiadek - ok.80 - 125g, 2x kaszka 90ml mleka+2 łyżki kaszki kukurydzianej + pół słoiczka owoców, ale nie trzymam się sztywno godzin i ilości bo ma takie dni, że wogóle nie chce jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polemisioowa
Serdecznie zapraszam na PoLeMisiowy profil https ://www .facebook .com/ Polemisie , gdzie prezentuje uszyte z kolorowej bawełny i miłego w dotyku materiały Minky, wypełnione antyalergicznym silikonem zabawki, apaszki. Twoje Dziecko będzie miało kapitalną zabawę i na pewno wyróżni się z tłumu. Zapraszam także na all http ://allegro .pl/listing/user .php?us_id=28152144 .Wybieraj i zamawiaj. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, co do tych zaproszeń to był użytkownik na Allegro: Moon-art, ale widzę, że juz nie ma takich zaproszeń. Myslę jednak, ze można zapytać. Agraffka - nam też doktorka polecała Atoperal baby, ponoć sprawdzone pozytywnie na wielu dzieciach, ja nie mogę dojść do apteki, zeby sprawdzić osobiście. W poniedziałek, chocby potop, muszę kupić. Hickary, Wiki słodziusia jest :) Obżartuszku, ja juz pisałam , ze jem wszystko, staram się tylko ograniczyć w ostatnich dniach nabiał ze względu na policzki małej. Ciągle o tym zapominam, najczęściej przypominam sobie po zjedzeniu kanapki z serkiem. Stara sklerotyczka ;) U nas wróciły spokojne i uśmiechnięte popołudnia, cudownie, bo już byłam zmęczona tym marudzeniem o wszystko. Moze to jakiś skok rozwojowy był ? Oby tak dalej :) Moja Marysia nosi rozmiar głównie 68, nieweile ciuszkówzakładamy na 74. Chyba jednak drobinka z niej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam troszkę czasu, by napisać. Hickary nic się nie stanie jak od czasu do czasu zjesz kawałek czekolady. Ja też se czasem pozwalam. Cieszę się, że z Wiki jest lepiej, bo szkoda dziecka. Filmiki fajne i mala cierpliwie znosi inhalacje. mama.ania fajne wczasy wymyśliłaś. NIestety nie pomogę, bo nie wiem, gdzie takie gospodarstwa są. Mamcia76 wcale aż tak do tyłu nie jesteś z jedzeniem. Ja Ani do tej pory z powodu alergii wprowadzilam tylko 5 produktów. Andzia ciesze się, że masz lepszy hmor D82 kto bedzie z dzieckiem? Agrafka masc na swedzenie to Emolium. Moze spij z nim razem? Co prawda ja jestem temu przeciwna, zeby uczyc dziecka spania razem, ale jak on Ci sie tak czesto budzi a Ty chodzisz wykonczona to moze jednak zaryzykowac? MamaBruna Ania najbardziej nie lubi jak się jej wkłada ubranka na rączki. MamaAnia odstawiasz Sebastiana od pierci a napisz mi jaki znasz patent na wstrzymanie laktacji? Ja wiem, zeby jak najmniej pic i pic szałwię. Planowałam Anię karmić pół roku, ale to już za półtora tygodnia i szkoda mi ją już odstawiać. Zdecydowałam, że o ile będę miała mleko to będę ją karmić do 8 miesiąca. Dziewczyny a powiedzcie mi 1 rzecz, bo ja zdurniałam. Skoro zalecane jest na ten wiek dawać tylko pół łyżeczki, ewentualnie jak ktoś już dłużej podaje to łyżeczke glutenu, to dlaczego daje się inne kaszki? Mam na myśli np kaszki wielozbożowe. Czy wtedy tego glutenu nie jest za dużo? I na ten wiek to powinno się dawać zarówno bezglutenowe jak i glutenowe kaszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polemisioowa
Serdecznie zapraszam na PoLeMisiowy profil https ://www . facebook .com / Polemisie , gdzie prezentuje uszyte z kolorowej bawełny i miłego w dotyku materiały Minky, wypełnione antyalergicznym silikonem zabawki, apaszki. Twoje Dziecko będzie miało kapitalną zabawę i na pewno wyróżni się z tłumu. Zapraszam także na all http ://allegro .pl/listing/user .php?us_id=28152144 .Wybieraj i zamawiaj. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Dzień doberek KIP Mozesz dawac i glutenowe i bezglutenowe kaszki :) Wazne zeby codziennie podawac na czas ekspozycji gluten. A z malym zostanie niania. Teraz bedzie przychodzic i bedziemy razem zeby sie przyzwyczail, no a od polowy marca zostana sami Obżrtuszku ja jem wszystko...co prawda za wiele smazonego nie, ale to ze wzgledu na to ze moj zoladek strajkuje, malemu nic nie jest A co do podawanych porcji jedzenia ktore powinno zjadac dziecko... moim skromnym zdaniem, jest to pogladowe.. Wydaje mi sie kazdy ma inny temperament, przemiane materii itp... dziecko ktore duzo spi i malo sie rusza, bedzie mialo apetyt mniejszy od takiego ktore jest duzo bardziej aktywne.. Wazne ze rosna zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
mieta podobno tez hamuje laktacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzieki za ten krem to kupie go ale i tak juz znalazlam przychodnie alergologiczna i zadzwonie tam w poniedziałek. Ja czasem małego biore do łóżka, szczegolnie nad ranem jak jestem sama w domu, bo jak jest maz to go odklada do łózeczka. A wczoraj maz mi napisal ze przyjezdza dzisiaj bo pozałatwiał wszystko i przełozył sobie lot i ma byc dzis o 11 :) Ale sie ciesze, pojdziemy razem w trojke na obiad do tesciow takze zapowiada sie miła niedziela :*:*:* A ja czekam na miesiaczke i tak strasznie mam ochote na słodkie, ze wczoraj zjadlam cała paczke ciasteczek owsianych firmy san i duzo ciastek korzennych z firmy tago, mam nadzieje ze nie zaszkodza... pozdrawiam i do uslyszenia pozniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×