Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkurzonanamaxamężatka!

Związki partnerski -co sądzicie?

Polecane posty

skoro więc nie ma różnicy - po co tworzyć twór dodatkowy ,skoro istniejący spełnia wymagania ? Pewnie jest coś w tym co piszesz ,ze jest to okrężna droga do stanowczej dyskusji w sprawie zalegalizowania związków osób homo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę, wytłumaczcie mi
Co komu do tego, ze ktoś będzie w związku partnerskim? np Ty allium z tej formy nie skorzystasz, ale czemu bronisz innym? Jakim prawem politycy narzucają jedynie słuszne formy związku? Powinno być tak: jeśli ktoś chce, to wstąpi w związek partnerski, a jeśli ktoś nie chce, to musu nie ma, ale nic nikomu do tego, ze dwie panie będą miały legalny związek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nikt nie ma prawa ustanawiać jak k toś m a żyć - to każdy decyduje sam . Ale i konsekwencje musi sam ponosić a nie szukać kogoś ppod kogo mozan te konsekwencje podczepić w imię wolności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oto głos boży który każde miłować się wzajemnie zaczyna swoje wypowiedzi od wyzwisk! Zapchajdziurą to może jesteś Ty mimo , że masz ten swój śmieszny świstek który Ciebie i tylko Ciebie przekonuje o miłości Twojego kochającego męża. Bo wiesz co ja znam tyle małżeństw po rozwodzie które żałują swojej decyzji , że odechciewa mi się czytać takie wypowiedzi jak Twoja ! Ja jestem szczeliwa bez świstka a ktoś inny chce go mieć czy to ślub czy związek partnerski proszę bardzo jego wola !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie piszcz tak, męźatko, żaden normalny konkubent nie zarejestruje zwiazku, bo to niekorzystne. Wiecej praw i mniej obowiazkow jest w malzenstwie (np rozdzielnosc, czego nie ma w rejestracji), więc nie wiem kto weźmie na siebie obowiązki małżeńskie a nie weźmie praw. Rozliczania sie z fiskusem tez nie ma w rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............,,,,,,,,,,,,,,,,,
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium, to nawet nie jest okrężna droga tylko to miało służyć homoseksualistom, Mi związek partnerski nie grozi, jeśli już to ślub kościelny albo cywilny, ale nie odbieram prawa do legalizowania swoich związków innym, zarówno osobom homo jak i heterom. Uważam, że nie mam prawa o tym decydować i bronić dostepu do tej formy, tylko dlatego, ze mi sie może to nie podobac lub dlatego, ze nie zamierzam wstepować w taki związek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ ja nikomu niczego nie bronię - czy mam w ogóle taka moc ?:) Ale wolno mi nie zgadzać sie na takie rozwiązanie prawne , no i sie nie zgadzam . A to ,ze ja w takim związku nie jestem nie oznacza , ze nie mogę isę na ten temat wypowiedzieć - bo takie ograniczenie oznaczałoby , ze np , o mordercach mogą wypowiadać sie tylko mordercy i mordercy mogliby o nich decydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agent- \ rozumiem twój tok rozumowania i twoją logikę , ale ona jest mocno powierzchowna bo ... jest cała masa rzeczy , zjawisk i sytuacji które nie będą ciebie bezpośrednio dotyczyć - takie życie . A jednak zdanie na ich temat powinieneś mieć i umieć je nie tylko wyrazić ale i nawet umotywować , choć nie zawsze będzie taka potrzeba . Wszystko jest kwestią przemyśleń i decyzji podejmowanych świadomi i dojrzale zdając sobie sprawę ,że każda nasza decyzja mas swoje konsekwencje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium, zgadzam się, Ty takiej mocy nie masz, ale masz święte i niepodważalne prawo do własnego zdania. Tego nie zamierzam negować, ok? :) Ale posłowie jak widać mają moc określania, kto w jakich związkach może żyć. W imie swojego światopoglądu wpływają na życie innych w sprawach fundamentalnych - w których powinno dać się wybór,a nie narzucać swoją wolę. Posłowanie mają działać na rzecz ogółu, a nie w imię własnego interesu, wyzniania, itp, bo są funkcjonariuszami publicznymi a nie osobami prywatnymi, wielkimi narodowymi moralizatorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za głupoty pepszone
A co w przypadku takiej sytuacji gdy np. dwie starsze Panie czy Panowie, czy Pan i Pani żyją pod jednym dachem aby im było łatwiej a rozliczać się wspólnie nie mogą? No bo chyba nie polecą do urzędu stanu cywilnego na ślub tylko po to aby uszczęśliwić nasz głupi rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daisy - zastanawia mnie dlaczego ludzie , którzy tak bardzo odżegnując isę od formalnego związku czyli ślubu - czy to w formie kościelnej czy tylko cywilnej jednocześnie żądają stworzenia innej formy tejże formalności ;) Po co ? w jakim celu ? Skoro nie chę ślubu , nie chcę żyć w związku formalnym dlaczego uwązam ,ze należy mi sie związek " trochę mniej " formalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę, wytłumaczcie mi
a najgorszy jest ten fanatyzm w imię którego prawicowi politycy bronią świętych chrześcijańskich pryncypiów, z pianą w ustach, nienawiścią i złością w słowach - a wszsytko w imie dobra ... Gwiazdą posiedzenia staje sie posłanka Pawłowicz, która miała swoje dwudniowe tournee krzykacza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agent - ależ posłowie zadziałali w imieniu tych , których reprezentują - czyli min w moim :) i uważam to za dziecinadę zarzucanie im homofobii czy innych ograniczeń tylko dlatego ,ze reprezentują taka a nie inną częśc społeczeństwa . Nazywanie ich zaściankiem czy innymi określeniami mającymi pokazać i ch ograniczenie uważam za poniżej krytyki oraz nieumiejętność pogodzenia sie ze stanem faktycznym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium, ja też nie rozumiem idei związków partnerskich dla związków hetero. Może chodzi o to, że ranga tego jest niższa i łatwiej się rozejść. Ale jak ludzie mają słabe fundamenty to zwiazek, to jakkolwiek by się on nie nazywał , i tak się rozpadnie. Nawet jeśli to będzie małżeństwo. Liczy się coś głębszego, checi,praca na rzecz wspólnej przyszłości, a jak ktoś myśli,że z samego faktu zalegalizowania związku pod taką czy inną nazwą bedzie szczęśliwy, to sie moze grubo pomylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dal założenia ,zę są ludzie których fundamenty emocjonalne nie są dość głębokie czy trwałe nie warto tworzyć stanu pośredniego pomiędzy małżeństwem a stanem wolnym . Bo za jakiś czas ktoś zacznie rozważać ćzy stan zakochania krótszy niz np 3 lata nie predestynuje takie związku do rozpadu albo stworzenia jeszcze jednej , lżejszej uczuciowo formacji .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci szczerze , że z początku kiedy dowiedziałam się , że 3 pary które znam mają podpisany takowy "związek" też się dziwiłam po co na co to komu. Ja odbierałam to tak , że to jest taki okres przejściowy pomiędzy ślubem a małżeństwem. Moje pytania brzmiały również to czemu nie cywilny? Jednak dowiedziałam się jedynie , że różnica polega na tym , że na ślub trzeba więcej wydać a skoro możesz podpisać "związek" to czemu mają z tego nie skorzystać. Ja się nie upieram , każdy ma prawo wyboru. Ty masz prawo wypowiedzieć się na ten temat i nie jakoś wulgarnie to robisz jednak "Katolicy" nie potrafią się zachować i gdzie tu logika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium, jeśli chodzi o homofobię, to im tego nie zarzucam, poza może kilkoma skrajnymi przypadkami. Z jednej strony zgadzam się,że posłowie działają w imieniu tych którzy na nich głosują, ale nie zawsze tak jest. PO opowiada się za związkami, a jednak jest rozdźwiek w klubie, a po to wyborcy głosowali na tę partię. Poza tym, poslwoie często mówią, że głosują zgodnie z własnym sumieniem, prywatnym światopogladem, w czym można się doszukać nagięcia Konstytucji. Wielu posłów mowiło, ze nic nie ma przeciwko osobom homo i ich związkom, ale bez legalziacji, wiec o homofobii bym tu nie mówił. A co do zaściankowości w skali ogólnej, to Polska takim zaściankiem jest i długo się to nie zmieni. W końcu nikt nie zaprzeczy ze tacy ludzi są piętnowani, wyśmiewani, boją się ujawnić, a słowo pedał jest obrazą - mniejszą w tym kraju już tylko od słowa żyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium z tego co wiem to kościół już rozważał coś podobnego bo mieli zmieniać prawo do zawierania małżeństw kościelnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawach światopoglądowych, taka jak ta, posłowie nie powinni głosować, lecz powinni zorganizować referendum ogólnokrajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka zagwozdka
niestety Polska nie jest suwerennym państwem, bo na ustawodawstwo naszego kraju wpływa Watykan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgentT w wielu przepadkach powinni robić referendum :/ Niestety takie państwo demokratyczne i wolność wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam ślub jako uroczystość czysto ateistyczna czy laicka to koszt bodajże 80 zł . Osobną kwestią jest zwykłe łączenie ślubu z weselem co myśle ,ze jest totalnym nieporozumieniem bo przecież sam akt ślubu jest tak samo ważny czy było po nim wesele czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie ,ze refernedum jaskrawo pokazałoby - tym bardziej - jaki jest stosunek obywateli do pomysłów typu " prawie ślub " Pomijając ,ze nasze p aństwo ma wiele ważniejszych wydatków niż organizowanie referendów w sprawach prawie ;) oczywistych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co zaś do zaściankowości Polski - głupotą jest podążanie za innymi krajami nie kierując sie zdaniem swoich obywateli i bez głęszej refleksji a tylko dlatego ,ze takie podejście jest modne i na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×